[Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Moderator: grup_moderatori

Ce rezultat credeţi că vom obţine în cel mai important amical al verii?

Poll ended at 19 Iul 2009, 13:36

Victorie
6
24%
Egal
13
52%
Înfrângere
6
24%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de PocoLoco » 18 Iul 2009, 22:43

Oltenia scrie:http://www.mininova.org/tor/2773347

Imi cer scuze pentru prima repriza care s-a inregistrat fara sonor.
S-ar putea sa nu fi mers sa downloadati de la prima adresa.
Am refacut torrentul. Sper sa mearga acum.

http://www.sumotorrent.com/en/details_3221188.html

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de PocoLoco » 18 Iul 2009, 23:11

"Un meci util, un un amical reuşit pentru ambele formaţii. Mi-a plăcut Craiova, este o echipă puternică. Sunt de părere că am întâlnit o echipă foarte bună", a spus Radu Stefan la Sport.ro

"A fost un meci reuşit din partea echipei noastre. S-a văzut în unele momente şi puţină oboseală, însă să nu uităm că am avut zilnic antrenamente dimineaţa, iar după-amiaza meciuri sau antrenamente. Mai avem două săptămâni până la meciul cu Dinamo şi sunt sigur că echipa va arăta foarte bine la acea partidă. Am jucat în faţa unei echipe foarte bune, cu jucători valoroşi şi am oferit o replică foarte bună. Cred că puteam chiar să câştigăm. În prima repriză au fost bara lui Mihai Costea şi şutul lui Florin din ultimul minut, dar şi italienii au avut mai multe ocazii în repriza a doua. Să sperăm că Baird nu are o problemă serioasă, el acuză o durere la piciorul drept, însă abia mâine vom afla cât de grav este. Urmează partida de mâine cu Furth, iar luni vom reveni în ţară.“ Dan Stanilescu

JustME

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de JustME » 19 Iul 2009, 01:22

eu unul raman la parerea mea: Mogosanu nu e antrenor de Universitatea. azi mi-au placut mult 2 jucatori: Silvica si Dananae

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de nr.zece » 19 Iul 2009, 05:20

daca aveam antrenor jucam si fotbal...
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

sorin107

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de sorin107 » 19 Iul 2009, 06:56

Nu am reusit sa vad meciul pentru ca am fost la o nunta:(, dar am vazut rezumatul de pe editie. Ati observat mana lui sir Mogo la noile scheme de corner? executantul joaca intai scurt si apoi reprimeste si centreaza lung? pfff...In rest cum s-au miscat baietii? Mi-a placut ca a jucat titular Barbu, sper sa prinda incredere si sa continue. Nu cred ca se potriveste dilevski in angrenajul nostru, mai ales intr-un sistem cu 3 mijlocasi in care nu el e inchizatorul. Sa ma contraziceti daca s-a integrat bine aseara. Speram sa vad un 4-4-2 daca tot pe asta s-a pus baza in celelalte amicale. Dar oricum, atatea fluctuatii de jucatori si de sisteme de echipa de cand cu noua conducere tehnica...:( Nu mi-a placut netitularizarea lui Uby si nu mi-a placut faptul ca restul lotului a fost lasat la Kaprun. Nu stiu cum se argumenteaza aceasta decizie in fata unor jucatori care chiar daca n-ar fi jucat, in mod sigur le-ar fi picat bine sa fie pe langa lazio.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de manex » 19 Iul 2009, 11:36

dilevsky mi s-a parut ca a jucat bine.
Am zis!!

iuli

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de iuli » 19 Iul 2009, 11:39

eu cred ca Silviu da mai multa siguranta apararii plus ca nu mai suntem zero pe centrari,imi place ca joaca Barbu si Gaman in centrul liniei defensive,l-a vrea pe Uby si Vali Badea in primul 11 si cred ca am fi o echipa buna,din pacate insa fara antrenor nu cred ca vom reusi mare lucru in sezonul urmator.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de marius_vl » 19 Iul 2009, 12:10

Eu zic ca Mogosanu are o mare bila alba!!!Nu vad pe unul pe-aici care sa remarce faptul ca Rose a fost trecut rezerva,lucru care trebuia sa se intample de 2 ani,ca Dorel a fost urcat la mijloc si s-a descurcat excelent pt ca acolo e de fapt locul lui in teren,ca Florin Costea face si faza de aparare si o face chiar foarte bine,nu stiti decat sa criticati,dar de fapt nu vad niciun motiv intemeiat in aceste critici!Unul care nici macar n-a vazut meciul,zicea ca vezi Doamne a vazut el in rezumatul de pe editie.ro cum bateam noi cornerele pe scurt si ce sa-ti zic,de-aici a tras el concluzia ca Mogosanu nu e antrenor!Treziti-va la realitate,am facut 1-1 cu Lazio,castigatoarea Cupei Italiei,care a jucat cu echipa de baza,iar cine spune ca au jucat cu rezervele in repr 2 habar n-are fotbal

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de manex » 19 Iul 2009, 12:32

era normal ca mogosanu sa incerce sa rezolve partile proaste: fazele fixe, urcarea lui stoica la mijloc si trecerea lui soava in aparare. spun doar ca trebuie sa rezolve atacul. din echipa de baza nu trebuie sa lipseasca florin costea si wobay, plus in centru mihai costea sau badea. cu cei doi costea si wobay echipa isi creeaza ocazii, e mult mai periculoasa in atac. daca va rezolva atacul pe dreapta vom avea sperante. insa in meciul asta nu a aratat ca poate, ca antrenor, sa atace titlul.
Am zis!!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de stuparu_alexandru » 19 Iul 2009, 12:49

misto golul lui baird. meciul a fost dominat de aia de la lazio. uneori total, alteori steril... oricum, ramane de vazut ce vor face in meciu` cu dinamo
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de marius_vl » 19 Iul 2009, 12:58

