FC Brasov - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte venim de sub Tampa?

Poll ended at 21 Aug 2009, 11:43

3
17
35%
1
19
39%
0
13
27%
 
Total votes: 49

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Aug 2009, 18:14

pai si.....hai, la stadionul lui cs din craiova. :( . asta e. ne place, nu ne place, sustinem universitatea craiova, cu bune si cu rele, cu trecut, prezent si viitor.
Am zis!!

JustME

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Aug 2009, 18:28

"stadionul" clubului CS Univesitatea Craiova este la Sala Sporturilor in Valea Vlaicii, asta pana cand o sa fie gata Sala Polivalenta. eu de ex. nu o sa ma mai duc la stadion dar asta nu inseamna ca nu mai sustin Universitatea Craiova, o sa sustin U Craiova din sala o:

au fost meciuri de volei, de baschet pe care sincer le-am trait de 1000 de ori mai intens decat am trait de ex. meciul cu Pandurii sau meciul cu Brasov

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 23 Aug 2009, 22:48

si uite asa apare huliganismu in sporturile de sala... :laughing: justme violentu` derbedeu` la puscarie !
manex, daca n`ai inteles nimic din ce`am zis, mai bine nu`mi mai citi posturile, ca te obosesti si e pacat :cool:
u, a, viola!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Aug 2009, 22:57

las, n-avea tu grija mea ca ma obosesc.
Am zis!!

d`ampezzo

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 23 Aug 2009, 23:55

trabzonspor scrie:si uite asa apare huliganismu in sporturile de sala... :laughing: justme violentu` derbedeu` la puscarie !
manex, daca n`ai inteles nimic din ce`am zis, mai bine nu`mi mai citi posturile, ca te obosesti si e pacat :cool:
sau poate mesajele tale nu au sens :laughing:
vezi cel din quote :laughing:

LiviuB

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Aug 2009, 09:09

JustME scrie:"stadionul" clubului CS Univesitatea Craiova este la Sala Sporturilor in Valea Vlaicii, asta pana cand o sa fie gata Sala Polivalenta. eu de ex. nu o sa ma mai duc la stadion dar asta nu inseamna ca nu mai sustin Universitatea Craiova, o sa sustin U Craiova din sala o:

au fost meciuri de volei, de baschet pe care sincer le-am trait de 1000 de ori mai intens decat am trait de ex. meciul cu Pandurii sau meciul cu Brasov
eu n-as putea sa spun ca as trai mai intens meciurile Craiovei de la alte sporturi decat la fotbal. Hai sa fim si la bine si la greu alaturi de echipa noastra, jucatorii, antrenorii, patronii vin si pleaca, dar noi trebuie sa ramanem langa echipa, chiar daca e greu, ne-am simtit tradati, dar pentru Lung, Gaman, Barbu, M Costea tot merita sa ramanem langa echipa asta, chiar e o echipa foarte frumoasa, pacat ca nu avem un management adecvat, un antrenor potrivit, nu cred ca e o solutie sa ne indepartam de echipa.

JustME

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Aug 2009, 15:46

Livius ai dreptate man dar iti spun sincer ca am ajuns la un punct in care pur si simplu imi vine sa imi iau lumea-n cap. m-am saturat de patronii astia care au confiscat fotbalul si apar pe la tv extrem de aroganti si arunca vorbe de genul "aici e casa mea", "echipa e a mea si a familiei mele", "fac ce vreau cu echipa ca eu bag bani". simt ca innebunec atunci cand ma gandesc de ex. la membrii fondatori ai Stiintei care probabil nici in cele mai urate cosmare ale lor nu se gandeau ca Universitatea va ajunge pe mana unui astfel de om. ma mai gandesc la faptul ca suntem totusi o echipa studenteasca, sau in fine la radacini am fost o echipa studenteasca, iar acum echipa este proprietatea unui ins care habar n-are sa se exprime coerent ...

