Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

CE FACEM?

Poll ended at 31 Oct 2009, 20:12

Ii ardem si noi
16
40%
Isi revin ialomitenii cu noi
11
28%
Luam un punct
13
33%
 
Total votes: 40

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 01 Noi 2009, 13:06

Pacala scrie:
Zapada scrie:totul a plrcat de la primul gol
Cred ca Soica a fost idiotul acela care a trimis mingea la un jucator al uniri si sa dat golul.
........Tot stoica a trimis si lovitita aceea in min. 90 de la 35 m tare si peste poarta.....
...soaba ala nu stiu ce cauta pe teren.
stoica a trimis neinspirat pasa spre Badoi cind Badoi era presat iar Badoi a gresit. La acea lov lib ma asteptam sa execute Badoi. Cit despre Soava....este extrem de lent pt div.A. Nu ca n-ar sti fotbal ci pt ca fundasii sint mult prea lenti avem atitea probleme in aparare. In plus, Fl.Costea a facut cel mai sters meci din actualul campionat, nu i-a iesit nimic, se complica la fiecare faza.

daca o dadea la badoi nu era probleme dar a dato direct la un ialomitean in coltul careului de 16 m iar badoi care nu se astepta sa primeasca o minge inapoi nu a mai avut ce face

Stoica trebue disciplinat sa nu mai dea mingea inapoi si sa nu mai fie lasat sa traga loviturile libere
Asa este badoi e foarte bun la lovituri libere
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 01 Noi 2009, 13:15

manex scrie:buun....de la meci: nu avem aparare. a doua repiza am aratat cum am aratat si anul trecut: incisivi si letali. numai ca anul trecut aveam aparare.

Ai dreptate.
A doua repriza am jucat fotbal dar nu meritam sa castigam nici macar egalul ...
Suntem varza pe aparare. Motivul este foarte somplu si il cheama: Dananae.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 01 Noi 2009, 13:18

u2blue scrie:
manex scrie:buun....de la meci: nu avem aparare. a doua repiza am aratat cum am aratat si anul trecut: incisivi si letali. numai ca anul trecut aveam aparare.

Ai dreptate.
A doua repriza am jucat fotbal dar nu meritam sa castigam nici macar egalul ...
Suntem varza pe aparare. Motivul este foarte somplu si il cheama: Dananae.
un jucator nu iti face toata apararea
e vb de gaman care in sezonu asta a jucat f slab
e dorel care a lipsit
toata apararea are prb

ps: ce sa mai idee este ca suntem o echipa care anu trecut am ajuns in varf si de atunci suntem in cadere libera

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 01 Noi 2009, 13:22

gogu2005 scrie:evident tot suporterii sunt de vina etc etc etc, am avut ghinion etc etc etc dar o sa vedeti etapa viitoare etc etc etc, pentru noi abia acum incepe campionatul etc etc etc.

nicidecum nu este de vina prostia din capul acestui chel.


orice atac al echipei eadverse este ocazie de gol.
esti chiar penibil bai baiatule!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

iuli

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 01 Noi 2009, 13:37

Cred ca Neagoe poate creste mult la noi,trebuie rabdare cu el.
Eu vrea sa vad o aparare cu Badoi-Barbu,Gaman-Mitchell si Stoica in fata lor.La mijloc:Prepelita-Trica-Wobay,in atac Costea X2.Dilevski nu mai poate fi util daca joci cu Dorel in fata fundasilor centrali.
As vrea sa vad foarte multa miscare in fata si un marcaj strans facut de fundasi.Cred ca astea ne lipsesc acum plus mai multa disciplina.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 01 Noi 2009, 14:03

Mai mult ca sigur ca o sa repet si eu ce s-a zis si de catre altii.

Daca atacul si linia de mijloc mai merg cat de cat,ei bine in aparare suntem franjuri....Apararea noastra nu face fata nici atacurilor purtate pe jos, in viteza si nici acelora purtate cu mingi aruncate pe sus, la bataie.
Sunt atat de lenti si adormiti de ai jura ca sunt drogati, nu alta...Sincer,eu nu stiu de ce il mai aduse pe Misic ala daca nu il incearca deloc pe partea stanga. Badoi? Dezamagire totala. Mitchell?Acelasi luptator insa prea lent pentru fotbalul de acum. Gaman? I se urcara laudele la cap si chiar se crede Emil Sandoi al 2-lea .... Cu precizarea ca ala avea 2 viteze in plus. Si forta inca pe atat.
Si dupa ce ca suntem noi amarati si terminati ne-a mai batut Dumnezeu si cu accidentarea lui Dananae,poate singurul care poate face fata jocului de fotbal modern,in viteza,tehnic .

