[Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

CE FACEM CU MOLDOVENII?

Poll ended at 29 Oct 2009, 11:30

SALVAM INCEPUTUL DEZASTRUOS
20
41%
CE AM FACUT SI PINA ACUM
29
59%
 
Total votes: 49

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 29 Oct 2009, 15:16

ozzy scrie:Da' ce-a facut, frate, ieri pe teren? Pe bune, zici c-a jucat singur. Si chiar daca a alergat mai mult decat de obicei, o sa scape de eticheta de indolent in momentul in care o sa faca asta meci de meci, nu cand isi aduce aminte. Iar lui Wobay nu era treaba lui sa-i spuna ca a fost gloaba, ca d-aia avem antrenor. Nu mai zic ca e de [cenzurat] sa te certi cu un coechipier dupa ce ai castigat cu 3-0.
Intrebarea este alta: Ce ai fi vrut tu sa faca pe teren? Sa mai dea inca 3 goluri? Daca toti ar juca precum Costea (F) in etapa 25 am fi campioni.

Uby a fost prastie ieri. Varza. Pentru un capitan mi se pare normal sa-i spuna: "ba frate ai fost prastie manca-ti-as!".
La sfarsit de meci (un meci in care am castigat cu emotii ... daca o bagau aia din 11 m ... jucam prelungiri) adrenalina este in exces si se intampla astfel de chestii ... sare tandara imediat.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 29 Oct 2009, 15:33

in mare parte ozzy are dreptate...
nu cred ca UNIVERSITATEA CRAIOVA a avut in ultimii 20 ani jucatori care sa iubeasca si sa respecte culorile clubului .
in cap imi vine decat un singur exemplu : gica craioveanu !

ps: costea a dat probe si la rapid... :(

ca sa fac o gluma : mi se pare mai oltean mitchell care sa zicem ca pune suflet decat costea care cand se supara pleaca la masa in valcea...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 29 Oct 2009, 15:43

Aveti atitudine mititeliana luandu-i apararea lui Costea in orice situatie si la orice ora.Spre exemplu pe Tav nu l-am vazut sa-l critice vreodata pe Florin, desi merita si criticat uneori.Orice ar face fie nu-i vina lui, fie are voie ca el e Costea si-i golgeterul echipei.Daca Ozzy are ceva cu el, tu esti mult prea subiectiv, prea sentimental si poate prea atasat de el si nu poti accepta faptul ca e magar de multe ori.Cu atitudinea asta si cu oameni care-l pupa-n [cenzurat] mereu O SA SE RATEZE !!! Toti trebuie tratati la fel, nimeni nu-i de preferentiat.Ma pufneste rasul cand mai aud prin tribune: "nu-i mai reprosati atata ca se supara si pleaca si asta !!!?????!!!!". HAI NU ZAU !!!!!!!
Asa ca o intrebare retorica, exceptand suporterii, lui Costea cine-i reproseaza atunci cand greseste?(va rog sa nu-mi spuneti ca nu greseste).
Ozzy are dreptate, cu Iasiul a alergat mai mult ca de obicei. Din punctul meu de vedere s-a daruit mai mult, a vrut mai mult si merita aplaudat pentru asta, dar cand va face asta la fiecare meci atunci va avea parte de adevarata apreciere si pretuire.
Inchei prin a spune ca oricum Florin e genul care nu se vede-n meci dar care iti da gol.In afara de alergatura si gol n-a avut mari realizari ieri.

PS: A, a scos si 11m, scuze...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 29 Oct 2009, 16:01

