Dinamo - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine si-a ascutit coltii mai bine in aceasta iarna?

Poll ended at 20 Feb 2010, 01:58

Javrele
14
22%
Nu se poate spune
18
29%
Leii
31
49%
 
Total votes: 63

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 23 Feb 2010, 20:19

http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ne-5604714
"CCA nu ţine cont de raporturile observatorilor LPF"
Dragomir dezvăluie faptul că la Comisia Centrală a Arbitrilor nu se iau în considerare raporturile observatorilor delegaţi de Liga Profesionistă de Fotbal. "Greşeala cea mai mare de etapa asta a fost la Dinamo - Craiova. Apoi, a doua greşeală: Prunea nu avea ce să caute pe banca de rezerve de la dinamo. Altă greşeală majoră este implicarea tuşierului Stoianof la decizia lui Constantin. Alexandru Boc, observatorul meciului, era lângă Stoianof, se lipise de casca tuşierului. Văd că nu se ţine cont de raporturile observatorilor la CCA. Dacă se mai întâmplă aşa ceva, noi nu vom mai plăti din banii LPF observatori. Să-i plătească CCA! Trebuie să fim drastici cu toţi cei care greşesc", a mai spus Mitică.
sanse sunt sa castigam la masa verde cu 3-0
mici , mari ...dar sunt :)(

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 23 Feb 2010, 20:23

manex scrie:@bluboy: unde ti se pare ca as fi singur in "lupta" mea pentru unitate si linste? daca tu esti contra si alti citiva(nu sinteti mai mult de 10 aici) nu inseamna ca asa trebuie sa fie. nu ma intereseaza sa il respect pe miti, pe rosca sau pe oricine. ma intereseaza ca la echipa sa fie linste, sa ne putem intelege fiecare cu fiecare. nu va poate lua nimeni in serios atita timp cit doar criticati, nici macar constructiv, atita timp cit orice actiune a clubului e criticata, niciodata apreciat ceva bun facut. discutia asta a mai fost: cind e bine...nu va aud sa ziceti: "ba, imi pare bine ca a facut lucrul asta bun". sa mai tragi un articol in care sa zici ca ce bine a facut, si sa mai faca). nu. doar de rele. in ultimul timp sint foarte multe lucruri rele la club si noi ce facem? ni-mic. dam din taste si injuram. la meciul cu dinamo miti a fost iarasi injurat. insa..ghici ce? nu de toata galeria. au fost vreo 50 din cei 300. de alde blondu si altii care dadeau tonul.peluza sud, mai exact. ma scuzi ca nu vreau sa fiu in aceeasi tabara cu blondu.
sa recapitulez: la stadion nu veniti, in deplasari nu veniti, de la magazin nu cumparati(nu prea ai ce, insa mai gasesti un pix, o maslina). cu ce ajuta orasul craiova echipa? cu ce ajutati voi echipa? cu articole exclusiv rautacioase si cu comunicate? cu injuraturi? ca iubiti echipa? vax albina. si eu o iubesc pe angelina jolie. :)( crezi ca stie? pe miti il doare in cot de noi, de toti, insa pe noi nu ne doare in cot de echipa. si ei simt toate tensiunile astea. toate actiunile noastre negative se rasfring asupra jucatorilor, a rezultatelor...
asa ca...bluboy si restul...o sa continui sa apar clubul.
daca dupa tine aia care il contesta pe mititelu sunt in tabara lu` blondu, la fel pot sa zic si eu ca tu, care il sustii, esti in tabara lu` spanu sau stalinescu
n au fost "vreo 50" si n au fost doar de la sud
restul care nu l au injurat...drum bun sambata la severin. nici sa incurajeze echipa nu prea i am vazut, tot aia care l-au injurat pe mititelu au cantat

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Feb 2010, 21:12

MAXIM 70. ehee, pe mine m-au catalogat de mult. nu e misto cind esti catalogat in vreo tabara? au cintat cam toti care au fost la dinamo. acum nu incerca sa imi zici ca doar aia de l-au injurat pe mititelu au cintat. ce vreau sa zic este ca nu sint majoritari cei ce il contesta.
Am zis!!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 23 Feb 2010, 21:17

nyk_sorin scrie:nici sa incurajeze echipa nu prea i am vazut, tot aia care l-au injurat pe mititelu au cantat
Hai sa nu exageram. Toti cei din jurul meu care taceau cand se striga M**E Mititelu sau alte "cantece" dedicate booveanului, cantau si strigau tot timpul cand nu era implicat numele lui [miti].

Poate mi s-a parut mie, dar nu cred ca echipa se incurajeaza strigand non stop m**e dinamo sau alte injuraturi impotriva cainilor si patronului. Incurajarea echipei de care vorbesti cred ca a reprezentat 25% din tot ce s-a strigat duminica.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 23 Feb 2010, 21:26

DarkComy scrie:
nyk_sorin scrie:nici sa incurajeze echipa nu prea i am vazut, tot aia care l-au injurat pe mititelu au cantat
Hai sa nu exageram. Toti cei din jurul meu care taceau cand se striga M**E Mititelu sau alte "cantece" dedicate booveanului, cantau si strigau tot timpul cand nu era implicat numele lui [miti].

