Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu ai lu' Pinalti

Poll ended at 22 Noi 2009, 12:47

Ii batem
28
72%
Meci nedecis
3
8%
Ne bat
8
21%
 
Total votes: 39

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de manex » 23 Noi 2009, 23:12

daaaa, dar de cind nu i-a mai pus dina pasa de gol? si lui si lu fra-su? oricum, dina e pe o panta ascendenta. face ce face si iarasi ramine la echipa dupa perioada de transferuri....
Am zis!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de _T@V_ » 23 Noi 2009, 23:27

Gol valabil pentru plaiesi, asa cum am avut si noi cu franele. Dar se vede ca echipele noastre (momentan nu mi se pare deplasat sa facem o comparatie inter noi si Ceahlaul) sunt incapabile sa reactioneze atunci cand sunt furate de arbitrii. Desi acum clar ca a fost din prostie, arbitrul n-a vrut sa ne ajute. A fost inspirat fundasul nostru care juca cu mainile pe sus, si d'aia ne-au dat offside.

Una peste alta, suntem praf. N-am vazut de prin anul retrogradarii o echipa atat de demoralizata cum avem azi. Pur si simplu nu le vine sa creada ca se zbat fara nici o noima, fara nici un rezultat palpabil, senzatia aia tampa cand pedalezi in gol. Pur si simplu echipa e darmata. E incoltita din toate partile, si echipa simte ca se mictioneaza in vant. La golul lui Badea nu le vendea sa creada, s-au bucurat toti foarte mult, de parca invingeau Real Madrid.
Sper ca [miti] sa ne aduca alt antrenor in iarna. Geana e din ce in ce mai praf. Oare cand Doamne iarta-ma o sa renuntam si noi la 4-3-3ul asta? Chiar nu vede si omul asta ca noi si asa avem un mijloc praf, sa bage naiba inca un om, chiar doi la mijloc, si sa jucam si noi doar cu un varf. Nu se poate sa te domine si Ceahlaul pe teren propriu la mijlocul terenului.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de DarkComy » 24 Noi 2009, 01:57

Imagine
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de ady_azzuro » 24 Noi 2009, 01:59

dupa declaratiile prostovanului, geana cred ca zboara din iarna...ne trebuie o mana forte la echipa si daca vine Piti ar fi foarte bine...

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de David » 24 Noi 2009, 07:14

http://craiovamaxima.gsp.ro/stiri/7102/ ... alty-x.htm
Craiova, din nou dezavantajată de arbitri >> A fost ofsaid şi penalty!

În minutul 66, după o angajare în 6 metri, Ibrahim a reuşit să trimită în plasă pentru 2-3. Reuşita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid. Decizie la limită, reluările GSP TV (foto 1) îi dau însă dreptate asistentului Oniţa.
Cîteva minute mai tîrziu, Prepeliţă a centrat de pe partea dreaptă, iar mingea a fost blocată în careu de Barna, fază la care gazdele au solicitat penalty. Reluările (foto 2) arată că fundaşul moldovean a lovit balonul cu mîna, iar arbitrul Radu Petrescu trebuia să acorde 11 metri în favoarea juveţilor.

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de bur » 24 Noi 2009, 08:40

T@V scrie:Gol valabil pentru plaiesi, asa cum am avut si noi cu franele. Dar se vede ca echipele noastre (momentan nu mi se pare deplasat sa facem o comparatie inter noi si Ceahlaul) sunt incapabile sa reactioneze atunci cand sunt furate de arbitrii. Desi acum clar ca a fost din prostie, arbitrul n-a vrut sa ne ajute. A fost inspirat fundasul nostru care juca cu mainile pe sus, si d'aia ne-au dat offside.

Una peste alta, suntem praf. N-am vazut de prin anul retrogradarii o echipa atat de demoralizata cum avem azi. Pur si simplu nu le vine sa creada ca se zbat fara nici o noima, fara nici un rezultat palpabil, senzatia aia tampa cand pedalezi in gol. Pur si simplu echipa e darmata. E incoltita din toate partile, si echipa simte ca se mictioneaza in vant. La golul lui Badea nu le vendea sa creada, s-au bucurat toti foarte mult, de parca invingeau Real Madrid.
Sper ca [miti] sa ne aduca alt antrenor in iarna. Geana e din ce in ce mai praf. Oare cand Doamne iarta-ma o sa renuntam si noi la 4-3-3ul asta? Chiar nu vede si omul asta ca noi si asa avem un mijloc praf, sa bage naiba inca un om, chiar doi la mijloc, si sa jucam si noi doar cu un varf. Nu se poate sa te domine si Ceahlaul pe teren propriu la mijlocul terenului.
cred ca esti putin prapastios. situatia nu e atat de grava si voi face cateva referiri la alte echipe (aflate peste noi in clasament si poate si valoric dupa unii) ca sa-mi justific afirmatia. ia spre exemplu meciul timisoarei cu otelul, incehiat la egalitate 3-3 la moldoveni acasa. a fost un meci demn de liga a 3-a. timisorenii jucau de parca nu si-au mai primit salariile din vara si cineva le-ar fi stat cu pistolul la tampla celor dragi. nici otelul n-a iesit in evidenta insa ei nu fac subiectul discutiei.
rapid - gaz metan e inca un exemplu. a fost un meci anost, cu un rezultat spectaculos.
bistrita - brasov... poate o sa va surprinda, insa au castigat vampirii :).
astra - steaua...buturuga mica rastoarna carul mare.
si exemplele pot continua. nu spun ca suntem in cea mai buna forma posibila insa nici vai de noi. meciul de ieri a fost unul frumos. au iesit in evidenta greselile noastre din aparare dar nimeni n-a remarcat ca daca jucam cu o echipa deschisa putem inscrie. am si avut ocazii.
vreau sa subliniez ca niciun meci nu seamana cu altul si noi nu facem exceptie. oricum suntem recunoscuti ca o echipa care-si atinge forma maxima in retur.
daca luam 6 puncte din urmatoarele 3 meciuri e chiar ok.
I love U !

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de _T@V_ » 24 Noi 2009, 09:35

Io nu vorbeam de situatia din clasament.
Pur si simplu echipa e darmata. Sunt intarzieri babane la salarii, jucatorii sunt contestati, nu au un antrenor care sa-i scoata din baltoaca in care zac. Cred ca va urma un dezastru la Cluj.
Bah baete, da Dina al nostru sa dea doua pase de gol? :o Iar ultima ce sa mai, Ubi nu e in stare de o asemenea pasa. Tocmai d'aia mor cand asta e injurat si Ubi aplaudat. Pasa pentru golul de 2-1 e un pic geniala asa. Incredibil ce pasa! :up:

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de sorin107 » 24 Noi 2009, 10:06

T@V scrie:Io nu vorbeam de situatia din clasament.
Pur si simplu echipa e darmata. Sunt intarzieri babane la salarii, jucatorii sunt contestati, nu au un antrenor care sa-i scoata din baltoaca in care zac. Cred ca va urma un dezastru la Cluj.
Bah baete, da Dina al nostru sa dea doua pase de gol? :o Iar ultima ce sa mai, Ubi nu e in stare de o asemenea pasa. Tocmai d'aia mor cand asta e injurat si Ubi aplaudat. Pasa pentru golul de 2-1 e un pic geniala asa. Incredibil ce pasa! :up:

intr-adevar, pericol pasa lui dina de la al 2-lea gol. dar, cel mai probabil o sa fie rezerva cu cfr-ul, pentru ca revin toti mijlocasii centrali cu exceptia lui dilevski, pe care nici nu-l pun la numari, si o sa jucam iar 4-1-4-1 cu mihai costea atacant central.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de u2blue » 24 Noi 2009, 10:25

T@V scrie:Io nu vorbeam de situatia din clasament.
Pur si simplu echipa e darmata. Sunt intarzieri babane la salarii, jucatorii sunt contestati, nu au un antrenor care sa-i scoata din baltoaca in care zac. Cred ca va urma un dezastru la Cluj.
Bah baete, da Dina al nostru sa dea doua pase de gol? :o Iar ultima ce sa mai, Ubi nu e in stare de o asemenea pasa. Tocmai d'aia mor cand asta e injurat si Ubi aplaudat. Pasa pentru golul de 2-1 e un pic geniala asa. Incredibil ce pasa! :up:
Cred ca Dina ar trebui incercat si mijlocas. Cele doua pase sunt pericol. Cu driblingul si concentrarea sta mai prost. Daca a doua se poate recupera prima nici vorba. In meciul de ieri chiar mi-a placut afara de celebrele lui momente in care dispare complet din joc. Poate la mijloc (ofensiv) il tine in priza o recuperare, un clinci ... ceva.

iuli

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de iuli » 24 Noi 2009, 13:26

Dina are talent cat toti australienii la un loc,el trebuie disciplinat tactic si motivat.Cred ca doar Piti l-ar mai putea salva.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de trabzonspor » 24 Noi 2009, 13:31

SAU manex :cool:
u, a, viola!

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de ozzy » 24 Noi 2009, 13:32

Ce-mi place mie ca periodic, cam o data la 4-5 luni, da si Dina un gol sau o pasa si imediat incepeti sa revedeti in el o tanara speranta. Acum sincer, iuli, tu crezi ca jucatorii nu zic mari, dar macar bunicei, au avut noroc de antrenori buni care sa-i formeze sau sa-i motiveze? Las-o incolo, cand e ceva de capul tau, o arati si singur la un moment dat. Plus ca nu inteleg ce motivatie ii trebuie lui Dina, zici ca e unul la 35 de ani care a castigat 5 campionate, 7 cupe si 2 ligi ale campionilor si acuma e blazat.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de DarkComy » 24 Noi 2009, 13:38

ozzy scrie:Ce-mi place mie ca periodic, cam o data la 4-5 luni, da si Dina un gol sau o pasa si imediat incepeti sa revedeti in el o tanara speranta. Acum sincer, iuli, tu crezi ca jucatorii nu zic mari, dar macar bunicei, au avut noroc de antrenori buni care sa-i formeze sau sa-i motiveze? Las-o incolo, cand e ceva de capul tau, o arati si singur la un moment dat. Plus ca nu inteleg ce motivatie ii trebuie lui Dina, zici ca e unul la 35 de ani care a castigat 5 campionate, 7 cupe si 2 ligi ale campionilor si acuma e blazat.
Totusi, ce sa mai creada si el cand este fluierat si injurat chiar si cand da doua pase de gol?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

iuli

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de iuli » 24 Noi 2009, 13:39

dupa parerea mea la un jucator valoros este esential antrenorul care sa-l motiveze si sa-l disciplineze,obisnuindu-l sa acopere carentele in joc ce vin de la lipsa de antrenamente specifice la copii si juniori.
Sint atatea cazuri de jucatori netalentati care ajung mari fotbalistii doar datorita antrenorilor.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt

Mesaj de manex » 24 Noi 2009, 15:44

a fost vreun moment cind dina a fost bun? ca ma gindeam sa ii aduca miti antrenorul lui favorit din perioada cind juca bine. poate doar ala o stii sa il puna in teren si sa il motiveze.
Am zis!!

Închis