Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mai batem vere si noi rapezii in Giulesti??

Poll ended at 23 Mai 2009, 00:34

DA!!!
27
45%
Facem egal
16
27%
Luam bataie
17
28%
 
Total votes: 60

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 25 Mai 2009, 00:34

Fratilor, cand l-am vazut pe Dananae cum urla ca nebunul "Eh, Eh, HAI Stiinta" pe filmuletul de pe editie.ro, pe Baird care nici nu a jucat si tot topaia ca un cangur iar Urbano se bucura ca un copil, aproape ca-mi venea sa plang de bucurie.

Sper ca Dananae sa fie urmatorul capitan al Craiovei ucv
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 25 Mai 2009, 00:45

blue_titan scrie:
DarkComy scrie:Bravo lor pentru faptul ca vor continua!! :hai
unde vedem comunicatul?
bluelions.ro

Dananae e ultras rau :hai
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 25 Mai 2009, 00:56

blue_lions scrie:Fratilor, cand l-am vazut pe Dananae cum urla ca nebunul "Eh, Eh, HAI Stiinta" pe filmuletul de pe editie.ro, pe Baird care nici nu a jucat si tot topaia ca un cangur iar Urbano se bucura ca un copil, aproape ca-mi venea sa plang de bucurie.

Sper ca Dananae sa fie urmatorul capitan al Craiovei ucv
Asta am vazut si eu, cand dadea tonul la scandari. Nu stiu cum reuseste baiatul asta sa imi intre din ce in ce mai mult la suflet

P.S. Inca un jucator care a fost FOARTE activ la bucurie si care ii tragea pe colegi sa se bucure si ei a fost Prepelita :up: fapt ce ma bucura enorm, cand vad ca s-a atasat de echipa asta. o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 25 Mai 2009, 01:50

Cred ca o sa avem o surpriza placuta cu Prepelita la nationala. E un jucator pe placul lui Razvan, tehnic si responsabil in aparare. Centrarea perfecta pt Njock cu exteriorul a fost de toata frumusetea. Am mai spus-o dar pt mine Prepelita a fost omul meciului ieri ucv
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 25 Mai 2009, 08:45

El si Bornescu. Si Dananae.
Dar centrarea aia cu exteriorul pt Njock n-a fost a lui Wobay? :)(
STIINTA SUNTEM NOI !

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 25 Mai 2009, 08:56

Nea Marin scrie:El si Bornescu. Si Dananae.
Dar centrarea aia cu exteriorul pt Njock n-a fost a lui Wobay? :)(
Ziceam de meciul cu ciorile, cand N'jock a ratat din coltul careului ( repriza a 2-a)
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 25 Mai 2009, 11:23

clar Prepelita...... :hai
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 25 Mai 2009, 11:34

blue_lions scrie:
Nea Marin scrie:El si Bornescu. Si Dananae.
Dar centrarea aia cu exteriorul pt Njock n-a fost a lui Wobay? :)(
Ziceam de meciul cu ciorile, cand N'jock a ratat din coltul careului ( repriza a 2-a)
Ufff,amandoi aveti dreptate!Meciul asta a dat una Prepelita si una Wobay(ambele pentru N'Jock)...oare vor urma 3 astfel de centrari in Ghencea?

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 25 Mai 2009, 12:29

Cica la sfarsitul meciului, cand jucatorii se bucurau cu galeria noastra, Barboianu flutura un steag cu ULTRAS, iar un suporter rapidist a incercat sa i-l ia din mana. Are cineva mai multe detalii?

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 25 Mai 2009, 12:31

aseara l-am vazut pe sport.ro
dar faza cu cioara nu am vazut-o
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 25 Mai 2009, 12:34

Oltenia scrie:Cica la sfarsitul meciului, cand jucatorii se bucurau cu galeria noastra, Barboianu flutura un steag cu ULTRAS, iar un suporter rapidist a incercat sa i-l ia din mana. Are cineva mai multe detalii?
ce poti sa ceri unor tigani, nu e de ajuns ca ne fura fara sa ne uitam, dar incearca sa fure fata in fata.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 25 Mai 2009, 12:36

DarkComy scrie:
Oltenia scrie:Cica la sfarsitul meciului, cand jucatorii se bucurau cu galeria noastra, Barboianu flutura un steag cu ULTRAS, iar un suporter rapidist a incercat sa i-l ia din mana. Are cineva mai multe detalii?
ce poti sa ceri unor tigani, nu e de ajuns ca ne fura fara sa ne uitam, dar incearca sa fure fata in fata.

sa ii lasam in pace... pana la urma s-au simtit super umiliti de catre noi si nu denota decat dorinta lor de razbunare... iti dai seama ce umilinta au simtit de au apelat la oficiali?

intr-adevar barboianu flutura un steag, dar eram atent la showul lui bornescu... deseara punem si niste audio cu ultimele 10 minute cu galeria, including finalul cu echipa.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 25 Mai 2009, 12:44

Organizare | Giuleştiul nu are nimic în comun cu Liga I
Ghena Giuleşti!

