[Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine credeti ca va castiga Supercupa Romaniei?

Universitatea Craiova
27
82%
CFR Cluj
6
18%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 16 Iul 2018, 13:02

Un post pe facebook al lui Sorica :

"Mangia a făcut o greșeală foarte mare in aceasta vara. A refuzat să l readucă la echipa pe Drăghici. L a direcționat spre Sepsi fără să l vada in Austria.
Este jucătorul ce l putea inlocui fără probleme pe Gustavo. A demonstrat asta sezonul trecut. Sigur are ceva cu el. Încă o greseala, insistența de a l păstra pe Rossi care este copt. Are salariu de aproape 15 mii pe luna. Cu banii astea se gaseste un super vârf. Și sunt multe altele"


Asta ma gindeam si eu : Draghici este U21, are 20 de ani, a jucat pe dreapta la Juventus campionatul trecut, iar Mangia se tot plinge ca nu vine nimic de la juniori pentru banda dreapta.

Deci Rossi ne-a costat anul trecut 180.000 de Euro doar salariul net - cu taxe si prima de instalare, probabil ca clubul a scos 400.000 de euro lejer, pentru citeva meciuri jucate de italian. Ca tot intreaba lumea unde sint banii din transferuri - pai sint dati pe Rossi :-)

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 16 Iul 2018, 13:05

Poate vor sa faca echipa de special olympics si incep cu el.

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de leul_alb_albastru » 16 Iul 2018, 13:15

Și eu cred ca Draghici trebuia păstrat în lot, era cea mai bună opțiune pentru postul rămas liber după plecarea lui Gustavo, de asemenea cred ca Vladoiu trebuia păstrat și el este o alternativa bună pe postul de fundaș dreapta.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Ovidiu* » 16 Iul 2018, 13:51

Ce ma oftica pe mine digismele si mititelismele astea, iesitul asta aiurea prin presa si pe relele de socializare si criticile total neconstructive la adresa unui om care ne-a adus primul trofeu dupa 25 de ani, om care a si fost pus la primul meci din sezon intr-o postura extrem de nasoala de conducere.
Excluzand faptul ca habar nu avem care au fost discutiile dintre antrenor si investitori in ceea ce priveste transferurile, mi se pare fabulos cum nea Toni uita ca atunci cand Draghici a fost imprumutat Gustavo era inca la echipa, in cantonament, si nimeni habar n-avea ca o sa plece.
Da, ba, Toni, d-aia am pierdut Supercupa, ca am renuntat la o supervaloare ca Draghici, care a facut doua meciuri bune tot sezonul trecut, si nu se poate desfasura ca are Mangia ceva cu el, dar el e scula, Gusti era mic copil.
Sambata a jucat cu ce a avut el mai bun in lot, excluzand indisponibilii. Ok, daca vrei sa dai sansa tinerilor si sa-i cresti trebuie sa fi constient ca o sa pierzi meciuri si uneori trofee. Asta e cu Burlacu si Marko, doi tineri de perspectiva, dar cu care momentan nu castigi trofee.
La fel ca si aia de la Maxima, de [cenzurat] Mangia, tactica de [cenzurat], nu stie alt sistem, a jucat 3-7-0. Pai ba zmeilor, 0 ala e fix numarul atacantilor care i s-au adus. Singurul atacant din lot e un junior foarte talentat de 17 ani.

Cu Rossi s-a riscat cum s-a riscat si cu Gardos acum. Un jucator bun, dar daca crapa iar, adio. Si sa nu-mi spuneti ca nu i se reziliaza lui Rossi ca pune Mangia piedici...Sa fim seriosi.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 16 Iul 2018, 14:00

Cum ne aruncam noi oltenii cu reprosurile dupa primul esec.Sa ne amintim anul trecut....dupa primele etape i se cerea demisia.Omul a spus clar sa-l lasam 6 etape si oe urma il judecam....si a avut dreptate...ne-a facut sa visam la titlu.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 16 Iul 2018, 14:21

Si apropo de tinerii din lot...de azi Bon este noul antrenor al echipei secunde.Papura este analist tv pt Mangia.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 16 Iul 2018, 14:30

Cred ca povestea asta cu Rossi, tinde sa devina un nou caz complicat pentru noi, asa cum a fost Dananae, Ferfelea sau Curelea, jucatori care au tras cu dintii de contractul prins cu noi, constienti ca altceva numai vine dupa :toti trei fac figuratie pe la echipe obscure.Sunt sigur ca lui Mangia i se reproseaza acest lucru si pe undeva justificat : cand ai un angajat care-ti mananca 5% din bugetul anual fara sa vina la munca, normal ca-l iei la suturi p-ala de la resurse umane care ti l-a propus.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gogu2005 » 16 Iul 2018, 15:15

Sorica e ala care pune mereu intrebari cu fcsb la conferintele noastre de presa? Hai sictir ba mare greseala a jurnalismului. Nu.mi mai aduc aminte cate trofee a castigat Sorica asta ca jucator/antrenor?

E foame de scandal la gigisport?
Last edited by gogu2005 on 16 Iul 2018, 15:18, edited 1 time in total.
CRAIOVA NESUPUSA

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dantes » 16 Iul 2018, 15:17

OK, dar daca ati fi voi in locul lui Rossi, cum ati argumenta? E ca si cum Rossi ar fi vrut sa se accidenteze.
Si daca Ronaldo se accidenteaza in primul meci pt Juve si nu mai poate juca 1 an il da Juve afara ca-i inghite degeaba un sfert din bugetul de salarii?
Astea sunt riscuri pe care orice club si le asuma. In plus tocmai pentru a castiga bani din riscuri si a-i ajuta pe oameni si companii sa-si gestioneze riscurile exista pe lume companii de asigurari.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 16 Iul 2018, 15:37

gogu2005 scrie:
16 Iul 2018, 15:15
Sorica e ala care pune mereu intrebari cu fcsb la conferintele noastre de presa?

Ala e dobitocu' de Stancescu. Intreaba numai prostii si de regula in orice intrebare a lui amesteca fcsb-ul.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 16 Iul 2018, 16:10

dantes scrie:
16 Iul 2018, 15:17
OK, dar daca ati fi voi in locul lui Rossi, cum ati argumenta? E ca si cum Rossi ar fi vrut sa se accidenteze.
Si daca Ronaldo se accidenteaza in primul meci pt Juve si nu mai poate juca 1 an il da Juve afara ca-i inghite degeaba un sfert din bugetul de salarii?
Astea sunt riscuri pe care orice club si le asuma. In plus tocmai pentru a castiga bani din riscuri si a-i ajuta pe oameni si companii sa-si gestioneze riscurile exista pe lume companii de asigurari.
Pai in locul lui Rossi mi-as face un contract cu o companie de asigurari, sa iau un procent (60 % - 70 %) din salariu daca am probleme de sanatate. Si asa face cam toata lumea pe aici - deci ar trebui sa fie responsbilitatea lui.

Noi nu stim ce stil de viata are si daca se pregateste bine - ca sa intelegem daca are sau nu vina cu accidentarile...

LiviuB

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 16 Iul 2018, 16:23

din cate stiu, clubul are semnat un contract cu o companie de asigurari pentru jucatori.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 16 Iul 2018, 16:49

Probabil din cauza asta nici nu prea se streseaza cu salariile jucatorilor accidentati. Probabil treaba asta cu asigurarea e o consecinta a cazului Dananae...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gsm » 16 Iul 2018, 18:23

fanucrv scrie:
16 Iul 2018, 15:37
gogu2005 scrie:
16 Iul 2018, 15:15
Sorica e ala care pune mereu intrebari cu fcsb la conferintele noastre de presa?

Ala e dobitocu' de Stancescu. Intreaba numai prostii si de regula in orice intrebare a lui amesteca fcsb-ul.
zeu, de zeu.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 16 Iul 2018, 19:04

Da, da. Corect! Mare zeu... Mulțumesc.

Închis