[Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca va obtine Universitatea in Germania?

Poll ended at 09 Aug 2018, 02:43

O victorie nesperata!
7
18%
Un egal neasteptat!
15
39%
O infrangere pacatoasa!
16
42%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2018, 21:53

Orice echipa din Liga I ar fi jucat in seara asta, tot la fel de defensiv ar fi abordat meciul. Una peste alta, Donkor e deja o certitudine pentru mine.

La fel ca Baicu, care a avut mai multa consistenta ofensiva decat Mitrita si Bancu la un loc.
PS: Mi-era dor de golurile lui Martic!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 09 Aug 2018, 21:53

oricum cei mai rasariti jucatori ai nostri sunt cei 3 noi - mirko, donkor si mi-a placut si fedele. pe alocuri si cicaldau. daca si meza colli e pe acelasi calapod, o sa ne revenim si o sa avem rezultate bune.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 09 Aug 2018, 21:57

Totul depinde de tactica patronului. Dacă se vrea performanță atunci aduce jucători de calitate și putem spera la ceva, altfel va fi ca si anul asta sau anul trecut. Pana atunci forzza Știința!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 09 Aug 2018, 21:57

Mai, baieti! Explicati-mi si mie de ce joaca echipa asta cu atata frica, fara curaj, fara personalitate! Ce fac aia 5-6 italieni din staff-ul lui Mangia? N-au si ei un psiholog, ceva? Oricum relatiile de joc nu s-au vazut nici la meciurile trecute, dar sa joci cu fundul in poarta atata timp? Cei din conducere si antrenorul sa-i pupe mainile lui Mirko pentru ca altfel asistam la un scor de maidan! O atitudine rusinoasa, sper sa n-o vad si la meciul retur! Ce dreaq au de pierdut?

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 09 Aug 2018, 22:05

Mitrita trebuie adus cu picioarele pe pamant. Azi fu cel mai slab de pe teren si trata cu superficialitate mai multe faze din care puteam scoate mai mult.. e plin de figuri cand joaca in Liga I, dar cand joaca impotriva fotbalistilor ii da mingea in ceafa. Pacat ca are atitudinea asta pt ca poate mult mai mult la ce calitati are.
Eu inteleg ca e diferenta de valoare mare si asta se vede la duelurile unul la unul, dar la fazele fixe cum e bai frate posibil sa fie mereu 2-3 adversari mereu liberi? Fundasii nostri se ingramadesc aiurea si fac marcaj la acelasi jucator, lasandu-i pe ceilalti liberi.
Foarte buni Mirko si Donkor, imi placu si curajul lui Baicu, Mateiu si Cicaldau depusera foarte mult efort si trebuie apreciati.. Cicaldau e un jucator inteligent. Eu nu l-as blama asa tare pe Tiago la golul 2 pt ca fu grea acea interventie, dar nu pot intelege interventiile lui total aiurea, mai ales cand da pe langa minge sau o barbiereste..
Nu-mi place ca nu avem mai mult curaj cu mingea la picior.
Au gresit cei din conducere strategia, dar trebuie sa fim realisti si sa precizam ca si daca aveam echipa completa tot aveam sanse mici impotriva astora. Si fcsb si cfr ar fi luat bataie la fel.
Trebuie neaparat sa castigam la Calarasi!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 09 Aug 2018, 22:06

fcdm3 scrie:
09 Aug 2018, 21:57
Mai, baieti! Explicati-mi si mie de ce joaca echipa asta cu atata frica, fara curaj, fara personalitate! Ce fac aia 5-6 italieni din staff-ul lui Mangia? N-au si ei un psiholog, ceva? Oricum relatiile de joc nu s-au vazut nici la meciurile trecute, dar sa joci cu fundul in poarta atata timp? Cei din conducere si antrenorul sa-i pupe mainile lui Mirko pentru ca altfel asistam la un scor de maidan! O atitudine rusinoasa, sper sa n-o vad si la meciul retur! Ce dreaq au de pierdut?
...e f. simplu. Daca la scorul asta ai nevoie de 2 goluri, la un 6-0 aveai nevoie de 7. Te-ai prins?...

LiviuB

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2018, 22:11

Si Kelic a fost lent, putea sa intervina el la golul 2 iar la faza golului 3 a facut aiurea fault.
Sper ca experienta asta sa le foloseasca lui Mihaila, Baicu si Markovic.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 09 Aug 2018, 22:15

Cred ca vom avea o cu totul alta fata de acum inainte cu Donkor, Fedele si sper, Meza Colli! Eu zic ca din acest moment incepe campionatul si pt noi! Iar golul marcat la aceasta ultima faza cred ca este exact declicul de care aveam nevoie pt a ne ridica de la pamant! Sunt absolut extaziat de Donkor, cred ca am nimerit peste o mina de aur, nu am vazut un fundas atat de bun la Craiova cred ca de la Gica Popescu incoace! Mi-a placut cum a intrat in joc si Fedele, e masiv, puternic, are pasa la el, de altfel de la pasa lui catre Bancu a venit centarea la gol! In acest moment avem un lot foarte bun, comparabil zic eu cu al cfr-ului

LiviuB

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2018, 22:21

Tot nu avem varf Mariuse

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Aug 2018, 22:25

malus dacus scrie:
09 Aug 2018, 21:52
...deci, astia de la digi se oftica maxim ca daduram si noi un golulet acolo. Doamne, daca s-ar intampla o minune, da-ma dreaq, astia s-ar tavali in chinuri...
Sunt de-a dreptul scarbosi. Orice echipa din România juca azi, inclusiv marea FCSB, isi lua morti. Cine stie, poate ne calificam sa moara Voma.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Aug 2018, 22:29

LiviuB scrie:
09 Aug 2018, 22:21
Tot nu avem varf Mariuse
Fortat Markovici pana isi da drumul. Mai e si Glavina, stiu ca multora li se pare inutil dar eu am vazut niste miscari bune la el, onca sper.
Astia sunt, cu astia defilam. Trebuia poate luat Tucudean in iarna trecuta dar acum asta e. Sau luat Forte de la Gaz.

LiviuB

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2018, 22:31

Astia au bagat 2 jucatori pe care i-am vazut la mondial (jucatori buni). Noi am rulat 3 jucatori de 17-18 ani.
Dar atitudinea a fost deranjanta

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 09 Aug 2018, 22:34

LiviuB scrie:
09 Aug 2018, 22:21
Tot nu avem varf Mariuse
Avem varf, se numeste Glavina, si ai sa vezi ce de goluri va da cand va fi pus in valoare de Meza! Mi-a placut foarte mult Briceag azi si eu zic ca cea mai buna varianta pt linia de fund ar fi Briceag-Kelic-DONKOR!
Mirko - Briceag,Kelic, Donkor - Martic, Bancu, - Cicaldau, Mateiu (Fedele)- Mitrita, Meza Colli, Glavina ! Mie mi se pare un super 11

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2018, 22:40

Conferinta de presa de dupa meci:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 09 Aug 2018, 22:43

Astazi am vazut pe teren doar doi fotbalisti:Pigliacelli,Donkor,si o mare speranta pentru viitor:Baicu.Baicu din pacate e crud,nu are rutina in competitia interna,si ii lipseste si forta.Mitrita si Bancu jucatorii de la care se astepta mult astazi au fost penibili.Cred ca Mangia ar trebui sa ii dea mai multe sanse lui Baicu pentru ca are niste calitati extraordinare.Despre meci se poate spune ca a fost unul Mizerabil cu un rezultat SENZATIONAL

Închis