Dinamo - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine si-a ascutit coltii mai bine in aceasta iarna?

Poll ended at 20 Feb 2010, 01:58

Javrele
14
22%
Nu se poate spune
18
29%
Leii
31
49%
 
Total votes: 63

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 23 Feb 2010, 15:05

http://craiovamaxima.gsp.ro/stiri/7461/ ... oltean.htm
UPDATE // Dinamoviştii depun memoriu împotriva lui Florin Costea! / Vezi ce spune atacantul oltean!
Dinamo acuză că in timpul meciului de duminică, atacantul oltenilor a venit spre banca de rezerve a roş-albilor, unde era Florin Prunea, şi şi-a încrucişat mîinile în zona încheieturilor, sugestiv, ca şi cum pe oficialul "cîinilor" îl aşteaptă cătuşele.
UPDATE // Florin Costea a declarat azi: "Nu e adevărat! Cum să fac aşa ceva?! Am protestat pentru că a fost penalti clar, dar nu am făcut un astfel de gest! Nici faţă de domnul Prunea, nici faţă de domnul Constantin. Mai ales că domnul Constantin e vâlcean de-al meu. E o minciună care nu merită mai mult comentată…"

Prunea este suspendat de FRF după implicarea în "cazul Penescu". "A fost un gest nesportiv şi, dacă nu l-am taxa, ar naşte altele şi mai urîte", au spus roş-albii, conform GSP.

"Nu este adevărat. Am fost supărat că nu mi s-a acordat penalty, dar în niciun caz nu l-am trimis pe arbitru la puşcărie. Îmi frecam mâinile de noroi" :lol: , a spus ieri atacantul oltean pentru Click.

Gestul a fost facut duminica de tehnicianul portughez Jose Mourinho, cares-a dus în faţa camerelor TV, şi-a întins mîinile, apoi le-a încrucişat în dreptul încheieturilor, ca şi cum le-ar avea legate. Lusitanul protesta in fata arbitrajului de la meciul cu Sampdoria, 0-0.

Şi în Liga I a avut loc un astfel de gest în turul ediţiei de campionat. La Pandurii-Unirea Urziceni, Sorin Cîrţu s-a luat la ceartă cu Mihai Stoica, dar apoi s-a orientat spre centralul partidei. Enervat de deciziile lui Augustus Constantin, Cîrţu i-a arătat arbitrului braţele încrucişate, transmiţîndu-i că ar fi trebuit să fie la puşcărie, şi nu pe teren. Antrenorul i-a strigat arbitrului: "Hoţule, du-te după taică-tu!", în timp ce-i făcea disperat semne cu mîinele sugerînd cătuşele.
ar fii chiar culmea sa-l suspende pe baza unei POZE , unei SINGURE poze... :smoke:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 23 Feb 2010, 15:24

David scrie:http://craiovamaxima.gsp.ro/stiri/7461/ ... oltean.htm
UPDATE // Dinamoviştii depun memoriu împotriva lui Florin Costea! / Vezi ce spune atacantul oltean!
Dinamo acuză că in timpul meciului de duminică, atacantul oltenilor a venit spre banca de rezerve a roş-albilor, unde era Florin Prunea, şi şi-a încrucişat mîinile în zona încheieturilor, sugestiv, ca şi cum pe oficialul "cîinilor" îl aşteaptă cătuşele.
UPDATE // Florin Costea a declarat azi: "Nu e adevărat! Cum să fac aşa ceva?! Am protestat pentru că a fost penalti clar, dar nu am făcut un astfel de gest! Nici faţă de domnul Prunea, nici faţă de domnul Constantin. Mai ales că domnul Constantin e vâlcean de-al meu. E o minciună care nu merită mai mult comentată…"

Prunea este suspendat de FRF după implicarea în "cazul Penescu". "A fost un gest nesportiv şi, dacă nu l-am taxa, ar naşte altele şi mai urîte", au spus roş-albii, conform GSP.

"Nu este adevărat. Am fost supărat că nu mi s-a acordat penalty, dar în niciun caz nu l-am trimis pe arbitru la puşcărie. Îmi frecam mâinile de noroi" :lol: , a spus ieri atacantul oltean pentru Click.

Gestul a fost facut duminica de tehnicianul portughez Jose Mourinho, cares-a dus în faţa camerelor TV, şi-a întins mîinile, apoi le-a încrucişat în dreptul încheieturilor, ca şi cum le-ar avea legate. Lusitanul protesta in fata arbitrajului de la meciul cu Sampdoria, 0-0.

Şi în Liga I a avut loc un astfel de gest în turul ediţiei de campionat. La Pandurii-Unirea Urziceni, Sorin Cîrţu s-a luat la ceartă cu Mihai Stoica, dar apoi s-a orientat spre centralul partidei. Enervat de deciziile lui Augustus Constantin, Cîrţu i-a arătat arbitrului braţele încrucişate, transmiţîndu-i că ar fi trebuit să fie la puşcărie, şi nu pe teren. Antrenorul i-a strigat arbitrului: "Hoţule, du-te după taică-tu!", în timp ce-i făcea disperat semne cu mîinele sugerînd cătuşele.
ar fii chiar culmea sa-l suspende pe baza unei POZE , unei SINGURE poze... :smoke:
In poza nici nu iti poti da seama daca e pe stadionul Dinamo sau daca e din meciul respectiv.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 23 Feb 2010, 15:38

in format mai mare...
Imagine

iuli

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 23 Feb 2010, 15:51

blue_titan scrie:
iuli scrie:cine a scris articolul din gds e un MARE PROST,cine a dat comunicatul din partea clubului e CEL PUTIN LA FEL.
Lucian CAZAN
un personaj frustrat care ataca echipa in fiecare zi,m-am saturat pana peste cap de dobitoci impartiali.
mi-e scarba de tot ceea ce inseamna gds,un ziar care nu poate trai fara sa blameze Universitatea Craiova.

LiviuB

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Feb 2010, 15:54

iuli scrie:
blue_titan scrie:
iuli scrie:cine a scris articolul din gds e un MARE PROST,cine a dat comunicatul din partea clubului e CEL PUTIN LA FEL.
Lucian CAZAN
un personaj frustrat care ataca echipa in fiecare zi,m-am saturat pana peste cap de dobitoci impartiali.
mi-e scarba de tot ceea ce inseamna gds,un ziar care nu poate trai fara sa blameze Universitatea Craiova.
subscriu!

conStiinta

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 23 Feb 2010, 16:04


blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 23 Feb 2010, 16:11

bineinteles ca isi stergea noroiul. daca nu a consemnat nimic observatorul sa faca memorii linistiti. probabil stie prunea cum si unde trebuie depuse.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 23 Feb 2010, 16:27

nu isi freca mainile de noroi
avea o pietricica in pumn si l-a pus sa ghiceasca in ce mana este !

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 23 Feb 2010, 17:03

iuli scrie:
blue_titan scrie:
iuli scrie:cine a scris articolul din gds e un MARE PROST,cine a dat comunicatul din partea clubului e CEL PUTIN LA FEL.
Lucian CAZAN
un personaj frustrat care ataca echipa in fiecare zi,m-am saturat pana peste cap de dobitoci impartiali.
mi-e scarba de tot ceea ce inseamna gds,un ziar care nu poate trai fara sa blameze Universitatea Craiova.
g.g. pralea. de asta suntem in situatia in care suntem, ca nu vedem niciodata gaura din soseta. mereu ne spunem nu-i nimic, mai strangem din degete, mai o coasem putin, ca vorba aia sunt sosete bune in continuare si mai tin si la anul. eu m-am saturat de prostovanii subiectivi, care nu vad ca suntem intr-o situatie de [cenzurat]. nici nu mai conteaza a cui e vina pentru care suntem aici. oricum ei sunt vesnici veseli, fiind sub sedativ
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 23 Feb 2010, 17:20

21 februarie 2010
mititelu la digi sport : " jur pe copiii mei ca maine ma duc la dna si pledez ca parte vatamata in cazut constantin senior ( fc arges - Universitea Craiova 1-1 sezon 2008-2009 ) . o sa faca constantin puscarie si pentru fiso "
23 februarie 2010
mititelu la gspTV : " i-am iertat pe amandoi , nu ma duc la dna ... am spus-o la nervi cu sangele-n cap etc..."
* m-am lamurit si cu juramintele lui ... :smoke:

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ionut_u48 » 23 Feb 2010, 17:22

cate juraminte nu a incalcat
nici nu ma mai mira :-x

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 23 Feb 2010, 17:23

David scrie:21 februarie 2010
mititelu la digi sport : " jur pe copiii mei ca maine ma duc la dna si pledez ca parte vatamata in cazut constantin senior ( fc arges - Universitea Craiova 1-1 sezon 2008-2009 ) . o sa faca constantin puscarie si pentru fiso "
23 februarie 2010
mititelu la gspTV : " i-am iertat pe amandoi , nu ma duc la dna ... am spus-o la nervi cu sangele-n cap etc..."
* m-am lamurit si cu juramintele lui ... :smoke:
Au reusit astia sa-l sperie cu gestul lui Florin. Nu cred ca mai depune nici memoriul impotriva lui Dinamo
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 23 Feb 2010, 17:24

DarkComy scrie:
David scrie:21 februarie 2010
mititelu la digi sport : " jur pe copiii mei ca maine ma duc la dna si pledez ca parte vatamata in cazut constantin senior ( fc arges - Universitea Craiova 1-1 sezon 2008-2009 ) . o sa faca constantin puscarie si pentru fiso "
23 februarie 2010
mititelu la gspTV : " i-am iertat pe amandoi , nu ma duc la dna ... am spus-o la nervi cu sangele-n cap etc..."
* m-am lamurit si cu juramintele lui ... :smoke:
Au reusit astia sa-l sperie cu gestul lui Florin. Nu cred ca mai depune nici memoriul impotriva lui Dinamo
ala cu prunea il depune la fifa...
a spus acum la gspTV
cica luni ca trebuie sa-l formuleze foarte corect gramatical in LIMBA ENGLEZA :lol:

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 23 Feb 2010, 17:28

David scrie:21 februarie 2010
mititelu la digi sport : " jur pe copiii mei ca maine ma duc la dna si pledez ca parte vatamata in cazut constantin senior ( fc arges - Universitea Craiova 1-1 sezon 2008-2009 ) . o sa faca constantin puscarie si pentru fiso "
23 februarie 2010
mititelu la gspTV : " i-am iertat pe amandoi , nu ma duc la dna ... am spus-o la nervi cu sangele-n cap etc..."
* m-am lamurit si cu juramintele lui ... :smoke:

nu are nimic in cap din pacate. e grav daca stai sa iti balacari propria familie in fata celor care se uita si pe care nu ii cunosti. mentalitate profesionista. nimic de zis.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 23 Feb 2010, 17:30

pana la urma se pare ca ramanem doar cu cristescu suspendat din aceasta tevatura: http://www.sptfm.ro/liga-i/dan-lazaresc ... tin35.html

Închis