Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Gazul?

Poll ended at 06 Mai 2009, 02:19

Batem
22
56%
Egal
8
21%
Luam
9
23%
 
Total votes: 39

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Pacala » 06 Mai 2009, 22:03

1. meci frumos, victorie meritata.
2. sandu daca e destept il face sa creada pe mititelu ca el l-a scapat cu licentierea. nu va faceti griji ca nici hotii din federatie nu-si permit chiar orice
3. sunt putini care au tinut la cartu mai mult ca mine, in copilarie el era de departe idolul meu ca jucator. Dupa aceasta revarsare de ura si nesimtire pe care a avut-o dupa meciul de la tg.jiu, cartu a murit pt mine...a murit pt U Craiova, ma pi :bad: pe el.
4. azi au jucat in prima repriza exact jucatorii mei favoriti pt fiecare post.
S.Lung a dovedit ca e cel putin la fel de bun ca bornescu. dananae merita sa fie titular la nationala. fl.Costea inscrise dar rateaza prea mult, M.Costea pare sa fie de moral, cum n-a mai inscris, cum si-a pierdut increderea
Astept sa-l vad pe Soava revenit ca fundas stanga in victoria noastra de pe stadionul astra :)( ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Radoo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 5
Membru din: 07 Iun 2006, 11:15

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Radoo » 06 Mai 2009, 22:05

Ne meritam soarta, avem un public de 2 bani, cu anumite exceptii. Cum este posibil ca in secunda 3 cativa "suporteri" de la tribuna a II-a sa-l injure pe Rose? E adeverat ca traverseaza o perioada nu tocmai fasta, dar asta nu iti da dreptul ca daca ai luat bilet sa injuri pe cine vrei tu in sec 3. La prima ratare a lui Costea cei la T II injurau de mama focului, desi nu cred ca era mai mult de min 5. In plus mai trebuia injurat si in min 90, cand aveam 2-0 si el daduse un gol. Ne batem cu pumnul in pietpt ca suntem cel mai frumos si patimas public din tara si ca "tinem cu echipa noastra si la bine si la rau" dar nu se vede. In loc sa incurajam echipa cand are nevoie, noi atunci ii dam in cap. Ziceam ca sunt biletele scumpe, azi au fost mai ieftine decat un pachet de tigari si nu cred ca au fost mai mult de 5-6k spectatori. Nici echipa nu joaca nimic de cateva meciuri, nimic de zis, traversam o perioada mai proasta, care apare inevitabil in viata fiecarei echipe, dar atunci baietii au nevoie de incurajare, nu de injuraturi. Este prima oara in 15 ani de cand merg aproape etatpa de etapa la stadion, si cand dupa o victorie a noastra plec acasa dezamagit.Asta e....

HAI CRAIOVA !

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de _T@V_ » 06 Mai 2009, 22:08

Sergyu_costea scrie: Oare vazui eu alt meci? In repriza a doua la inceput am cedat deliberat mijlocul , pentru a forta pe contraatac. Tactica a functionat. Mie mi-a placut echipa azi. Daca ratam mai putin era scor de tenis.

P.s. Dupa meciul cu Pandurii am fost suparat pe Nicolo , dar azi a nimerit si schimbarea si tactica. Bravo echipei. ucv
Pai in repriza a doua s-a jucat oleaca de turca, nu fotbal. Dar in prima, cand s-a incercat sa se joace fotbal, mijlocul terenului a fost din nou al adversarilor. Am renuntat intr-adevar la mijloc in a doua repriza, dar pentru ca era clar ca ei controlau mijlocul, si n-avea nici un rost sa ne aratam si mai mult limitele. Daca tot erau ei mai buni acolo, i-am lasat, si noi am trecut la ce ne place noua cel mai mult, jocul pe contre.