Dar in centrul apararii ce facem? In prima repriza aveam impresia ca revad meciul cu Iasiul din campionat. Cand doar datorita portarului nu am iesit invinsi la scor de maidan...Ca sa nu mai zic de actiunea Medias,cand trageau aia mai rau ca tunurile de la Calafat....

Nu stiu ce ar fi de facut in conditiile in care se pare ca s-a cam ajuns la fundul sacului....Mi-e cam frica de zilele ce vor veni. Eu nici acum nu am inteles cum au putut sa dea cu piciorul unei sanse atat de mari ca participarea in Cupa Uefa....Erau atatea oportunitati de fructificat.....Numai noi suntem capabili de asa ceva, sa dai cu piciorul muncii de aproape 4 ani de zile....

Parca acum trebuia sa jucam in UEFA,nu-i asa Adriane? Si parca anul asta sosise vremea ca sa luam si noi campionatul,nu? Sa facem instructie cu granzii din Bucuresti si nu numai...In schimb vad ca fac instructie cu noi baieti de pe la Iasi,Medias sau Urziceni. Baieti ce au aflat de existenta cupelor europene datorita televiziunii si internetului...Iar Universitatea Craiova se bate iar SA SCAPE DE LA RETROGRADARE... :mad:
Trist. Trist dar perfect adevarat... Sa speram ca reusim sa ne redresam la timp caci altfel va fi suferinta mare...Si mai mare decat a fost cea din 2005...Si nu stiu daca mai sunt resurse pentru o noua revenire a Universitatii Craiova,Stinta noastra...

De bucurie rar avuram parte...Si vine iarna...hida,alba,cenusie...ca o deplasare in Moldova cu mult frig si ceata ce tot vine de peste tot....Mi-e dor de Stiinta cu cetele ei de mii de olteni ce napadeau Bucurestiul...Mi-e dor de trufia ce-o aveam in fata colegilor de scoala si de munca...."Vedeti ba cati olteni au venit ?Cand o sa fiti si voi vreodata atatia??" Parca e asa demult in spate bucuria asta, trufia asta olteneasca....

Parca am uitat sa fim olteni ba vere, zau asa...

[youtube][/youtube]

DoRyN

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 01 Noi 2009, 14:04

blue_titan scrie:poze de la meci aici!
Excelente pozele o:

ozzy

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 01 Noi 2009, 14:25

sorialis scrie:
gogu2005 scrie:evident tot suporterii sunt de vina etc etc etc, am avut ghinion etc etc etc dar o sa vedeti etapa viitoare etc etc etc, pentru noi abia acum incepe campionatul etc etc etc.

nicidecum nu este de vina prostia din capul acestui chel.


orice atac al echipei eadverse este ocazie de gol.
esti chiar penibil bai baiatule!
De ce e penibil, bai baiatule? Zi-mi ceva de acolo care nu e adevarat

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Noi 2009, 15:08

avem printre noi un aparator al lui mititelu.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 01 Noi 2009, 15:59

@Doomsday
bai, eu nu sunt lider de galerie cum sunt aia sa dau exemplu
si atat cat sunt eu un simplu om in galerie iti spun ca in ultimii 15 ani avem cea mai proasta galerie (?!?!) din cauza unor oameni ca astia. Din cauza lor nu intram la meciuri, batem drumuri degeaba, pierdem timp, dar probabil tu stai acasa in fata televizorului si nu te intereseaza. Si daca n-ai fost acolo mai bine nu te baga sa comentezi aiurea
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 01 Noi 2009, 19:24

@Pacala: Primul gol e al lui Stoica. Asa cum spune bine si Zapada, a dat o pasa direct la adversar langa careul mare.

@Zapada: Asa e, Stoica ar trebui sa lase pe altii sa bata loviturile libere.

