Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Targu Jiu?

Victorie
43
73%
Egal
9
15%
Infrangere
7
12%
 
Total votes: 59

iuli

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 06 Mai 2009, 23:21

vrei sa spui ca Pandurii joaca fotbal?
cu ce l-a atacat Mititelu pe Cartu?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 06 Mai 2009, 23:53

mititelu furibund cu cirtu? am impresia ,perspico, ca orice om il injura pe miti e cel mai bun om de pe pamint. eu asa vad ca gindesti. sau mergi pe ideea aia ca "dusmanul dusmanului meu e prietenul meu"? treaba e ca cirtu a dat totul pentru a bate pe craiova, si nu a dat nimic pentru a lua macar un punct de la vaslui. e batator la ochi. pentru un om caruia craiova i-a dat totul cit a fost fotbalist si nu numai, se comporta cam ciudat. inteleg ca il uraste pe miti, insa a mers prea departe. vad si eu prin lume jucatori care marcheaza impotriva echipei de suflet, antrenori care isi bat echipa de suflet, insa niciunde reactii ca ale lui cirtu. a batut, bravo lui, trebuia sa isi vada de conferinta de presa si sa plece acasa, cu un ochi plingind(ca a mincat bataie craiova si poate nu va prinde uefa) si cu altul rizind( ca a cistigat echipa pe care o antreneaza, ca a luat 1000 de euro, ca a scapat de griji). treaba e ca avem prea putini craioveni adevarati. cei de conjunctura ies la iveala pina la urma.
Am zis!!

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de omaciu » 07 Mai 2009, 10:42

Cu tot respectul pentru jucatorul Cartu dar omul este o mare jigodie. Inteleg k nu-l suporta pe Mititelu dar ce dracu a avut cu Bornescu? Cartu este un neprofesionist si un antrenor ratat. Fazele lui merg numai in Romania pentru k se accepta o asemenea mentalitate de la un antrenor.

Imi aduc aminte de declaratia lui Cartu cand a venit Napoli la Craiova si k n-a avut prea mare incredere in el. A spus k Napoli nu va promova jucatorii tineri pentru k n-are niciun interes. Napoli intre timp a promovat pe: Gaman, Gangioveanu, Barboianu, M.Costea, Lung Jr, Barbu si a mai dat sanse la multi altii care vor "promova" si ei. Cartu e total depasit de fotbalul de azi si pentru asta isi invata jucatorii sa joace k ultimii tigani. Pe el pur si simplu nu-l duce capul la mai mult.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 07 Mai 2009, 13:02

cacaturi oltenesti :(
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 07 Mai 2009, 13:27

terminati ma cu scandalul asta
amandoi au gresit
cartu a fost provocat de bornescu si cum il stiim pe cartu acesta a ripostat cum ar fi facut orice oltean
pentru astfel de caracter il admiram cu totii pana nu demult
dupa a venit mititelu cu jignirile si logic a primit un raspuns pe masura
pana la urma ce mare [cenzurat] a facut booveanu pentru club? nimic
nu era el era altul si tot nu ne desfintam si cu siguranta ca nici nu retrogradam atunci si nici acum
din pacate booveanul va fi singurul patron al echipei care a retrogradat-o de 2 ori
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 07 Mai 2009, 15:00

nr.zece scrie:terminati ma cu scandalul asta
amandoi au gresit
cartu a fost provocat de bornescu si cum il stiim pe cartu acesta a ripostat cum ar fi facut orice oltean
pentru astfel de caracter il admiram cu totii pana nu demult
dupa a venit mititelu cu jignirile si logic a primit un raspuns pe masura
pana la urma ce mare [cenzurat] a facut booveanu pentru club? nimic
nu era el era altul si tot nu ne desfintam si cu siguranta ca nici nu retrogradam atunci si nici acum
din pacate booveanul va fi singurul patron al echipei care a retrogradat-o de 2 ori
Frate, dar esti chiar penibil, scuze, dar trebuie s-o spun !

Te rog eu, ia tu echipa si du-te in CL in primul an cu ea, sau propune un altul care sa faca asta, dar sa fie capabil, ca de vorbe mi-e sila, m-am saturat !

Apropos, ai fost la meci ieri ?

Te intreb asa , ca idee, sau macar poti spune si tu ceva bun despre aceasta echipa ?

Iar aia cu retrogadarea de 2 ori e chiar penala ! Jalnic ! Mi-e rusine ca exista astfel de asa-zisi suporteri !