Poate mi s-a parut mie, dar nu cred ca echipa se incurajeaza strigand non stop m**e dinamo sau alte injuraturi impotriva cainilor si patronului. Incurajarea echipei de care vorbesti cred ca a reprezentat 25% din tot ce s-a strigat duminica.
da... la " mu*e mititelu " se abtineau jumate ( printre care si eu in mare parte )
toata lumea a cantat , a fost frumos...
la " mu*e dinamo " o descurajezi pe dinamo :lol:
deci...iti ajuti echipa :laughing:

ozzy

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 23 Feb 2010, 21:40

manex scrie: ce vreau sa zic este ca nu sint majoritari cei ce il contesta.
Vrei sa ne numaram?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Feb 2010, 21:43

dadadada. :hai :hai :hai
si sa facem si poll
-contra lui miti
-cu echipa
sau altul:
- cu miti
-contra lui miti
sau:
-sustin echipa
-nu mai sustin echipa
as propune mutarea discutiilor din ultimele pagini la discutii despre miti, ca aici sintem offtopic de muuult.
Am zis!!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 23 Feb 2010, 22:10

ozzy scrie:
manex scrie: ce vreau sa zic este ca nu sint majoritari cei ce il contesta.
Vrei sa ne numaram?
Cheama-l pe Perspico inapoi, ca are deja lista pregatita :laughing:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Feb 2010, 23:36

ozzy scrie:
manex scrie: ce vreau sa zic este ca nu sint majoritari cei ce il contesta.
Vrei sa ne numaram?
te ajut si eu daca vrei :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 23 Feb 2010, 23:52

BluBoy scrie:P.S. - din ce vazui declaratiile la sport, s-a calmat mititelu. gata in 2-3 zile se face pace si mergem inainte. bine a zis cineva ca de fiecare data cand miti face scandal, presimte ca universitatea va pierde.
eu am afirmat asta si pe forum si in afara
cu siguranta ca nu doar eu
la victoria de acasa cu 2-0 a chefuit cu turcu toata ziua si am invins
in tur a fost pace si am facut egal
la ultima infrangere la caini a facut scandalul cu suporterii sa nu intre in bucuresti......
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

d`ampezzo

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 24 Feb 2010, 11:05

E un cliseu impregnat aici :laughing:
Cand mergi la stadion mergi sa iti incurajezi echipa :hai , sa canti mai tare decat galeria adversa :hai , sa demonstrezi ca esti oltean :eek: . Unii concep asa si daca mergi sa injuri e ca si cum ai fi venit degeaba la meci :o
Problema se pune altfel, cand ia bataie echipa toti ii umpleti frigideru lu Miti si compania. :bad: :bad: :-x
Dar e si imoral sa iti injuri propriul patron si echipa in timpul meciului sau cand joaca prost, dar la infrangere o poti face ca nu e ? :?: :?:
Fiecare sa faca ce vrea daia e democratie :laughing: nu sta nimeni cu bastonu in peluza si iti zice striga ma contra sau pro mititelu :ruga . Fiecare au avut problemele lor, unii au fost batuti alergati cu arme prin oras de catre oamenii lui Mititelu, altii vad in el pe Iisus care le-a salvat echipa de la desfiintare, altora nu le prea mai pasa. :-D
Poate daca va punea mititelu si voua viata in pericol cu gorile si jandarmi si pistoale etc...strigati si voi :-x . Unii au avut problema asta, altii nu au putut sa intre le meciuri din cauza lui : Dinamo , Astra etc :-( . Altii s-au simtit injositi ca se asociaza cu o echipa patronata de un papagal incult :smoke: . Altii il iubesc ca altul n-au, si se multumesc cu putin. :up: . Striga cine vrea e democratie, face mitting cine vrea, merge la meci cine vrea , il voteaza pe Solomon cine vrea. Una peste alta , cum Mititelu e un nimic in Liga 1, asa si noi suntem nimic pentru el...dar bem noi daninono si atunci sa te tii :lol:
Pana una alta ucv usteag ucv usteag ucv usteag ucv usteag ucv

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 24 Feb 2010, 16:31

cristescu...............4 luni suspendare ! :bad: :o
si... peste 3000 euro amenda
http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... ta-decizia!
Team managerul Ştiinţei, Silvian Cristescu, a primit astăzi de la Comisia de Disciplină a LPF patru luni de suspendare şi o penalitate sportivă de 13.600 de lei.
Oficialul Universităţii a fost trimis în tribună la partida Dinamo - Universitatea, pentru proteste, la faza la care Augustus Constantin nu a acordat penalti la faultul clar al lui Moţi asupra lui Costea în careu.
“Mi-au dat, nu mi-au luat. Să fie sănătoşi. În mod normal trebuie să fac apel, pentru că nu mi se pare corectă decizia. Nu l-am înjurat pe domnul Constantin. Putea să-mi dea avertisment, eu m-am enervat pentru că m-a trimis în tribună”, a declarat Cristescu.
* nu e recidivist...

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 24 Feb 2010, 19:40

o decizie total gresita
trebuia sa ia 100 de luni suspendare si 30 000 de euro amenda
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 24 Feb 2010, 23:06

Prunea invitat la telesport : "O sa stau in continuare pe banca la meciurile lui Dinamo."

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 24 Feb 2010, 23:09

Oltenia scrie:Prunea invitat la telesport : "O sa stau in continuare pe banca la meciurile lui Dinamo."
e , eu nu cred chestia asta...
sunt chiar curios sa vad daca va sta la pitesti sau nu. :eek:

Închis