Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in primul meci oficial la Drobeta Turnu Serverin?

Poll ended at 27 Feb 2010, 09:15

3
32
63%
1
4
8%
0
15
29%
 
Total votes: 51

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de OVI2806 » 28 Feb 2010, 23:26

enervant e raraitul asta de pe 3tv; ia un telefon, un suporter din Motru > sa traiti, am fost la severin, sunt suporterul U Craiova stiti jucatorii astia nu au determinare, m-am convins de ei > raraitu > stiti, da' aveti echipa si acolo la motru >, bai frate asta e mai prost pe zi ce trece.....

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de blue_titan » 28 Feb 2010, 23:57

:lol:
"domnuLE adrrrrian mititelu..."

d`ampezzo

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de d`ampezzo » 01 Mar 2010, 08:24

Prrrrraf :o:
Pai in repriza a 2-a ai atacat in valuri a centrat Barboianu si Gingioveanu in careu 45 de min continuu - adica 45 de minute de faze fixe de pe partea dreapta a terenului si n-ai avut o ocazie. Pai steaua sau cluj sau orice alta echipa care are pretentii in Liga 1, din 3 faze fixe iti da 2 goluri, meciurile azi se castiga din faze fixe, tu ai 45 min de faze fixe si nu esti in stare sa ai o ocazie sa nu mai zic de gol. :o
Nu stiu ce i-a invatat Napoli acum un an, ce l-ea facut, cu flacara violet sau magie extraterestra, pentru ca, sezonul asta nu mai stiu nimic. :-D Stau 10 minute sa isi aseze mingea sa traga la poarta (vezi prepelita si costea) fac preluari de 15 metri (vezi badoi) nu sunt in stare sa lege 2 pase, sa faca o preluare, sa puna un stop, sa deposedeze un adversar, parca ar fii copii de curtea scolii. :?: :!:
Ce le-a facut Napoli atunci ? Sunt aceeasi jucatori la dracu ... :mad:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de ady_azzuro » 01 Mar 2010, 08:40

era lotul mai consistent, era dananae, nu erau aceleasi fitze, pregatire fizica mai buna....

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 01 Mar 2010, 09:49

am avut probleme si cu asezarea la acest meci... aia pareau a fi mai multi pe teren. Plus ca pe faza de atac, toata lumea astepta mingea, nu se demarca nimeni... nu exista deloc miscare... Daca facea Gangioveanu ceva bine, daca nu...

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Nea Marin » 01 Mar 2010, 13:32

De ce era Barboianu cel mai activ? La mai toate fazele se baga in seama aiurea... :o:
Un singur plus am vazut in jocul nostru: mai multa lupta pt minge.
Apararea, aeriana. Atacul, previzibil. Mijlocul, inexistent.
Ori Wotte n-are idei si autoritate, ori astia nu-l asculta, ori n-au cu ce...
STIINTA SUNTEM NOI !

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 01 Mar 2010, 13:49

m-a mirat prestatia lui Prepelita, a fost inexistent. e inadmisibil sa nu fie el cel ce care sa incerce sa lege jocul. Il lasa pe Barboianu...

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de PocoLoco » 01 Mar 2010, 13:56

Livius scrie:m-a mirat prestatia lui Prepelita, a fost inexistent. e inadmisibil sa nu fie el cel ce care sa incerce sa lege jocul. Il lasa pe Barboianu...
Mie mi s-a parut Prepelita inexistent de mult timp. Nici in tur n-a fost mai stralucit.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de blue_titan » 01 Mar 2010, 14:04

grea banderola pentru prepelita

d`ampezzo

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de d`ampezzo » 01 Mar 2010, 14:42

S-au plafonat ... au intrat in mediocritate, nu au putere de joc nu au rautate nu au vointa, putinta, silinta. Mai bine ar baga copiii aia de 16-18 ani. daca Tot retrogradam ... macar fac si ei meciuri poate se schimba ceva :mad:

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Ovidiu* » 01 Mar 2010, 17:02

