Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam la Galaţi?

Poll ended at 12 Dec 2009, 22:56

TOATE 3
13
39%
UNU
7
21%
NICI UNUL
13
39%
 
Total votes: 33

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 12 Dec 2009, 15:57

ultras_sharkey scrie:Afara cu petardele si bosorogii! Barbu si Firtulescu apld
Azi Firtulescu juca slabut , a jucat bine cu sTeaua ca mijlocas stanga . In dreapta nu prea are foarte sa protejeze mingea cand o are pe stangul :-)
Barbu juca bine spre foarte bine . De cand intra Dorel la mijloc sa recunoastem ca se schimba putin jocul
Imagine

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 12 Dec 2009, 16:03

Sergyu_costea scrie:A zis [miti] la Digi ca a fost ultimul meci al lui Neagoe. Doamne ajuta!
apld

Probabil daca vine Piturca manager general o sa raman un fel de secund , desi nu prea as crede asta o:
Imagine

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de ady g » 12 Dec 2009, 16:17

Doar atat...mititelu, **** mititelu!!...in limbajul caracteristic booveanului..marj la booveni invartindu-te ,nenorocitule!
ti-ai batut joc de chipa asta!... cu un lot de jucatori valoros pt. campioantul romaniei, craiova e o candidata la retrogradare, iar de vina e in principal jigodia asta analfabeta. A avut antrenor (napoli) si l-a dat afara.

PS- E ultimul mesaj pe acest forum pana pleaca asta de la echipa si se pare ca acest lucru nu sev a petrece curand:(

JustME

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 12 Dec 2009, 16:21

Sergyu_costea scrie:A zis [miti] la Digi ca a fost ultimul meci al lui Neagoe. Doamne ajuta!
dar despre el nu zise nimic ? sau vb aia e mai usor ca toata vina sa fie atuncata in carca lu` Neagoe si sa ne zugravim iluzia ca totul de acum o sa fie ok ca pleaca antrenorul. in toata discutia asta "cine e de vina ?" variabilele au fost mereu antrenorii .. singura constanta a fost insusi el -> [miti]

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 12 Dec 2009, 16:29

Schimbatul antrenorilor pe banda rulanta n-a dat niciodata roade, iti alegi un antrenor, il lasi sa antreneze ani de zile. Daca tot il schimba, sa gaseasca un antrenor care ii place si sa-l lase sa antreneze. Pe de alta parte, nu e clar ce fel de antrenamente fac astia.
In urma cu vreo 8 ani, am vazut cum se faceau antrenamentele la Dortmund, timp de o jumatate de ora nu s-au exersat decit centrari; atacantii se chinuiau sa marcheze, fundasii sa respinga, portarul sa prinda mingiile, se repetatu fazele de pe stinga si de pe dreapta, mecanic de parca ar fi fost roboti. Nu stiu cit a durat un astfel de antrenament, dupa o jumatate de ora m-am plictisit doar privindu-i, antrenamentul ala cine stie de cind il incepusera. Poate ca nemtii au exersat ore in sir dar nu se plingeau. Ceva trebuie sa faca si astia la antrenamente, sper o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 12 Dec 2009, 16:44

E evident ca nu e cine stie ce nici Geana dar buba s-a copt in perioada de vara cu Sir Mogo la comanda.

Degeaba te plangi Mititelule. Ai pierdut doar pe prostia ta :(
Last edited by Ruben Navarro on 12 Dec 2009, 16:44, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 12 Dec 2009, 16:44

ce bataie de joc... :mad:

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de ionut_u48 » 12 Dec 2009, 17:03

David scrie:ce bataie de joc... :mad:
din nefericire ai dreptate

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 12 Dec 2009, 17:19

Bine ca se termina turu' asta de cosmar...

DoRyN

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 12 Dec 2009, 19:00

Preşedintele de onoare al Universităţii Craiova, Adrian Păunescu, a comentat demiterea lui Eugen Neagoe de pe banca tehnică a echipei oltene, dar şi posibila revenire a lui Victor Piţurcă în Bănie.