In meciul asta trebuia sa demonstreze ca poate sa ia titlul??Ba,prietene,a fost un meci amical,nicio alta echipa dintre favoritele la titlu in Romania(printre care imi place sa cred ca se afla si Craiova)n-ar fi reusit mai mult decat a facut-o Craiova aseara!Si pt un meci amical atat de important ca cel de aseara mi-a aratat ca are stofa de antrenor!Apararea a fost foarte bine organizata,in conditiile in care cuplul de fundasi centrali a fost de 18,respectiv 19 ani,in conditiile in care Soava a acoperit foarte bine flancul stang,iar de Dananae nu mai vorbesc...Noi daca am pierdut niste puncte prosteste in campionatul trecut le-am pierdut din cauza apararii,nicidecum a atacului,cred ca de departe am fost echipa care ne-am creat cele mai multe ocazii de gol!Hai sa-l judecam dupa meciul cu dinamo,dupa primele 3-4 etape,nu acum cand efectiv nu vad niciun motiv justificat

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de Zapada » 19 Iul 2009, 12:59

echipa noastra nu a jucat cine stie ce iar acest egal nu reflecta situatia din teren
am avut noroc ca portarul a prins o zi buna ca altfel luam o bataie la cel putin 2 goluri diferenta.

nici dinamo nu merge prea bine asa ca in primul meci poate scoatem un egal desi jucam acasa

Craiova si-a adus antrenor din liga 3 asa ca nu avem cum sa terminam mai sus de locul 7 in campionatul urmator

Pacat ca Mititica nu aduce antrenor la echipa!!!!!!!!!!
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 19 Iul 2009, 13:21

hanky panky scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:
hanky panky scrie:nimic

nicio schema
putea sa fie 10-0 pentru lazio
dar sa vad si eu o tactica ceva

nimic
bonneti?
ai stofa de antrenor

ce-ai vazut tu in meciul asta?
si nu-mi spune de sutul lui costea sau de lung jr
nu ca n`ai avea dreptate... da` m`a amuzat scorul tau. mi`am adus aminte de bonneti cu al lui 10-2 desi scoru` fusese 1-2... oricum, la meciu` nostru eventual putea sa fie 10-1 , nu 10-0 :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de marius1ka » 19 Iul 2009, 13:37

Oltenia scrie:
Oltenia scrie:http://www.mininova.org/tor/2773347

Imi cer scuze pentru prima repriza care s-a inregistrat fara sonor.
S-ar putea sa nu fi mers sa downloadati de la prima adresa.
Am refacut torrentul. Sper sa mearga acum.

http://www.sumotorrent.com/en/details_3221188.html
please seed

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: [Amical] Universitatea Craiova - SS Lazio Roma

Mesaj de Cosmin™ » 19 Iul 2009, 17:06

Sergyu_costea scrie:
marius_vl scrie:Eu zic ca Mogosanu are o mare bila alba!!!Nu vad pe unul pe-aici care sa remarce faptul ca Rose a fost trecut rezerva,lucru care trebuia sa se intample de 2 ani,ca Dorel a fost urcat la mijloc si s-a descurcat excelent pt ca acolo e de fapt locul lui in teren,ca Florin Costea face si faza de aparare si o face chiar foarte bine,nu stiti decat sa criticati,dar de fapt nu vad niciun motiv intemeiat in aceste critici!Unul care nici macar n-a vazut meciul,zicea ca vezi Doamne a vazut el in rezumatul de pe editie.ro cum bateam noi cornerele pe scurt si ce sa-ti zic,de-aici a tras el concluzia ca Mogosanu nu e antrenor!Treziti-va la realitate,am facut 1-1 cu Lazio,castigatoarea Cupei Italiei,care a jucat cu echipa de baza,iar cine spune ca au jucat cu rezervele in repr 2 habar n-are fotbal
Credeam ca am fost singurul tampit care a remarcat astea. Trecerea lui Dorel la mijloc e benefica , veti vedea . Daca Florin face faza defensiva ,cred ca e meritul lui Mogosanu (toti ne plangeam de asta) , Rose nu mai e fundas stanga. Daca reusete sa-l introduca si pe Barbu si sa faca cuplul de fundasi Gaman-Barbu sa functioneze ar fi de vis. De reprosat , doar partea atacului , in care Uby nu poate lipsi , iar Mihai trebuie sa fie in centru. Eu unul sunt multumit de ce am vazut.

P.s.1. Bravo Silvica apld apld
P.s.2. :-x Bornescu :)(
Ce ti-a facut Bornescu ? De-aia pleaca jucatorii si dau declaratiile care le dau .. ca baga astia numa intoxicatii prin presa si voi le luati de bune . Ai vazut undeva ca a declarat el ceva urat de Craiova sau ca a semnat cu vreo echipa din capitala ? Uitati cam repede ce a facut bun . In loc sa-l aplaudam ca a fost unul din liderii generatiei actuale ii dam la mwie ..

Despre meciu de ieri excelent a aparat Silviu .. au fost multe lucruri bune ieri .. chiar neasteptat , mai trebuie lucrat in atac unde n-ar trebuii sa lipseasca Wobay in rest totul a fost destul de OK
Imagine

Închis