Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem sub Copou?

Poll ended at 15 Sep 2009, 13:51

3
28
46%
1
12
20%
0
21
34%
 
Total votes: 61

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Sep 2009, 17:04

ozzy scrie:Eu zic ca nu neaparat faptul ca am pierdut trei meciuri in deplasare din trei jucate e grav, ci faptul ca toate au avut ceva in comun: am fost calcati in picioare in cea mai mare parte a meciului. Si la Brasov si la Medias, adversarii au avut o carutza de ocazii mari de gol. Minunea este ca am luat doar 5 goluri in astea trei meciuri, ca puteam sa luam cate 5 in fiecare.

Si daca, dupa asemenea prestatii, tu vii si delirezi in continuare ca o sa-ti revii si-o sa faci rahatul praf, inseamna ca nu esti sanatos la cap.
aici pot spune ca sint total de acord cu tine. incep si eu ca miti: "nu e nimic pierdut". desigur. nu e. daca am fi mincat bataie pina in etapa 6 in deplasare de la cluj, urziceni si...timisoara, da, nu era un capat de tara. insa am fost umiliti de gaz metan, de brasov si de iasi. ma gindesc cu groaza cind om juca cu cluj la ei. sau cu steaua. de astra nici nu mai vorbesc. aia vor face cel mai bun meci al lor cu noi.
de un lucru imi pare rau: ca cei ce vor suferi vor fi jucatorii. vor iesi pe teren pentru meciul cu rapid si vor vedea 3-4000 de oameni. si de obicei am tendinta sa ma simt prost pentru cei ce nu au venit la stadion. e bine ca miti vorbeste cu cei ce ii dau mesaje sau il suna. (apropo, sa stiti ca raspunde la tel, si chiar vorbeste). ins anu ii asculta. el o tine una si buna ca nu ajutam clubul. uite de aia as fi vrut un stadion plin la fiecare meci, sa ii poti da TU, ca suporter in cap cu propriile arme. chiar imi pare rau si de miti. a ramas singur. si nici acum nu are curajul sa spuna: bai suporteri, hai la meci, hai sa ii facem pe jucatori sa treaca peste rezultatele proaste etc" shit
Am zis!!

JustME

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Sep 2009, 17:10

el singur s-a izolat de tot si de toate. nu am cum sa imi para rau de el, ce-si face omul cu mana lui [...]

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de danutz » 15 Sep 2009, 17:21

Miti a ajuns ca un individ din ala handicapat, care merge pe principiul "eu te-am facut, eu te omor". Sa te calce in picioare toti descultii...Ma holbam ca [cenzurat]' la tembelizor si radeam ca prostu' de unu' singur cand vedeam numai "chifle"
Nicolo, te asteptam acasa! (cand om fi noi investitori)
mereu alaturi de voi

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 15 Sep 2009, 17:37

manex scrie: uite de aia as fi vrut un stadion plin la fiecare meci, sa ii poti da TU, ca suporter in cap cu propriile arme. chiar imi pare rau si de miti. a ramas singur. si nici acum nu are curajul sa spuna: bai suporteri, hai la meci, hai sa ii facem pe jucatori sa treaca peste rezultatele proaste etc" shit
pai tu crezi ca daca ar zice asa ceva l`ar asculta cineva ? sa fim seriosi, la cate a debitat el despre suporteri, tocmai el care ar trebui sa fie ultimu care sa vorbeasca despre suporteri... pai nici aia de la feyenord n`au marait la adresa fanilor, si aia nu ca au avut probleme din cauza fanilor, au fost exclusi 3 ani din orice competitie europeana din cauza lor, si nu acu 50 de ani ci acu 3,4 ani, parca prin 2006, dupa un meci in franta... lumea inca n`a inteles ca traim intr`o tara democratica, cu constitutie, legi, etc, si n`are nimeni dreptu` sa catalogheze o anume masa de oameni (de exemple singulare nu vorbesc ca mai avem mult de tot pana acolo) dupa cum ii vine la gura, atat timp cat se supune (teoretic vorbind) acelorasi legi...
u, a, viola!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Sep 2009, 17:45

eu sint sigur ca daca si-ar schimba discursul la adresa suporterilor, ar avea de cistigat. insa el o tine una si buna: suporterii nu contribuie cu nimic, suporterii fac rau.
Am zis!!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 15 Sep 2009, 17:51

