[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 18 Noi 2009, 20:45

Mai facem un pas catre Europa
26
54%
Nimic
22
46%
 
Total votes: 48

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de trabzonspor » 20 Noi 2009, 15:15

manex scrie:in meciul cu cluj nu ati facut nimic. e asta realitatea? daca o spune cineva..nu e bine, ca nue cu voi. hai, ma lasi?si ca sa raspund si eu exact in acelasi ton cind ziceti voi ca "cine l-a obligat pe miti sa finanteze echipa", zic si eu acum, referitor la spusele lui trabzonspor ca se pierd nopti, se fac coregrafii...etc "cine ii pune?". si....cu asta am zis tot. aaa, si inca ceva :ne vedem la cluj daca aveti ceva de zis.
da tu ce`ai facut prietene in meciu cu cefere ? de ce nu inlocuiesti tu galeria daca te poti descurca mai bine ? si asa, ca sa ma distrez un pic cu ce aberezi, de unde si pana unde a "finantat" mititelu echipa ? ca mie mi se pare ca doar isi spala banii p`acolo... si vezi tu, astia care fac coregrafii si pierd nopti, fac asta dinainte sa fie mititelu la echipa, pt ca mereu au facut asta, poate o fac din constiinta, poate din sado`masochism (la noi cred ca e mai mult sado`masochismu`)... ei incearca sa se delimiteze de suporterul "redus mintal" pe care`l promovezi tu, adica acel suporter care`si incurajeaza echipa si atunci cand nu merita, practic incurajand prostia si incompetenta... una e sa incurajezi echipa dupa 2,3 meciuri bune si unu mai putin bun, si alta e sa incurajezi o echipa care pierde cand e incurajata, si cand e certata iti arata degetu mijlociu, una e sa certi niste oameni ca nu`si sustin echipa cand are performante macar odata la 3,4 ani si alta e sa`i certi ca nu o sustin cand echipa lor n`a mai avut o performanta notabila de`un sfert de viata de om shit
u, a, viola!

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de PoeUCV » 20 Noi 2009, 16:54

T@V scrie:
Perfect si Simplu scrie:http://www.republicaoltenia.ro/articole ... n-galerie-
Mititelu interpolă interlopi în galerie
Mi se pare mie? Sau s-a cam intors roata? Nu cu multa vreme in urma, o grupare isi muta catrafusele la PN ca nu mai avea loc acolo unde se formase? :o: Acuma, care-i urmatoarea mutare? Va mutati cu totii la Nord? si la Sud raman tuciurii? Haoleo manca-ti-as, ce se mai intoarce roata asta! Pentru toti! Asa ca o sa-i vina randul si lui [miti] sa plateasca pentru toate mizeriile pe care le-a facut suporterilor. Dar se pare ca toate vin la timpul lor. Mai intai cine a comis-o primul, isi primeste rasplata. Cum spuneam, urmeaza si booveanul.
Dar totusi, nu pot sa nu remarc ironia sortii. Sau cum era vorba aia, ce tie nu-ti place, altuia nu-i face?! :o:
oricat de aiurea ar fi fost intamplarea cu mutarea fortata a celor din Sezione in PN nu cred ca ar trebui sa ne bucure ceea ce s-a intamplat la acest meci in sud :mad:

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de David » 20 Noi 2009, 17:14

Universitatea Craiova – din nou batjocorită :(

de Adrian Păunescu www.jurnalul.ro

Mă abţin de multă vreme să scriu ceea ce simt pentru Universitatea Craiova. La începutul verii acesteia, nu m-am mai putut abţine, şi am publicat în acest Jurnal Naţional un articol de apărare a celei mai iubite echipe civile ale României. Ecoul a fost extraordinar. Probabil ruşinaţi, probabil încolţiţi de logica elementară a argumentelor, călăii Universităţii Craiova nu şi-au mai dus până la capăt intenţia nenorocită. Liderul Universităţii mi-a oferit, nu târziu după bătălie, un titlu care mă crispa şi mă bucura: "preşedinte de onoare al Universităţii Craiova". De atunci nu l-am mai văzut pe Adrian Mititelu. Şi nici nu l-am mai auzit.

Dacă n-aş fi fost convins că omul respectiv poartă poveri mari, conducând efectiv clubul şi reuşind momente excepţionale, prin tinerii adunaţi în echipă, aş fi renunţat după câteva săptămâni la acel titlu onorific. Dar efectul distanţei este unul concret şi greu suportabil. Fiecare eşec al campioanei unei mari iubiri, îi îndreptăţeşte pe numeroşii suporteri ai echipei să mă întrebe "de ce?". Eu n-am dorit această poziţie. Dar nici nu mă pot preface că nu o am şi că îmi e indiferent cum mă priveşte lumea din jurul Universităţii Craiova. Probabil că, la sfârşitul acestui tur, voi trimite clubului câteva rânduri, cuprinzând demisia mea. Asta nu înseamnă că nu voi iubi la fel de mult U. Craiova. Eu nu sunt un nume care trebuie bifat de un contabil care trece imediat mai departe.

N-aş fi ieşit nici astăzi din tăcerea pe care mi-am impus-o, dacă revolta mea nu ar fi atins pragul de sus. Împotriva Universităţii Craiova lucrează temeinic diverse găşti neruşinate ale fotbalului contemporan. Echipe de mercenari, care consumă banii unor îmbogăţiţi pe baze politico-mafiote, au pus stăpânire pe articulaţiile fotbalului autohton şi acţionează cu tot cinismul împotriva talentelor autohtone. Profitând de poziţia privilegiată a unor politicieni băştinaşi, care au pus mâna pe puterea bucureşteană, cluburi fără nicio legătură cu oraşele în care au fost înşurubate, n-au nicio problemă să treacă prin geografia unui campionat sărac şi să se bucure de umilinţa oficialilor şi arbitrilor, câştigând fără merit meciurile.

Dacă ar fi după oamenii de valoare, care ar reprezenta Oltenia, în conclavul naţional, n-ar fi motive ca "românii cei mai fierbinti" să se plângă. Sunt destui oameni în vârf care iubesc Universitatea Craiova. Numai că ei nu se pot înţelege între ei. Nici Adrian Mititelu, care a făcut foarte multe pentru onoarea şi strălucirea acestui club, n-are suficientă maturitate ca să poată trece peste micile rivalităţi şi să ştie să se impună în faţa foştilor mari jucători ai Craiovei, care ar putea deveni antrenorii şi conducătorii de astăzi ai Craiovei.

Plecarea jenantă a lui Ilie Balaci şi eşecul convorbirilor cu Victor Piţurcă, tensiunea aproape permanentă dintre generaţiile fotbalului craiovean, neînţelegerile cu primarul Solomon şi regruparea ostilă a unor viitori ai Craiovei, reprezintă fundalul prin care mai vechea adversitate a FRF atinge noi cote înalte. În ce mă priveşte, iubesc toate localităţile olteneşti, mi-e drag Târgu-Jiul, mi-e dragă Vâlcea. Cred că o renaştere reală a sud-vestului ar trebui să înceapă de la Drobeta-Turnu Severin. Copilăria mea e legată de Caracal. Înţeleg o parte din supărarea clubului pentru greutăţile pe care U. Craiova le are în oraşul său, dar nu sunt de acord ca marea echipă, Universitatea Craiova, să fie mutată la Drobeta-Turnu Severin. Se puteau găsi şi alte soluţii: Universitatea Craiova - Cacaleţi, Universitatea Craiova - Vânjuleţ, Universitatea Craiova - Bălăciţa, Universitatea Craiova - Amărăşti. Nimeni nu poate face nimic împotriva unei comunităţi, fără voia acelei comunităţi.

Un anume domn, care conduce o echipă cu nume curios, CFR Cluj 1907 (de ce 1907, când normal trebuia să fie 1918?), a declarat că vrea să-l dea în judecată pe preşedintele Universităţii Craiova pentru că ar fi acuzat câştigarea incorectă a meciului cu U. Craiova. Mare neruşinare! Adunarea punctelor, pe care le-a obţinut contrar cursului jocului, nedrept şi sfidător, această echipă ceferisto-portugheză şi scăderea lor din totalul mincinos, ar demonstra pur şi simplu că n-ar fi prea mult nici măcar un loc în divizia C, dacă nu şi mai jos, pentru această echipă.

Chiar îşi închipuie numitul Mureşan că mii şi mii de oameni care au văzut batjocora, anularea golului lui Florin Costea şi, în schimb, acordarea golului dubarbierist, pot fi sfidaţi şi minţiţi că totul a fost în regulă? Cei trei arbitri şi protectorii lor de tip Mureşan, la grămadă, ar putea să se apuce de alte meserii, mai puţin costisitoare pentru comunitate, nu de fotbal unde batjocoresc realitatea prea mult pentru rangul lor.

Ticăloşiile celor petrecute la Craiova împotriva Universităţii conduc, prin acumulare şi salt calitativ abject, la rezultate umilitoare în meciurile internaţionale ale echipelor noastre. Nu poţi, dragă domnule Mureşan, să faci din câteva zeci de conştiinţe de putregai, obişnuite să câştige sau să piardă meciurile în afara terenului, nişte cristaluri de vitrină. Federaţia Română de Fotbal ar trebui să analizeze ceea ce s-a văzut şi ceea ce nu s-a văzut, dar s-a făcut la Craiova, la întâlnirea celor două echipe şi să hotărască în mod exemplar că meciul trebuie rejucat. Degeaba se vor umple, peste câţiva ani, puşcăriile de bandiţi din fotbalul nostru. Autoritatea sportivă trebuie să se manifeste în timp real. Altfel putregaiul se întinde lacom în întregul nostru fotbal.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de SLH » 20 Noi 2009, 17:39

ma manex eu doar ti-am spus de ce nu are cum sa-i fie rusine galerie pt cum a aratat stadionul repriza a doua pt ca pur si simplu nu mai era acolo, si nici nu au cum sa se rusineze ca nu au fost, ca daca ar fi sa ne rusinam pt absente nu cred ca cei din brigazi ar fi cei mai rusinosi, intradevar e o situatie ironica mai ales ca sunt aceleasi nume care s-au implicat si in plecaea noastra, dar va asigur ca nimeni din SU nu se bucura pt ce s-a intamplat in sud(acelasi amenintari s-au facut si asupra membrilor de la noi, cu vizite, telefoane etc) si astfel de evenimente ne apropie in niciun caz nu ne separa si mai mult, sper macar sa fie cum s-a zis mai sus si sa-i vina randul si lui mititelu, de fapt sunt sigur ca pana la urma o sa-i vina randul, n-are el bani sa plateasca bagabonti cat suflet avem noi

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de OVI2806 » 20 Noi 2009, 17:49

trabzonspor scrie:
manex scrie:in meciul cu cluj nu ati facut nimic. e asta realitatea? daca o spune cineva..nu e bine, ca nue cu voi. hai, ma lasi?si ca sa raspund si eu exact in acelasi ton cind ziceti voi ca "cine l-a obligat pe miti sa finanteze echipa", zic si eu acum, referitor la spusele lui trabzonspor ca se pierd nopti, se fac coregrafii...etc "cine ii pune?". si....cu asta am zis tot. aaa, si inca ceva :ne vedem la cluj daca aveti ceva de zis.
da tu ce`ai facut prietene in meciu cu cefere ? de ce nu inlocuiesti tu galeria daca te poti descurca mai bine ? si asa, ca sa ma distrez un pic cu ce aberezi, de unde si pana unde a "finantat" mititelu echipa ? ca mie mi se pare ca doar isi spala banii p`acolo... si vezi tu, astia care fac coregrafii si pierd nopti, fac asta dinainte sa fie mititelu la echipa, pt ca mereu au facut asta, poate o fac din constiinta, poate din sado`masochism (la noi cred ca e mai mult sado`masochismu`)... ei incearca sa se delimiteze de suporterul "redus mintal" pe care`l promovezi tu, adica acel suporter care`si incurajeaza echipa si atunci cand nu merita, practic incurajand prostia si incompetenta... una e sa incurajezi echipa dupa 2,3 meciuri bune si unu mai putin bun, si alta e sa incurajezi o echipa care pierde cand e incurajata, si cand e certata iti arata degetu mijlociu, una e sa certi niste oameni ca nu`si sustin echipa cand are performante macar odata la 3,4 ani si alta e sa`i certi ca nu o sustin cand echipa lor n`a mai avut o performanta notabila de`un sfert de viata de om shit
cred ca nu mai e nimic de adaugat, cam asta-i adevarul...