Nu conteaza ce face mititelu, e vorba de echipa, e vorba de istorie, de fapt e vorba de niste lucruri care nu pot fi intelese de astfel de "suporteri"!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 07 Mai 2009, 15:41

bine ca esti tu cel mai inteligent, numele real e adrian, sorin sau mitu?
sa iti faci neamurile penibile nu pe mine
ti-am mai explicat pe alte subiecte ca am dreptul la opinii cum si tu ai dreptul sa pupi in [cenzurat] pe cine vrei cu scuza ca vrei binele echipei
daca vrei sa ne jignim cu mare placere se rezolva
unde [cenzurat] vezi tu ca ma iau eu de echipa bai labilule ca la fiecare subiect sustii tampenia asta
tu nu intelegi ca singura mea problema e conducerea care ne-a adus in situatia iminenta de a retrograda dupa cel mai bun sezon din ultimii 15 ani?
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Florin-UCV » 07 Mai 2009, 17:34

sorin pirtu antrenorul roman cel mai instruit... la injuraturi. bietul isteric traieste din amintiri, din performante reusite acum 20 de ani, el in ultimii trei ani a retrogradat doua echipe (national si mioveni), alaturi de iubitul lui netoiu.

conStiinta

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 07 Mai 2009, 17:52

culmea penibilului: sa-ti faci cont pe forum ca sa-l injuri pe cartu! :o shit

ozzy

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 07 Mai 2009, 18:00

Florin-UCV scrie:sorin pirtu antrenorul roman cel mai instruit... la injuraturi. bietul isteric traieste din amintiri, din performante reusite acum 20 de ani, el in ultimii trei ani a retrogradat doua echipe (national si mioveni), alaturi de iubitul lui netoiu.
Bine ati revenit pe forum, domnule Mititelu! :)- Acum ca v-ati racorit, platim si noi datoriile alea?

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 07 Mai 2009, 18:49

sorialis scrie: Apropos, ai fost la meci ieri ?

Te intreb asa , ca idee, sau macar poti spune si tu ceva bun despre aceasta echipa ?

Iar aia cu retrogadarea de 2 ori e chiar penala ! Jalnic ! Mi-e rusine ca exista astfel de asa-zisi suporteri !

Nu conteaza ce face mititelu, e vorba de echipa, e vorba de istorie, de fapt e vorba de niste lucruri care nu pot fi intelese de astfel de "suporteri"!
Mai @Sorialis, iar incepi sa ne interoghezi care am fost la meci si care nu, in timp ce tu stai acasa si urli la goluri atat de tare incat iti trezesti fetita din somn. Chiar nu ai pic de rusine? Mai lasa-ne dracu' cu hei-rupismele tale si visele de C.L. Spui ca ti-e rusine cu unii ca noi, carora nu ne place sa traim in minciuna... Pe mine, cand vad de-astia ca tine, genul de electorat Romania Mare, masa de manevra care se-nghesuie la mititeii Mititelului, m-apuca dorinta de emigrare.
Saracu' de tine, daca te-ar fi dus bibilica, ti-ai fi dat seama ca atunci cand vorbesti de istoria Stiintei vorbesti si de Sorin Cartu si de event si ca acest lucru nu-l va putea sterge un biet ospatar analfabet.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 07 Mai 2009, 22:31

nr.zece scrie:bine ca esti tu cel mai inteligent, numele real e adrian, sorin sau mitu?
sa iti faci neamurile penibile nu pe mine
ti-am mai explicat pe alte subiecte ca am dreptul la opinii cum si tu ai dreptul sa pupi in [cenzurat] pe cine vrei cu scuza ca vrei binele echipei
daca vrei sa ne jignim cu mare placere se rezolva
unde [cenzurat] vezi tu ca ma iau eu de echipa bai labilule ca la fiecare subiect sustii tampenia asta
tu nu intelegi ca singura mea problema e conducerea care ne-a adus in situatia iminenta de a retrograda dupa cel mai bun sezon din ultimii 15 ani?
Nr.10, stii de ce ma aprind cand vad astfel de declaratii ? Pentru ca toti , recunosc, poate si eu, suntem tentati sa atacam parti din echipa- conducere, antrenor, un kucator sau altul. Problema e ca la un moment dat, asta nu are ca rezultat nimic pozitiv.
nr.zece scrie:tu nu intelegi ca singura mea problema e conducerea care ne-a adus in situatia iminenta de a retrograda dupa cel mai bun sezon din ultimii 15 ani?
deci dupa cel mai bun sezon, ok, dar cine a condus acest club pentru a ajunge la acest cel mai bun sezon ?

Stii ce, la fel ca si altora, iti spun si tie: nu am nimic cu voi ca oameni, si daca am mai sarit calul, sorry ! Sincer ! Dar asa cum tu ai astfel de pareri, nici eu nu sunt obligat sa fiu de acord cu tine, si am dreptul sa-mi spun si eu parerea !

Asa cum mai spunea cineva, nu-mi amintesc acum cine, toti ar trebui sa fim uniti pentru echipa asta, indiferent de ce "razboaie" individuale avem...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 07 Mai 2009, 22:36

Perspico scrie:
sorialis scrie: Apropos, ai fost la meci ieri ?

Te intreb asa , ca idee, sau macar poti spune si tu ceva bun despre aceasta echipa ?

Iar aia cu retrogadarea de 2 ori e chiar penala ! Jalnic ! Mi-e rusine ca exista astfel de asa-zisi suporteri !

Nu conteaza ce face mititelu, e vorba de echipa, e vorba de istorie, de fapt e vorba de niste lucruri care nu pot fi intelese de astfel de "suporteri"!
Mai @Sorialis, iar incepi sa ne interoghezi care am fost la meci si care nu, in timp ce tu stai acasa si urli la goluri atat de tare incat iti trezesti fetita din somn. Chiar nu ai pic de rusine? Mai lasa-ne dracu' cu hei-rupismele tale si visele de C.L. Spui ca ti-e rusine cu unii ca noi, carora nu ne place sa traim in minciuna... Pe mine, cand vad de-astia ca tine, genul de electorat Romania Mare, masa de manevra care se-nghesuie la mititeii Mititelului, m-apuca dorinta de emigrare.
Saracu' de tine, daca te-ar fi dus bibilica, ti-ai fi dat seama ca atunci cand vorbesti de istoria Stiintei vorbesti si de Sorin Cartu si de event si ca acest lucru nu-l va putea sterge un biet ospatar analfabet.
Tu nu vezi ca nu te mai baga nimeni in seama pe forumul asta, decat poate la misto ?!

Ai sechele mari , domnu' ... Comunismul, sau ce ? Nu ca m-ar interesa !

Vezi ca Sorinel se intalneste odata la cateva zile pe calea bucuresti la El Greco, poti sa-l pupi si sa-i ridici osanale face-to-face. A, si vezi ca de obicei ia cina cu doi investitori/legende/salvatori ai Craiovei: Netoiu si Camataru.

Ia loc la masa cu ei si afla cum pot salva ei echipa asta , si apoi sa vii sa ne spui si noua !
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 07 Mai 2009, 23:30

mai sorine, sper ca nu esti joavina, perspico a fost printre cei realisti si doar a sesizat probleme reale ca si mine si cand spui adevarul sigur nu esti popular
nu este dintre cei ce accepta cacaturile lui mititelu doar ca e patron
poate sa castige si liga campionilor, daca interzice suporterii la un meci cu dinamot tot dragut ramane, la del in cazul licentei
nu frf e de vina, mititelu este pentru ca a incercat un artificiu in loc sa plateasca datoriile
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 08 Mai 2009, 00:00

nr.zece scrie:mai sorine, sper ca nu esti joavina, perspico a fost printre cei realisti si doar a sesizat probleme reale ca si mine si cand spui adevarul sigur nu esti popular
nu este dintre cei ce accepta cacaturile lui mititelu doar ca e patron
poate sa castige si liga campionilor, daca interzice suporterii la un meci cu dinamot tot dragut ramane, la del in cazul licentei
nu frf e de vina, mititelu este pentru ca a incercat un artificiu in loc sa plateasca datoriile
spre rusinea mea sau poate nu , nu il cunosc pe joavina , stai linistit ! :)(

sunt un om ca si voi, care poate are prea mult timp cateodata sa stea pe forum la discutii ...

asa cum spunea parca alex, nu sunt sigur, dar daca legea e astfel facuta, incat poate fi interpretata, atunci care e problema LEGALA ? Legal , nu a facut ceva aiurea, moral, da, putem discuta, si nici eu nu sunt 100% de acord, dar stai linistit, legea nu a fost facuta pentru mititelu, ci pentru mafioti mari, care au facut MILIARDE !

BTW, poate afirma cineva cu mana pe inima, ca rapidu' e ok din toate punvtele de vedere legate de licenta ?

Sau poate chiar si dinamue, bistrita, sau alte echipe ?

PS Am mai promis odata ca renunt la orice fel de cuvinte ce pot fi considerate jignitoare de catre unii, din pacate poate firea mea mai ... aprinsa m-a impiedicat sa ma tin de cuvant !

Voi incerca din tot sufletul sa ma abtin, pentru ca vreau sa cred inca faptul ca toti de aici vor binele echipei... :cool:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis