[Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis
Oltenia1600
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 10 Aug 2008, 17:16

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de Oltenia1600 » 22 Sep 2009, 21:17

trabzonspor scrie:
hanky panky scrie:se simte putin neagoe

bravo
ce vorbesti tu bibicule, se simte enorm de mult neagoe, nu`sh care fusarati la meci si care vazurati, da mi`l pusa la punct pe costea ca la gradinita, si el, dar mai ales cristescu... ii arsa la un moment dat lu costica (care comenta catre neagoe) un "taci ba din gura" de cre`ca`l auzi tot stadionu... mie unu incepe sa`mi revina optimismu dupa ce vazui azi...
Daca e asa ... apld apld

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de trabzonspor » 22 Sep 2009, 21:21

Apropo, ce se`ntampla la tribuna a 2a ? ca vazui un sobolan de la ardia ca luase 3 pancarte sau ceva de genu de pe gardul de la tribuna a 2a...
u, a, viola!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de 1948 » 22 Sep 2009, 21:34

o echipa slaba de liga a 3a
dar parca totusi s-au miscat bine baietii
parca e altceva

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de blue_titan » 22 Sep 2009, 21:37

1948 scrie:o echipa slaba de liga a 3a
dar parca totusi s-au miscat bine baietii
parca e altceva
irelevant ...cu asemenea adversar.

interesant lotul: fara dorel!

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de wb_lion » 22 Sep 2009, 21:38

trabzonspor scrie:Apropo, ce se`ntampla la tribuna a 2a ? ca vazui un sobolan de la ardia ca luase 3 pancarte sau ceva de genu de pe gardul de la tribuna a 2a...
pe una era ceva dedicat lu Borhot , da nu apucai sa vad mai bine .

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de DarkComy » 22 Sep 2009, 21:43

O alta premiera azi a fost neintroducerea lui Dina din postura de rezerva. :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de ady_azzuro » 22 Sep 2009, 21:44

ce bine ar fi sa nu vedem nici la timisoara jucatori gen dorel, soava, baird, dina in teren.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de trabzonspor » 22 Sep 2009, 21:47

ady_azzuro scrie:ce bine ar fi sa nu vedem nici la timisoara jucatori gen dorel, soava, baird, dina in teren.
din pacate ai toate sansele sa`i vezi pt ca tocmai d`aia fusera menajati... dorelus era cu maruntelu la oficiala, probabil faceau tactica pt meciu de`acolo
u, a, viola!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de PocoLoco » 22 Sep 2009, 21:51

Neagoe: "Dacă vom ajunge în finala Cupei, o vom cîştiga!"

Antrenorul Universităţii spune că eliminarea lui Găman i-a dat planurile peste cap, e mulţumit că echipa nu a primt gol şi speră ca acelaşi lucru să se întîmple şi la Timişoara.

"În primul rînd îmi cer scuze pentru alunecarea prin imprudenţă a lui Găman care a umbrit puţin din jocul bun şi rezultatul partidei. Am discutat cu el şi este foarte afectat. Din fericire, nu e foarte grav.

Din acel moment ne-am făcut jocul mai greu pentru că aveam alte planuri, jucători pe care să-i menajăm. Mitchell de exemplu trebuia să joace doar o repriză, dar am fost obligat să-l ţin în teren tot jocul chiar dacă venea după o lungă absenţă. L-am felicitat pentru efortul depus, i-am felicitat pe băieţi pentru seriozitate, responsabilitate şi modul cum au tratat partida.

Încercăm să trecem şi de următorul adversar şi sper să ajungem în finala Cupei. Dacă vom ajunge în finală, o vom cîştiga! Mulţumim suporterilor şi sper ca la meciul următor să facem un joc bun astfel încît la meciul cu Alba Iulia să-i aducem în număr cît mai mare la stadion. Fotbalul fără spectatori nu e plăcut, noi depindem de suporteri.

Este foarte bine că nu am primit gol, le-am cerut expre băieţilor acest lucru. Sper ca acelaşi lucru să se întîmple şi la Timişoara. De cînd am venit aici mă gîndesc la acel meci. Sper să fiu inspirat şi să fac cea mai bună echipă şi să obţinem un rezultat pe măsură.

Băieţii au fost afectaţi de meciul cu Rapid, dar le-am zis să-l uite. E un nou început, sper să reuşim tot ce ne-am propus", a declarat Eugen Neagoe la conferinţa de presă.

http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/ ... 56486.html

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de Doomsday » 22 Sep 2009, 21:54

Intr-adevar, Cristescu a tipat o data la Costea, am auzit si eu dar n-am inteles ce i-a zis.
Au jucat in stilul caracteristic lui Mogo, in unele momente la intamplare.
Costea, nu inteleg de ce nu se potoleste cu figurile astea... La fel, azi, a fost mai tot timpul suparat pe coechipieri, de ce? Numai el stie...

