Universitatea Craiova - FC Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul final in meciul cu vasluienii lui Porumboiu?

Poll ended at 10 Iun 2009, 01:29

VICTORIE
39
70%
MECI EGAL
6
11%
INFRANGERE
11
20%
 
Total votes: 56

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de sorialis » 01 Iun 2009, 00:12

U scrie:
Andy- scrie:Un meci care ni l-am facut singuri sa devina unul greu. Jucatorii ar trebui sa se mobilizeze, sa nu mai joace nici pe departe ca in Ghencea. Sper ca stadionul o sa fie plin, si mai sper ca toti sa strige pro Universitatea, nu contra (injuraturile adresate lui Costea mare). Hai Stiinta, sa aratam ca nu am ajuns degeaba aici "sus"! Forza Craiova! ucv ucv
da' de ce sa-i incurajez la meciu asta? ca si-au batut joc de mine si restul suporterilor Stiintei vineri seara in ghena!? si-au batut joc de mine vineri seara pe 10 iunie o sa-mi bat si eu joc de ei!
ma da vad ca esti ofticat rau , te simti batjocorit, auzi, ia' mai bine tine cu dinamue, stoaia, sa stai linistit !

or fi facut ei orice, dar sa ai un asemenea comportament inaintea unui meci crucial, e aberant!

sa-ti doresti infrangere, pentru ca te simti tu batjocorit, halal mentalitate de suporter!

te pomenesti ca vii si pe stadion, sa-ti "sustii" echipa favorita, nu?!

hai ca esti penibil!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de hanky panky » 01 Iun 2009, 00:14

Radical scrie:Daca nu suntem in stare sa facem un egal cu Vasluiul acasa, fratilor noi nu avem ce sa cautam in Europa.
daca nu facem nici macar egal... nu ca nu meritam, nu ne calificam
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

JustME

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de JustME » 01 Iun 2009, 00:15

sorialis scrie: or fi facut ei orice, dar sa ai un asemenea comportament inaintea unui meci crucial, e aberant!
dar de comportamentul echipei noastre in meciul cu mioarele ce zici ?? ala n-a fost meci crucial ?? si chiar daca nu ar fi fost meci crucial si eram deja campioni de 5 etape nu poti sa ai atitudinea aia de 2 bani cand joci cu o RIVALA .. asta asa ca tot deschisaram subiectul comportament ... :o:

cat despre meciul cu Vasluiul ce sa mai zic .. sper sa il castigam dar in cazul meu nici macar o calificae in EL nu poate sterge dezamagirea de vinerea trecuta :mad:

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de U » 01 Iun 2009, 00:22

sorialis scrie:
ma da vad ca esti ofticat rau , te simti batjocorit, auzi, ia' mai bine tine cu dinamue, stoaia, sa stai linistit !

or fi facut ei orice, dar sa ai un asemenea comportament inaintea unui meci crucial, e aberant!

sa-ti doresti infrangere, pentru ca te simti tu batjocorit, halal mentalitate de suporter!

te pomenesti ca vii si pe stadion, sa-ti "sustii" echipa favorita, nu?!

hai ca esti penibil!
aberant e ca eu ca suporter sa le inghit lor toate meciurile proaste si mai ales un meci prost impotriva sTEOAIEI care vb lui @JustME este una din rivale! sau te pomeni ca acum sTEOAIA nu mai este una din rivalele noastre!???
o sa vin si pe stadion stai linistit si o sa-l intreb pe dorel daca in meciu asta mai toate mingile i-au venit pe "spit"!
sau poate suporterii Universitatii Craiova nu mai sunt olteni...nu mai au orgoliu...daca e asa imi pare rau dar eu tot oltean raman si ranit in orgoliu dupa meciu cu oile!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de sorialis » 01 Iun 2009, 00:36

U scrie:
sorialis scrie:
ma da vad ca esti ofticat rau , te simti batjocorit, auzi, ia' mai bine tine cu dinamue, stoaia, sa stai linistit !

or fi facut ei orice, dar sa ai un asemenea comportament inaintea unui meci crucial, e aberant!

