Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam?

Poll ended at 19 Sep 2009, 23:04

3
12
27%
1
8
18%
0
25
56%
 
Total votes: 45

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de manex » 20 Sep 2009, 12:00

mda. ar mai fi ceva de zis? rapidu are 5 ocazii si baga 4 in poarta. noi aseara nu am avut aparare. daca s-a pierdut undeva meciul, a fost in aparare. nu cred ca poti juca fara ea. ce sa faca lung cind a fost singur in fata a 10 rapidisti?(nu pun portarul). rose s-a ciocnit de negrul ala de la rapid care ne-a dat gol ca de un tren. penibil. gaman e intr-o scadere de forma mare, de dorel sau barboianu nu zic nimic, la ei e starea naturala.
mijlocul: in afara de trica...ce se intimpla cu prepe?
atacul:aici e de discutat mult. ok, costea a fost injurat, insa pina la 2-0 cred ca nu i s-a reprosat mare lucru, insa la o faza in care noi atacam, scorul era 2-0, el incearca o pasa cu calciiul, pe care nu o reuseste. atunci a fost momentul declasator. de atunci costea a fost injurat la fiecare minge gresita, totul culmind cu ARATAREA DEGETULUI DE 3 ORI CATRE TRIBUNA. o data catre t2, a douia oara catre ps, si a treia parca catre nord. dupa asta si-a luat galben. asa ceva eu nu am trait. nu stiu daca costea va mai avea viata buna la craiova. poate doar sa bage 10 goluri pe meci....a iesit in fluieraturi generale. si nu din cauza jocului. asta m-a durut cel mai mult dupa meciul asta. sa fii "vedeta" echipei", oamenii sa isi puna sperantele in tine si sa astepte de la tine sa cistigi un meci, si tu , la 0-2 in min 14, sa le arati degetul....sper sa fi prins vreo camera de filmat gestul, sau macar vreun fotograf. ca au avut timp sa il traga in poza.
un meci dureros.
a, oare ce cota are un meci cu x pauza 2 final. ? sau cu scor corect 3-4?
Am zis!!

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Doomsday » 20 Sep 2009, 12:06

Am vazut gestul pe digi sport, numai ca in cadru nu s-a vazut mana. Dar pentru ce a luat galben? Pentru asta?
Daca e asa, foarte bine a facut Balaj.

iuli

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de iuli » 20 Sep 2009, 12:10

manex scrie:mda. ar mai fi ceva de zis? rapidu are 5 ocazii si baga 4 in poarta. noi aseara nu am avut aparare. daca s-a pierdut undeva meciul, a fost in aparare. nu cred ca poti juca fara ea. ce sa faca lung cind a fost singur in fata a 10 rapidisti?(nu pun portarul). rose s-a ciocnit de negrul ala de la rapid care ne-a dat gol ca de un tren. penibil. gaman e intr-o scadere de forma mare, de dorel sau barboianu nu zic nimic, la ei e starea naturala.
mijlocul: in afara de trica...ce se intimpla cu prepe?
atacul:aici e de discutat mult. ok, costea a fost injurat, insa pina la 2-0 cred ca nu i s-a reprosat mare lucru, insa la o faza in care noi atacam, scorul era 2-0, el incearca o pasa cu calciiul, pe care nu o reuseste. atunci a fost momentul declasator. de atunci costea a fost injurat la fiecare minge gresita, totul culmind cu ARATAREA DEGETULUI DE 3 ORI CATRE TRIBUNA. o data catre t2, a douia oara catre ps, si a treia parca catre nord. dupa asta si-a luat galben. asa ceva eu nu am trait. nu stiu daca costea va mai avea viata buna la craiova. poate doar sa bage 10 goluri pe meci....a iesit in fluieraturi generale. si nu din cauza jocului. asta m-a durut cel mai mult dupa meciul asta. sa fii "vedeta" echipei", oamenii sa isi puna sperantele in tine si sa astepte de la tine sa cistigi un meci, si tu , la 0-2 in min 14, sa le arati degetul....sper sa fi prins vreo camera de filmat gestul, sau macar vreun fotograf. ca au avut timp sa il traga in poza.
un meci dureros.
a, oare ce cota are un meci cu x pauza 2 final. ? sau cu scor corect 3-4?
Poate imi spui ce a gresit Costea de era injurat si fluierat?