Mario Morcov, 25 mai 2009, 12:41

Cântă giuleştenii un imn propriu “în 1923....” bla, bla, bla. Dar o zic bine, în ceea ce priveşte gradul de civilizaţie existent în ruina de stadion cu care se mândresc.



Nicăieri în ţară nu se întâmplă ca sub Podul Grant pe Ghena Giuleşti. Mizerie cât cuprinde, provocată de cei cu acelaşi sânge ca Mailat sau a celor care au confundat lebedele cu salamul. Şi nu numai cei din tribune, ci şi cei care ar trebui să facă ordine în arenă. Patronul Universităţii a fost scuipat şi lovit cu seminţe mai rău ca pe o arenă de ţară. Pe tot parcursul întâlnirii, în locul rezervat presei au stat fel de fel de şmecheraşi de cartier mai puţin sau mai mult bruneţi. Dar acesta este Rapidul! Echipa şi simpatizanţii ei. Nimic de comentat. Dar acele forţe de ordine plătite să facă linişte fac tocmai contrariu. Iar cel mai elocvent exemplu este ceea ce s-a întâmplat la final, când un ciudat din peluză a sărit gardul în teren, a traversat nestingherit gazonul până în dreptul sectorului galeriei oltene sub privirile a nu mai puţin de 50 de stewarzi, a furat un banner şi, la fel de singur, a revenit la locul său. Evident, tot sub privirile celor care ar fi trebuit să-l înhaţe. Mai mult, unul dintre stewarzi chiar l-a ajutat pe giuleştean să-şi desăvârşească îndeletnicirea cu care se nasc cei din specia lor.



Deci, ce ar mai fi de comentat despre câmpul de luptă Giuleşti? Nimic! Sau poate da, cei în măsură să se autosesizeze şi să ia măsurile unei lumi civilizate, de care cei din cartierul respectiv al capitalei habar nu au. Dar, până una - alta, de suferit are o grupare, un fan club cu tradiţie pentru Universitatea Craiova.
http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=s ... -Giulesti!
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 25 Mai 2009, 12:47

whiteLion scrie:Organizare | Giuleştiul nu are nimic în comun cu Liga I
Ghena Giuleşti!

Mario Morcov, 25 mai 2009, 12:41

Cântă giuleştenii un imn propriu “în 1923....” bla, bla, bla. Dar o zic bine, în ceea ce priveşte gradul de civilizaţie existent în ruina de stadion cu care se mândresc.



Nicăieri în ţară nu se întâmplă ca sub Podul Grant pe Ghena Giuleşti. Mizerie cât cuprinde, provocată de cei cu acelaşi sânge ca Mailat sau a celor care au confundat lebedele cu salamul. Şi nu numai cei din tribune, ci şi cei care ar trebui să facă ordine în arenă. Patronul Universităţii a fost scuipat şi lovit cu seminţe mai rău ca pe o arenă de ţară. Pe tot parcursul întâlnirii, în locul rezervat presei au stat fel de fel de şmecheraşi de cartier mai puţin sau mai mult bruneţi. Dar acesta este Rapidul! Echipa şi simpatizanţii ei. Nimic de comentat. Dar acele forţe de ordine plătite să facă linişte fac tocmai contrariu. Iar cel mai elocvent exemplu este ceea ce s-a întâmplat la final, când un ciudat din peluză a sărit gardul în teren, a traversat nestingherit gazonul până în dreptul sectorului galeriei oltene sub privirile a nu mai puţin de 50 de stewarzi, a furat un banner şi, la fel de singur, a revenit la locul său. Evident, tot sub privirile celor care ar fi trebuit să-l înhaţe. Mai mult, unul dintre stewarzi chiar l-a ajutat pe giuleştean să-şi desăvârşească îndeletnicirea cu care se nasc cei din specia lor.



Deci, ce ar mai fi de comentat despre câmpul de luptă Giuleşti? Nimic! Sau poate da, cei în măsură să se autosesizeze şi să ia măsurile unei lumi civilizate, de care cei din cartierul respectiv al capitalei habar nu au. Dar, până una - alta, de suferit are o grupare, un fan club cu tradiţie pentru Universitatea Craiova.
http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=s ... -Giulesti!
destul de dura exprimarea, dar actiunea rapidistilor este rusinoasa.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 25 Mai 2009, 12:52

degeaba ne lamentam si o dam in alternative. greseala este 100% a celor care au uitat de steag. n-am auzit sa se opuna cineva furtului sau ca macar sa-l fi vazut pe cel care l-a luat. s-au trezit la ceva timp dupa ce acesta a fost luat.

aici s-a ajuns din lipsa de unitate si din ignoranta celor care populeaza galeria. si putea fi si mai rau. cel care l-a luat a tras mai intai de un banner "mult mai pretios" care norocul a facut sa fie lipit bine. langa BL era ULTRAS daca nu ma insel.
cand ti se ia ceva de sub ochii tai esti la fel de vinovat ca si cel care l-a luat mai ales ca se stia dificultatea deplasarii.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis