Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeţi că va fi rezultatul meciului ?

Poll ended at 01 Aug 2009, 19:57

Victorie
38
69%
Egal
10
18%
Înfrângere
7
13%
 
Total votes: 55

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de danutz » 03 Aug 2009, 16:59

cel mai tare era unu' din spatele meu (tribuna II), de cate ori ajungea mingea la Dorel incepea sa zbiere: "Asa, Dorele, acu' lasa-te pe ea, lasa-te pe ea, cum stii tu" si culmea e ca Dorel nu il dezamagea. Dementaaa
si da, au fost multi din afara Craiovei, la intoarcere s-a mers in coloana pana la Slatina
mereu alaturi de voi

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de whiteLion » 03 Aug 2009, 17:10

mancini scrie:Unde sunt suporterii Craiovei?
s-au pierdut la meciul cu vaslui.....si nu o sa se mai gaseasca curand daca nu se schimba ceva in bine ......
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de whiteLion » 03 Aug 2009, 17:19

1948 scrie: bine nu va mai zic ca la primu filtru de langa statuie unu in fata mea avea aparat foto si ii zice jandarmu ca nu are voie cu aparatu foto ...eu cand am auzit am sarit cu gura ca nu mi s-a interzis niciodata sa intru cu aparatu foto
bineinteles ca jandarmu o tinea pe a lui si a zis ca el ne lasa sa trecem dar o sa ne intoarca de la poarta
cel din fata mea s-a conformat si cred ca a plecat la masina sa lase aparatu
eu i-am zis sa ma lase sa trec ca nu este nici o prb la poarta
iar la poarta normal ca nu a fost nici o prb
puteai sa ai si bombe
asa ca sa faceti gura cand nu o sa va lase cu aparatu foto...ca mai sunt si jandarmi cretini.....din pacate f multi
cred ca io eram....mi-a zis k am nevoie de acreditare!!!! :o ....m-am dus la celalalt filtru care era la 5 metri de ala si acolo nu a fost vreo problema....auzi acreditare....doamne ce cretini!
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de qmadd » 03 Aug 2009, 17:53

whiteLion scrie:
mancini scrie:Unde sunt suporterii Craiovei?
s-au pierdut la meciul cu vaslui.....si nu o sa se mai gaseasca curand daca nu se schimba ceva in bine ......
Aham.. culmea e ca s-au pierdut localnicii din Craiova. Din afara Craiovei au fost la fel ca la meciurile de anul trecut, poate mai multi. Niciodata nu a mai fost asa aglomerat spre Slatina dupa un meci.
cu stiinta pana la moarte!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de whiteLion » 03 Aug 2009, 17:56

qmadd scrie:
whiteLion scrie:
mancini scrie:Unde sunt suporterii Craiovei?
s-au pierdut la meciul cu vaslui.....si nu o sa se mai gaseasca curand daca nu se schimba ceva in bine ......
Aham.. culmea e ca s-au pierdut localnicii din Craiova. Din afara Craiovei au fost la fel ca la meciurile de anul trecut, poate mai multi. Niciodata nu a mai fost asa aglomerat spre Slatina dupa un meci.
...pai echipa este a tuturor oltenilor....e trist k la meciurile Craiovei nu mai vin craiovenii..... atunci ar trebui k fiecare etapa de acasa sa se joace in cate un oras din Oltenia :)(
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 03 Aug 2009, 18:23

whiteLion scrie: ...pai echipa este a tuturor oltenilor....e trist k la meciurile Craiovei nu mai vin craiovenii..... atunci ar trebui k fiecare etapa de acasa sa se joace in cate un oras din Oltenia :)(
ai inregistrat cumva meciul?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de whiteLion » 03 Aug 2009, 19:46

DarkComy scrie:
whiteLion scrie: ...pai echipa este a tuturor oltenilor....e trist k la meciurile Craiovei nu mai vin craiovenii..... atunci ar trebui k fiecare etapa de acasa sa se joace in cate un oras din Oltenia :)(
ai inregistrat cumva meciul?
nu...
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Dany » 03 Aug 2009, 21:44

danutz scrie:cel mai tare era unu' din spatele meu (tribuna II), de cate ori ajungea mingea la Dorel incepea sa zbiere: "Asa, Dorele, acu' lasa-te pe ea, lasa-te pe ea, cum stii tu" si culmea e ca Dorel nu il dezamagea. Dementaaa
si da, au fost multi din afara Craiovei, la intoarcere s-a mers in coloana pana la Slatina

si in partea cealalta spre Severin au mers oamenii
m-am intalnit cu unii care nici macar nu stiam ca merg la meci!

PS
speram totusi sa fie mai multa lume!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de WhiteBlue Heart » 03 Aug 2009, 23:11

Dany scrie:
danutz scrie:cel mai tare era unu' din spatele meu (tribuna II), de cate ori ajungea mingea la Dorel incepea sa zbiere: "Asa, Dorele, acu' lasa-te pe ea, lasa-te pe ea, cum stii tu" si culmea e ca Dorel nu il dezamagea. Dementaaa
si da, au fost multi din afara Craiovei, la intoarcere s-a mers in coloana pana la Slatina

si in partea cealalta spre Severin au mers oamenii
m-am intalnit cu unii care nici macar nu stiam ca merg la meci!

PS
speram totusi sa fie mai multa lume!
ba daca tot va "laudati" toti inspre corabia doar noi am mers :-D !da am fost un microbuz plin :)(
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de blue_lions » 03 Aug 2009, 23:17

WhiteBlue Heart scrie:
Dany scrie:
danutz scrie:cel mai tare era unu' din spatele meu (tribuna II), de cate ori ajungea mingea la Dorel incepea sa zbiere: "Asa, Dorele, acu' lasa-te pe ea, lasa-te pe ea, cum stii tu" si culmea e ca Dorel nu il dezamagea. Dementaaa
si da, au fost multi din afara Craiovei, la intoarcere s-a mers in coloana pana la Slatina

si in partea cealalta spre Severin au mers oamenii
m-am intalnit cu unii care nici macar nu stiam ca merg la meci!

PS
speram totusi sa fie mai multa lume!
ba daca tot va "laudati" toti inspre corabia doar noi am mers :-D !da am fost un microbuz plin :)(

Restul au fost la Piatra-Neamt :)( ?
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de WhiteBlue Heart » 04 Aug 2009, 00:29

blue_lions scrie:
Dany scrie:
danutz scrie:cel mai tare era unu' din spatele meu (tribuna II), de cate ori ajungea mingea la Dorel incepea sa zbiere: "Asa, Dorele, acu' lasa-te pe ea, lasa-te pe ea, cum stii tu" si culmea e ca Dorel nu il dezamagea. Dementaaa
si da, au fost multi din afara Craiovei, la intoarcere s-a mers in coloana pana la Slatina

si in partea cealalta spre Severin au mers oamenii
m-am intalnit cu unii care nici macar nu stiam ca merg la meci!

PS
speram totusi sa fie mai multa lume!
ba daca tot va "laudati" toti inspre corabia doar noi am mers :-D !da am fost un microbuz plin :)(

Restul au fost la Piatra-Neamt :)( ?[/quote]
s-or fi dus caracalenii :-D
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Aug 2009, 00:35

whiteLion scrie:
mancini scrie:Unde sunt suporterii Craiovei?
s-au pierdut la meciul cu vaslui.....si nu o sa se mai gaseasca curand daca nu se schimba ceva in bine ......
inseamna ca au ani buni de stadion in spate de s`au sictirit ei
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Pacala » 04 Aug 2009, 07:26

dinamo a fost mai buna in plan tactic, antrenorul lor asezandu-si jucatorii a.i. sa ne blocheze complet jocul. Noi am contat doar prin niste lansari in adancime catre fratii Costea. Cam putin pt un antrenor, fie chiar si Mogosanu care nu a antrenat nicio echipa serioasa pana acum, nici Napoli n-o facuse dar a avut mai mlte mijloace tactice.

U Craiova joaca mai slab ca anul trecut asta si datorita faptul ca nu avem antrenor si faptului ca a fost indepartat un jucator foarte talentat, Gingioveanu.

in tribune, cred ca a fost cea mai linistita atmosfera si cei mai putini spectatori la un meci cu dinamo din intreaga istorie a clubului. Mi-a fost scarba sa scriu despre acest meci i n care un arbitru ne-a ajutat sa nu pierdem acasa in fata unei echipe arhicunoscute ca o echipa a arbitrilor.

o singura raza de lumina in acest meci, Silvica Lung, un portat mult mai bun decit bornescu pe care l-am considerat intotdeauna un tip parsiv

ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

danflorea
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 01 Sep 2008, 10:43

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de danflorea » 04 Aug 2009, 14:40

Avand in vedere ca Bornescu a plecat iar frati Copstea sunt pe o curba descedenta putem spune ca anul acesta realizam un punctaj mai mic cu circa 15-20 puncte fata de anul trecut ,pentru ca ei impreuna au castigat cel putin 5-6 meciuri . Sa plece odata Mititelul,poate vine cineva cu bani si mai serios.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti

Mesaj de PocoLoco » 04 Aug 2009, 15:12

Nu are nimeni inregistrarea meciului!? :-(

Închis