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de PocoLoco » 20 Sep 2009, 12:11

Cl4udiu scrie: dupa ce le-a aratat :-x celor de la tr a II a (asa am inteles , eu eram in partea opusa)
A aratat :-x prima data celor de la PS, atunci au aparut primele injuraturi pentru Costea si s-au intetit cand a incercat pasa aia "smechera" cu calcaiul, gresita bineinteles, cand a mai dat cate o portie de :-x si la tribuna a 2-a si la PN. Dup-aia a luat galben si s-a potolit.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 20 Sep 2009, 12:18

Masive scrie:Copilul lui mogosanu e cu fratele meu la antrenament la fotbal. Maine o sa ma duc cu fratemeo la antrenament si o sa ii trag 2 castene lui gogsanu jr cu dedicatie pentru taso

asta ar fi deosebit de inteligent din partea ta. l-ai lovi direct in orgoliu pe mogo. bravos!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de manex » 20 Sep 2009, 12:31

iuli scrie:Poate imi spui ce a gresit Costea de era injurat si fluierat?
fara a fi malitios: nu stiu la tv cum se vede cind un jucator joaca mai in dorul lelii. pe stadion vezi si simti. ok, nimic, nou, asa joaca costea. :mad: . insa la 0-2 sa ai un atac, sa poti pune altfel pasa, si tu sa incerci calcii, care nici macar nu iti iese....acolo s-a intimplat faza. prima oara am crezut ca nu a aratat degetul; mijlociu, ci pe cel aratator, ceva de genul "va arat eu voua, stati asa ca acu dau un gol". insa cei de linga mine au zis ca era degetul mijlociu.
ma gindeam ca in vara cei din PS s-au dus la costea s ail roage sa mai vina si el la galerie....sa salute lumea. acum cred ca ar trebui sa se duca la el sa il roage sa nu ne mai arate degetul.
Am zis!!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de nyk_sorin » 20 Sep 2009, 12:52

Oltenia scrie:
Cl4udiu scrie: dupa ce le-a aratat :-x celor de la tr a II a (asa am inteles , eu eram in partea opusa)
A aratat :-x prima data celor de la PS, atunci au aparut primele injuraturi pentru Costea si s-au intetit cand a incercat pasa aia "smechera" cu calcaiul, gresita bineinteles, cand a mai dat cate o portie de :-x si la tribuna a 2-a si la PN. Dup-aia a luat galben si s-a potolit.
eu n-am vazut sa fi aratat, nu intelegeam de ce il huiduie toata tribuna II cum atingea mingea
oricum, si dilevski le-a aratat din autocar **** unor baieti la iasi, cica nu parea deloc afectat ca pierdusem

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de trabzonspor » 20 Sep 2009, 13:00

nyk_sorin scrie:eu n-am vazut sa fi aratat, nu intelegeam de ce il huiduie toata tribuna II cum atingea mingea
oricum, si dilevski le-a aratat din autocar **** unor baieti la iasi, cica nu parea deloc afectat ca pierdusem
afectat e cand nu`si ia banii, nu cand il huiduie lumea...
u, a, viola!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 20 Sep 2009, 13:06

nyk_sorin scrie:
Oltenia scrie:
Cl4udiu scrie: dupa ce le-a aratat :-x celor de la tr a II a (asa am inteles , eu eram in partea opusa)
A aratat :-x prima data celor de la PS, atunci au aparut primele injuraturi pentru Costea si s-au intetit cand a incercat pasa aia "smechera" cu calcaiul, gresita bineinteles, cand a mai dat cate o portie de :-x si la tribuna a 2-a si la PN. Dup-aia a luat galben si s-a potolit.
eu n-am vazut sa fi aratat, nu intelegeam de ce il huiduie toata tribuna II cum atingea mingea
oricum, si dilevski le-a aratat din autocar **** unor baieti la iasi, cica nu parea deloc afectat ca pierdusem
ar trebui sa-l mediteze colegul de camera Dina. Asta e obisnuit cu injuraturile de ani de zile si nu reactioneaza ca Florin.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de PocoLoco » 20 Sep 2009, 13:11

nyk_sorin scrie:
Oltenia scrie:
Cl4udiu scrie: dupa ce le-a aratat :-x celor de la tr a II a (asa am inteles , eu eram in partea opusa)
A aratat :-x prima data celor de la PS, atunci au aparut primele injuraturi pentru Costea si s-au intetit cand a incercat pasa aia "smechera" cu calcaiul, gresita bineinteles, cand a mai dat cate o portie de :-x si la tribuna a 2-a si la PN. Dup-aia a luat galben si s-a potolit.
eu n-am vazut sa fi aratat, nu intelegeam de ce il huiduie toata tribuna II cum atingea mingea
oricum, si dilevski le-a aratat din autocar **** unor baieti la iasi, cica nu parea deloc afectat ca pierdusem
A aratat dupa pasa aia cu calcaiu' cand a inceput lumea sa-l injure. Dup-aia, peste 2-3 minute cand a ajuns in preajma coltului terenului inspre PN l-au huiduit si cei de la peluza pentru gestul ce-l facuse mai devreme si le-a dat si lor o portie... Atunci i-a dat Balaj galben.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de 1948 » 20 Sep 2009, 13:25

