Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam?

Poll ended at 04 Oct 2009, 15:14

3
35
78%
1
4
9%
0
6
13%
 
Total votes: 45

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de trabzonspor » 04 Oct 2009, 12:49

alex.p scrie:@trabzonspor: Si in plus incepem sa contam la fazele fixe. Si nu ma refer numai la golul 2, ci si la alte faze fixe. M-am uitat atent la Mitchell de unde a venit cand a dat cu capul peste in rep.2 (dupa un corner). Este evident ca se lucreaza si fazele fixe, si incep sa apara in joc scheme clare.
pai si Neagoe a zis in interviu ca e nemultumit ca baietii nu aplica in fazele fixe din joc ce discuta cu ei la antrenamente... deci premise de progres exista... si nu`sh daca ai observat, da tovarasu nostru soava a inceput sa joace mai consecvent, e mai serios, mai responsabil, singura problema a mai ramas la pretenu nostru dorel si la balerina de dina, dar cine stie, poate`i capaciteaza Neagoe si pe ei...
u, a, viola!

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de LiviuB » 04 Oct 2009, 13:00

a fost un joc bunicel, important e ca am luat toate cele 3 pct, era un moment de cumpana pt soarta noastra in campionatul asta. Pacat de unele greseli, prin care i-am bagat pe aia in joc. Dar sa stiti ca nu a fost deloc o minge usoara pt Silvica, i-avenit de aproape, cum nu se poate mai prost... a gresit ca a incercat sa o prinda, mai ales ca mingea era uda.
arbitrii in nota obisnuita, ala a fost gol clar, plus 2 penalty-uri neacordate.
Dorel a jucat excelent azi, atat la mijloc in prima repriza cat si in aparare dupa pauza, pacat ca unii nu vor sa vada asta. Wobay e si el util, mai greseste dar e un jucator esential pt noi.
iar la nivel de pregatire al jocului, se vede o diferenta uriasa de abordare.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de manex » 04 Oct 2009, 13:04

pai wobay la golul 1 l-a lasat singur pe costea sa inscrie, tragind dupa el un om, ceea ce a contat.
Am zis!!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de whiteLion » 04 Oct 2009, 13:30

trabzonspor scrie:
alex.p scrie:@trabzonspor: Si in plus incepem sa contam la fazele fixe. Si nu ma refer numai la golul 2, ci si la alte faze fixe. M-am uitat atent la Mitchell de unde a venit cand a dat cu capul peste in rep.2 (dupa un corner). Este evident ca se lucreaza si fazele fixe, si incep sa apara in joc scheme clare.
pai si Neagoe a zis in interviu ca e nemultumit ca baietii nu aplica in fazele fixe din joc ce discuta cu ei la antrenamente... deci premise de progres exista... si nu`sh daca ai observat, da tovarasu nostru soava a inceput sa joace mai consecvent, e mai serios, mai responsabil, singura problema a mai ramas la pretenu nostru dorel si la balerina de dina, dar cine stie, poate`i capaciteaza Neagoe si pe ei...
apropo, si pretenu dorel parca s-a miscat mai bine, dar ma dispera cu cata scarba loveste mingea
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de trabzonspor » 04 Oct 2009, 13:43

Livius scrie:Dorel a jucat excelent azi, atat la mijloc in prima repriza cat si in aparare dupa pauza, pacat ca unii nu vor sa vada asta.
io nu cred c`ai vazut bine meciu... daca te uiti tu mai atent, dorel a ratat toate sariturile la cap, asa ca "excelent in aparare" n`ar fi chiar calificativu corect... de acord ca a jucat bine la mijloc, dar in aparare e cam depasit, cum e si soava atunci cand se joaca in viteza pe partea lui... io unu cred ca un fundas central bun si un fundas stanga bun ar rezolva problemele echipei...
u, a, viola!

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de rosie_cangurul » 04 Oct 2009, 14:22

Am fost la meci. Lume mai putina ca niciodata, detinutii s-au comportat exemplar, FCostea nu a mai aratat cu degetu - chiar a aplaudat trib 2 in timpul jocului. A inscris 3 goluri unui portar de 38 de ani. Mi-a sarit in ochi Wobay care nu face nimic tot meciul, e inutil, in plus incetineste jocul. Dina -> antilopa echipei :))))

ps. Noi si Rapid avem cele mai multe goluri inscrise/

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de dxtr009 » 04 Oct 2009, 14:41

1000 de spectatori e mult...vreo 7-800
meci fara complicatii, cu putine emotii la 2-1
arbitrul a fost criminal repr a doua,au fost niste decizii incredibile...nu stiu cat d mult bate miti campii cu conspiratia(desi 50% o foloseste ca un alibi),dar in ultimele 2 meciuri ne au cam intepat reflectorizantii

golul mi s a parut clar al lui silvica, desi mitchell a avut vina lui sarind sub minge, totusi n a trimis boby nicio torpila+k a fost exact pe el, nimic inselator...mingea uda nu nici o scuza, atunci ce sa mai zic de suturile de la distanta
oricum, nu trebuie blamat mai deloc, e tanar, caracter extraordinar, si muuuult potential...fata de idolul tribunelor si al forumului, tiganul bornescu care ne vindea pe o banita cu porumb
trica-n a fost meciul lui,dar ramane capitanul neoficial
sunt unii prin tribuna[inclusiv prieteni de ai mei :)( ]care incep sa i injure p costea si dorel indiferent ce ar face,inca din min1---nu stiu daca merita 'tratament a la dina' chiar daca dau impresia de sictir
totusi, costica a dat 3 goluri..si trebuie sa se revanseze in continuare pt degetelul acela, dar e cel mai valoros jucator al nostru
barbu a fost topit rau, soava mediocru, uby neinspirat ca si trica
ca joc, puteam si mai bine, sa retinem cele 3 puncte
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de whiteLion » 04 Oct 2009, 14:42

mi-a placut f. mult vali badoi, dreapta este asigurata pana revine dana, bun jucator, centrari f bune, cred k ar fi si un bun executant de lovituri libere, am scapa draq de pretenu dorel
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de trabzonspor » 04 Oct 2009, 15:17

whiteLion scrie:mi-a placut f. mult vali badoi
alearga foarte mult, pacat ca nu`l joaca namacii astia...
u, a, viola!

hercules
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 29 Iun 2009, 22:30

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de hercules » 05 Oct 2009, 02:30

whiteLion scrie:mi-a placut f. mult vali badoi, dreapta este asigurata pana revine dana, bun jucator, centrari f bune, cred k ar fi si un bun executant de lovituri libere, am scapa draq de pretenu dorel
Pai chiar e un bun executant de lovituri libere. Imi amintesc de golul victoriei dat Stelei pe Ghencea (a batut Poli cu 2-1) din lovitura libera, exact in vinclu, cred ca anul trecut.

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de haxor » 05 Oct 2009, 02:50

trabzonspor scrie:
Pacala scrie:cite a gafat bornescu .... Lung este deja peste el dar mai face si el greseli, ieri a avut circumstante atenuante ca Mitchell a facut un gest ciudat (cam 70% din gol e datorita lui mitchell) plus mingea care era alunecoasa dar de gresit, a gresit clar si Lung la gol, este evident. Nu inteleg de ce sar unii sa-l critice asa si nici nu vad de ce trebuie aparat. La Lung jr. timpul va demontra daca e bun sau nu. Daca e serios, curajos, daca va pune inima in ceea ce face, va ajunge portar bun, titular la nationala. Un portar bun trebuie sa aiba multe calitati morale, nu-i trebuie sa dea, nu stiu cum, cu piciorul in minge, sa dribleze, sa jongleze etc. Ii trebuie caracter, pina acum pare sa-l aiba. :)(
eu ii iau apararea pt ca intamplator, imi e si vecin, si`l cunosc destul de bine, a fost si in clasa cu prietena mea si mi-a zis ca era un baiat linistit si la scoala, atunci cand venea. :cool: Si-n plus, nu cred c-a fost vreo ocazie cu care sa ma intalnesc cu el si sa nu vorbeasca frumos, sau sa-l vad cu fel de fel de pitipoance sau figuranti. E un baiat serios si io sunt sigur ca va iesi un portar bun din el, si poate ar trebui sa`l incurajam si sa`l sustinem mai mult, ca pana acum cel mai mult i`am respectat si iubit tocmai p`aia care nu o meritau (gornescu, fane preda, niculescu, plesan, mai are rost sa continui?)...
Pai unde stai? Ca inseamna ca ai fost vecin si cu mine. Eu am stat pe Petuniilor la nr 4 a doua casa pe dreapta cum intri pe strada. Si eu am aceeasi parere despre Silvica, este un baiat de nota 10 cu mult bun simt si mult caracter foarte respectuos si mai ales foarte talentat. Eu zic ca mai mult de 2, 3 ani nu va mai rezista la Craiova. In curand vor aparea oferte pentru el de la marile cluburi din Europa.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de trabzonspor » 05 Oct 2009, 03:41

eu stau chiar langa fosta gazarie, pe bucovat, am un magazin chiar vis`a`vis de unde era gazaria, sezonu trecut aveam si bilete la meci de vanzare (da ba nr.zece, mi le`a dat mititelu sa`mi cumpere tacerea :cool: )
u, a, viola!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de nr.zece » 05 Oct 2009, 08:05

bravo ma, da-ti adresa exacta nu fi prost
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de trabzonspor » 05 Oct 2009, 08:31

pai tie oricum iti trebuie pasaport special ca sa circuli prin zona :cool:
u, a, viola!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Unirea Apulum Alba Iulia

Mesaj de ady_azzuro » 05 Oct 2009, 09:44

isi face reclama la magazie, poate ii cumpara si lui cineva marfa. :-D

Închis