Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

CE FACEM?

Poll ended at 31 Oct 2009, 20:12

Ii ardem si noi
16
40%
Isi revin ialomitenii cu noi
11
28%
Luam un punct
13
33%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 02 Noi 2009, 22:30

Jalnic
Postat in Liga I de Radu Banciu

Dan Petrescu a făcut un circ colosal în timpul şi mai ales după meciul cu Craiova. Reacţiile sale n-au nimic omenesc în ele. Sunt pur şi simplu izbucniri animalice. Antrenorul campioanei României nu se poate controla şi nu poate răspunde pentru gesturile ori vorbele lui. A devenit enervant să-l suportăm la fiecare meci. Cu o asemenea purtare, omul ăsta ar trebui interzis definitiv pe stadion. Să-şi conducă echipa din faţa televizorului, cum fac atâţia suporteri din toată lumea!

De cele mai multe ori, lui Petrescu îi lipseşte luciditatea. În orice caz, sâmbătă seară i-a lipsit cu desăvârşire. Craiova a fost net peste Urziceni. Au existat momente în care ar fi trebuit să-ţi fie jenă că pe teren se află campioana ţării. Unirea n-a propus fotbal, tot ce şi-a propus se poate rezuma în două vorbe: ură şi încleştare. Golul din minutul 90 e pură întâmplare şi chiar sfidare la adresa bunului simţt. O lovitură liberă din apropierea centrului terenului bătuta ciobăneşte în careu şi reluată cu capul de Bilaşco în faţa unei apărări încordate de situaţia din clasament.

Devenit excesiv în orice apreciere, pur şi simplu obsedat de arbitraj, Dan Petrescu îşi pierde din credibilitate cu fiecare meci pierdut sau câştigat. În primul rând, printre semenii lui.


http://blog.prosport.ro/radu_banciu/2009/11/02/jalnic/

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 02 Noi 2009, 22:51

Ruben Navarro scrie:Jalnic
Postat in Liga I de Radu Banciu

Dan Petrescu a făcut un circ colosal în timpul şi mai ales după meciul cu Craiova. Reacţiile sale n-au nimic omenesc în ele. Sunt pur şi simplu izbucniri animalice. Antrenorul campioanei României nu se poate controla şi nu poate răspunde pentru gesturile ori vorbele lui. A devenit enervant să-l suportăm la fiecare meci. Cu o asemenea purtare, omul ăsta ar trebui interzis definitiv pe stadion. Să-şi conducă echipa din faţa televizorului, cum fac atâţia suporteri din toată lumea!

De cele mai multe ori, lui Petrescu îi lipseşte luciditatea. În orice caz, sâmbătă seară i-a lipsit cu desăvârşire. Craiova a fost net peste Urziceni. Au existat momente în care ar fi trebuit să-ţi fie jenă că pe teren se află campioana ţării. Unirea n-a propus fotbal, tot ce şi-a propus se poate rezuma în două vorbe: ură şi încleştare. Golul din minutul 90 e pură întâmplare şi chiar sfidare la adresa bunului simţt. O lovitură liberă din apropierea centrului terenului bătuta ciobăneşte în careu şi reluată cu capul de Bilaşco în faţa unei apărări încordate de situaţia din clasament.

Devenit excesiv în orice apreciere, pur şi simplu obsedat de arbitraj, Dan Petrescu îşi pierde din credibilitate cu fiecare meci pierdut sau câştigat. În primul rând, printre semenii lui.


http://blog.prosport.ro/radu_banciu/2009/11/02/jalnic/
ABSOLUT CORECT !! sunt in totalitate deacord cu el .
nici eu nu-l mai suport ... e nebun la cap !
el si cartu ... 2 nebuni shit

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 02 Noi 2009, 23:19

David scrie:el si cartu ... 2 nebuni shit
Parca Banciu e sanatos...numai ca se manifesta altfel
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 02 Noi 2009, 23:27

Copacul scrie:
David scrie:el si cartu ... 2 nebuni shit
Parca Banciu e sanatos...numai ca se manifesta altfel
sunt deacord si cu tine :lol:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 03 Noi 2009, 00:25

si eu sunt de acord mai putin cu faza ca am fost peste urziceni...si chiar daca am fost am fost vreo 30 de minute
iar o aud pe aia : am jucat mai bine dar am pierdut

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 03 Noi 2009, 00:33

in a doua repriza am jucat cum o faceam in timpurile bune. doar apararea nu a mai fost aceeasi. urziceni nu a aratat ca o echipa de champions league in a doua repriza. banciu nu ne are la inima. sa spuna despre noi ca am fost mai buni ca urziceni macar o repriza....si omul se pricepe nitel.
Am zis!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 03 Noi 2009, 10:32

manex scrie:in a doua repriza am jucat cum o faceam in timpurile bune. doar apararea nu a mai fost aceeasi. urziceni nu a aratat ca o echipa de champions league in a doua repriza. banciu nu ne are la inima. sa spuna despre noi ca am fost mai buni ca urziceni macar o repriza....si omul se pricepe nitel.
N-am vazut meciul, dar cred ca am mai vazut chestia asta de cateva ori. Adica jumatea aia de ora pe care practic echipa a mai avut-o de atatea ori. Dorm pe ei 60 de minute, dar prind uneori juma de ora perfecta. N-am sa inteleg niciodata boala asta. Am avut-o si pe timpul lui Napoli. Si nu e la inceputul meciului sa spui ca suntem praf la pregatirea fizica. Pur si simplu, aleatoriu, echipa prinde uneori o juma de ora in care pune practic stapanire pe joc si adversarul este transformat in jaloane. Ce dreaq fac de le iese partial jocul nu inteleg. Uneori e o diferenta asa de mare intre perioadele astea de joc, de parca joaca alte echipe.
Cred ca d'aia avem si rezultatele astea atat de jalnice. Ca lipsa profesionalismului din clubul nostru se transmite la toti jucatorii. Ei dorm in majoritatea timpului, si din cand in cand, mai reusesc sa se mai trezeasca. Uneori insa, nu se trezesc deloc in timpul unui meci... :(

Avatar utilizator
Tunarul Baniei
senior
senior
Mesaje: 309
Membru din: 30 Dec 2005, 15:54

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Tunarul Baniei » 07 Noi 2009, 15:05

Copacul scrie:
David scrie:el si cartu ... 2 nebuni shit
Parca Banciu e sanatos...numai ca se manifesta altfel
ha, ha, ha!!!...FOARTE CORECT!! apld il ascult zilnic, il mai are si pe andi stanescu langa el!!...SANATORIU nu altceva!!! :laughing: :laughing: :laughing:
Vom fimai mult decatam fost!!!

Închis