Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem sub Copou?

Poll ended at 15 Sep 2009, 13:51

3
28
46%
1
12
20%
0
21
34%
 
Total votes: 61

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 14 Sep 2009, 22:30

Bine hai ca-ti zic .. ii pune ciorba lu borhotu` [miti]
Imagine

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 14 Sep 2009, 22:30

fotbalisti adevarati: Costea F si Trica
fotbalisti: Gaman, Soava
? : restul

NU AVEM ANTRENOR.
Cu Napoli pe banca cred ca din cele 11 puncte pierdute bagam cel putin 5 pe contul nostru. Vai de p noastra.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 14 Sep 2009, 22:30

Nici Mihai, nici Barboianu nu sunt de vina pentru infrangerea asta. Principalul vinovat e Mogosanu sau mai bine zis Mititelu&Borhot. Nu am vazut tactica, nu am vazut scheme, jucatorii nu stiau sa stea in teren. PRAF d.p.d.v. tactic.

Meciul a fsot castigat de Grigoras

@blue_titan... Rosca se ocupa cu consumatul de ciorbe. E degustatorul personal al lui Borhot.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 14 Sep 2009, 22:33

lebowski scrie:de acord ca nu trebuie sa ne urcam in capul lui Nila pt ratarea aia. se intampla, asta e. mai degraba ar trebui luati la intrebari Dorel si Gaman pt spatiile pe care le lasa in aparare. cat despre Wobau\y, nu vad ce ar aduce in plus. freaca mingea, absolut toate centrarile lui sunt plouate, pierde 3-4 secunde pana isi aranjeaza mingea pe stangul, intorcandu-se inapoi...pe stanga ar putea da randament, dar pe dreapta nu vad cum sa-i ia fata lui Prepe. plus ca nu face deloc faza de aparare. pt mine e un circar, nu fotbalist. joaca la noi de aproape de 3 ani si nu a dat nici 10 goluri si are maxim 5 pase de gol.
yeah right... imi zici cate goluri a dat prepelita pana acum? sau vrei sa iti spun eu?
hai sa iti spun cum e treaba: circarul ala a dat mai mereu pase de gol, pe langa suturile care intr-adevar sunt de "ris"; in afara de asta scoate imediat adversari din joc, e sclipitor, circar, cum vrei tu, insa cand e in teren trage unu-doi langa el... prepelita no offence, e o promisiune, insa la un moment dat trebuie sa mai si confirmi. ce rahat a jucat azi? n-a jucat nimic. nici el nici dilevski. ar trebui sa ii ia trica la meditatii. hai sa fim mai putin partinitori si mai mult obiectivi...

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de lebowski » 14 Sep 2009, 22:37

pai, pana la inceputul acestui sezon Prepe a jucat mijlocas central, mult retras, de f multe ori mijlocas la inchidere. Wobay a jucat fie atacant in sistem 4-3-3, fie mijlocas dreapta in 4-4-2. nu e vorba de nicio partinire, doar o constatare seaca dupa 2 ani de (dez)amagiri cu Wobay.
Last edited by lebowski on 14 Sep 2009, 22:39, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 14 Sep 2009, 22:38

mihai dina--omul meciului

a hartuit fara odihna aparatorii adversi
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 14 Sep 2009, 22:39

Merlier: 7 apld avem portari
Barboianu: 4 :mad: ce cartoafaaa! :mad:
Gaman: 4,5 din lent in mai lent catre marele ...event :-(
D.Stoica: 4 :hai desteptarea!
Rose: 5,5 joaca si mijlocas (avu 2 ocazii) si fundas ca sa-l acopere pe tataie soava
Soava: 4 fumeaza atacantii o tigare pina ii ajunge tataie :smoke:
Dilevski: 5 dai si lupta , dai si lupta cu mingea.....ioc :-D
Prepelita: 6 ar juca el ceva daca ar avea si antrenor :-)
M.Costea: 4,5 ratarea anului :)-
F.Costea: 6,5 avu citeva ocazii bune, poate si un gol valabil ...daca ar fi profesionist desavarsit :ruga , ar fi un fotbalist teribil
Badea: 5 inca nu stie ce joaca, n-are antrenor sa-l puna
Trica: 6 rautatea lui a impulsionat echipa o perioada, pina la gol
Dina: tz shit


barboianu: 1 asta copiaza :o nu e antrenor
Last edited by Pacala on 14 Sep 2009, 22:42, edited 2 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 14 Sep 2009, 22:39