Pt sanatatea dvs evitati meciurile Universitatii Craiova
propun sa treaca asta pe fiecare bilet de meci
Last edited by 1948 on 20 Sep 2009, 13:35, edited 1 time in total.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 20 Sep 2009, 13:32

ekipa conceputa prost, unele greseli tactice inadmisibile ale lui mogo.

1. pentru jucatorii pe care ii avem, sistemul trebuie sa fie 4-2-3-1

2. nu se poate juca cu dorel stoica in aparare, se vede clar ca trebuie jucat la mijloc.

3. soava ori fundas central, ori daca intra barbu acolo, fundas stanga.

4. spase nu are ce cauta in teren, decat in cazul unor suspendari/accidentari.

5. prepe nu are ce cauta in banda, merge in centru.

6. wobay nu poate lipsi dintre titulari.

7. trica e prea izolat si cu prea multe responsabilitati defensive acolo in partea stanga. trebuie lasat liber, sa joace unde e mingea, are viziune buna, tehnica, pasa decisiva si finalizare.

8. fl. costea trebuie sa joace cu fata la poarta, trebuie sa patrunda din partea stanga. cand e izolat acolo in fata, nu are mingea pur si simplu => 0 pericol.

ekipa pe care-o vad eu in acest moment, modulul mai sus mentionat:

lung - barboianu, gaman, barbu, soava - prepelita, stoica - wobay, trica, fl. costea - m. costea/badea

antrenor: nu mogosanu...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 20 Sep 2009, 13:34

sorin107 scrie:ekipa conceputa prost, unele greseli tactice inadmisibile ale lui mogo.

1. pentru jucatorii pe care ii avem, sistemul trebuie sa fie 4-2-3-1

2. nu se poate juca cu dorel stoica in aparare, se vede clar ca trebuie jucat la mijloc.

3. soava ori fundas central, ori daca intra barbu acolo, fundas stanga.

4. spase nu are ce cauta in teren, decat in cazul unor suspendari/accidentari.

5. prepe nu are ce cauta in banda, merge in centru.

6. wobay nu poate lipsi dintre titulari.

7. trica e prea izolat si cu prea multe responsabilitati defensive acolo in partea stanga. trebuie lasat liber, sa joace unde e mingea, are viziune buna, tehnica, pasa decisiva si finalizare.

8. fl. costea trebuie sa joace cu fata la poarta, trebuie sa patrunda din partea stanga. cand e izolat acolo in fata, nu are mingea pur si simplu => 0 pericol.

ekipa pe care-o vad eu in acest moment, modulul mai sus mentionat:

lung - barboianu, gaman, barbu, soava - prepelita, stoica - wobay, trica, fl. costea - m. costea/badea

antrenor: nu mogosanu...
Vise tata, vise!!!

Pai noua ne mergea prea bine sezonul trecut in 4-3-3, ne zicea lumea barcelona romaniei si acu a dorit [miti] sa trecem la 4-4-2 ca sa fim exact ca echipa idolului sau. Vrea sa vada steaua de oltenia.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Masive

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Masive » 20 Sep 2009, 14:13

trica jucator-antrenor.nu chiar ce am vrea noi dar mai rau decat mogosanu nu poate fi.la cum il stim pe trica...sa vedeti ce batai le da asta le vestiare..ii cocoseaza....shi unii chiar ar merita.un lucru e clar.....mititelu aduce numai antrenori gratis..iar cu trica vrea sa impuste 2 iepuri...are salariu de jucator dar e shi antrenor in acelasi timp....gratis.recunoasc ca ...nici yo nu ma gandisem la asemenea ''economie''..de bani

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 20 Sep 2009, 14:25

Masive scrie:trica jucator-antrenor.nu chiar ce am vrea noi dar mai rau decat mogosanu nu poate fi.la cum il stim pe trica...sa vedeti ce batai le da asta le vestiare..ii cocoseaza....shi unii chiar ar merita.un lucru e clar.....mititelu aduce numai antrenori gratis..iar cu trica vrea sa impuste 2 iepuri...are salariu de jucator dar e shi antrenor in acelasi timp....gratis.recunoasc ca ...nici yo nu ma gandisem la asemenea ''economie''..de bani
deci tu esti stresul_tau ? :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis