Dinamo - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine si-a ascutit coltii mai bine in aceasta iarna?

Poll ended at 20 Feb 2010, 01:58

Javrele
14
22%
Nu se poate spune
18
29%
Leii
31
49%
 
Total votes: 63

iuli

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 23 Feb 2010, 19:30

nr.zece scrie:
dxtr009 scrie:sorialis iti inteleg mesajul
numai ca nu pot sa ma raportez la ceva fictiv.."echipa", pentru ca nu e o entitate nedefinita si ideala
atat clubul cat si primaria sunt bine definite de oameni si mai bine definiti
una este sa sustii echipa[pe care crede ma pe cuvant ca o fac si la meciurile de acasa si prin deplasari + altele], alta fiind sa accept faptul ca daca te ascunzi sub titulatura U CRAIOVA, ti se accepta tot ce faci pt k tu argumentezi k e spre binele ei
de ex, e normal sa ai trecute afaceri proprii pe firma care detine clubul?si in cazul in care faci ilegalitati si manevre in interes propriu, apoi esti prins, sa gemi ca echipa este atacata?
daca intradevar iubesti echipa nu o bagi in combinatii financiare si ii risti viitorul si nici nu o umilesti zilnic prin decizii aberante
@Frozen:situatia e complexa.Mititelu e vinovat ca nu a reusit sa scoata echipa din mediocritate,asta este indiscutabil.Lautarul ce a facut din momentul in care asta a preluat echipa?I-a tras picioare in gura din toate pozitiile.
Eu va intreb un lucru:care dintre cei doi a facut tot ce i-a stat in putinta(rau sau bine,dupa cum la taiat capul) pentru a scoate Stiinta din noroi in ultimii 5 ani?
Cand vei gasi raspunsul la intrebarea asta vei constientiza si vinovatul pt mutarea la Severin.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Feb 2010, 19:35

BluBoy scrie:
manex scrie:sa recapitulez: la stadion nu veniti, in deplasari nu veniti, de la magazin nu cumparati(nu prea ai ce, insa mai gasesti un pix, o maslina). cu ce ajuta orasul craiova echipa? cu ce ajutati voi echipa? cu articole exclusiv rautacioase si cu comunicate? cu injuraturi? ca iubiti echipa? vax albina
aici esti cel putin patronul Stiintei. Forta, in continuare, sa fie cu tine. Si vezi ca pe forum nu exista dusmani. Aia sunt doar in imaginatia unuia de se auto-victimizeaza constant
pai...nitel sint, sa stii. la asta ii dau dreptate .nu facem nimic. nici macar un miting de protest, nu mai conteaza impotriva cui. nimic. asta cu "dusmanii" nu o zic, ca nu cred in chestia asta, insa nici "prieteni" nu pot sa zic. prieten este ala cae te incurajeaza cind ai nevoie, care te sustine, te ajuta cu o vorba buna, o critica cind trebuie...ala care doar te critica si nu iti da nici o cana cu apa, nu ti-e prieten. e orice altceva, dar nu prieten.
putem avea idei diferite, super. de aici si progresul, insa..cum si voi o tineti pe a voastra..la fel si eu pe a mea. cu orice risc. crede-ma, nu ma consider absolut deloc inferior sa spun ca daca se gasesc citiva care sa imi zica ca sint penibil, sau mai stiu cum, sa ma opresc. Hasta la victoria sempre !!!! :lol: voi faceti scandal, valuri,orice in jurul echipei, eu o sa incerc sa apelez la calm si la sustinere. o:
du-te si zi-i lui dananae ca nu mai vii la stadion sa il sustii, ca nu iti place de miti.
Am zis!!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 23 Feb 2010, 19:36

ma iuli, vad ca esti logic in ce spui si te intreb si eu acelasi lucru, dar din alt punct de vedere:
daca eu sunt patron si te injur pe tine primar in fiecare zi si te acuz ca furi si iti fac reclamatii la dna, ma juti cu bani la echipa?
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Feb 2010, 19:37

banii craiovei nu sint banii primarului.
si daca as fi primarul ala, as da in judecata ziarul zi de zi pentru orice informatie falsa. daca ma stiu cu musca pe caciula, tac.asta as face eu daca as fi primarul ala corect. insa cind tiganul ala borit de solomon se crede stapinul finantelor craiovei, stapinul stadionului pe care nici o alta echipa nu a jucat , in afara de universitatea craiova, cind pune numai bete in roate echipei...ce ar trebui sa zica ziarul patronului echipei?
Last edited by manex on 23 Feb 2010, 19:42, edited 1 time in total.
Am zis!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 23 Feb 2010, 19:40

manex scrie:banii craiovei nu sint banii primarului
corect!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 23 Feb 2010, 19:41

sorialis scrie:
manex scrie:banii craiovei nu sint banii primarului
corect!
echipa nu este a craiovei, este a familiei mititelu





sa nu crezi k te iau la misto, doar am preluat un citat...
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

iuli

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 23 Feb 2010, 19:43

nr.zece scrie:ma iuli, vad ca esti logic in ce spui si te intreb si eu acelasi lucru, dar din alt punct de vedere:
daca eu sunt patron si te injur pe tine primar in fiecare zi si te acuz ca furi si iti fac reclamatii la dna, ma juti cu bani la echipa?
daca Miti era normal la cap Solomon era la puscarie dupa ce s-a deschis Pic-ul in Craiova.
Nu cred ca e normal ca Primaria sa investeasca in echipa daca nu e actionar majoritar,dar poate sa-si achite sarcinile de a-si renova arena si a o pune la dispozitia echipei neconditionat pt ca echipa nu se numeste Cetatea Banilor Srl sau mai stiu cum dracu s-o numi societatea ce detine clubul.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 23 Feb 2010, 19:44

dxtr009 scrie:sorialis iti inteleg mesajul
numai ca nu pot sa ma raportez la ceva fictiv.."echipa", pentru ca nu e o entitate nedefinita si ideala
atat clubul cat si primaria sunt bine definite de oameni si mai bine definiti
una este sa sustii echipa[pe care crede ma pe cuvant ca o fac si la meciurile de acasa si prin deplasari + altele], alta fiind sa accept faptul ca daca te ascunzi sub titulatura U CRAIOVA, ti se accepta tot ce faci pt k tu argumentezi k e spre binele ei
de ex, e normal sa ai trecute afaceri proprii pe firma care detine clubul?si in cazul in care faci ilegalitati si manevre in interes propriu, apoi esti prins, sa gemi ca echipa este atacata?
ok, o intrebare, dxtr009: de ce o sustii? ai spus ca echipa este ceva fictiv, iar clubul si primaria sunt bine difinite...

eu nu dau 2 bani pe miti, cum nu dau pe solo, si pe alti sobolani care abia asteapta sa puna mana pe bani (vezi jucatori care apoi sunt vanduti)...

mie imi pasa de o echipa: STIINTA! ATAT SI NIMIC MAI MULT!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Feb 2010, 19:45

dxtr009 scrie:
sorialis scrie:
manex scrie:banii craiovei nu sint banii primarului
corect!
echipa nu este a craiovei, este a familiei mititelu





sa nu crezi k te iau la misto, doar am preluat un citat...
cunosc declaratia, o declaratie de caca. insa banii ii baga el, nu orasul. deci..e echipa lui. tehnic. moral...e a orasului.
Am zis!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 23 Feb 2010, 19:50

dxtr009 scrie:
sorialis scrie:
manex scrie:banii craiovei nu sint banii primarului
corect!
echipa nu este a craiovei, este a familiei mititelu





sa nu crezi k te iau la misto, doar am preluat un citat...
OK, nu o iau ca misto, dar: echipa este a tuturor ce o iubesc ! Clubul, palmaresul, jucatorii, banii castigati/pierduti, sunt ale celui care o detine ! A fi suporter si a te mandri ca echipa favorita a luat campionatul sau a retrogradat, asta e farmecul/blestemul fiecaruia!

Nu suntem singurii, toti suporterii in lumea asta sunt in aceeasi situatie! Agree?

Ca nu suntem de acord cu conducerea, ca nu sunt rezultate, sau sunt, toate astea ne dau dreptul sa refuzam sau sa acceptam echipa in sufletul nostru! Atat si nimic mai mult!
Nu am auzit de suporteri care sa nu fie actionari la o echipa, dar sa schimbe patroni, antrenori, jucatori, etc! Poate ma insel, daca da, imi fac mea culpa! Dar de suporteri care au fost dezamagiti si apoi au decis sa simpatizeze cu alta echipa, aud tot timpul ("suporteri de rezultate")!