sa-ti doresti infrangere, pentru ca te simti tu batjocorit, halal mentalitate de suporter!

te pomenesti ca vii si pe stadion, sa-ti "sustii" echipa favorita, nu?!

hai ca esti penibil!
aberant e ca eu ca suporter sa le inghit lor toate meciurile proaste si mai ales un meci prost impotriva sTEOAIEI care vb lui @JustME este una din rivale! sau te pomeni ca acum sTEOAIA nu mai este una din rivalele noastre!???
o sa vin si pe stadion stai linistit si o sa-l intreb pe dorel daca in meciu asta mai toate mingile i-au venit pe "spit"!
sau poate suporterii Universitatii Craiova nu mai sunt olteni...nu mai au orgoliu...daca e asa imi pare rau dar eu tot oltean raman si ranit in orgoliu dupa meciu cu oile!
SA FII RANIT IN ORGOLIU DUPA O IMPRESIE, MENTIONEZ, PERSONALA SI NEDOVEDITA, E UNA, SA ITI DORESTI SA PIERDEM , E CU TOTUL ALTCEVA !

SI EU SUNT SUPARAT DE SITUATIA ASTA, DAR NU INSEAMNA CA TREBUIE SA VIN LA MECI SI SA-MI DORESC INFRANGERE, DOAR SA-MI SATISFAC ORGALIUL !

HAIDETI SA MERGEM SI SA-I CONVINGEM PRIN ATITUDINEA NOASTRA CA TREBUIE SA LUPTE SI SA SE CALIFICE IN EUROPA!

EU CONSIDER CA ASTA E ROLUL NOSTRU PRINCIPAL, AL SUPORTERILOR!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de U » 01 Iun 2009, 00:45

nu i-am convins 33 de etape sa joace pentru o calificare in cupele europene!?n-am fost mereu langa ei? ce vrei sa le mai facem...nu ne ajunge umilinta cu buzau,iasiu si otopeniu? in returul asta au dovedit ca merita sa joace in europa cu cfr ,dinamo,raid si timisoara! cu steaua ce s-a intamplat? suspect de slab meciul mai ales ca printre suporteri umbla vorba ca meciul e deja pierdut ! nu sunt decat niste indolenti si nu le pasa de noi! salariu merge...poate prind un contract afara! facem ce zice nea adi...da-i draq pe prostii aia care striga pentru noi...ce ne doare!?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de un fan » 01 Iun 2009, 00:52

Preferam o victorie cu oile unei participari in E.L.. Meciul cu oile mi-a adus aminte de vremurile cu ciinetoiu si dinamue....si amaraciunea meciului asta nu o voi uita decit atunci cind vom lua 3 puncte cu oile
Anti buCUResti

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9808
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de manex » 01 Iun 2009, 00:56

poti sa ii injuri dupa meci. pina la meci si in timpul meciului trebuie incurajati, orice s-ar intimpla. si daca vor fi condusi in min 90 cu 1-0, tot trebuie incurajati, pentru ca si eu egal ne duce in europa. asa ca...lasa prostiile, papa niste miere si oua de prepelita si incurajeaza echipa la meci. dupa aia zi-le ce vrei tu. ucv
Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8124
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Bobby » 01 Iun 2009, 06:15

Off topic, dar important

De ce s-a pierdut meciul cu Steaua...

Cancan pretinde ca Mititelu a invitat toata echipa miercuri seara la un restaurant in Craiova sa sarbatoreasca primirea licentei. Mi se pare un gest incredibil , care arata lipsa de profesionalism, si nu e de mirare ca echipa a jucat in dorul lelii doua zile mai tirziu. Cum sa faci petrecere la mai putin de 48 de ore de un meci atit de important pentru echipa si pentru suporteri ??

Comentariile sint de prisos !

