Universitatea Craiova - FC Argeş

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Arges?

Poll ended at 26 Apr 2009, 21:59

Batem
47
82%
Egal
6
11%
Infrangere
4
7%
 
Total votes: 57

Radical
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 25 Dec 2008, 14:05

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de Radical » 26 Apr 2009, 21:37

DoRyN scrie:Cel care renunta primul e un fraier :-D

Taran are un sens figurat in mesajul ala si cred ca e imprumutat de la dinamovisti, nu ? Cand vin ei la Craiova si striga "UE la tarani !" toti stam cu gura deschisa crezand ca vin fondurile de la Uniunea Europeana.

Eu unul sunt taran si asa voi ramane. Chiar ma mandresc cu asta.
Cand zici un cuvant la figurat care exprima o mare categorie de oameni din tara asta nu este normal , poate sa foloseasca prost crescuti si multe altele si cu asta am incheiat subiectul asta .

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de Pacala » 26 Apr 2009, 21:40

sorialis scrie:am vazut si eu declaratiile lui miti de la gsptv..
numai tampenii. sa presupunem ca are dreptate in cazul acelui preparator fizic, tot nu trebuia sa spele rufele in public ca o tzatza.
Last edited by Pacala on 26 Apr 2009, 21:42, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de LiviuB » 26 Apr 2009, 21:40

hai mai oameni buni, ne certam si dupa victorii?
bine ca am batut, am luat 3 pct, e tot ce conteaza. Cum ma asteptam, a fost foarte greu, Argesul are cativa jucatori f buni, mai ales la mijloc. Se vede ca Njock e bun in astfel de momente.. e clar, trecem printr-o perioada mai proasta dar e bine ca facem puncte. Prostul de mititelu face degeaba gura, daca baga milioane in transferuri mai ziceam dar asa sa taca din gura, ca la orice absentaNapoli trebuie sa impreovizeze. Eu cred ca face scandalul asta in contextul negocierilor cu Napoli pt prelungire, si isi ia si masurile in caz ca nu semneaza italianul. De asemenea eu cred ca si cu primaria oaca la cacealma, dar e cel mai mare prost, pt ca nu e nevoie de asa ceva, discutiile astea puteau fi facute intre 4 ochi cu antrenorul. Daca aducea asta iarna un fundas central si un varf acum stateam linistiti, pt ca nu te poti baza doar pe copii gen Mihai Costea, Gangioveanu, care au fluctuatii de forma.
de asemenea, daca e sa-l criticam pe Dina, corect ar fi sa-i criticam si pe Gangioveanu si pe M Costea si chiar pe Wobay, nici ei nu au jucat nimic.
As aprecia totusi a doua repriza in care am dominat categoric si ne-am creat cateva ocazii si maturitatea cu care am inchis meciul dupa golul marcat.
una peste alta sunt 3 puncte extrem de importante care ne mentin pe locul 5.

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de DoRyN » 26 Apr 2009, 21:44

De acord, putea sa foloseasca un alt cuvant, dar taran a fost doptat de mai mult timp de ultrasi pentru a descrie pe cei care nu fac parte din "tagma" lor. Pe mine nu ma deranjeaza si nu ar trebui sa deranjeze nici pe altii care au un grad de inteligenta peste cel al carora il folosesc.

Gata cu taranii :)(

Mititelu e foarte suparat ca Njock intr-un picior a reusit sa dea gol si Dina in doua nu :lol:

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de Cl4udiu » 26 Apr 2009, 21:50

nu ultrasii au inventat sensul cel mai des folosit acum

intr-un fel suna mai bine si de asta este mult mai folosit decat prost crescut sau alte sinonime
Imagine

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Apr 2009, 21:52

un meci de [cenzurat] ! de [cenzurat] de [cenzurat] ! chiar nu pot sa-mi aduc aminte cand am vazut un joc asa de slab din partea craiovei. nici macar atunci cand am luat bataie de 8 ori consecutiv parca n-am jucat asa de prost cum am jucat astazi.

dina.... penibil !!!!!!!! daca frate-meu geaman il injura din secunda in secunda, eu am decis sa-i acord circumstante atenuante si sa astept sa faca ceva, dar la final, cand a fost inlocuit, mi-a parut rau ca nu l-am injurat si eu precum fratele meu geaman de langa mine, si fratele meu mai mare de la nord(pe care da, il auzeam perfect in atmosfera de [cenzurat] de pe stadion), pentru singura lui realizare in acest meci... o pasa reusita ! in schimb.... nimic !
ca sa-l citez pe frate-meu a.k.a. bluboy : "dina ! lasa-te !"

