Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Tundem oile?

Poll ended at 29 Mai 2009, 14:58

Daaaaa
35
67%
Pe jumatate
11
21%
Ne scapa
6
12%
 
Total votes: 52

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli86 » 31 Mai 2009, 13:40

My bad. Nu l-am observat. Scuze pentru..."spam" :)(
Nicaieri ca la noi !

FreakBoy

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 31 Mai 2009, 16:41

Napoli86 scrie:My bad. Nu l-am observat. Scuze pentru..."spam" :)(
te iertam si pentru prostie...

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli86 » 31 Mai 2009, 17:02

FreakBoy scrie:
Napoli86 scrie:My bad. Nu l-am observat. Scuze pentru..."spam" :)(
te iertam si pentru prostie...
Te-a bagat cineva in seama, copile? Sa nu mori plictiseala. shit
Nicaieri ca la noi !

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 31 Mai 2009, 17:07

Sergyu_costea scrie:Am auzit ceva foarte grav , ce a spus Mititelu acum... Am aflat si reactia lui Costea de la gol...Era suparat ca nu joaca Mihai...Si mititelu a zis , ca daca nu joaca amandoi , ies probleme mari...Asa ceva nu e normal deloc. Nu e normal ca Florin sa faca echipa...Ce , daca nu joaca si Mihai , el nu poate sa joace??? urat!
Sper sa nu fie asa , ca altfel nu ar fi deloc normal, poate o fi fost suparat ca era ziua lui Mihai si poate se astepta la o favoare de ziua lui...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 31 Mai 2009, 17:47

Finantatorul Brasovului spunea ca un loc mai in fata in clasament inseamna 180000 euro,Craiova daca batea Steaua putea termina pe locul 4 cu usurinta, luand CFR-ul prin avantajul meciurilor directe.In plus de asta juca in EL probabil cu doar un tur preliminar, ar trebui sa fie cam mari interesele ptr. un blat cu Stoaia.......

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 31 Mai 2009, 17:51

Mititelu:“Care ar fi fost logica unui blat cu Steaua? Cu un egal în Ghencea eram scăpaţi de griji. Actuala echipă a Craiovei poate nu e cea mai bună pe care a avut-o acest club, dar cu siguranţă este cea mai curată. De ce a fost schimbat Wobay cu Mihai Costea? Vă spun eu: avem doi fraţi care, dacă nu joacă împreună, iese scandal mare! Florin Costea a fost supărat că nu a jucat Mihai. Ăsta e adevărul. Asta i-am reproşat şi lui Napoli, că n-a fost mână forte”

Pai si care a fost logica cu Baird la pauza? Trebuia sa il bage pe Costea2 si gata...
Miti, scapi echipa din mana daca e asa cum zici! Adu o mana forte cu dosul palmei tare si sa restaurezi ordinea la echipa.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 31 Mai 2009, 18:15

Asta se transforma in Gigi Becali pe zi ce trece. Da din vestiar acum, ia decizii la echipa peste antrenor e nenorocire mare. Nimeni altcineva decat antrenorul decide pe cine il baga sau nu in teren,dar pentru asta e nevoie de un antrenor care sa trezeasca respectul jucatorilor nu Gane.
Nu atat atitudinea lui Costea, pe care eu am banuit-o, e grava ci cea a lui Mititelu. Va mai amintiti cum ii umfla Gigi pe Goian si Nicolita ca sunt de 20 de milioane? Va mai amintiti cum se lua apoi de jucatori in presa? De Goian ca se gandeste doar la transferuri? Doamne, de ce-mi era frica mai mult se intampla acum, Mititelu face exact greselile ciobanului. Cu Gane si-a luat si el un Petrazzini, l-a demis pe Napoli cu 3 etape inainte de final precum Becali pe Zenga, similitudinile sunt peste tot. Cred ca nimeni nu-l mai poate opri si tare ma tem de un dezastru...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 31 Mai 2009, 19:00

mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 31 Mai 2009, 19:02

ba ce stiri dau astia ! de parca tinea de becali ! in loc sa sara toti in sus de hotia care ni se pregatea, astia o dau acum ca becali e salvatoru` !
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 31 Mai 2009, 19:32

becali e salvatorul intr-adevar, dar nu din ce scrie in acel articol, ci in alt sens...

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 31 Mai 2009, 21:30

Mititelu greseste foarte mult cu aceste declaratii. de ce?