JustME

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 06 Mai 2009, 22:14

bravo Silvica apld avem 2 portari in forma Mircea si Silvica + Merlier care stiu ca la U Cluj a avut evolutii f bune. postul de portat e betonat ucv

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Perspico » 06 Mai 2009, 22:56

Inca un meci slab. Mijlocul, ca de obicei, aproape inexistent (l-am cedat deliberat :))))) ). Prepelita, de cand a-nceput returul este foarte sters, greseste des. De Dina aproape ca incepe sa-mi fie mila. Nici nu mai tin minte de cand sau mai bine zis cand am mai vazut un jucator de la Universitatea fluierat de cum intra pe gazon. Spunea cineva pe-aici ca l-au fluierat pe Costea in minutul 5. Eu am vazut un papagal cu ochelari si cu sapca "Asics" (il cunoaste careva?) care l-a injurat la prima minge pe care a atins-o. S-a uitat usor meciul cu Dinamo. Zau daca l-as condamna daca ar pleca de la Craiova. Sa-l apostrofezi la fiecare ratare, in conditiile in care, de cele mai multe ori isi face singur fazele de poarta mi se pare de-a dreptul penibil.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Cortina D'AmpezzO
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 03 Ian 2009, 19:14

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Cortina D'AmpezzO » 06 Mai 2009, 22:59

are cnva meciul pe torrent?
Au innebunit salcamii
Si tu vrei sa fiu cuminte?

Mircea Sandu : "Footbalul e al Antrenorilor, Jucatorilor si Suporterilor"

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de PocoLoco » 06 Mai 2009, 23:40

Asa vorbeste un om care respecta Universitatea

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... -in-Liga-I

apld

@Cortina D'AmpezzO , o sa-l puna maine whiteLion o:

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de U » 06 Mai 2009, 23:55

Dina: „Sper să nu mă mai certe fanii”

Cel mai criticat şi înjurat jucător al Ştiinţei, Mihai Dina, a reuşit astăzi să marcheze pentru gruparea din Bănie, după o centrare ca la carte a lui Constantin Gângioveanu. Acesta nu mai reuşise să înscrie din noiembrie 2008, când a punctat în ultima etapă a turului, la Vaslui, scor 1-1.
Protejat de Adrian Mititelu în faţa fanilor, Dina a afirmat că îşi dedică lui reuşita şi promite să recidiveze şi la Otopeni, mai ales că este cunoscut ca un atacant care marchează etapă de etapă pe final de campionat, aşa cum s-a întâmplat în ultimele două ediţii ale Ligii I. „Nu pot să zic decât victorie...nu ştiu ce să mai zic, pur şi simplu sunt foarte fericit că am spart gheaţa şi am reuşit să marchez, iar noi am luat încă 3 puncte, care ne ţin în lupta pentru Europa. Dacă nici de data asta nu înscriam, cred că mă supăram rău de tot. Sper ca fanii să nu mă mai înjure şi să se mai liniştească după acest gol. Eu doar încerc să îmi fac datoria şi pentru această echipă aş fi în stare să joc şi în Divizia C, dacă Federaţia ne-ar retrograda. Îmi dedic mie golul din această seară, nu suporterilor”, a afirmat Dina.


http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ii-4305627

eu voiam sa-l vad pe dina suparat! :)(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de FreakBoy » 07 Mai 2009, 00:32

Perspico scrie:Prepelita, de cand a-nceput returul este foarte sters
hai ca la alea cu mititelu, cartu, gica popescu, mi se rupe [cenzurat]... dar, sa mori tu?!

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorin107 » 07 Mai 2009, 08:47

FreakBoy scrie:
Perspico scrie:Prepelita, de cand a-nceput returul este foarte sters
hai ca la alea cu mititelu, cartu, gica popescu, mi se rupe ****... dar, sa mori tu?!

Sunt de acord ca a fost destul de sters in general, dar aseara mi se pare ca a evoluat mai bine decat de obicei. A alergat mult, a recuperat, a driblat, a pasat de gol (pt Costea in min. 1) si a avut si ocazia mare din a 2-a repriza. Cred ca nu a fost folosit pe un post potrivit, adica cel de mijlocas central. A fost pus ba in stanga, ba in dreapta, unde n-a reusit deloc sa se faca remarcat.

On topic: un meci mai bun decat cele din ultimul timp, datorita poate faptului ca am intalnit o ekipa care nu refuza fotbalul si iese la joc. In toate etapele care au mai ramas o sa intalnim astfel de ekipe, poate mai putin in ultima, cu Vasluiul, care, atunci cand joaca in deplasare tinde sa se inchida mult si sa actioneze pe contre.

Cei mai buni jucatori aseara: silvica, dananae, gaman, spase, gangioveanu. Trompetele meciului: rose si oarecum m. costea. Nesimtitul si indolentul meciului: fl. costea

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de U » 07 Mai 2009, 09:20

sorin107 scrie:
FreakBoy scrie:
Perspico scrie:Prepelita, de cand a-nceput returul este foarte sters
hai ca la alea cu mititelu, cartu, gica popescu, mi se rupe ****... dar, sa mori tu?!

Sunt de acord ca a fost destul de sters in general, dar aseara mi se pare ca a evoluat mai bine decat de obicei. A alergat mult, a recuperat, a driblat, a pasat de gol (pt Costea in min. 1) si a avut si ocazia mare din a 2-a repriza. Cred ca nu a fost folosit pe un post potrivit, adica cel de mijlocas central. A fost pus ba in stanga, ba in dreapta, unde n-a reusit deloc sa se faca remarcat.

On topic: un meci mai bun decat cele din ultimul timp, datorita poate faptului ca am intalnit o ekipa care nu refuza fotbalul si iese la joc. In toate etapele care au mai ramas o sa intalnim astfel de ekipe, poate mai putin in ultima, cu Vasluiul, care, atunci cand joaca in deplasare tinde sa se inchida mult si sa actioneze pe contre.

Cei mai buni jucatori aseara: silvica, dananae, gaman, spase, gangioveanu. Trompetele meciului: rose si oarecum m. costea. Nesimtitul si indolentul meciului: fl. costea
pai si cu dina cum ramane!? :o
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

octav
senior
senior
Mesaje: 479
Membru din: 29 Iul 2006, 11:35

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de octav » 07 Mai 2009, 10:44

U scrie:
sorin107 scrie:
FreakBoy scrie: hai ca la alea cu mititelu, cartu, gica popescu, mi se rupe ****... dar, sa mori tu?!

Sunt de acord ca a fost destul de sters in general, dar aseara mi se pare ca a evoluat mai bine decat de obicei. A alergat mult, a recuperat, a driblat, a pasat de gol (pt Costea in min. 1) si a avut si ocazia mare din a 2-a repriza. Cred ca nu a fost folosit pe un post potrivit, adica cel de mijlocas central. A fost pus ba in stanga, ba in dreapta, unde n-a reusit deloc sa se faca remarcat.

On topic: un meci mai bun decat cele din ultimul timp, datorita poate faptului ca am intalnit o ekipa care nu refuza fotbalul si iese la joc. In toate etapele care au mai ramas o sa intalnim astfel de ekipe, poate mai putin in ultima, cu Vasluiul, care, atunci cand joaca in deplasare tinde sa se inchida mult si sa actioneze pe contre.

Cei mai buni jucatori aseara: silvica, dananae, gaman, spase, gangioveanu. Trompetele meciului: rose si oarecum m. costea. Nesimtitul si indolentul meciului: fl. costea
pai si cu dina cum ramane!? :o
PRASTIA MECIULUI : DINA FMM! usteag

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de whiteLion » 07 Mai 2009, 10:52

gata fratilor, veni si meciul:
http://www.sumotorrent.com/en/details_2905178.html

:-x mininova
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de alex.p » 07 Mai 2009, 11:51

Daca as fi fost in locul jucatorilor aseara, nu faceam turul de la finalul meciului. Avem suporteri de [cenzurat] care nu merita sa fie aplaudati. Cum sa il injuri pe Costea in minutul 90 ca nu mai alearga dupa o minge???

Explicatie de prosti: "Am dat banii pe bilet injur pe cine vreau!" [cenzurat]-va in gura de prosti. Am mai spus: desi sutn adeptul unor preturi mai mici la bilete, o perioada mi-as dori sa le faca 50 ron, sa dispara maimutele din tribuna.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Ruben Navarro » 07 Mai 2009, 11:56

Da, dar din pacate ar da si in altii care iubesc si isi sustin echipa dar chiar nu isi permit sa dea 50RON pe un bilet la meci....Si sunt multi in conditia asta,stii bine.

Închis