Bai nene, recunosc ca ii tin partea. Dar o fac numai si numai din cauza ca io inteleg frustrarea unui jucator care nu primeste pe meci decat 2 pase utilizabile. Anul trecut Costea a avut 9 pase de gol si un penalty scos. Deci a dat el colegilor 9 pase de gol. Toata echipa in rest a dat 34. Aproape o treime a dat el. Nu vi se pare normal sa intervina si frustrarea unui om care o stim cu totii ca n-are un IQ deosebit, si sa se manifeste GRESIT asa cum o face din ce in ce mai des? Omul a dat 17 goluri. Incercati sa va aduceti aminte ca au fost foarte putine in care el sa fie nevoie sa puna doar latul, sau sa indeplineasca o simpla formalitate. In rest, fie ca a primit mingea prin banda, prin marginea careului, pe oriunde a primit-o, a luat-o, a barberit-o serios ca sa scoata un gol. Peste 80% din cazuri, dupa parerea mea, golurile lui au venit dupa o executie marca Florin Costea. Nu vi se pare normal sa stranga in el frustrare atunci cand nu primeste o pasa k-lumea tot meciul, si tot stadionul il huiduie pe el ca nu alearga, in loc sa se ia de gloaba care a dat un asemenea hal de pasa?
D'aia ii tin partea. Pentru ca e o distanta prea mare intre el si urmatorul jucator ca valoare care-l avem noi in lot. N-are tartacuta care sa-l faca iubit si de public. Uby e mai adulat de popor decat el, care a facut mult mai multe decat leonezul. Dar vorba aia, daca nu-i cap, vai de picioare.
D'aia ii tin partea.

Costea se va rata numai si numai din cauza IQului de care dispune. Si io cand vad un om mai slab dotat, imi vine tot timpul sa-i iau partea, nu sa-l huidui, sa-l injur sau sa-mi bat joc de el.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 29 Oct 2009, 16:10

u2blue scrie:Intrebarea este alta: Ce ai fi vrut tu sa faca pe teren? Sa mai dea inca 3 goluri? Daca toti ar juca precum Costea (F) in etapa 25 am fi campioni.

Uby a fost prastie ieri. Varza. Pentru un capitan mi se pare normal sa-i spuna: "ba frate ai fost prastie manca-ti-as!".
La sfarsit de meci (un meci in care am castigat cu emotii ... daca o bagau aia din 11 m ... jucam prelungiri) adrenalina este in exces si se intampla astfel de chestii ... sare tandara imediat.
Nu ,intrebarea nu e ce-as fi vrut eu sa faca, deoarece eu n-am spus ca a jucat prost. In schimb vad ca voi sustineti ca facut un meci epopeic, de-aia am intrebat ce mare lucru a facut. Trecand peste faptul ca daca dadeau aia gol din 11 m se facea 2-1 si la 2-1 nu se joaca prelungiri, puteam sa ne lipsim de acele emotii si daca marele Costea isi facea treaba si dadea gol din marile ocazii pe care le-a avut inainte de min.87.
Daca tie ti se pare normal ca un capitan de echipa sa spuna unui coleg "ba frate ai fost prastie manca-ti-as!", vorbim degeaba, inseamna ca n-ai nicio idee ce inseamna sportul de echipa.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 29 Oct 2009, 16:32

ozzy scrie:
u2blue scrie:Intrebarea este alta: Ce ai fi vrut tu sa faca pe teren? Sa mai dea inca 3 goluri? Daca toti ar juca precum Costea (F) in etapa 25 am fi campioni.

Uby a fost prastie ieri. Varza. Pentru un capitan mi se pare normal sa-i spuna: "ba frate ai fost prastie manca-ti-as!".
La sfarsit de meci (un meci in care am castigat cu emotii ... daca o bagau aia din 11 m ... jucam prelungiri) adrenalina este in exces si se intampla astfel de chestii ... sare tandara imediat.
Nu ,intrebarea nu e ce-as fi vrut eu sa faca, deoarece eu n-am spus ca a jucat prost. In schimb vad ca voi sustineti ca facut un meci epopeic, de-aia am intrebat ce mare lucru a facut. Trecand peste faptul ca daca dadeau aia gol din 11 m se facea 2-1 si la 2-1 nu se joaca prelungiri, puteam sa ne lipsim de acele emotii si daca marele Costea isi facea treaba si dadea gol din marile ocazii pe care le-a avut inainte de min.87.
Daca tie ti se pare normal ca un capitan de echipa sa spuna unui coleg "ba frate ai fost prastie manca-ti-as!", vorbim degeaba, inseamna ca n-ai nicio idee ce inseamna sportul de echipa.
Nu a facut "un meci epopeic" insa a fost suficient pentru a fi cel mai bun de pe teren. Doar atat. Are multe ocazii dar si foarte multe si le face. Anul asta face faza de aparare ... este diferenta mare intre Costea de acum si cel de anul trecut. Daca nu recunoastem micile progrese ...

Hai ca rad de mor ... tu cred ca nu ai auzit vorbind jucatori precum:

Anelka, Zidane, Henry la 24 de ani.
sau
Ribery, Benzema in prezent.

Crede-ma Costea este cu mult peste. La capitolul exprimare :cool:

Si daca tot este sa vorbim la concret uite aici exemplu de jucator

Ribery



(grosso modo ala ii zice de ce nu joaca nimic iar Ribery ii raspunde Nique ta mere ( Sa io trag lu' mata) )

iuli

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 29 Oct 2009, 16:37

ozzy scrie:
u2blue scrie:Intrebarea este alta: Ce ai fi vrut tu sa faca pe teren? Sa mai dea inca 3 goluri? Daca toti ar juca precum Costea (F) in etapa 25 am fi campioni.

Uby a fost prastie ieri. Varza. Pentru un capitan mi se pare normal sa-i spuna: "ba frate ai fost prastie manca-ti-as!".
La sfarsit de meci (un meci in care am castigat cu emotii ... daca o bagau aia din 11 m ... jucam prelungiri) adrenalina este in exces si se intampla astfel de chestii ... sare tandara imediat.
Nu ,intrebarea nu e ce-as fi vrut eu sa faca, deoarece eu n-am spus ca a jucat prost. In schimb vad ca voi sustineti ca facut un meci epopeic, de-aia am intrebat ce mare lucru a facut. Trecand peste faptul ca daca dadeau aia gol din 11 m se facea 2-1 si la 2-1 nu se joaca prelungiri, puteam sa ne lipsim de acele emotii si daca marele Costea isi facea treaba si dadea gol din marile ocazii pe care le-a avut inainte de min.87.
Daca tie ti se pare normal ca un capitan de echipa sa spuna unui coleg "ba frate ai fost prastie manca-ti-as!", vorbim degeaba, inseamna ca n-ai nicio idee ce inseamna sportul de echipa.
Noi iti spunem ca Florin Costea este poate singurul fotbalist care isi face treaba la echipa:marcheaza.Nu-l face nimeni jucator epopeic si caracterul lui nu ma intereseaza atat timp isi face treaba la Universitatea.
Nu sunt genul de om care sa creada declaratiile ca va juca numai la Stiinta sau ca tine cu Craiova de mic.
Fotbalistii trebuie sa fie profesionisti in primul rand,sa faca treaba acolo unde-s platiti.
Sentimentalismul s-a inventat la noi,profesionismul la altii.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 29 Oct 2009, 17:35

Iar noi va spunem ca Costea e golgeter pentru ca toata echipa joaca pentru el. Si ca am prefera sa joace Costea pentru echipa si sa nu fie golgeter, dar sa fie echipa pe locul 5, decat sa fie el golgeter, iar echipa sa retrogradeze.
Cum naiba nu conteaza caracterul? A, da, nu ma intereseaza ca bea sau ca-si bate nevasta in timpul liber, dar cand vorbim despre un infatuat cu impresii de smecher, de un tip conflictual, normal ca conteaza, pentru ca asta afecteaza relatiile cu coechipierii si, implicit, jocul echipei.

conStiinta

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 29 Oct 2009, 17:43

ca fotbalist e cel mai bun, din tara, nu numai de la Stiinta, dar ca nesimtire, fata de fotbal, fata de coechipieri, cred ca se bate la primul loc in lume ... pacat

iuli

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 29 Oct 2009, 18:18

Craiova depinde de jucatori de genul lui Costea si Stoica,nu ne putem preface ca nu stim asta.Aici intervine vina lui Mititelu ca nu poate aduce oameni care sa faca ordine la nivel administrativ.Dar ca fotbalisti cei 2 sunt indispensabili in acest moment.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 29 Oct 2009, 19:51

Ovidiu* scrie:Vai de [****] cum alearga, cica de ce ii huiduie lumea.
Si mie mi se dau exemple Napoli si Liverpool... :o:
nici nu incepuse bine meciul si gata, suntem nemultumiti...

vai de p**a noastra !
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 29 Oct 2009, 19:58

conStiinta scrie:ca fotbalist e cel mai bun, din tara, nu numai de la Stiinta, dar ca nesimtire, fata de fotbal, fata de coechipieri, cred ca se bate la primul loc in lume ... pacat
sa nu uitam si "fata de suporteri" :cool: io zic ca problema nu e la costea, si n`a fost niciodata... sa nu uitam ca are o minte de copil, pana sa vina sa joace la noi, inca traia cu parintii in casa... vina cea mai mare o are to`arasu mititelu care`i baga`n cap fel si fel de prostii, si ala prost si nematurizat cum e, ia de bun tot ce`i indruga mititelu ! cam toate declaratiile in care costea a atacat suporterii sunau cam ca declaratiile in care mititelu ataca suporterii shit
oricum, bine ca ne`am calificat mai departe, dar parca totusi nu mai avem siguranta aia de anu trecut, ca putem trece de oricine... daca ne uitam la sondaj, majoritatea eram pesimisti inaintea meciului, si nu e prima data cand se intampla asta :!:
u, a, viola!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 29 Oct 2009, 22:39

trabzonspor scrie:
conStiinta scrie:ca fotbalist e cel mai bun, din tara, nu numai de la Stiinta, dar ca nesimtire, fata de fotbal, fata de coechipieri, cred ca se bate la primul loc in lume ... pacat
sa nu uitam si "fata de suporteri" :cool: io zic ca problema nu e la costea, si n`a fost niciodata... sa nu uitam ca are o minte de copil, pana sa vina sa joace la noi, inca traia cu parintii in casa... vina cea mai mare o are to`arasu mititelu care`i baga`n cap fel si fel de prostii, si ala prost si nematurizat cum e, ia de bun tot ce`i indruga mititelu ! cam toate declaratiile in care costea a atacat suporterii sunau cam ca declaratiile in care mititelu ataca suporterii shit
oricum, bine ca ne`am calificat mai departe, dar parca totusi nu mai avem siguranta aia de anu trecut, ca putem trece de oricine... daca ne uitam la sondaj, majoritatea eram pesimisti inaintea meciului, si nu e prima data cand se intampla asta :!:
sondaj ?!

atat timp cand judecam foarte subiectiv , si influentati pe moment de rezultatul anterior, asta e...

dar a spune ca nu mai are puterea echipa de a invinge sigur, pentru ca sondajul arata asta, mi se pare ridicol!

no offense!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 29 Oct 2009, 23:24

Iata si meciul:
http://www.mininova.org/tor/3098478

Din pacate prima repriza este doar din minutul 28, de cand au dat "desteptii" aia de la sport.ro legatura.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 30 Oct 2009, 00:32

sorialis scrie:sondaj ?!

atat timp cand judecam foarte subiectiv , si influentati pe moment de rezultatul anterior, asta e...

dar a spune ca nu mai are puterea echipa de a invinge sigur, pentru ca sondajul arata asta, mi se pare ridicol!

no offense!
Eu n`am zis ca n`ar avea puterea, da multi dintre noi nu mai avem increderea ca poate s`o faca... ce vrei sa`mi spui tu mie, ca daca maine jucam cu cefereu, tu esti sigur ca`i batem ? esti sigur ca batem la urziceni de exemplu ?
Gandeste-te de exemplu ce incredere aveam toti dupa meciul cu dinamo din sezonu trecut (si dupa 4 victorii consecutive + turu ala cu doar 3 infrangeri) si compara cu increderea care o avem acum... pai atunci nu era sondaj sa nu fie peste 70% de parere ca spargem orice adversar, acu, poti sa iei si aleatoriu de pe strada sa intrebi, sa vezi ca multi sunt cel putin ingrijorati... da`o dracu ca suntem pe 15, nu pe 5... shit
u, a, viola!

Închis