Hai ca tot voi ma calmarati azi! Sunteti toti olteni (sau nu?) , ne aprindem repede si ne stingem si mai repede!
:lol:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

DoRyN

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 23 Feb 2010, 19:53

iuli scrie: daca Miti era normal la cap Solomon era la puscarie dupa ce s-a deschis Pic-ul in Craiova.
Poti demonstra ceea ce sustii ? Ca unul nu este normal la cap si ca altul era la puscarie ?
Nu este normal sa va lansati in astfel de teorii ca sa nu le zic acuzatii, mai ales in lipsa de probe.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 23 Feb 2010, 19:59

@ manex - eu nu-i zic lui danane, ii zic direct lui mititelu. si uita-te cum reactioneaza mititelu cand virgil de la aso i-a zis ca au cumparat abonamente, ca sustin echipa, ca fac deplasari, deci ca fac tot ceea ce depinde de ei. sti ce i-a zis mititelu, du-te ba, cand o sa cumparati 1000 de abonamente, atunci sa vorbesti. daca maine ar cumpara 1000 de abonamente, poimaine ar cere 10000 si tot asa.
cine e vinovat ca suntem pe pozitia asta? cine nu a stiut sa gestioneze situatia din vara? mititelu, corect? E ia da-i sms lu mititelu si spune-i asta, ca n-ai cum sa nu constientizezi si sa crezi, macar asta. sa vedem ce-ti raspunde si cum te ia ca habar n-ai fotbal, ca cine esti tu sa-i ceri lui socoteala.

e treaba fiecaruia daca merge dupa echipa, e treaba fiecarui daca sustine echipa, e treaba fiecaruia daca il suporta sau nu pe mititelu. eu mi-am exprimat pararea in emisiune la 3tv, si am spus ca nu voi merge la niciun meci in acest campionat. am fost la 2 din cupa. s-ar putea sa mai merg in vreo deplasare in bucuresti, dar la severin nu calc. pentru ca locul universitatii nu e la severin, la segarcea, la valcea sau la caracal, ca nu se intelege patronul cu x,y say z din orasele alea. de ce nu i-a zis miti lui solomon ca-i da 25% din actiunile clubului? e grele si cu datul, e grele si cu luatul.

noi sa fim sanatosi, ca ne stresam mai mult decat se streseaza aia care trebuie si care hotarasc. sau mai bine zis ala.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 23 Feb 2010, 20:01

P.S. - din ce vazui declaratiile la sport, s-a calmat mititelu. gata in 2-3 zile se face pace si mergem inainte. bine a zis cineva ca de fiecare data cand miti face scandal, presimte ca universitatea va pierde.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

iuli

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 23 Feb 2010, 20:05

DoRyN scrie:
iuli scrie: daca Miti era normal la cap Solomon era la puscarie dupa ce s-a deschis Pic-ul in Craiova.
Poti demonstra ceea ce sustii ? Ca unul nu este normal la cap si ca altul era la puscarie ?
Nu este normal sa va lansati in astfel de teorii ca sa nu le zic acuzatii, mai ales in lipsa de probe.
In mod normal o va demonstra DNA-ul in ceea ce-l priveste pe Solomon.
Ca Mititelu nu e sanatos la cap o dovedeste faptul ca inca mai e la echipa.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Feb 2010, 20:07

dar pe teren intra dananae, nu miti. stiu cum reactioneaza miti si i-am zis personal la telefon ca nu are dreptate.si lui si lui rosca. am spus ca orice suporter e important. aici sint de condamnat.
vrei sa afli despre galerie? sa afli cum au batut ei drumul de la craiova la urziceni si cum toti ii rugau pe cei 5 de la nord sa dea tonul la cintec si ei ziceau ca "nu incurajam echipa. hai sa il injuram pe mititelu".si dam noi gol...lumea se bucura..ei..nimic. si nu doar la un meci.
m-am saturat cite sms-uri am dat despre mogosanu....a gresit. insa repet: cu ce e de vina dananae ca nu este sustinut la meci? ca nu aude decit "mititelu esti o mizerie" sau alte asemenea. oamenii au parasit echipa. 700 de abonamente spune tot.
Am zis!!

Închis