Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Tundem oile?

Poll ended at 29 Mai 2009, 14:58

Daaaaa
35
67%
Pe jumatate
11
21%
Ne scapa
6
12%
 
Total votes: 52

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 03 Iun 2009, 12:47

sa nu fim naivi , un blat cu steaua nu are cum sa se faca fara acordul lui mititelu

1) noi nu avem nici un jucator impresariat (cel putin asa stiu ) de verii becali
2) cand se stie ca cei doi patroni sunt prieteni , jucatorii ar trebui sa fie nebuni sa faca astfel de lucruri fara sa vorbeasca inainte cu cei din conducerea clubului

este adevarat ca am jucat suspect de prost cu o echipa aflata la pamant , dar cred in continuare ca nu a fost blat
Imagine

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 03 Iun 2009, 12:54

iuli scrie:fiecare infrangere a noastra din acest sezon a fost blat,recititi topicurile daca nu ma credeti.toate au fost depistate de nasul fin al adevaratilor cunoscatori.
asta spune multe si despre anumiti suporteri
la noi la romani predomina efectul de turma

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 03 Iun 2009, 13:27

iuli scrie:fiecare infrangere a noastra din acest sezon a fost blat,recititi topicurile daca nu ma credeti.toate au fost depistate de nasul fin al adevaratilor cunoscatori.
problema e ca sunt destui suporteri care acuza pentru prima data echipa de blat. si nu mai cereti argumente ca sunt destule(faza cu licenta, prietenia dintre cioban si brutar, "bucuria" jucatorilor dupa ce a inscris costea, jocul penibil din a doua repriza, schimbarile facute de ganea). dar cu toate aceste argumente noi suntem considerati penibili ca avem dreptul sa ne gandim ca a fost blat. norocul ca avem pe forum unele minti luminate...cu lanterna

dar indiferent de ce s-a intamplat la meciul cu steaua, indiferent de cat de umiliti ne-am simtit si cat de mult ne-a durut jocul prestat de ai nostri, miercuri trebuie sa fim pe stadion la meciul cu vaslui pentru a ne sustine echipa si pentru a ne face datoria de suporter ucv

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 03 Iun 2009, 18:11

dxtr009 scrie:
DarkComy scrie:
blue_lions scrie:Blatul a fost organizat cu ajutorul lu' Jerry, care a implementat acest sistem de joc la offside, nefolosit pana acum la noi.
Cum mai? cand noi suntem echipa din Liga I care isi surprinde cel mai des adversarul in ofsaid? Suntem pe primul loc la capitolul asta. :lol:
detalii statistice minore, mai putin importante decat suspiciunile..
Domnul Vochin, de cate ori a jucat Craiova cu cei 4 fundasi in linie, facand pasul de fiecare data la offside ?? Nu confunda faptul ca echipa joaca foarte "scurt" cu jocul la offside. Scopul jocului nostru defensiv nu era sa-i lasam in offside pe adversari, ci sa dam drumul cat mai repede la atac, cu pase lungi pe Costea sau Wobay. Normal ca jucand cu linia de fund la 40 de metri, atacantii adversi se regaseau de multe ori in offside.

@ Oltenia

Pai asta am vrut sa spun ca supararea de la gol se poate datora faptului ca nu juca fratesu', dar faptul ca n-a mai alergat in repriza a 2-a, chiar si cu Mihai pe teren, se datoreaza mesajului primit la pauza...
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 03 Iun 2009, 19:11

Domnul Vochin, de cate ori a jucat Craiova cu cei 4 fundasi in linie, facand pasul de fiecare data la offside ?? Nu confunda faptul ca echipa joaca foarte "scurt" cu jocul la offside. Scopul jocului nostru defensiv nu era sa-i lasam in offside pe adversari, ci sa dam drumul cat mai repede la atac, cu pase lungi pe Costea sau Wobay. Normal ca jucand cu linia de fund la 40 de metri, atacantii adversi se regaseau de multe ori in offside.

ma vere sa moara cikles, noi am practicat mereu jocul la offside[care nu inteleg cu ce se poate confunda:joci la offside, cu 3,4 fundasi nu conteaza cu cati]
scopul ERA sa i prinzi p aia, datul drumului mai rpd reiese din asezare
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de EDMOND_ » 03 Iun 2009, 19:18

ady_azzuro scrie:poate calculati si procentul de cate ori adversarul a trecut peste capcana la offside in alte meciuri vs surprinderea adversarului in offside. apoi comparati meciul cu steaua.

Un meci foarte slab in care adversarul ne-a facut harcea parcea si a dat peste cap tot sistemul nostru defensiv a fost cu Pandurii, in cupa! Si acolo il aveam pe Napoli antrenor, si era si unul din obiective.

Alte meciuri proaste in deplasare. Cu Pandurii in campionat , dar mai ales la Brasov. Acolo ne-au luat aerul, in repriza doua am cazut mai rau decat cu Steaua, noroc cu insistenta lui Gangioveanu si golul lui Costea , chiar pe final.

Vad ca se fac afirmatii ca face Costea echipa, ca il impune pe frate-sau , bla, bla. Nu cred ca a mai fost o astfel de problema la alt meci, in ziua respectiva fratele lui implinea 21 de ani si Florin a dorit sa fie titular( oricare dintre noi procedam probabil la fel daca eram in locul lui) ca un cadou, mai ales ca facuse un meci bun contra Rapidului. Si nu i-a iesit ( in ciuda afirmatiilor catorva utilizatori), Costea II nu a fost folosit titular, a intrat dupa pauza ca si in meciul cu Rapid. Nu poti afirma ca l-a impus Costea cel mare cand se stie ca Gaman si Costea II au fost impusi de Mititelu, inca de pe timpul lui Napoli. Daca Mihai era folosit titular puteam accepta ca Florin s-a impus in fata antrenorului, dar nu a fost asa. A intrat dupa pauza si normal era sa intre in locul lui Njock, nu in locul lui Wobay.Nu stiu daca sunt probleme de vestiar ( poate Alex P stie mai multe si ne lamureste) insa la antrenamentele la care am fost ( ceva mai rar in retur, e drept) nu am observat ca Florin sa faca fite cu antrenorul sau sa se certe cu coechipierii, doar ciocniri de moment cateodata, dupa o intrare mai dura.

Ca pleaca, ca nu pleaca, eu fac doar o observatie. Oamenii de gol sunt greu de gasit si sunt foarte cautati. Costea tinde sa ajunga la maturitate, a inscris in retur 13 goluri in 15 meciuri. Daca ar prinde o perioada de pregatire buna in vara ( sa nu se mai accidenteze) si daca ar avea parte de un antrenor care sa stie sa ii motiveze si sa ii aseze in teren Costea poate marca minim 25 de goluri intr-o editie de campionat. Iar asta inseamna probabil o clasare in primele 3 locuri pentru Stiinta!

PS. Chiar nimeni nu a observat ca noi, in repriza a doua, am jucat cu doar doi mijlocasi si Steaua cu cinci? Si ca de aia s-a inclinat terenul?

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 03 Iun 2009, 19:23

EDMOND_ scrie: PS. Chiar nimeni nu a observat ca noi, in repriza a doua, am jucat cu doar doi mijlocasi si Steaua cu cinci?
am observat asta si chiar am scos-o in evidenta. e sinucidere curata. cum iti explici aceasta miscare? eu zic ca n-are rost sa dam vina pe gane, ca si adrian mititelu junior daca era antrenor nu facea greseala asta...e o dovada de blat clara.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 03 Iun 2009, 19:28

Probleme mari de vestiar nu stiu sa fie. Poate ca sunt, dar eu nu stiu nimic.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de EDMOND_ » 03 Iun 2009, 19:55

ady_azzuro scrie:
EDMOND_ scrie: PS. Chiar nimeni nu a observat ca noi, in repriza a doua, am jucat cu doar doi mijlocasi si Steaua cu cinci?
am observat asta si chiar am scos-o in evidenta. e sinucidere curata. cum iti explici aceasta miscare? eu zic ca n-are rost sa dam vina pe gane, ca si adrian mititelu junior daca era antrenor nu facea greseala asta...e o dovada de blat clara.

