Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

CE FACEM?

Poll ended at 31 Oct 2009, 20:12

Ii ardem si noi
16
40%
Isi revin ialomitenii cu noi
11
28%
Luam un punct
13
33%
 
Total votes: 40

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 01 Noi 2009, 01:06

singurul care a salutat suporterii la final a fost Dorel Stoica.
Mitchell a vrut "sa il curenteze" pe Onofras dupa finalul meciului. :)(

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 01 Noi 2009, 01:10

+in tribune a fost prezent Stefan Stoica.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Noi 2009, 01:50

buun....de la meci: nu avem aparare. a doua repiza am aratat cum am aratat si anul trecut: incisivi si letali. numai ca anul trecut aveam aparare. anul asta avem o gluma. gaman e praf, nu stiu ce s eintimpla cu el, mitchell in limitele lui, soava al fel, si dezamagirea de azi...badoi. la el nu ma asteptam. dina a fost nesperat de bun azi (azi nu a fost injurat), iar costea al mare are de invatat de la frasu ce face un atacant cu mingea in careu. golul 3 al astora a fost gol de manual. iar apararea noastra inexistenta.
in tribuna noastra la inceput nu s-a intimplat nimic. dupa aceaa a venit frigul si s-a cintat. :)( :hai . cei din craiova.....(cei 15; bine..eu am vazut doar 5)nu. ei au venit sa puna un baner cu care nu i-a lasat, si, serios, nu inteleg de ce. comunisti.
echipa a fost incurajata, ceea ce zis eu ca s-a vazut si in jocul lor(qed). :)(
rezultat nemeritat, mergem inainte. sint sigur ca cu un public de partea echipei, cum de altfel a fost tot timpul pe linga bucuresti, scoatem un rezultat bun la mioveni.
Am zis!!

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 01 Noi 2009, 03:30

ba frate sa nu sti sa stai in aparare la o lovitura libera de la 35 de m in min 92!!! :o:
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 01 Noi 2009, 03:43

"Dacă nu ai şansă în fotbal, nu ai nimic. Aveam speranţe mari la acest meci. Sunt dezamăgit. Nici cu 2-2 nu ne mulţumeam pentru că noi am venit la Urziceni ca să câştigăm. Am avut ocazii mari în a doua repriză, trebuia să câştigăm, dar am avut din nou ghinion. Suntem pe poziţia pe care suntem şi chestia aia cu fotbalul frumos nu ne ajută."

ce MAI poti sa zici ?!

iepurakis, esti mai penibil ca mutarea echipei la severin
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 01 Noi 2009, 07:54

suntem nuli in aparare, e panica la fiecare minge in careu, ne trebuie cel putin 4 fundasi fotbalisti.
De la mijloc in sus suntem mai buni ca anu trecut, dar n-ai aparare si ca sa bati tre sa dai cu un gol mai mult.
Nu doar mititelu e vinovat pt situatie, suntem si noi suporterii. Nu ne convine nimic. La noi chiar daca vin arabi si cumpara echipa si luam CL o sa sara lume ca nu sunt destui olteni, chiar daca vine altu, sar unii ca ala are ghete cu 15 crampoane sau ca si-a facut freza vreunu nasol... se gaseste ceva indiferent de cine ar veni. Niciodata n-o sa fim multumiti. Avem pe stelisti model acum, daca pana cu ceva timp in urma aveam pe caini.

In galerie sunt multi "smecheri", ei nu striga, doar il injura pe mititelu. La pauza au plecat sa bea. :cool: Si eu il injur, dar mai si incurajez echipa. Nu-i inteleg... sa bata atata drum degeaba sa plece sa bea. Probabil si-au zis ca ce stau ei cu restul tzaranilor.

Am cantat, mai mult de frig :D
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 01 Noi 2009, 09:10

ba @lutule, ce treaba ai tu cu treaba lor? Pe tine te-a intrebat cineva de ce ai venit la meci? Sustine tu echipa si pentru ei daca te crezi mai presus asa le dai un exemplu.
Tot fanii sunt de vine pentru infrangere? Din cauza catorva betivi a pierdut craiova? Ce dracu... dati in penibil cu sustinerea asta. Gasiti scuze pentru orice.

Masive

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 01 Noi 2009, 09:53

Trebuie readus Ciuca ca nu se mai poate

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 01 Noi 2009, 09:59

M-am uitat pe rezumat:

Soava - cel mai slab de pe teren, daca-l mai baga in teren inseamna ca nu sunt sanatosi la cap.
Gaman a gresit la primele 2 goluri cu contributia lui Badoi, la primul.
Golul 3, greseala de marcaj Rose.
Cred ca sa gresit un pic pe final, Neagoe nu-i organizeaza la fel de bine in aparare cum facea Napoli..pt ca NU stie!
Pai fata de sezonu trecut, avem tolba plina de goluri primite.