nu pretene, de castigat ar fi avut acu un an, sau cel mult acu 6 luni, acu poa` sa se schimbe si`n dama de companie, nu mai are nimic de castigat... ai fi avut dreptate daca la stadion veneau cam 5-10 mii de suporteri la fiecare meci acasa, dar avand in vedere ca la meciu cu dinamo au fost 15 mii (maxim) iar la celelalte 2 meciuri acasa daca`i adunam pe toti, nu ne ies nici 5000, nu mai e valabila treaba... singurul mod prin care maruntelu` poate schimba situatia de acum, e printr`o serie de mutari radicale, 2,3 jucatori buni, un antrenor exceptional, si un an de tacere, sa demonstreze ca poate sa taca si sa faca... iar aceste lucruri sunt imposibile pt mititelu, pt ca mintea lui de ospatar e obisnuita cu mentalitati de piata mare, de bacanie, el trebuie sa primeasca baccis ca sa asculte sau sa faca ceva... ospatarul tipic roman...
u, a, viola!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 15 Sep 2009, 17:52

whiteLion scrie:Ce cosmar.....
http://www.mininova.org/tor/2955356
nu mi merge

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bals_Boy » 15 Sep 2009, 18:34

trabzonspor scrie:nu pretene, de castigat ar fi avut acu un an, sau cel mult acu 6 luni, acu poa` sa se schimbe si`n dama de companie, nu mai are nimic de castigat... ai fi avut dreptate daca la stadion veneau cam 5-10 mii de suporteri la fiecare meci acasa, dar avand in vedere ca la meciu cu dinamo au fost 15 mii (maxim) iar la celelalte 2 meciuri acasa daca`i adunam pe toti, nu ne ies nici 5000, nu mai e valabila treaba... singurul mod prin care maruntelu` poate schimba situatia de acum, e printr`o serie de mutari radicale, 2,3 jucatori buni, un antrenor exceptional, si un an de tacere, sa demonstreze ca poate sa taca si sa faca... iar aceste lucruri sunt imposibile pt mititelu, pt ca mintea lui de ospatar e obisnuita cu mentalitati de piata mare, de bacanie, el trebuie sa primeasca baccis ca sa asculte sau sa faca ceva... ospatarul tipic roman...
o:
daca nici macar cand se vede de la o posta nu face schimbari atunci cand? pana si cel mai afon cunoscator de fotbal si-ar da seama ca la noi problema principala e lipsa unui antrenor, or mititelu stie ca orice antrenor care se respecta nu l-ar lasa sa se bage la echipa, asa ca prefera sa distruga tot ceea ce a creat pana acum si sa nu-si incalce orgoliul. Auzi si tu cica daca ar exista o optiune mai buna ca mogosanu imediat ar lua-o in calcul, pai ba in mm orice antrenor e mai bun ca panarama aia. cum [****] sa il tii pe wobay pe tusa ma? cum [****] sa joci 70 de min cu mihai costea care s-a vazut din primele minute ca e pe langa fotbal, cum [****] sa il bagi pe dina in teren cand asta nu a mai jucat fotbal de prin turul diviziei B. frate cred ca oricine de pe aici de pe forum (mai putin cristian22 ala si cu rosie :)( )ar face echipa si schimbari mai bune.
sunt resemnat :mad:
Forza STIINTA

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 15 Sep 2009, 18:50

nyk_sorin scrie:
whiteLion scrie:Ce cosmar.....
http://www.mininova.org/tor/2955356
nu mi merge
eu il am la seed.....de ce nu ar merge...?
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 15 Sep 2009, 18:59

toti, dar absolut toti cu care am vorbit azi si cei care mi-au calcat pragul m-au compatimit....am ajuns sa ma compatimeasca si cei care tin cu alte echipe k un ***** isi bate joc de generatia asta de jucatori, bine mai putin cativa, se stiu ei care (aia de rup cluburile franti de beti prin severin, si altii ca ei.... :o: ).... ce am ajuns noi ma sa fim noi bagati la inaintare k nu joaca echipa bine? pai trebuie sa ai mintea cat dopul de la damigeana k sa gandesti asa, + k cel mai bun jucator de aseara al nostru, portarul evident este scos tap ispasitor, iar altora care au dormit pe teren li se ia apararea....FMM cheliosule, ar trebui sa-ti fie rusine pentru ce ai ajuns sa faci din echipa asta :-x
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 15 Sep 2009, 19:00

sorin107 scrie:Aseara pe la 12 am purtat un "dialog" prin mesaje cu mititelu. redau mai jos fragmente din conversatie, punand accent mai ales pe ceea ce a spus el si cum a spus-o/scris-o. Au fost vreo 2-3 mesaje.

- i-am spus ca isi bate joc de sute de mii de oameni, ca ne-am saturat de mediocritate si dezamagiri, ca daca asta e ideea lui de performanta, inseamna ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda. Am zis afara cu toti incompetentii din club - Stalinescu, Mitu, Rosca, Mogosanu. Raspunsul lui Miti a fost: "Cu ce drept dai tu dispozitii la club? Esti vreun sponsor si nu am stiut eu?"

- eu i-am spus ca nu am cum sa dau dispozitii, dar s-a acumulat o stare foarte mare de frustrare din cauza mediocritatii, ca nu mai putem trai din cuvinte si amagiri si ca vrem rezultate. I-am zis ca noi suferim si ca el pierde un capital imens de incredere pe zi ce trece. Miti a raspuns asa, intr-un mesaj lung: "E usor sa tragi concluzii din fata televizorului. Concluziile tale sunt in mare parte eronate si lipsite de orice logica. Sa sti ca dezamagirea mea fata de voi suporteri este ma-i mare deoarece nu ati facut ceva substantial pt club. In afara de 2-3 meciuri cand vin 20.000 contributia voastra este ma-i mult decat mediocra. In rest multa gargara si injuraturi. Stiu ca o sa imi spui ca...atata timp cat nu sunt rezultate...bla bla bla. Tinere ascultama ce iti spun. NIMENI NU STIE MA-I BINE CA MINE CE TREBUIE FACUT LA ECHIPA ASTA.-insa e nevoie de timp, de rabdare si nu in ultimul rand DE NOROC. Dupa 4 ani petrecuti la acest club si peste 20 de milioane cheltuite, CINE CREZI TU CA SUFERA MA-I MULT CA MINE IN SEARA ASTA???"

- i-am zis noapte buna si nu mi-a mai raspuns.

cam asta a fost. concluziile...sunt multe dar inca triste.

Doamne, mai bine nu citeam ca abia ma calmasem, acu iar ma apuca nervii. Cati dracu de ani trebuie sa mai avem rabdare? Sa spui ca performanta se face cu noroc mi se pare cea mai penibila scuza.

Trebuia sa ii zici ca termenul anuntat de EL pentru castigarea campionatului se termina la finele acestui sezon.

Oricum, deja mi-e scarba de omul asta. m**e mititelu :-x
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 15 Sep 2009, 19:06

whiteLion scrie:
nyk_sorin scrie:
whiteLion scrie:Ce cosmar.....
http://www.mininova.org/tor/2955356
nu mi merge
eu il am la seed.....de ce nu ar merge...?
nu mi dau seama ce are
il mai las in utorrent...

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 15 Sep 2009, 19:07

Bals_Boy scrie: Auzi si tu cica daca ar exista o optiune mai buna ca mogosanu imediat ar lua-o in calcul, pai ba in mm orice antrenor e mai bun ca panarama aia.
Aici nu ai dreptate ... pe lumea asta exista un antrenor mult mai prost ca Mogosanu : Raymond Domenech. In rest, ai dreptate, ar putea sa-l puna pe oricine, mai rau nu se poate.
Vai de p noastra ce-am ajuns in 3 luni.

Nimeni nu mai stie ce ar trebui sa joace. Din 2006 nu-mi mai aduc aminte de meciuri ca la Brasov, Medias sau prima repriza de la Iasi. Dupa mine accidentele sunt Pandurii, Bistrita. Nimeni nu mai stie nimic despre pozitia / ce trebuie sa faca in teren. Pe vremea lui Stanga nu-l aveam pe Costea, nea Fane a fost un precursor al autobazei era non-stop 0-0, pe Cioroianu, Mogo prima descalecare, Gane, nu-i mai pun la socoteala. Dar acum .. sa-mi explice in mm ce sarcini au: Stoica, Soava, Dilevski, Rose, M Costea, Prepelita, Badea. In timpul meciului am impresia ca atunci descopera ca se afla pe teren.

... Desre meciul cu rapid ... o sa se termine la fel ca in retur... 0-3.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 15 Sep 2009, 19:29

manex scrie:eu sint sigur ca daca si-ar schimba discursul la adresa suporterilor, ar avea de cistigat. insa el o tine una si buna: suporterii nu contribuie cu nimic, suporterii fac rau.
Si ca adevaratii suporteri sunt aia de la tribuna a II (care nu-l injura dar ii iau in p**a toate neamurile lui Costea si compania)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Poli Iaşi - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Sep 2009, 19:34

nu bag mina in foc, insa azi noapte am visat un 4-1 pentru noi. dar nu mai stiu in ce meci.
Am zis!!

Închis