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de PoeUCV » 20 Noi 2009, 18:10

SLH scrie:ma manex eu doar ti-am spus de ce nu are cum sa-i fie rusine galerie pt cum a aratat stadionul repriza a doua pt ca pur si simplu nu mai era acolo, si nici nu au cum sa se rusineze ca nu au fost, ca daca ar fi sa ne rusinam pt absente nu cred ca cei din brigazi ar fi cei mai rusinosi, intradevar e o situatie ironica mai ales ca sunt aceleasi nume care s-au implicat si in plecaea noastra, dar va asigur ca nimeni din SU nu se bucura pt ce s-a intamplat in sud(acelasi amenintari s-au facut si asupra membrilor de la noi, cu vizite, telefoane etc) si astfel de evenimente ne apropie in niciun caz nu ne separa si mai mult, sper macar sa fie cum s-a zis mai sus si sa-i vina randul si lui mititelu, de fapt sunt sigur ca pana la urma o sa-i vina randul, n-are el bani sa plateasca bagabonti cat suflet avem noi
apld

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de manex » 20 Noi 2009, 22:48

e ca voi. numai ca io auzisem si varianta ca interlopii sa fie platiti chiar de catre lideri. or fi doar zvonuri. faptul ca au venit aia sa va ameninte ca sa nu mai injurati, cu ce a impiedicat sa fie incurajata echipa? aaa, ca nu mai avea cine, asta mi se pare ok. nu mai era cine. ce se va intimpla in caz ca interlopii vor fi prezenti la fiecare meci? si acum intreb, doar de curiozitate.
si trabzonspor, chiar as vrea sa nu ma mai intrebi ce fac eu . m-am saturat sa tot fiu intrebat ca cine sint eu sa intreb...sa critic. sint un suporter ca toti suporterii. si, fara falsa modestie, daca toti ar fi ca mine, am fi departe. pe bune. eu nu te-am intrebat ce faci tu pentru echipa. si nici nu am de gind. si....nu ma intereseaza ce ai facut. prezentul conteaza. de citeva posturi ma tot intrebi cine sint sa critic. e valabil pentru toti.
Am zis!!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de David » 20 Noi 2009, 22:53

manex scrie:e ca voi. numai ca io auzisem si varianta ca interlopii sa fie platiti chiar de catre lideri. or fi doar zvonuri. faptul ca au venit aia sa va ameninte ca sa nu mai injurati, cu ce a impiedicat sa fie incurajata echipa? aaa, ca nu mai avea cine, asta mi se pare ok. nu mai era cine. ce se va intimpla in caz ca interlopii vor fi prezenti la fiecare meci? si acum intreb, doar de curiozitate.
si trabzonspor, chiar as vrea sa nu ma mai intrebi ce fac eu . m-am saturat sa tot fiu intrebat ca cine sint eu sa intreb...sa critic. sint un suporter ca toti suporterii. si, fara falsa modestie, daca toti ar fi ca mine, am fi departe. pe bune. eu nu te-am intrebat ce faci tu pentru echipa. si nici nu am de gind. si....nu ma intereseaza ce ai facut. prezentul conteaza. de citeva posturi ma tot intrebi cine sint sa critic. e valabil pentru toti.
eu ma consider printre cei "ca tine" :lol:
si chiar te inteleg fiindca si eu ma consider la fel ... ma consider suporter in adevaratul sens al cuvantului ! :)(

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de PoeUCV » 20 Noi 2009, 23:38

David scrie:
manex scrie:e ca voi. numai ca io auzisem si varianta ca interlopii sa fie platiti chiar de catre lideri. or fi doar zvonuri. faptul ca au venit aia sa va ameninte ca sa nu mai injurati, cu ce a impiedicat sa fie incurajata echipa? aaa, ca nu mai avea cine, asta mi se pare ok. nu mai era cine. ce se va intimpla in caz ca interlopii vor fi prezenti la fiecare meci? si acum intreb, doar de curiozitate.
si trabzonspor, chiar as vrea sa nu ma mai intrebi ce fac eu . m-am saturat sa tot fiu intrebat ca cine sint eu sa intreb...sa critic. sint un suporter ca toti suporterii. si, fara falsa modestie, daca toti ar fi ca mine, am fi departe. pe bune. eu nu te-am intrebat ce faci tu pentru echipa. si nici nu am de gind. si....nu ma intereseaza ce ai facut. prezentul conteaza. de citeva posturi ma tot intrebi cine sint sa critic. e valabil pentru toti.
eu ma consider printre cei "ca tine" :lol:
si chiar te inteleg fiindca si eu ma consider la fel ... ma consider suporter in adevaratul sens al cuvantului ! :)(
ia mai spune-ne o data cum ai fost tu la toate meciurile de acasa
@manex tie nu are rost sa-ti mai raspunda careva frate ca oricum nu poate sa-ti deschida nimeni ochii. si cand ti-au aratat alex.p si doryn acele acte oficiale tu tot pe a ta o tineai. mi-e mila de naivitatea ta. la un moment dat o sa ai cel mai mult de suferit