"E lipsă de caracter, cine face azi trei meciuri bune la Craiova poate fi considerat erou. Din păcate, Universitatea este doar o echipă cu mari talente, cu un patron generos şi cu un public cald, însă nu e bine organizată.

Mititelu ar trebui să meargă pe o linie, să nu mai schimbe antrenorul mereu, să se lase influenţat de toată lumea. Uitaţi-vă ce rezultate a avut Neagoe la Tîrgu Jiu. Cum de nu putea face el treabă aici?

Piţurcă poate face o treabă bună, este probabil unul din cei mai buni antrenori români, dar are cererile sale. Nu ştim cum se va acomoda. O să ajungem de pomină cu schimbările astea de antrenori. Sper ca Piţurcă, dacă vine, să transforme Universitatea în cea mai bună echipă din România", a spus Adrian Păunescu la GSPTV.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/adrian- ... 67458.html

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Dec 2009, 20:29

Pacala scrie: In urma cu vreo 8 ani, am vazut cum se faceau antrenamentele la Dortmund, timp de o jumatate de ora nu s-au exersat decit centrari; atacantii se chinuiau sa marcheze, fundasii sa respinga, portarul sa prinda mingiile, se repetatu fazele de pe stinga si de pe dreapta, mecanic de parca ar fi fost roboti. Nu stiu cit a durat un astfel de antrenament, dupa o jumatate de ora m-am plictisit doar privindu-i, antrenamentul ala cine stie de cind il incepusera. Poate ca nemtii au exersat ore in sir dar nu se plingeau. Ceva trebuie sa faca si astia la antrenamente, sper o:
inainte de meci l-am vazut pe badoi cum se incalzea si a dat o centrare...mai bine nu o dadea. l-am strigat si i-am zis sa dea si el centrarile mai sus, nu asa de jos. s-a uitat cam urit la mine.
despre meci: ca de obicei: dominam, ratam si nu reusim sa inscriem. barbu a intrat bine in joc. poate isi revine. silvica si stoica, o combinatie care nu ar trebui sa existe la centrari. in rest, ce ar fi de zis? nu avem antrenor. nici meciul de azi nu trebuia pierdut. jucatorii au luptat, s-a vazut daruire, au aratat ca au 1000 de clase peste otelul.
viitorul antrenor trebuie sa lucreze printre altele la fazele fixe, la centrari(respingerea si efectuarea lor). asta este faza care ne-a ingropat turul asta. cu 10 centrari bune puse in careu e imposibil sa nu iti iasa ceva. pacat de un retur n care ne-am pus mari sperante, si la finalul lui am ajuns sa ne injuram intre noi, pe jucatori, pe oamenii din club. situatia e de ca-cat si trebuie impreuna sa trecem peste ea.
Am zis!!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 13 Dec 2009, 01:25

"După meci, cîţiva jucători olteni au cerut permisiunea să se întoarcă pe cont propriu de la Galaţi pentru a merge în Bucureşti. Neagoe le-a replicat nervos: "Duceţi-vă, nu e nici o problemă, puteţi să vă duceţi de tot!" - gsp.ro
poat eaveau si ei putina treaba prin Bamboo, sa sarbatoreasca un tur reusit sau vor sa se mute in capitala din primavara si se acomodeaza cu atmosfera (aici trebuie sa ia meditatii de la Cristi Tanase) :cool:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de trabzonspor » 13 Dec 2009, 09:50

AdrianR scrie:sau vor sa se mute in capitala din primavara si se acomodeaza cu atmosfera (aici trebuie sa ia meditatii de la Cristi Tanase) :cool:
tre` sa ia medidatii de la prietena lu tanase shit
u, a, viola!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 13 Dec 2009, 09:54

trabzonspor scrie:
AdrianR scrie:sau vor sa se mute in capitala din primavara si se acomodeaza cu atmosfera (aici trebuie sa ia meditatii de la Cristi Tanase) :cool:
tre` sa ia medidatii de la prietena lu tanase shit
lasati bomba sexy in pace :cool:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

sorin107

Re: Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 13 Dec 2009, 10:33

stii cumva si care erau jucatorii aia? oare dina si busu? si mihai costea?

Închis