Din contra, Gane nu a adus nimic nou,a mers pe stilul Napoli, atat ca tactica cat si schimbari. Pai nu Napoli a venit prima oara cu sistemul 4 2 4 in meciul contra Buzaului? Parca si cu Argesul,daca imi aduc aminte bine, dar atunci i-a iesit. Si schimbarile , de fiecare data ( ca a fost Napoli , ca a fost Gane) prima schimbare a fost la mijloc Dilevski. Nu stiu cum a gandit Gane meciul, s-a gandit ca poate ii iese, a incercat sa forteze. Si Napoli il mai schimba pe Wobay, Gane nu a venit cu absolut nimic nou. Insa am asa o senzatie ca daca jucam cu fratii Costea titulari si cu Wobay aveam mai multe ocazii si sanse mai mari sa nu pierdem. Insa problema noastra ramane la mijloc, avem 3 mijlocasi de valoare si cand lipseste unul este deranj mare, Sa nu mai vorbesc daca prinde unul o forma mai slaba ( vezi Prepelita cu Steaua, nici nu avea cum sa il cheme la nationala dupa meciul asta)!

Echipa era in scadere evidenta , in ciuda meciului bun facut cu Rapidul. Eu cred totusi ca nu avem conditie fizica suficienta, perioada aia de meciuri miercuri - duminica- miercuri ne-a cam uzat. Adu-ti aminte la Brasov, in repriza a doua parca numai aia erau pe teren.

iuli

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 03 Iun 2009, 20:35

Napoli a jucat 4-2-4 prima data la Timisoara,apoi a generalizat-o jucand meci de meci asa.Gane a jucat in Ghencea la fel si rezultatul s-a vazut.Daca jucam asa si cu Vasluiul cu greu mergem in Europa.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 03 Iun 2009, 23:27

ady_azzuro scrie:dar licenta cum crezi ca am obtinut-o, pe ochi frumosi?
eu zic ca vom merge in europa impreuna cu steaua, daca ne bate vasluiul si nu ne calificam, inseamna ca mititelu n-a avut incotro, a vrut cu orice pret sa obtina licenta chiar daca nu ne vom califica in europa league.
licenta am obtinut-o corect. daca nici noi nu credem asta....legal...corect.
Am zis!!

LiviuB

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Iun 2009, 11:34

trebuie sa recunoastem cu totii, de la suporteri pana la jucatori, toti am subestimat steaua. si asta ne-a costat, de aia apar si acuzatiile astea.

ozzy

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 04 Iun 2009, 11:40

Nu sunt de acord cu tine, steaua a fost exact atat de slaba pe cat ma asteptam sa fie. O echipa motivata ca Gaz Metan ii manca cu fulgi cu tot.

LiviuB

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Iun 2009, 12:15

pai tocmai asta a fost problema, nu au fost motivati, credeau ca e de ajuns sa intre pe teren si ii vor tavali pe aia, si macar aparare, tot mai are steaua. Inaintea dublei cu rapid si cu steaua, de meciul cu oile imi era mai tare frica si asta nu datorita altor probleme, ci de faptul ca este un stadion unde am pierdut mereu.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 06 Iun 2009, 18:24

ozzy scrie:Nu sunt de acord cu tine, steaua a fost exact atat de slaba pe cat ma asteptam sa fie. O echipa motivata ca Gaz Metan ii manca cu fulgi cu tot.
apld acest post tre' citit printre randuri!! [miti] o:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Închis