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Nea Marin » 01 Iun 2009, 11:06

I-auzi, ca o victorie cu oile e mai importanta decat calificarea in EL... :o Ceee??? Baaaa, vb de Europa League!
Pai baa nepoatee, le dam o importanta exagerata oilor, da-le-n lana lor de oi! Ce, noi numai cu rivalele putem juca fotbal? S-a vazut unde ne-a adus mentalitatea asta, sa pierdem puncte importante pe parcurs si sa ne tzatzaie kooru in ultima etapa. Sau poate unora nu le tzatzaie, ca am batut javrele si rapidu si asta ne-ajunge, ce Europa... :hmm
Cum sa mai creasca si sa se maturizeze echipa asta daca noi tot p-acilea o ardem cu porcica si jijica, in loc sa ne calim prin Europa?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 01 Iun 2009, 11:43

Bobby scrie:Off topic, dar important

De ce s-a pierdut meciul cu Steaua...

Cancan pretinde ca Mititelu a invitat toata echipa miercuri seara la un restaurant in Craiova sa sarbatoreasca primirea licentei. Mi se pare un gest incredibil , care arata lipsa de profesionalism, si nu e de mirare ca echipa a jucat in dorul lelii doua zile mai tirziu. Cum sa faci petrecere la mai putin de 48 de ore de un meci atit de important pentru echipa si pentru suporteri ??

Comentariile sint de prisos !
daca ai dat sursa cancan spune tot
eu nu vad nimic gresit daca s-a facut asta....sunt sigur ca s-au distrat in limita bunului simt ...au mancat si au baut un vin bun

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de un fan » 01 Iun 2009, 12:41

manex scrie:poti sa ii injuri dupa meci. pina la meci si in timpul meciului trebuie incurajati, orice s-ar intimpla. si daca vor fi condusi in min 90 cu 1-0, tot trebuie incurajati, pentru ca si eu egal ne duce in europa. asa ca...lasa prostiile, papa niste miere si oua de prepelita si incurajeaza echipa la meci. dupa aia zi-le ce vrei tu. ucv
De injurat nu i-am injurat nici dupa meciul cu oile si nu o sa ii injur niciodata indiferent ce vor face......"TINEM CU ECHIPA NOASTRA SI LA BINE SI LA RAU", dar amaraciunea meciurilor cu oile nu mi-o va scchimba nici macar participarea in E.L.

Nea Marin scrie:I-auzi, ca o victorie cu oile e mai importanta decat calificarea in EL... :o Ceee??? Baaaa, vb de Europa League!
Pai baa nepoatee, le dam o importanta exagerata oilor, da-le-n lana lor de oi! Ce, noi numai cu rivalele putem juca fotbal? S-a vazut unde ne-a adus mentalitatea asta, sa pierdem puncte importante pe parcurs si sa ne tzatzaie kooru in ultima etapa. Sau poate unora nu le tzatzaie, ca am batut javrele si rapidu si asta ne-ajunge, ce Europa... :hmm
Cum sa mai creasca si sa se maturizeze echipa asta daca noi tot p-acilea o ardem cu porcica si jijica, in loc sa ne calim prin Europa?


Ia sa stai tu intr-un oras plin de stelisti si sa incerci sa ii convingi inaintea meciului ca noi niciodata nu le vom da meciul lor si a doua zi mergi la munca sa iti spuna toate oile ca iar am ajuns sclavii lor sa vedem cita importanta le dai. Iar o victorie cu oile imi arata ca intr-adevar avem patron adevarat....E prima data cind il critic pe Mititelu, dar nu suport sa vad blat cu sdr.....Si apropo de E.L. chiar crezi ca vom face multi purici pe acolo? S
Last edited by un fan on 01 Iun 2009, 12:46, edited 1 time in total.
Anti buCUResti

IoAndyY
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Oct 2006, 00:19

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de IoAndyY » 01 Iun 2009, 12:45

OVI2806 scrie:Sa speram ca va primii timisoara punctele sa joace si Unirea in ultima etapa.....
de ce sa joace unirea? de ce sa joace altii pentru noi? ..faci cel putin egal si te califici, daca nu esti in stare sa iei un punct din doua etape inseamna ca nu meriti si gata.