1. pentru ca da de mancare la mamaligarii din presa bucuresteana care abia asteapta sa scrie picanterii de la noi. Nu stiti... noi eram mama scandalurilor acum cativa ani, picanteria presei.
2. nu are pe cineva la club care sa gestioneze aceste probleme. chiar nu are! e singur in acest moment si nu stie sa se impuna. despre angajatii care il inconjoara?... hmm am mari retineri.

Ce ar trebui sa faca Mititelu:

1. sa aduca un antrenor bun, care sa se impuna in fata pustanilor cu cosuri pe fatza si sa le arate ce inseamna sa fii jucator profesionist, sau ce trebuie sa faci ca sa aduc un jucator profesionist.
2. sa aduca un bun psiholog care sa gestioneze "sentimentele" manjilor si a celor mai in varsta. Sa se contureze un lider in teren si la vestiar.
3. sa se fereasca de declaratii in fata presei romane, care nu este altceva decat o presa pusa pe scandal. problemele din casa nu se spun "afara".
4. sa aduc profesionalism in managentul clubului.
5. sa faca diferenta intre Primavara Craiova si Universitatea Craiova. Sa termine cu presiunea ca are 10 BMW acolo ... si cand ii baga in teren sa le tremure gleznele.
6. sa renunte la copierea figurii Becaliste (ma refer la declaratii). de ce a ajuns steaua in liga? pentru ca a avut antrenor si management. patronul doar a dat banii. cand a vorbit s-a naruit totul. rezultatul se vede acum.

punctele 1, 2 si 4 sunt obligatorii pentru a reusi sa ne impunem. daca nu, la anul discutam tot de pe locul 6-7.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Iun 2009, 06:13

De ce s-a pierdut meciul cu Steaua...

Cancan pretinde ca Mititelu a invitat toata echipa miercuri seara la un restaurant in Craiova sa sarbatoreasca primirea licentei. Mi se pare un gest incredibil , care arata lipsa de profesionalism, si nu e de mirare ca echipa a jucat in dorul lelii doua zile mai tirziu. Cum sa faci petrecere la mai putin de 48 de ore de un meci atit de important pentru echipa si pentru suporteri ??

Comentariile sint de prisos !

ozzy

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 01 Iun 2009, 07:43

blue_titan scrie: Ce ar trebui sa faca Mititelu:

1. sa aduca un antrenor bun, care sa se impuna in fata pustanilor cu cosuri pe fatza si sa le arate ce inseamna sa fii jucator profesionist, sau ce trebuie sa faci ca sa aduc un jucator profesionist.
2. sa aduca un bun psiholog care sa gestioneze "sentimentele" manjilor si a celor mai in varsta. Sa se contureze un lider in teren si la vestiar.
3. sa se fereasca de declaratii in fata presei romane, care nu este altceva decat o presa pusa pe scandal. problemele din casa nu se spun "afara".
4. sa aduc profesionalism in managentul clubului.
5. sa faca diferenta intre Primavara Craiova si Universitatea Craiova. Sa termine cu presiunea ca are 10 BMW acolo ... si cand ii baga in teren sa le tremure gleznele.
6. sa renunte la copierea figurii Becaliste (ma refer la declaratii). de ce a ajuns steaua in liga? pentru ca a avut antrenor si management. patronul doar a dat banii. cand a vorbit s-a naruit totul. rezultatul se vede acum.
7. Sa plece!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 01 Iun 2009, 09:00

Bobby scrie:De ce s-a pierdut meciul cu Steaua...

Cancan pretinde ca Mititelu a invitat toata echipa miercuri seara la un restaurant in Craiova sa sarbatoreasca primirea licentei. Mi se pare un gest incredibil , care arata lipsa de profesionalism, si nu e de mirare ca echipa a jucat in dorul lelii doua zile mai tirziu. Cum sa faci petrecere la mai putin de 48 de ore de un meci atit de important pentru echipa si pentru suporteri ??

Comentariile sint de prisos !
http://www.cancan.ro/2009-06-01/Mititel ... encea.html
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

danflorea
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 01 Sep 2008, 10:43

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de danflorea » 01 Iun 2009, 09:43

S-a pierdut pentru ca ...s-a pierdut. Cred ca 75% din populatia tari au dorit victoria craiovei ,am intalnit dinamovisi,rapidisti,etc toti erau pentru victoria craiovei ,numai ca nu suntem in stare ,fie si dupa 20 ani.Cert este ca nu avem echipa pentru cupele europene ,ne trebuie jucatori,ne trebuie investitor.Mai nou ,vrea sa-l vanda pe Costea la nemti pentru 8 mil. euro si cu bani castigati va cumpara 3-4 jucatori.
Dracu stie ce vrea acest individ.

Închis