Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in ultimul meci acasa, cu oile?

Poll ended at 06 Dec 2009, 16:55

1. radem 3 oi. (contra regulii...)
16
35%
2. le impartim frateste ca doar Gigi Love Miti (si invers).
7
15%
3. continuam picajul. (chiar ca Miti Love Gigi)
23
50%
 
Total votes: 46

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de nr.zece » 09 Dec 2009, 20:05

Zapada scrie:Se vede ca nu avem antrenor iar jucatorii devin tot mai slabi pe zi ce trece

Un antrenor trebuie sa-l invete zilnic pe F Costea cand trebuie sa traga (si mai ales cum) si cand trebuie sa lobeze portarul atunci cand scapa singur cu el.

In acest meci sa vazut ca jucatorii mostri nu prea merg la scoala si stau prost cu matematica asa ca ei trag la poarta la intamplare.

Daca portarul trebuie sa calculeze viteza de deplasare a mingii si a adversarului pentru a iesi in timp util, asa si atacantul trebuie sa calculeze viteza de deplasare si de interventie a portatului sa sa plaseze, lobeze sau sa traga tare la poarta intr-o fractiune de secunda.

Cand va invata F Costea mai multa matematica si va alege varianta castigatoare, va fi cel i bun atacant din tara, pana atunci nu este pentru ca are nevoie de 5-6 ocazii intr-un meci ca sa dea un gol.

domnu' se sustrage tratamentului?

pericol, poate ajunge urmatorul nostru patron
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

JustME

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de JustME » 09 Dec 2009, 20:41

lasand gluma la o parte Zapada are dreptate cand spune ca antrenorul trebuie sa lucreze mai mult cu Florin la finalizare, rateaza exasperant de mult.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de trabzonspor » 09 Dec 2009, 20:59

JustME scrie:lasand gluma la o parte Zapada are dreptate cand spune ca antrenorul trebuie sa lucreze mai mult cu Florin la finalizare, rateaza exasperant de mult.
frate daca la 24 de ani mai are nevoie sa se lucreze cu el... pai d`aia micii ce sa mai zicem ? shit
o s`ajungem sa ne numim echipa "forever young"... sau tinerete fara batranete si viata fara de moarte [miti]
u, a, viola!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de manex » 09 Dec 2009, 21:09

inca nu e tirziu sa se schimbe. daca va rata la fel de mult, va ramine un jucator ok, dar atit. e vorba de concentrare, iar un antrenor bun il poate tine in priza. ca sa nu mai zic ca un psiholog i-ar face bine. nu se concentreaza la faza aia. asta e tot.
Am zis!!

JustME

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de JustME » 09 Dec 2009, 21:12

trabzonspor scrie: frate daca la 24 de ani mai are nevoie sa se lucreze cu el... pai d`aia micii ce sa mai zicem ? shit
o s`ajungem sa ne numim echipa "forever young"... sau tinerete fara batranete si viata fara de moarte [miti]
corect, Florin nu mai e un tinerel lipsit de experienta insa uneori e foarte superficial in fata portii. e capabil sa dea goluri din pozitii foarte grele dar in acelasi timp si rateaza din pozitii foarte usoare. imi aduc aminte 2 faze .. prima la meciu cu dinamo cand da golul ala superb si a 2-a din meciu cu cfr cand dribleaza tot (inclusiv portarul) si rateaza cu poarta goala

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de Zapada » 09 Dec 2009, 21:13

JustME scrie::lol: :lol: :lol:
domne si eu il suspectez de ceva vreme pe Florin ca nu prea le are cu matematica adica se vedea clar pe teren ca nu prea le are p`astea cu sinus, cosinus, tangenta .. de integrale sau matrice nici nu mai vorbesc. adica se vede in joc faptul ca atunci cand tre sa faca un triunghi de pase in loc sa fie echilateral e ori isoscel, ori dreptunghic. si cred ca nici teorema lu` Pitagora nu o stie. sa-i dea domne un carnetel si un pix sa poata omul sa isi faca acolo calculele la fata locului. eventual ar trebui sa fie facuta o culegere Gheba cu tenta fotbalistica. ceva de genul:

>> daca portarul se afla pozitionat la un unghi de 30 de grade fata de linia portii iar mingea circula de la stanga la dreapta cu o viteza de 1 metru pe secunda avand o traiectorie rectilinie si uniforma atacantul unde trebuie sa fie pozitionat si cu ce viteza trebuie sa loveasca mingea pentru a gasi unghiul optim ca balonul sa ajuna in plasa? >>

ceva de genul .. aa si clar date examene trimestrial jucatorilor. iar antrenorii tre sa fie toti ca Pustai de la Medias adica sa fie si profesori de matematica sau cel putin sa aiba cunostinte serioase in acest domeniu. antrenamentele sa fie: tehnico-tactice, fizice dar mai ales matematice.

:up: :up: :up: :up:

parca il si vad pe Maradona cum statea el pe la antrenamente si se gandea care e unghiul optim de lovire al balonului si evident cu ce viteza trebuie lovit (clar luand in calcul si forta de frecare cu aerul) pentru a trage suturile alea fenomenale. e clar ca nu e vorba de instinct, talent, concentrare si munca .. totul e matematica pura. iar Maradona a fost probabil cel mai mare fotbalist-matematician in viata. poate chiar el cu Pele si cu Van Basten ar trebui sa puna umarul la o culegerea de matematica pt fotbalisti :))
e buna, am ras tot timpul si de aceea o iau ca pe o parodie

poate ca am exagerat putin cu matematica lui F Costea dar tu esti expert in mate

pe bune
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

JustME

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de JustME » 09 Dec 2009, 21:17

Zapada scrie: e buna, am ras tot timpul si de aceea o iau ca pe o parodie

poate ca am exagerat putin cu matematica lui F Costea dar tu esti expert in mate

pe bune
era doar o gluma sau cum spui tu un fel de parodie. sper ca nu te-a deranjat nu asta a fost intentia o: vorba aia mai facem si noi haz de necaz ca iar ne-au batut astia ai lu jiji :o:

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de Zapada » 09 Dec 2009, 21:23

bineinteles ca nu ma deranjat, ba chiar ma amuzat, pe bune
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de WhiteBlue Heart » 10 Dec 2009, 04:58

JustME scrie::lol: :lol: :lol:
domne si eu il suspectez de ceva vreme pe Florin ca nu prea le are cu matematica adica se vedea clar pe teren ca nu prea le are p`astea cu sinus, cosinus, tangenta .. de integrale sau matrice nici nu mai vorbesc. adica se vede in joc faptul ca atunci cand tre sa faca un triunghi de pase in loc sa fie echilateral e ori isoscel, ori dreptunghic. si cred ca nici teorema lu` Pitagora nu o stie. sa-i dea domne un carnetel si un pix sa poata omul sa isi faca acolo calculele la fata locului. eventual ar trebui sa fie facuta o culegere Gheba cu tenta fotbalistica. ceva de genul:

>> daca portarul se afla pozitionat la un unghi de 30 de grade fata de linia portii iar mingea circula de la stanga la dreapta cu o viteza de 1 metru pe secunda avand o traiectorie rectilinie si uniforma atacantul unde trebuie sa fie pozitionat si cu ce viteza trebuie sa loveasca mingea pentru a gasi unghiul optim ca balonul sa ajuna in plasa? >>

ceva de genul .. aa si clar date examene trimestrial jucatorilor. iar antrenorii tre sa fie toti ca Pustai de la Medias adica sa fie si profesori de matematica sau cel putin sa aiba cunostinte serioase in acest domeniu. antrenamentele sa fie: tehnico-tactice, fizice dar mai ales matematice.

:up: :up: :up: :up:

parca il si vad pe Maradona cum statea el pe la antrenamente si se gandea care e unghiul optim de lovire al balonului si evident cu ce viteza trebuie lovit (clar luand in calcul si forta de frecare cu aerul) pentru a trage suturile alea fenomenale. e clar ca nu e vorba de instinct, talent, concentrare si munca .. totul e matematica pura. iar Maradona a fost probabil cel mai mare fotbalist-matematician in viata. poate chiar el cu Pele si cu Van Basten ar trebui sa puna umarul la o culegerea de matematica pt fotbalisti :))
daca iesea executia aia cand a dat in bara ne trezeam cu o noua teorema in matematica :)(
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Perfect si Simplu
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 20 Noi 2008, 15:01

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de Perfect si Simplu » 10 Dec 2009, 11:38

http://www.republicaoltenia.ro/articole ... si-Stelei-
Pentru prima oara, galeria Stiintei si cea a Stelei nu s-au injurat. Cine e de vina?
De bucurie rar avuram parte...

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de PocoLoco » 10 Dec 2009, 12:33

FC Universitatea Craiova a primit o penalitate sportivă de 20.000 lei în urma incidentelor suporterilor la meciul din etapa a 16-a cu Steaua.

Ce incidente!?

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de David » 10 Dec 2009, 13:31

Oltenia scrie:FC Universitatea Craiova a primit o penalitate sportivă de 20.000 lei în urma incidentelor suporterilor la meciul din etapa a 16-a cu Steaua.

Ce incidente!?
http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... alizarea--
astea ! :(
shit

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de manex » 10 Dec 2009, 16:27

pai si ce treaba avem noi cu fumigenele lor? au mai fost 2 petarde la ps, dar atit. chiar a fost un mecui fara incidente in tribuna, s-a injurat organizat, s-au infratit galerii, s-a incurajat...ce sa mai, a fost un meci ok in tribune.
si ca offtopic, clubul astra a fost amendat cu 10000 de lei pentru ca nu i-a lasat pe dinamovisti sa intre la meci (nu a pus in vinzare bilete). la noi de ce nu s-a intimplat asta? nu raspundeti, ca stiu. nu s-a gindit nimeni sa faca plingere la lpf.
Am zis!!

conStiinta

Re: Universitatea Craiova-Steaua Bucuresti

Mesaj de conStiinta » 10 Dec 2009, 17:30

pai daca idolul tau doarme-n chiloti ...

Închis