Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam?

Poll ended at 19 Sep 2009, 23:04

3
12
27%
1
8
18%
0
25
56%
 
Total votes: 45

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de 1948 » 19 Sep 2009, 23:35

nu va mai enervati ma degeaba
lasati omu in pace...noi sa stam acasa
fiecare cu ale lui

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Ovidiu* » 19 Sep 2009, 23:36

Ne-a batut o echipa mult mai slaba decat noi.Un antrenor care are cat de cat o idee tactica si stie sa aseze echipa in teren ii batea de-i rupea pe cioroi (Napoli?)...Amaraciunea mi-e si mai mare, pentru ca avem intr-adevar o echipa buna, cu jucatori buni, cu potential mare insa n-are cine sa-i struneasca, cine sa-i antreneze si sa-i puna in teren.Cu un antrenor bun si o conducere profesionista am rupe, asa ne plafonam si ne cufundam in medicritate.N-am avut nicio idee tactica, baietii au jucat din reflex azi si din fotbalul pe care l-au invatat de la predecesorii lu' Mogosanu.Am luat bataie pentru ca suntem praf in aparare, suntem dezorganizati, nu stim sa stam la fazele fixe, nu stim sa facem marcaj, nu stim absolut nimic.S-a distrus tot ce se cladise pana acum.Mare pacat...
La realizari, am de mentionat decat doua si amandoua consta in acelasi lucru: azi luai mu-ie si de la Dorel si de la Cioara.
Trica este un mare castig.Linia de mijloc trebuie sa fie Trica si Dorel mijlocasi centrali, Wobay in stanga si Prepe in dreapta.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de ozzy » 19 Sep 2009, 23:38

Ovidiu* scrie: La realizari, am de mentionat decat doua si amandoua consta in acelasi lucru: azi luai mu-ie si de la Dorel si de la Cioara.
Of, daca stia Pacala venea si el la stadion, nu-si mai facea sange rau pe forum

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de trabzonspor » 19 Sep 2009, 23:39

tactica lu rrapid se poate descrie in cuvintele lui hizo: hai ba, alergati ba, hai inapoi, hai inainte, atacati`i ca se poate, tot inainte... tactica lu mogosanu e... alo, da domnu` mititelu, sigur, acum il bag pe wooby, da, vazui ca`i striga lumea numele, stiu stiu, sunt presiuni, haideti ca`l bag acu`... peste 15 minute, alo, da domnu` mititelu, sa intre dina ? sigur, exact la asta ma gandeam si eu, avem nevoie de forta lui herculiana in atac, la revedere
u, a, viola!

iuli

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de iuli » 19 Sep 2009, 23:39

Mititelule adu antrenor,idiotule !
Asta n-a fost in stare sa promoveze din C in B,ce cauta la Craiova ?

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Doomsday » 19 Sep 2009, 23:40

Eram 100% sigur ca [miti] spune ca am avut ghinion si ei noroc, ca asa e fotbalul, mai si pierzi... :o:
Eu zic ca noi tot cam la intamplare am jucat ( tactica lui Mogo ), la fel ca in meciurile precedente.

Unde e Stanilescu, cel care declara in vara ca vom defila in campionat, ca nimeni nu ne va sta in cale, ca am facut cea mai buna pregatire fizica...etc?
Last edited by Doomsday on 19 Sep 2009, 23:50, edited 1 time in total.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de blue_titan » 19 Sep 2009, 23:42

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... id-4914596

sa citesti si sa crezi... uite concluzia meciului

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de blue_titan » 19 Sep 2009, 23:43

Doomsday scrie:Eram 100% sigur ca [miti] spune ca am avut ghinion si eu noroc, ca asa e fotbalul, mai si pierzi... :o:
Eu zic ca noi tot cam la intamplare am jucat ( tactica lui Mogo ), la fel ca in meciurile precedente.


e beat la ora asta... ce sa ii ceri

Unde e Stanilescu, cel care declara in vara ca vom defila in campionat, ca nimeni nu ne va sta in cale, ca am facut cea mai buna pregatire fizica...etc?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Pacala » 19 Sep 2009, 23:44

blue_titan scrie:http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... id-4914596

sa citesti si sa crezi... uite concluzia meciului
:laughing: asta e frate cu ozzy, nu stiu de ce iul injura ozzy ca parca ar fi frati :lol:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 19 Sep 2009, 23:45

I-as fi dat un sms lui Miti acu, dar mi-e prea lene si scarba
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de ozzy » 19 Sep 2009, 23:47

Pacala scrie: :laughing: asta e frate cu ozzy, nu stiu de ce iul injura ozzy ca parca ar fi frati :lol:
Degeaba imi faci ochi dulci acuma, Buze Fierbinti, dupa ce m-ai injurat pe topicul celalalt :lol:

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 19 Sep 2009, 23:49

DarkComy scrie:I-as fi dat un sms lui Miti acu, dar mi-e prea lene si scarba

i-am dat si eu vreo 2. unul la 0-2, cand i-am zis sa-i fie rusine daca asta e Craiova pe care ne-o promite de 4 ani. iar altul a fost la 2-3 cand i-am zis sa-l scoata pe spase, sa intre uby, sa-l bage pe prepe in centru si sa joace iulica in dreapta. bine, nu cred ca la indicatiile mele l-a schimbat mogosanu, pentru ca vedea toata lumea asta. ideea e ca i-am scris la chelbos si nu mi-a zis nimic inapoi. da-l in mm ca stiam ca asa o sa zica la sfarsit, ca a fost ghinion, ca am luat 2 goluri repede la inceputul fiecarei reprize, bla bla bla...eterna poveste de rahat, eternele amagiri...

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de _T@V_ » 19 Sep 2009, 23:52

Mocofanu nostru asa de bine i-a montat pe jucatori ca in primele 10 minute ale fiecarei reprize ai nostri se credeau in vacanta, pe plaja, la mare printre pescarusi. Dupa aia, cand se trezeau alde Dorel, era cam greu sa revii de la 0-2. Ne-a iesit odata, pentru ca au avut si ei o super aparare, ca doar au super echipa - Ienci si Constantin. A doua oara nu ne-a mai iesit.
Oricum, 100% urcarea lui Dorel la mijloc dupa primele 2 goluri a fost facuta in urma unor telefoane. Booveanul sigur a fost sunat de cineva, si acela i-a urlat: bah, scoate-l in [****] pe ala din linia de fund pina nu va dau aia 4! Din pacate, am luat 4, ca Dorel a fost inlocuit cu Soava, iar Rose nu s-a putut abtine sa nu fie umilit nici in meciu asta de cineva pe partea lui.

Din pacate, oricat de mult ar fi putut sa ne bucure o astfel de infrangere in speranta ca poate scapam de Mocofan, ramane sa ne mai resemnam odata, si sa mai asteptam o umilinta... si poate atunci se va produce schimbarea. Poate ne bate Bistrita II si ne ducem la Timisoara cu alt antrenor. Cred ca orice antrenor din lumea asta ar fi mai bun ca Mogo.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de nyk_sorin » 19 Sep 2009, 23:56

pacat ca nu pierduram la o diferenta mai mare, macar sa ne fi batut la 3-4 goluri

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de BadBoysBlue » 19 Sep 2009, 23:58

Comentatorii ziceau de faptul ca nici noi nici rapizii nu am legat doua meciuri consecutive...Uite ca le legaram...
Rapizii 2 victorii - noi tot 2...dar infrangeri....
Hizo...isi dadu seama ca gresi cu Constantin...si-l schimba instant...dar la noi Mogo --nu-si dadu seama ca Dorel nu are ce cauta in careul nostru...Sa-mi baaaaag [cenzurat]...
Pleaca Mogo....
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Închis