Cat despre organizare, de tot rahatul, ajusnei la stadion la 18:50, ma duc sa intru, si jandarmul imi spun sa ma duc sa-mi iau bilet de la SEDIUL CLUBULUI, intre timp ma uitasem sa vad ambulantii, dar nu erau, evident.
La 19:03 eram la sediu, ma gandeam sa nu fie aglomeratie, dar era coada de 2 min., erau doar 2 cucoane care vindeau bilete, am cerut unul la trib 2, dar nu mai avea (desi nici un sfert nu s-a umplut), i-am spus sa-mi dea unde vrea, asa ca mi-a dat la trib 1.

Am ajuns la stadion la 19:10, plus ca la pauza meciului un miros frumos de wc-uri a cuprins toata tribuna 1 sec b, care a tinut aproape toata repriza a 2.
Halal conditii, si mai si spune ca a facut, n-a facut nimic, a schimbat gazonul si ce-o fi facut la oficiala, in rest stadionul arata de parca ar fi dupa razboi, multe scaune lipsa, rupte...
Sa le fie rusine. 5 lei dai, 5 lei conditii.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de DarkComy » 22 Sep 2009, 21:59

Doomsday scrie: Cat despre organizare, de tot rahatul, ajusnei la stadion la 18:50, ma duc sa intru, si jandarmul imi spun sa ma duc sa-mi iau bilet de la SEDIUL CLUBULUI, intre timp ma uitasem sa vad ambulantii, dar nu erau, evident.
Pai tu vroiai sa intri fara bilet?
Last edited by DarkComy on 22 Sep 2009, 22:05, edited 1 time in total.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de Doomsday » 22 Sep 2009, 22:02

@DarkComy stiam ca intrarea era cu belet, dar, ma gandeam ca sunt la portile stadionului vanzatorii, asa cum banuiesc ca ar fi normal, nu?

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de ady_azzuro » 22 Sep 2009, 22:03

trabzonspor scrie:
ady_azzuro scrie:ce bine ar fi sa nu vedem nici la timisoara jucatori gen dorel, soava, baird, dina in teren.
din pacate ai toate sansele sa`i vezi pt ca tocmai d`aia fusera menajati... dorelus era cu maruntelu la oficiala, probabil faceau tactica pt meciu de`acolo
pe dina si baird nu cred ca ii menaja, oricum sunt prosti amandoi si n-au prea contat in ultimele meciuri.

si eu cred ca joaca dorel, mai ales ca o sa fie gaman suspendat vreo 2 etape, mai bine ar juca la mijloc cu Prepelita, Woby in dreapta, Mihai Costea in stanga, iar Florin Costea cu Badea in centru.

In aparare, pe dreapta ar face bine sa-l pastreze pe Badoi, iar Barboianu pe banca, iar pe stanga Rose sau Soava tot aia e ca o sa ne faca fratii karamian pe toate partile.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de manex » 22 Sep 2009, 22:06

@doomsday: volantii nu mai sint, tinind cont ca de 3 meciuri acasa biletele sint eliberate electronic. treci inainte pe la club si ia de acolo.
Am zis!!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea - Gloria II Bistrita

Mesaj de hanky panky » 22 Sep 2009, 22:07

Doomsday scrie:Intr-adevar, Cristescu a tipat o data la Costea, am auzit si eu dar n-am inteles ce i-a zis.
Au jucat in stilul caracteristic lui Mogo, in unele momente la intamplare.
Costea, nu inteleg de ce nu se potoleste cu figurile astea... La fel, azi, a fost mai tot timpul suparat pe coechipieri, de ce? Numai el stie...

Cat despre organizare, de tot rahatul, ajusnei la stadion la 18:50, ma duc sa intru, si jandarmul imi spun sa ma duc sa-mi iau bilet de la SEDIUL CLUBULUI, intre timp ma uitasem sa vad ambulantii, dar nu erau, evident.
La 19:03 eram la sediu, ma gandeam sa nu fie aglomeratie, dar era coada de 2 min., erau doar 2 cucoane care vindeau bilete, am cerut unul la trib 2, dar nu mai avea (desi nici un sfert nu s-a umplut), i-am spus sa-mi dea unde vrea, asa ca mi-a dat la trib 1.

Am ajuns la stadion la 19:10, plus ca la pauza meciului un miros frumos de wc-uri a cuprins toata tribuna 1 sec b, care a tinut aproape toata repriza a 2.
Halal conditii, si mai si spune ca a facut, n-a facut nimic, a schimbat gazonul si ce-o fi facut la oficiala, in rest stadionul arata de parca ar fi dupa razboi, multe scaune lipsa, rupte...
Sa le fie rusine. 5 lei dai, 5 lei conditii.
pai hai sa nu le mai rupem
tot noi facem rau si dupaia sa ne plangem usteag
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Închis