revenind asupra echipei... un joc asa cum am mai spus, de [cenzurat] ! penibil ! parca eram pe vremea lu` rednic cand scoteam toate baloanele in margine si asteptam o centrare pentru n`jock . penibil ! golul nici macar n-a venit in urma unei astfel de centrari... ci dintr-o centrare in urma unei faze fixe, deoarece toate centrarile pe care le-au dat mijlocasii in timpul meciului, au fost inalte, pe coltul lung, si in general, departe de cel mai bun om al nostru care puteau sa finalizeze.

un meci pe care sincer, vreau sa-l uit cat mai repede ! un cosmar ! daca dupa meciul cu cluj si otelul(sa nu mai zic de dinamo), abea asteptam sa batem steaua si rapid acasa la ei, acum, mi-o o frica de nu ma vad !


ps : atmosfera pe stadion... de [cenzurat] ! nici macar la tribuna a II-a, unde asteptam sa mai rad un pic la replicile celor de scoala veche la adresa lu` dina... trist....
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de wb_lion » 26 Apr 2009, 22:35

DoRyN scrie:De acord, putea sa foloseasca un alt cuvant, dar taran a fost doptat de mai mult timp de ultrasi pentru a descrie pe cei care nu fac parte din "tagma" lor.
te inseli . aia sunt "cetateni".
Radical scrie:Poate vrei sa le dai explicatii celor care au scris asta in Dex , eu nu vruiam sa-i arat ramurile agriculturii utilizatorului de mai sus ci doar ca taran e acelasi lucru cu satean . Cat despre mentalitatea de peluza sud tin sa te anunt ca acolo nu stau numai scursurile societatii cum cred unii dintre voi si cat despre sensul figurat , sa-ti spun ceva , daca un strain le zice unor romani care injura si se comporta urat pe acolo ceva de genul : "Lasa-i in pace , sunt romani" , nu cred ca noua ne convine acest lucru , dar ei zic la figurat nu ?
vad ca tii una si buna . ori nu vrei sa intelegi ori nu poti (tind spre a2a varianta) taran - la sensul figurat , asa cum a fost el folosit in sintagma "taranii de la a2-a" - nu are sensul de satean !
din intamplare , frecventez si eu aceeasi peluza si iti sugerez sa recitesti postul meu anterior mai atent , apoi sa imi scoti paragraful unde am zis ca in peluza stau scursurile soc.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de dantes » 26 Apr 2009, 22:43

Iesirile lui Mititelu la adresa lui Gane sunt o imensa prostie, in linie cu iesirile lui de acum doi ani cand l-a trimis pe Stoica in D dupa ce acesta intrase in circuitul Nationalei. Asta ma face sa cred ca unii oameni pot sa-si ascunda lipsurile pentru un timp, dar nu se pot schimba.
Daca Mititelu o ia pe urmele lui Becali, daca se crede si preparator fizic si antrenor, si patron si luptator impotriva arbitrilor corupti si revolutionar local, o sa sfarseasca precum Becali, huiduit de un stadion intreg si, doamne fereste, la puscarie.
Bagami-as picioarele, nu stiu pe cine mi-e mai ciuda, pe el ca a avut iesirile astea sau pe mine ca am crezut ca poate deveni un proprietar responsabil.
De ce mama ma-sii nu-l poate lasa pe Balaci sa vorbeasca, pentru ca e singurul care o poate face cu cap si atunci cand are la bord 5 stilcle de whiskey

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de Vraciul » 26 Apr 2009, 23:25

Meci greu...bine ca s-a terminat cu bine.

Bravo Dana,MAGNIFICULE :)(

PS:Miti la Fanatik,si-a mai revenit,zice ca nu mai e asa suparat,recunoaste ca l-a luat gura pe dinainte
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Radical
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 25 Dec 2008, 14:05

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de Radical » 26 Apr 2009, 23:38

wb_lion scrie:
DoRyN scrie:De acord, putea sa foloseasca un alt cuvant, dar taran a fost doptat de mai mult timp de ultrasi pentru a descrie pe cei care nu fac parte din "tagma" lor.
te inseli . aia sunt "cetateni".
Radical scrie:Poate vrei sa le dai explicatii celor care au scris asta in Dex , eu nu vruiam sa-i arat ramurile agriculturii utilizatorului de mai sus ci doar ca taran e acelasi lucru cu satean . Cat despre mentalitatea de peluza sud tin sa te anunt ca acolo nu stau numai scursurile societatii cum cred unii dintre voi si cat despre sensul figurat , sa-ti spun ceva , daca un strain le zice unor romani care injura si se comporta urat pe acolo ceva de genul : "Lasa-i in pace , sunt romani" , nu cred ca noua ne convine acest lucru , dar ei zic la figurat nu ?
vad ca tii una si buna . ori nu vrei sa intelegi ori nu poti (tind spre a2a varianta) taran - la sensul figurat , asa cum a fost el folosit in sintagma "taranii de la a2-a" - nu are sensul de satean !
din intamplare , frecventez si eu aceeasi peluza si iti sugerez sa recitesti postul meu anterior mai atent , apoi sa imi scoti paragraful unde am zis ca in peluza stau scursurile soc.
Ziceam sa nu mai continui aceasta polemica dar vad ca tu ai ceva cu figuratul la "taran" ,eu vorbeam despre cum este folosit de unii acest cuvant , pentru care care taran inseamna ******* , incult , etc . Eu stiu ca in Limba Romana taran inseamna o persoana care traieste in mediul rural si se ocupa cu agriculura , nu mai stiu alta intrebuintare oficiala a acestui cuvant .

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de whiteLion » 26 Apr 2009, 23:39

marius1ka scrie:a mai inregistrat cineva meciul? :)(
plecaram tarziu si uitai sa-l inregistrez..... :)(
next time sper sa nu mai uit
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de manex » 26 Apr 2009, 23:46

meci urit in prima repriza. in a doua am mai miscat. nu sint adeptul fluierarii propiilor jucatori, insa inainte de a-l schimba pe dina l-am fluierat. si sper sa nu il mai vad in echipa. gingioveanu, ca o extrema "care este" ar trebui sa invete si el sa centreze. in locul lui napoli abia acum i-as fi dat voie sa plece de pe terenul de antrenament, timp in care ar fi exersat sute de centrari. dananae ca de obicei bun, wobay e cel care aleagra cel mai mult, cred, stoica, gaman, prepe note de trecere restul....trebuie sa isi ia revansa cu pandurii. ucv
Am zis!!

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de stiinta4ever » 27 Apr 2009, 00:18

Vad ca toata lumea merge pe un reviriment in repriza a 2-a. Mie mi s-a parut ca argesul nu a mai jucat in partea secunda si nu cred ca e vorba de tactica....asa au vrut...aduceti-va aminte ce schimbari rapide si 'prietenesti' au facut pitestenii...practic repriza a 2-a nici nu au atacat...si daca nu o baga N'jock(lasat complet nemarcat) cred ca am fi asistat la un autogol prin minutul 89.In afara golului chiar nu-mi amintesc sa mai fi avut vreun sut pe spatiul portii!!! PENIBIL!!!! Noroc cu prietenia mititico-penesciana!
Jucam din ce in ce mai prost si fara dorinta...parca de la dinamo s-a terminat campionatul si acum jucam amicale de antrenament pt.Euro league....daca nu ne revenim nu avem nicio sansa de Europa....Eu sper sa-i bage miti in sedinta si sa-i trezeasca la realitate ca altfel e groasa rau!
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de whiteLion » 27 Apr 2009, 00:20

stiinta4ever scrie:Vad ca toata lumea merge pe un reviriment in repriza a 2-a. Mie mi s-a parut ca argesul nu a mai jucat in partea secunda si nu cred ca e vorba de tactica....asa au vrut...aduceti-va aminte ce schimbari rapide si 'prietenesti' au facut pitestenii...practic repriza a 2-a nici nu au atacat...si daca nu o baga N'jock(lasat complet nemarcat) cred ca am fi asistat la un autogol prin minutul 89.In afara golului chiar nu-mi amintesc sa mai fi avut vreun sut pe spatiul portii!!! PENIBIL!!!! Noroc cu prietenia mititico-penesciana!
Jucam din ce in ce mai prost si fara dorinta...parca de la dinamo s-a terminat campionatul si acum jucam amicale de antrenament pt.Euro league....daca nu ne revenim nu avem nicio sansa de Europa....Eu sper sa-i bage miti in sedinta si sa-i trezeasca la realitate ca altfel e groasa rau!
esti prea dur....nu este chiar asa cum vezi u de acolo....
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de marius1ka » 27 Apr 2009, 00:23

[youtube][/youtube]

Închis