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de trabzonspor » 20 Noi 2009, 23:53

manex scrie:si trabzonspor, chiar as vrea sa nu ma mai intrebi ce fac eu . m-am saturat sa tot fiu intrebat ca cine sint eu sa intreb...sa critic. sint un suporter ca toti suporterii. si, fara falsa modestie, daca toti ar fi ca mine, am fi departe. pe bune. eu nu te-am intrebat ce faci tu pentru echipa. si nici nu am de gind. si....nu ma intereseaza ce ai facut. prezentul conteaza. de citeva posturi ma tot intrebi cine sint sa critic. e valabil pentru toti.
doamne fereste sa fim toti ca tine... am fi departe in groapa sau unde ? shit si ghici ce, te minti singur, tu ai luat practic la intrebari pe toata lumea, sigur, poate nu personal, pe x sau pe y, da practic ai delimitat toata galeria... vai, aia care doar injura, nu incurajeaza, vai ca ce faceti daca vin interlopii la toate meciurile, vai vai vai, grijuliule care te afli... ce`ar fi sa`ti scoti capu din mijlocul spatelui maruntelului si sa mai si observi realitatea, nu crezi c`ar fi grozav ? si pana la urma cine esti tu sa critici ? shit io sunt chiar curios, unde ai invatat tu sa fii asa suporter vip cu calitate exceptionala si capacitate de sustinere extraterestra ? la meciurile urziceniului de pe ghencea din shampions lig ? sau la fifa manager pc version ? :)-
u, a, viola!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de manex » 21 Noi 2009, 00:03

actele le stiam.si nu am negat ca miti a incalcat contractul. simplu fapt ca nu sint cu voi ma face sa fiu cu miti?
ca ma tot chinui de nu stiu cind sa va spun ca nu sint cu miti. dar nici cu voi. nu pot fi niciodata cu voi. ca nu vedeti decit intr-un anumit fel. vai....mila....n-am nevoie. pe bune. ma cutremur cind ma gindesc ca abia asteptati un esec, ceva nasol sa se intimplae si sa spuneti :"ti-am zis eu.....n-ai vrut sa asculti..." asta ma streseaza cel mai mult la voi. ca iesiti imediat la critica, la ceva bun niciodata. si eu nu pot accepta nedreptatea.
ce am acum cu galeria? ma scirbeste faptul ca nu se incurajeaza echipa pentru simplul fapt ca nici nu se poate injura. penibila explicatie. e grav ce s-a intimplat, oricine i-ar fi pus pe aia sa vina acolo.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de manex » 21 Noi 2009, 00:08