nush ce sa mai zic nush ce sa mai cred, nu pot sa te contrazic pt ca in principiu ai dreptate. am spus despre CS Universitatea Craiova ca este mai aproape de spiritul Craiovei deoarece clubul respectiv este patronat de Universitate(institutia de invatamant) macar acolo pot sa am alinarea asta sufleteasca gandindu-ma ca nu isi bate nimeni joc de mine ca spectator. n-am frate nevoie sa vina o persoana cu mai putine clase decat trenu sa imi arunce in fata arogant vorbe de genul: fac ce vreau echipa e a mea si daca ma supar mut echipa, sau: va pun sa semnati contracte ca sa intrati pe stadion. pt mine personal CS Universitatea Craiova chiar este o solutie, este practic clubul mama din care s-a desprins sectia de fotbal. nu sunt binevenit la fotbal ? asta este, poate sunt binevenit la baschet sau la volei.

p.s. nu spun ca asta este o solutie pt toata lumea din contra fiecare face cum crede eu am spus care este solutia mea. sincer nici eu nu cred ca e o solutie foarte reusita dar alta mai buna nu am gasit o:

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 24 Aug 2009, 16:07

de fotbal e greu sa ne lasam , dar acum avem o alternativa la acest campionat romanesc (spania , anglia sau germania ) , din pacate nu toti pentru ca am vazut ca upc nici macar eurosportul care transmite anglia nu-l aveau acum 4-5 luni prin unele parti

vezi 2 meciuri in week-end (poti sa vezi si 4-5 daca ai timp mult la dispozitie ) plus 1 in timpul saptamanii (cand se joaca ucl ) si gata iti taie pofta de mititelu si de fitele lui de mare patron si de cunoscator al acestui fenomen
Imagine

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de lorenzaccio2 » 24 Aug 2009, 16:12

Cl4udiu scrie:de fotbal e greu sa ne lasam , dar acum avem o alternativa la acest campionat romanesc (spania , anglia sau germania ) , din pacate nu toti pentru ca am vazut ca upc nici macar eurosportul care transmite anglia nu-l aveau acum 4-5 luni prin unele parti

vezi 2 meciuri in week-end (poti sa vezi si 4-5 daca ai timp mult la dispozitie ) plus 1 in timpul saptamanii (cand se joaca ucl ) si gata iti taie pofta de mititelu si de fitele lui de mare patron si de cunoscator al acestui fenomen
Daca vad Liverpool nu imi taie pofta de Craiova

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 24 Aug 2009, 16:37

lorenzaccio2 scrie:
Cl4udiu scrie:de fotbal e greu sa ne lasam , dar acum avem o alternativa la acest campionat romanesc (spania , anglia sau germania ) , din pacate nu toti pentru ca am vazut ca upc nici macar eurosportul care transmite anglia nu-l aveau acum 4-5 luni prin unele parti

vezi 2 meciuri in week-end (poti sa vezi si 4-5 daca ai timp mult la dispozitie ) plus 1 in timpul saptamanii (cand se joaca ucl ) si gata iti taie pofta de mititelu si de fitele lui de mare patron si de cunoscator al acestui fenomen
Daca vad Liverpool nu imi taie pofta de Craiova
inca ...

sa mai vinda 2-3 jucatori importanti si sa nu mai cumpere nimic , sa te lase sa intri pe stadion doar daca semnezi nu stiu ce contract si sa vezi dupa cum se schimba situatia

daca se merge pe acesta linie in continuare nu cred ca o sa fie departe momentul in care nici nu o sa ma mai intereseaze cand sau cu cine joaca universitatea craiova si sa prefer pe liverpool , arsenal , real sau barca
Imagine