Inca odata, SOAVA nu are ce cauta pe teren...in fazele de 1 la 1 e depasit net, plus ca greseste f multe pase si isi pune echipa in dificultate.
Deja incep sa-l regret pe Napoli :-(

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 01 Noi 2009, 11:07

totul a plrcat de la primul gol
Cred ca Soica a fost idiotul acela care a trimis mingea la un jucator al uniri si sa dat golul.
daca intram cu 0-0 la pauza nu pierdeam

Tot stoica a trimis si lovitita aceea in min. 90 de la 35 m tare si peste poarta in loc sa centreze in careu asa cum au facuto ei in min. 92 si au dat gol.
La centrarile in careu si pe spatiu porti se poate intampla orce (gol, autogol sau in cel mai rau caz corner) iar noi aveam nevoie da tragem de timp nu peste poarta ca sa repuna ei mingea in joc si sa ne dea gol in minutul urmator.

Ar trebui sa i se interzica lui stoica sa mai traga loviturile libere daca sunt in teren Trica, Wobey sau Prepelita si definitiv sa i se interzica sa mai traga tare la poarta

parerea mea este ca datorita lui Stoica am luat bataie, iar soaba ala nu stiu ce cauta pe teren.
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Noi 2009, 12:17

Zapada scrie:totul a plrcat de la primul gol
Cred ca Soica a fost idiotul acela care a trimis mingea la un jucator al uniri si sa dat golul.
........Tot stoica a trimis si lovitita aceea in min. 90 de la 35 m tare si peste poarta.....
...soaba ala nu stiu ce cauta pe teren.
stoica a trimis neinspirat pasa spre Badoi cind Badoi era presat iar Badoi a gresit. La acea lov lib ma asteptam sa execute Badoi. Cit despre Soava....este extrem de lent pt div.A. Nu ca n-ar sti fotbal ci pt ca fundasii sint mult prea lenti avem atitea probleme in aparare. In plus, Fl.Costea a facut cel mai sters meci din actualul campionat, nu i-a iesit nimic, se complica la fiecare faza.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 01 Noi 2009, 12:31

Soava, la mijloc sa zicem ca merge cat de cat... Centreaza destul de bine. Daca nu ma insel a centrat la unul dintre goluri ieri. Dar in aparare e catastrofa. E lent si este depasit de orice adversar. Toti l-au citit si isi croiesc atacurile pe partea lui. Cum ziceam si mai sus, Busu sau Misic n-au cum sa fie mai slabi de atat. Sper ca la Mioveni sa incepem cu unul dintre cei doi fundas stanga, pentru ca altfel va fi foarte greu sa obtinem ceva.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 01 Noi 2009, 12:43


sorin107

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 01 Noi 2009, 12:49

primele 2 goluri s-au luat pe niste greseli la mijlocul terenului, pe niste pase de 5 m date aiurea de dorel stoica, respectiv dilevski. ultimul pe o greseala de marcaj a lui dina, care nu si-a tinut omul - bilasco. noi nu reusim sa legam 2 rezultate bune niciodata, nici macar un egal nu a urmat unei victorii in acest sezon, poate exceptand perioada cu meciul de cupa cu bistrita 2. in rest, dezastru. avem cateva maini moarte in ekipa, in principal soava si rose, care trebuie scosi neaparat. acum avem cu inter curtea de arges, teoretic meci mai usor - trebuie introdus busu macar acum, sa-l vedem si noi la treaba.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Noi 2009, 12:51

caesar scrie:M-am uitat pe rezumat:

Soava - cel mai slab de pe teren, daca-l mai baga in teren inseamna ca nu sunt sanatosi la cap.
Gaman a gresit la primele 2 goluri cu contributia lui Badoi, la primul.
Golul 3, greseala de marcaj Rose.
Cred ca sa gresit un pic pe final, Neagoe nu-i organizeaza la fel de bine in aparare cum facea Napoli..pt ca NU stie!
Pai fata de sezonu trecut, avem tolba plina de goluri primite.

Inca odata, SOAVA nu are ce cauta pe teren...in fazele de 1 la 1 e depasit net, plus ca greseste f multe pase si isi pune echipa in dificultate.
Deja incep sa-l regret pe Napoli :-(
la golul 3 rose era pe banca. dina si mtchell l-au avut in marcaj pe ala de a dat golul. insa...sa vezi cit profesionalism la echipa tehnica:sa lasi pe omul cu un joc de cap excelent fara marcaj in careu la ultima faza...sau sa il pui pe dina linga el. acolo trebuia stoica si gaman .
Am zis!!

Închis