[Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte revine Stiinta de la Chiajna?

Poll ended at 06 Dec 2018, 14:17

3 puncte, ne tinem aproape de primele echipe din clasament
18
82%
1 punct, facem din nou un meci slab
2
9%
0 puncte, echipa e impietrita de frig si adversar
2
9%
 
Total votes: 22

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 07 Dec 2018, 11:23

Paul scrie:
07 Dec 2018, 02:46
Neagu.djuvara scrie:
06 Dec 2018, 22:28
Un meci extraordinar,cu un barbut extraordinar.Ce este interesant la el,este faptul ca se lipeste la penaltyuri.Astazi au jucat exact cum ar fi trebuit sa fi jucat toate meciurile.Trebuie sa se lupte in viitor cum au facut-o astazi,pentru ca n-o sa se poata bate la obiective mari bazandu-se doar pe valoare lu' mitrita.Campionatul se castiga cu multa sudoare si munca,si fara floricele.
Hai ca mai linistii daca esti si tu in sfarsit multumit. Dar din propozitia "Campionatul se castiga cu multa sudoare si munca,si fara floricele" imi dau seama de ce o tot tii langa cu CFR. Eu vreau sa castigam cu floricele si cu mult spectacol, si sa ne bazam si pe valoarea lui Mitrita si pe a oricarui artist, ca de-aia ma uit la fotbal, sa vad ceva frumos, nu disperati care vor doar victoria si nu arata nimic. Si pe langa ca vreau eu, stiu ca se si poate - aia e echipa iubita frate, care face si joc.
Bine, asta sunt eu, si evident ca ma bucur si daca jucam prost si castigam, dar spun ce as vrea.
Eu asa vad jucand o echipa care vrea sa se bata la titlu,cum am facut-o noi aseara.Ma oftic sa vad ca aia de la cfr,alearga si fac presing cu bosorogii aia de 35-36 ani si noi n-o facem.Da,i-am dat exemplu pe cei de la cfr,pentru ca eu asa cred ca ar trebui sa jucam si noi ca sa ne putem bate sus.Ce vrei tu nu se poate,sa vezi si floricele si rezultate.Eu sunt satul se floricele si fente,asa ca vreau sa vad o exchipa care se bate aproape in fiecare meci pentru minge.M-am saturat ca in fiecare an sa luam titlu de cea mai spectaculoasa echipa,si altii sa ia trofeele.Nu ne onoreaza locul 4,tinand cont de valoarea echipei.Noi la momentul asta trebuia sa fim cel putin pe locul 2.

LiviuB

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 07 Dec 2018, 13:07

malus dacus scrie:
07 Dec 2018, 09:52
...gospodarii din Chiajna scandau "ady mititelu", ceanca sa ne oftice. Mi s-a parut amuzant, "ultrasii" concordiei infratiti cu peluza puz. Super tare! Iar aia cu "Chiajna suntem noi" e bestiala. Au si ei istorie zbuciumata, simt nevoia sa sublinieze. Batuti in cap...
satenii se sustin intre ei, nu?

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 07 Dec 2018, 16:15

S-a auzit un ***** ragusit la TV strigand "**** la olteni'' și "clonații". Sincer, mi-ar fi plăcut să le mai dăm..Și îmi doresc ca asemnea echipe de doi bani precum chiajna si voluntari, cu suporteri niste taranoi cocliti, sa retrogradeze. Să revină în A echipe precum U. Cluj sau Petrolul...

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 07 Dec 2018, 16:53

Ca tot sunteti in extaz, cum vi s-a parut randamentul lui Cicaldau in spatele varfului? Prost spre foarte prost, zic eu. Si aici doar Mangia ne poate spune de ce...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 07 Dec 2018, 17:17

Copacul scrie:
07 Dec 2018, 16:53
Ca tot sunteti in extaz, cum vi s-a parut randamentul lui Cicaldau in spatele varfului? Prost spre foarte prost, zic eu. Si aici doar Mangia ne poate spune de ce...
Cosmin Staicu a vazut un randament excelent al lui Cicaldau pe www.cvlpress.ro :

Universitatea Craiova: Pigliacelli 5 – Martic 7, Tiago Ferreira 6, Kelic 5, Bancu 7 – Mateiu 5, Fedele 7, Cicâldău 8 – Bărbuț 8 (79 Meza Colli), Mihăilă 6 (68 Nuno Rocha) 5, Koljic 7 (89 Bic).

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 07 Dec 2018, 18:06

...nu stralucit, dar parca se lipeste mai bine la gol in pozitia aia. Parerea mea e ca Fedele nu trebuie sa lipseasca din primul 11 si poate ca asta e solutia...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Dec 2018, 18:28

Daca Mezza se calca pe ghete cu Martic, in meciul asta am vazut o relatie de joc mai bine inchegata.
barbut acopera mai mult teren in faza ofensiva decat mezza, e mai prezent in joc si leaga mai bine cu coechipierii

lui Fedele I-a prins bine odihna asta. cand poate da randament maxim e fenomenal dar se vede ca nu are pregatirea de vara, nu poate duce meci de meci
Bancu merita aprecieri mai ales din perspectiva faptului ca, probabil spre sigur, este jucatorul cu cele mai multe minute jucate de la noi si in raport cu randamentul dat este cel mai bun jucator din echipa. Fantastica capacitatea de efort si sa nu uitam pozele cu el din spital cu suruburi in picior

Universitatea a fost intotdeauna alaturi de el, Nicusor da totul pentru echipa asta acum !!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 07 Dec 2018, 18:36

Am jucay exacy cum trebui cu astia.I-am intepat exact cum a trebuit.Mateiu si Fedele la mijloc sunt fenomenali.Parca ni se potriveste si 4-3-3.Mie imi place cum intra Mezza din postura de rezerva.Cand se va integra va da randament excelet.Eu il vad chiar si in spatele varfurilor.Barbut man of the match si unul din cei mai buni in ultimele 5 etape.Hai cu victorie si luni cu Voluntari si mergem la javre cu moral maxim.7 pct din ultimele 3 meciuri ne asigura sarbatori fericite.Cu inca 2 max 3 achizitii in iarna la nivelul titularilor putem spera la trofee.

Închis