trabzonspor scrie:
manex scrie:si trabzonspor, chiar as vrea sa nu ma mai intrebi ce fac eu . m-am saturat sa tot fiu intrebat ca cine sint eu sa intreb...sa critic. sint un suporter ca toti suporterii. si, fara falsa modestie, daca toti ar fi ca mine, am fi departe. pe bune. eu nu te-am intrebat ce faci tu pentru echipa. si nici nu am de gind. si....nu ma intereseaza ce ai facut. prezentul conteaza. de citeva posturi ma tot intrebi cine sint sa critic. e valabil pentru toti.
doamne fereste sa fim toti ca tine... am fi departe in groapa sau unde ? shit si ghici ce, te minti singur, tu ai luat practic la intrebari pe toata lumea, sigur, poate nu personal, pe x sau pe y, da practic ai delimitat toata galeria... vai, aia care doar injura, nu incurajeaza, vai ca ce faceti daca vin interlopii la toate meciurile, vai vai vai, grijuliule care te afli... ce`ar fi sa`ti scoti capu din mijlocul spatelui maruntelului si sa mai si observi realitatea, nu crezi c`ar fi grozav ? si pana la urma cine esti tu sa critici ? shit io sunt chiar curios, unde ai invatat tu sa fii asa suporter vip cu calitate exceptionala si capacitate de sustinere extraterestra ? la meciurile urziceniului de pe ghencea din shampions lig ? sau la fifa manager pc version ? :)-
chiar ma asteptam la mai multe de la tine. pe bune. slabut rau. te simti inferior de ma intrebi astea? da, ma consider asa cum ar trebui sa ma consider: un suporter care merge dupa echipa, care cumpara din rahatul de magazin, care incearca sa zica o vorba buna cind eschipa e in rahat. tu? cite din astea ai facut in ultimul an?
si de acum nu o sa mai critic galeria. doar o sa spun ce vad. e bine? ca va atacti...mama mama, miejilor.scuze. aici trebuie sa ii exclud pe cei din galerie. ei macar au fost acolo
Last edited by manex on 21 Noi 2009, 00:10, edited 1 time in total.
Am zis!!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de trabzonspor » 21 Noi 2009, 00:09

ceea ce te face sa fi cu mititelu este faptul ca tu ai pretentia ca lumea sa sustina o echipa care nu mai are identitate... asta nu e Stiinta noastra, de pe vremuri, nu e echipa aia care lupta cu regimul, acum e doar un nume aruncat in fata, cand echipa olteniei, cand a familiei mititelu, e o echipa aruncata la inaintare intr-o lupta politica murdara intre clanuri de clientela politica, e o echipa care sezonul asta se plange ca a avut ghinion iar sezonul trecut n`a apasat pe acceleratie cand era nevoie, e o echipa care nu mai are spiritul oltenesc, artagos, rautacios, nu mai suntem david care`l sparge pe goliat cu bataia oricand isi pune ambitia (cat nu suport eu evreii, dar exemplul merita). Poate ar mai fi de enumerat da nu vreau sa te transform din insuportabil in mini hitler shit

si inca ceva, in primul rand io nu mai vin prin galerie de aproape un an, iar in al 2lea rand, poate nu`ti sunt superior, cu siguranta nu`ti sunt inferior, dar mai mult ca sigur sunt mult mai realist ca tine o:
u, a, viola!

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de PoeUCV » 21 Noi 2009, 00:22

trabzonspor scrie:ceea ce te face sa fi cu mititelu este faptul ca tu ai pretentia ca lumea sa sustina o echipa care nu mai are identitate... asta nu e Stiinta noastra, de pe vremuri, nu e echipa aia care lupta cu regimul, acum e doar un nume aruncat in fata, cand echipa olteniei, cand a familiei mititelu, e o echipa aruncata la inaintare intr-o lupta politica murdara intre clanuri de clientela politica, e o echipa care sezonul asta se plange ca a avut ghinion iar sezonul trecut n`a apasat pe acceleratie cand era nevoie, e o echipa care nu mai are spiritul oltenesc, artagos, rautacios, nu mai suntem david care`l sparge pe goliat cu bataia oricand isi pune ambitia (cat nu suport eu evreii, dar exemplul merita). Poate ar mai fi de enumerat da nu vreau sa te transform din insuportabil in mini hitler shit

si inca ceva, in primul rand io nu mai vin prin galerie de aproape un an, iar in al 2lea rand, poate nu`ti sunt superior, cu siguranta nu`ti sunt inferior, dar mai mult ca sigur sunt mult mai realist ca tine o:
tu ai innebunit mha? tu chiar nu vezi ca te chinui degeaba?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova-Cfr Cluj

Mesaj de manex » 21 Noi 2009, 00:23

pai daca echipa nu te mai reprezinta ce mai cauti pe stadion? galerie....om simplu.....stai acasa...si poate intr-o zi va fi mai bine. atunci va asteptam cu drag pe stadion. insa nu mai veni. e simplu. decit sa injuri mai bine stai acasa. eu asta sustin. si pina la urma s-o organiza si o galerie care sa sustina echipa. te doare mintea cind auzi cite se intimpla in galerii. ala a facut aia, ala a spus aia si a incalcat nu stiu ce chestie, ala a vrut sa faca aia...te doare capul
Am zis!!

Închis