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Manu » 01 Iun 2009, 13:45

U scrie:nu i-am convins 33 de etape sa joace pentru o calificare in cupele europene!?n-am fost mereu langa ei? ce vrei sa le mai facem...nu ne ajunge umilinta cu buzau,iasiu si otopeniu? in returul asta au dovedit ca merita sa joace in europa cu cfr ,dinamo,raid si timisoara! cu steaua ce s-a intamplat? suspect de slab meciul mai ales ca printre suporteri umbla vorba ca meciul e deja pierdut ! nu sunt decat niste indolenti si nu le pasa de noi! salariu merge...poate prind un contract afara! facem ce zice nea adi...da-i draq pe prostii aia care striga pentru noi...ce ne doare!?
33 etape ? Mult mai putine etape publicul a demonstrat ca e langa echipa asta...Un campionat sau o calificare se castiga cu echipele mici cum se spune,daca nu le bati nici pe alea ce pretentii sa mai ai?La meciurile cu echipele mici am aratat cat de mult suntem langa echipa.La multe meciuri de acasa ,meciuri extrem de importante nu cred ca au fost mai mult de 4000 de oameni si multi dintre ei veneau sa injure anumiti jucatori...
Zicea blue_titan ce ar trebui sa faca Mititelu de acum inainte.Ar fi bine sa faca tot ce a zis el dar eu nu as vrea decat un singur lucru.Sa pastreze echipa asta pentru inca un sezon ! Sa faca tot posibilul sa nu vanda nici un jucator chiar sa mai transfere niste jucatori daca isi permite. Astfel sezonul urmator suporterii Stiintei vor putea sa demonstreze cat de mult sunt ei langa echipa.Daca si asa o sa fie stadionul gol la multe meciuri de acasa atunci sa isi ia echipa sa o duca pe unde zicea el ca vrea sa o duca ca acolo poate ar avea mai multe sanse decat sa o tina aici sa o injure unii.Ar fi un fel de Unirea Urziceni.Sau poate sa vanda ce jucator vrea el dupa sezonul urmatorul...In conditiile astea cred ca ar mai fi suparati doar aia care injura echipa! Dar pe Mititelu nu l-ar interesa si bine ar face.Daca l-ar vinde acum pe Costea ar face o greseala mare zic eu.In primul rand sper sa nu ii ofere nimeni 8 milioane chiar daca el face atat desi nu prea cred.Mititelu umfla preturile ca Becali care zicea la un moment dat de Goian si Nicolita ca ar face 20 de milioane de euro.8 milioane ar da numai o echipa de top din Europa ceea ce ar fi bine si nu cred ca s-ar putea refuza.Dar mai bine sa il oferteze dupa sezonul urmator cand nu are cum sa coste mai putin daca nu mai rateaza asa usor unele ocazii...
In concluzie stadionul ar fi bine sa fie plin la meciul cu Vaslui care daca ii batem sau facem egal cu siguranta meritam sa jucam in Europa League si sa prinda si baietii niste experienta europeana.
alis grave nil

JustME

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de JustME » 01 Iun 2009, 14:43

Manu hai ca deja exageram cu stadionul gol si treburi d-astea. iti dau dreptate ca noi suntem U Craiova si ar trebui sa avem stadionul plin meci de meci dar facand o comparatie cu restul echipelor din Romania stam bine. Cu o etapa inainte de final suntem pe locul 3 in divizia A ca numar de spectatori asta in conditiile in care 2 meciuri le-am jucat fara spectatori si un tur de campionat (mai putin 2 etape) l-am jucat pe Extensiv un stadion mic.

http://www.liga1.ro/nrspectatori.php

si uitandu-ma la clasamentul asta chiar am putea sa ne imbunatatim considerabil media de suporteri la meciurile de acasa tinand cont de faptul ca echipele de deasupra noastra joaca in deplasare si noi acasa.


p.s. la meciul asta cu Vaslui as juca asa:

----------------------Mircea-------------
---Dananae ----- Gaman ----- Dorel ----- Soava
-------Prepe ----- Spase ----- Rose / Gangio
--------------Ubi ----- N`Jock ----- Florin

aa si inca o chestie nu l-as schimba niciodata pe Ubi inminutul `60

Închis