Amar eşec în dulcele târg
Universitatea a pierdut în cea de-a treia deplasare consecutivă din acest sezon

Cosmin STAICU, 14 septembrie 2009, 22:30|
Ceea ce cândva se numea generic “un colocviu studenţesc” în această seară a fost o confruntare între o echipă care şi-a schimbat periodic finanţatorii şi una aflată la debut în postura de club privat.



Universitatea şi-a anunţat pretenţia de a aduce în premieră puncte de afară şi intenţia clară era de a începe din Copou, contra unui adversar experimentat, cravaşat din vara aceasta de Petre Grigoraş. Oltenii au fost însă îmbrăţişaţi de ghinion încă de la plecare, Baird, autorul unei duble în etapa trecută, devenind incert şi, chiar în ziua jocului, Lung nu a rezistat unei răceli puternice, care l-a ţinut pe bancă. Cu fraţii Costea din primul minut pe teren, “negrii” de conjunctură nu au creat deloc pericol în prima repriză, fiind ţinuţi departe de poarta lui Brăneţ şi de două semnalizări “patriotice” ale suceveanului Gheorghe.

În schimb, la poarta debutantului Merlier a fost asediu din start, iar acesta părea să se piardă când, în minutul 8, l-a oprit cu preţul unui galben pe Constantin. A urmat o avalanşă de cornere de partea gazdelor, însă belgianul a avut şansă, dar şi inspiraţie, prin trei intervenţii încurajatoare, în situaţii clare de gol.



Prima parte s-a încheiat exasperant pentru moldoveni, cu o bară la care Merlier era spectator.



Şi dacă pe teren s-a jucat în limitele regulamentului, incidentul a apărut înainte de pauză chiar în spaţiul celor care trebuie să întreţină ordinea, “cabina” observatorului Gherasim fiind spulberată, practic, după o manevră şugubeaţă a maşinuţei care transportă jucătorii accidentaţi.



Odată cu partea secundă, s-a consemnat şi revenirea după o decadă, la Universitatea, a lui Eugen Trică, fapt care a coincis cu primele ocazii pentru craioveni. La origini a stat cel mai bun jucător al Ştiinţei din prima parte, Mihai Costea, care însă nu a fost pe aceeaşi lungime de undă cu fratele său în această seară. Cei doi au făcut cuplu în avanposturi în repriza a doua, Trică fiind la susţinere, iar Şoavă a trecut în stânga liniei mediane. Costea senior a fost periculos prima dată după o oră de joc, când a reluat pe lângă poartă centrarea ideală a lui Prepeliţă. “Grig” nu s-a dezis de stilul său ofensiv, care a impresionat la Constanţa şi Galaţi, dispunându-şi echipa avansat şi lăsând destule spaţii în jumătatea proprie.



La una dintre oportunităţi, o combinaţie Prepeliţă - Trică l-a lăsat singur cu poarta goală pe Mihai Costea, care a ratat ocazia vieţii, ţintind transversala.



Şansa rarisimă s-a răzbunat peste două minute, când o eroare gravă a lui Bărboianu a fost reparată doar temporar de intervenţia lui Merlier, iar guinezul Ibrahima a marcat la prima atingere, pe respingerea ghinionistă a belgianului. Finalul nu a mai adus nimic în contul craiovenilor, parcă marcaţi definitiv de ratarea dinaintea golului. A mai fost însă încă o bară de partea gazdelor, iar mănunchiul de suporteri care au încurajat echipa la Iaşi a solicitat demisia lui Daniel Mogoşanu. Copoul rămâne în continuare tărâm interzis pentru Ştiinţa, care pregăteşte cu doar şapte puncte derbiul cu Rapid.