@iepurakis: Citeste regulamentul. Poti ataca o idee, dar nu o persoana. Considera asta un avertisment verbal. La urmatoarea abatere, ai avertisment.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 01 Noi 2009, 19:57

Hai sa fim seriosi ieri n-a fost nici un ghinion. In repriza 1 am fost absolut prastie.
In a doua au ratat aia 3-4 ocazii mari. Am vazut o idee in jocul Craiovei, jucatorii stiau ce este de facut. Oricum diferenta mare fata de Medias sau Brasov. Problema este ca stiu ce sa faca dar nu pot cine stie mai mult ...
Exemplu este Gaman, zicea cineva, este 5% din potential. Este ... ca celalalt 95% il facea Dananae.
Dana nu era numai un fundas dreapta ... matura bine si in mijlocul careului. Imi aduc aminte cel putin 5-6 deposedari prin alunecare in axul apararii. Avea o precizie absolut fantastica.

Perioada Mogosanu a fost ca o bomba atomica ... a distrus totul. Marea problema a fost din nou (danke [miti] a treia oara?) profesionalismul pregatirii din vara. Abia acum incepe sa se revada ceva ceva din jocul de anul trecut.
Daca jucam cu atitudinea din repriza a doua pe sfarsitul asta de tur probabil o sa fim cam in media din returul de anul trecut adica 2p/meci (10 puncte pana la sfarsitul turului).

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 01 Noi 2009, 20:00

Legat de echipa urzicilor. Bai tata, bun Frunza asta ba...da BUN nu asa... o: Unul de asta nu aduceam si noi la echipa...Si n-ar fi chiar singurul de la ei ce mi-au placut ieri.Si nu numai ieri. Si cand ma gandesc ca Sorin ceruse 300 de mii ca sa aduca 6 de la Sportul acum catia ani...
Da intr'un fel e mai bine ca nu-i luaram ca acum ii vedeam latrand si muscand in Stefan Cel Mare... :-x

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Noi 2009, 20:24

alex.p scrie:Primul gol e al lui Stoica
in rezumatul de pe editie la minutul 3:56 se vede ca badoi are pt o secunda prim-planul . Este evident ca D.Stoica paseaza total gresit dar si Badoi greseste. Poate vad si jucatorii nostri cum se face pressing. Doi jucatori de la urziceni se arunca la Badoi care se sperie si ezita degajarea. La fel cum D.Stoica paseaza in spate tot speriat. Este lucrata aceasta echipa a Urziceniului. Cei de la U Craiova nici macar sa faca pressing in grup nu stiu. Si ar mai fi conditia fizica care le-a permis celor de la urziceni sa preseze pe final desi joaca si in CL. Despre felul in care s-a facut marcajul la golul 3 nu are rost sa mai vorbim mai ales ca Bilasco este recunoscut pt detenta lui. NU stiu nici merlier ce a vrut sa faca, n-a iesit pe centrare sa boxeze dar n-a stat nici in poarta. La golul 2 e bulevard pe stinga, Soava e pierdut pe drum de adversar, nu impiedica centrarea nici el nici dilevski , apare din nou Frunza care trece singur prin fata lui D.Stoica min 7:31 care priveste impasiv, inexplicabil cum de nu alearga pur si simplu sta si asteapta asta in timp ce Mitchell si Gaman nu stiu sa stea in teren, il marcheaza amandoi pe Danalache. Prea tarziu, Mitchell inearca sa reactioneze, Gaman ramane pe loc. La golul 3 Gaman trebuia neaparat sa-l marcheze pe Bilasco. Sper ca nu numai noi suporterii analizam asa fazele. Neagoe si jucatorii ar trebui sa revada de zeci de ori aceste faze sa vada unde gresesc. Poate ca ar trebui fiecare jucator filmat ce joaca, sint multe greseli din indolenta si prostie. Cel putin D.Stoica, Fl.Costea, Badoi si Soava au excelat dar si altii. Gaman, etc... Antrenamentele lor trebuie sa aiba in fiecare zi si o sectiune teoretica cu vizionari de faze, cu monitorizarea fiecarui jucator.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 01 Noi 2009, 20:34

Oricum, apararea a fost 0. Si nu e primul meci. Dar nici ultimul...

Închis