LiviuB

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Aug 2009, 16:41

si mie imi e foarte greu, in ultimii 10 ani numeri lucrurile bune pe degetele de la o singura mana, in schimb, pt cele rele... dupa meciul cu Vasluiul eram hotarat sa uit de sportul asta, sa fiu mai detasat.. dar nu pot, oricat as vrea, tot ma consum. Stiu ca tot ce s-a intamplat in ultimele 3 luni au dat motive numai sa te iei cu mainile de cap, si mie imi e rusine sa vad un agramat cum faulteaza limba romana in pozitie de patron/presedinte, ce-o vrea el, al unei echipe studentesti, o echipa care in ciuda problemelor si-a pastrat farmecul, vedem an de an hranind campionatul romanesc si loturile nationale cu alti si alti tineri. Dar e pacat sa ne indeparatam de aceasta echipa, pana la urma n-au nicio vina Lung, Gaman, Costea si altii de managementul facut ca in pestera. Nu in ultimul rand nu le trebuie data satisfactia de a vedea pe stadion 2-3000 de oameni, stiu ca toti patronii din fotbalul romanesc, inclusiv cei din frf sau liga isi doresc sa vina cat mai putina lume la stadion, sa nu aiba contestatari (oricine gandeste altfel decat ei sunt rauvoitori). Nu cred ca asta e solutia, trebuie sa aratam ca ne pasa, ca Universitatea Craiova e si a mea, si a ta, si a tuturor suporterilor, nu doar a lui. Sigur ca ei (patronii) dau banii, fara ei deocamdata nu se poate, vezi si tu ca la rapid nu se baga nimeni (asta si pt faptul ca au facut acesti patroni niste inginerii financiare din care nu poti iesi), dar societatea are rolul sau. Nu sunt de acord cu manifestarile gen celor de la dinamo, dar intr-un mod civilizat se poate ajunge la dialog. Raman la parerea ca si fara mari investitii se poate face performanta dar asta necesita un management foarte bun si pt asta trebuie sa ai oamenii adecvati. in sfarsit, sunt multe de zis.
cred ca la toti ne este greu (cand ma uit la meciurile Vasluiului din UEFA parca mi se rasuceste cutitul in rana) dar trebuie sa avem puterea sa trecem mai departe, echipa are nevoie de noi, pe mine mai tare m-au durut tribunele goale de la meciul cu Pandurii, sau cele pe jumatate pline de la meciul cu cainii decat aceste doua infrangeri. sa nu uitam ca aceasta echipa ne-a ajutat sa trecem mai departe in momentele grele (anul trecut cand am trecut printr-o grea incercare Universitatea m-a ajutat sa trec mai departe, in seara in care mi-am internat tatal, Craiova a batut la Timisoara cu 3-1, n-o sa uit niciodata ca pt cele 5 secunde de dupa aflarea scorului final, am uitat de toata amaraciunea). Pana si in viata de zi cu zi, lasam toate problemele de la servici si pret de cateva minute mai aruncam cate un ochi pe forum. Daca voiam o echipa care sa bata mereu tineam cu steaua, cu dinamo, echipe care atunci cand eram mici nu aveau adversar. Dar Craiova e mai mult de atat, de Craiova te simti legat, pt noi conteaza si cum obtii victoriile si trofeele, noua ne place spectacolul, de aia fotbalisti gen Lutu sunt adulati la noi, cum zicea si Dobrin, decat un gol cacacios, mai bine o bara superba. Ceea ce cred eu este ca indiferenta nu e o solutie, nu pt noi.
ps - sper intr-o venire a lui Piturca care ar mobiliza aceste energii, pt a crede cu adevarat in aceasta echipa in acest sezon.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 24 Aug 2009, 17:49

ar mobiliza energii venirea lui piti, insa.....sa vina naiba mai repede.
Am zis!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 24 Aug 2009, 20:04

gata se vor rezolva toate probleme , urbano lega revine la craiova :hai :hai :hai
Imagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 24 Aug 2009, 20:22

wtf? aia iar nu au facut pregatirea bine? bine, vad ca oficial, unul pleaca la primavara. e un lucru excelent ca sint adusi profesionisti acolo. insa, saracul urbano, cit l-a mai invirtit....
Am zis!!

Demolator
senior
senior
Mesaje: 385
Membru din: 04 Dec 2006, 21:00

Re: FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Demolator » 24 Aug 2009, 20:24

Livius scrie:si mie imi e foarte greu, in ultimii 10 ani numeri lucrurile bune pe degetele de la o singura mana, in schimb, pt cele rele... dupa meciul cu Vasluiul eram hotarat sa uit de sportul asta, sa fiu mai detasat.. dar nu pot, oricat as vrea, tot ma consum. Stiu ca tot ce s-a intamplat in ultimele 3 luni au dat motive numai sa te iei cu mainile de cap, si mie imi e rusine sa vad un agramat cum faulteaza limba romana in pozitie de patron/presedinte, ce-o vrea el, al unei echipe studentesti, o echipa care in ciuda problemelor si-a pastrat farmecul, vedem an de an hranind campionatul romanesc si loturile nationale cu alti si alti tineri. Dar e pacat sa ne indeparatam de aceasta echipa, pana la urma n-au nicio vina Lung, Gaman, Costea si altii de managementul facut ca in pestera. Nu in ultimul rand nu le trebuie data satisfactia de a vedea pe stadion 2-3000 de oameni, stiu ca toti patronii din fotbalul romanesc, inclusiv cei din frf sau liga isi doresc sa vina cat mai putina lume la stadion, sa nu aiba contestatari (oricine gandeste altfel decat ei sunt rauvoitori). Nu cred ca asta e solutia, trebuie sa aratam ca ne pasa, ca Universitatea Craiova e si a mea, si a ta, si a tuturor suporterilor, nu doar a lui. Sigur ca ei (patronii) dau banii, fara ei deocamdata nu se poate, vezi si tu ca la rapid nu se baga nimeni (asta si pt faptul ca au facut acesti patroni niste inginerii financiare din care nu poti iesi), dar societatea are rolul sau. Nu sunt de acord cu manifestarile gen celor de la dinamo, dar intr-un mod civilizat se poate ajunge la dialog. Raman la parerea ca si fara mari investitii se poate face performanta dar asta necesita un management foarte bun si pt asta trebuie sa ai oamenii adecvati. in sfarsit, sunt multe de zis.
cred ca la toti ne este greu (cand ma uit la meciurile Vasluiului din UEFA parca mi se rasuceste cutitul in rana) dar trebuie sa avem puterea sa trecem mai departe, echipa are nevoie de noi, pe mine mai tare m-au durut tribunele goale de la meciul cu Pandurii, sau cele pe jumatate pline de la meciul cu cainii decat aceste doua infrangeri. sa nu uitam ca aceasta echipa ne-a ajutat sa trecem mai departe in momentele grele (anul trecut cand am trecut printr-o grea incercare Universitatea m-a ajutat sa trec mai departe, in seara in care mi-am internat tatal, Craiova a batut la Timisoara cu 3-1, n-o sa uit niciodata ca pt cele 5 secunde de dupa aflarea scorului final, am uitat de toata amaraciunea). Pana si in viata de zi cu zi, lasam toate problemele de la servici si pret de cateva minute mai aruncam cate un ochi pe forum. Daca voiam o echipa care sa bata mereu tineam cu steaua, cu dinamo, echipe care atunci cand eram mici nu aveau adversar. Dar Craiova e mai mult de atat, de Craiova te simti legat, pt noi conteaza si cum obtii victoriile si trofeele, noua ne place spectacolul, de aia fotbalisti gen Lutu sunt adulati la noi, cum zicea si Dobrin, decat un gol cacacios, mai bine o bara superba. Ceea ce cred eu este ca indiferenta nu e o solutie, nu pt noi.
ps - sper intr-o venire a lui Piturca care ar mobiliza aceste energii, pt a crede cu adevarat in aceasta echipa in acest sezon.

si eu am zis ca nu mai vin la meciuri dupa ce am ratat europa, dar nu pot... nu pot sa stau acasa cand ma gandesc ca echipa pe care o sustin de atata timp se afla pe Ion Oblemenco, chiar daca adversara ii este lanterna campionatului... :(
doar universitatea!

Închis