Poli Iaşi - Universitatea Craiova 1-0



A marcat: Ibrahima ‘74

Stadion “Emil Alexandrescu”, spectatori 6.000



Poli: Brăneţ - Buta, Ad. Ilie, Munteanu, Costache - Milea (‘90 Straton) - Miclea, Negru (‘75 Bersnjak), Ignatov, Constantin - Bujor (‘70 Ibrahima). Antrenor: Petre Grigoraş



Universitatea: Merlier - Bărboianu, Găman, Stoica, Rose - Prepeliţă, Dilevski, Şoavă, M. Costea (‘72 Dina) - Fl. Costea, Badea (‘46 Trică).

Antrenor: Daniel Mogoşanu



Arbitri: Teodor Crăciunescu (Rm. Vâlcea) - Adrian Vidan (Bucureşti), Sebastian Gheorghe (Suceava)
Observatori: Daniel Gherasim (Bucureşti), Daniel Diaconu (Alexandria)
Cartonşe galbene: Ilie ‘18, Bersnjak ‘78 / Merlier ‘8, M. Costea ‘58, Găman ‘83
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

PEmcee
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 08 Sep 2009, 07:17

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de PEmcee » 14 Sep 2009, 22:40

Prepelita is one of the most talented players in Romania... he gives great passes and crosses but the problem is, he lacks "personalitate"... he's too passive in his game and doesn't try to influence the outcome of a game enough.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 14 Sep 2009, 22:41

Pacala scrie: M.Stoica: 4,5 ratarea anului :)-
bai...baurati ciorba lu' borhot sau nu le aveti cu sportu' asta?

il cheama M.COSTEA
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 14 Sep 2009, 22:42

Ma, la care M.Stoica (???) ii tot dati voi note pe aici?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 14 Sep 2009, 22:43

Oltenia scrie:Ma, la care M.Stoica (???) ii tot dati voi note pe aici?
M.Stoica ala care evolueaza la Craiova si care a fost inventat de "iubitul" ala de Gradinescu.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 14 Sep 2009, 22:44

si gaman a fost praf azi
la gol el a facut luft in fata negrului marcator
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9811
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 14 Sep 2009, 22:45

cica dclaratie la miti ca nu a mai vazut o asa prima repiza proasta demult. pai la fel a zis si dupa medias, si dupa brasov. sa inteleg ca ne-am intrecut azi? eu nu am vazut meciul ca a fost o pana de curent, insa l-am ascultat la telefon si comentat de mack. pai din ce am inteles eu sintem praf. am vazut dupa meci pe gsp cum ne "bateam" pentru orice minge, cum "tactica" lui mogo dadea roade, cum apararea noastra de nationala, si aici nu glumesc, gaman, barboianu, stoica(oameni de nationala toti, nu?) a fost bombardata cu mingi la care ei nu mai stiau cum sa intervina. am avut vreo minge respinsa din corner? ca parca umai aia dadeau cu capul. si.....nu e numai vina antrenorului> tu ca jucator, nu stii sa stai la corner? chiar fiecare antrenor trebuie sa te ia de mina si sa te puna la fazele fixe? a facut vreo alunecare dorel? soava ce a facut azi? wobay de ce a stat pe banca? el nu joaca in stinga la nationala lui? nu ne-ar fi mai de folos pe stinga in locul lui soava?trica rezerva? ce cosmar.
si uite cum se duce dracu moralul unei echipe. la meciul cu porumbeii daca vor fi 10000 inseamna ca sintem dati dracu. anticipiez maxim 5000.
Am zis!!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 14 Sep 2009, 22:48

manex scrie: a facut vreo alunecare dorel?
Azi????? Arata-mi una in toata cariera lui !!!
C O P A C U LImagine

Închis