Pe mine ma amuza altceva si anume reactia celor din Severin care au fost la meci.Am urmarit cu interes site-urile de sport si comentariile la articolele de dupa meci sa vad si eu pozitia severinenilor, ca asa mi i-au laudat toti incat incepusem sa cred ca-i adevarat.Dar cum orice lucru care pare sa fie prea frumos ca sa fie adevart nu este, reactia lor mi-a lasat un ranjet amar.Printre cuvintele de baza? "Patetici" "bataie de joc", "si-au batut joc de lume, de toti cei care am venit la stadion", "fara vlaga", "o rusine" si lista continua.Pe bune dreptate as putea spune la cum am auzit ca au jucat baietii sambata (personal n-am vazut meciul, deci nu ma pot pronunta in privinta asta).Ma mira totusi valul de critici venite din partea asa-zisilor "suporteri adevarati" (personal nu agreez termenul dar trebuie sa-l folosesc) a celor "de buna credinta", pentru ca se stie ca noi, cei din Craiova suntem "dusmanii echipei", "suporteri neadevarati" [wtf] , "de rea-credinta".Din ce am auzit au fost la Severin si vreo 20 de rataciti din categoria asta, care atunci cand au strigat impotriva maretului salvator cu ochelari au fost huiduiti copios."Bad timing" as putea zice, pentru ca daca alegeau sa scandeze mai spre finalul meciului cand am auzit ca stadionul se golise deja de "suporterii adevarati", nu-i mai huiduia nimeni. A fost primul meci, ma intreb oare ce se va intampla la urmatoarele? Oare cat le va lua si celor de acolo sa inceapa sa injure sau sa huiduie, cat le va lua sa intre si ei in categoria "neadevaratilor"? In ritmul asta, personal cred ca nu prea mult, bineinteles presupunand ca urmatoarea etapa considerata acasa se va juca tot la Severin si nu prin alt oras al Olteniei.Vorba ceea, nu ducem lipsa de orase, iar Segarcea e "inima Olteniei".Pana atunci poate dam un raid si pe la Caracal, Slatina sau Valcea, desi exista riscul ca in ultimele doua orase sa nu fim primiti chiar cu flori, praz si sare...
Astept cu nerabdare meciul urmator sa vad in ce masura va fi umpluta arena severineana.Cand va fi pustie, vreau sa-i vad si eu pe aia care zbierau pana nu demult ca pe Central vin doar cateva mii...
Au avut dreptate baietii, 10000 de-ai lor nu fac cat 10 de-ai nostri...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de ionut_u48 » 01 Mar 2010, 17:15

Ovidiu* scrie:Pe mine ma amuza altceva si anume reactia celor din Severin care au fost la meci.Am urmarit cu interes site-urile de sport si comentariile la articolele de dupa meci sa vad si eu pozitia severinenilor, ca asa mi i-au laudat toti incat incepusem sa cred ca-i adevarat.Dar cum orice lucru care pare sa fie prea frumos ca sa fie adevart nu este, reactia lor mi-a lasat un ranjet amar.Printre cuvintele de baza? "Patetici" "bataie de joc", "si-au batut joc de lume, de toti cei care am venit la stadion", "fara vlaga", "o rusine" si lista continua.Pe bune dreptate as putea spune la cum am auzit ca au jucat baietii sambata (personal n-am vazut meciul, deci nu ma pot pronunta in privinta asta).Ma mira totusi valul de critici venite din partea asa-zisilor "suporteri adevarati" (personal nu agreez termenul dar trebuie sa-l folosesc) a celor "de buna credinta", pentru ca se stie ca noi, cei din Craiova suntem "dusmanii echipei", "suporteri neadevarati" [wtf] , "de rea-credinta".Din ce am auzit au fost la Severin si vreo 20 de rataciti din categoria asta, care atunci cand au strigat impotriva maretului salvator cu ochelari au fost huiduiti copios."Bad timing" as putea zice, pentru ca daca alegeau sa scandeze mai spre finalul meciului cand am auzit ca stadionul se golise deja de "suporterii adevarati", nu-i mai huiduia nimeni. A fost primul meci, ma intreb oare ce se va intampla la urmatoarele? Oare cat le va lua si celor de acolo sa inceapa sa injure sau sa huiduie, cat le va lua sa intre si ei in categoria "neadevaratilor"? In ritmul asta, personal cred ca nu prea mult, bineinteles presupunand ca urmatoarea etapa considerata acasa se va juca tot la Severin si nu prin alt oras al Olteniei.Vorba ceea, nu ducem lipsa de orase, iar Segarcea e "inima Olteniei".Pana atunci poate dam un raid si pe la Caracal, Slatina sau Valcea, desi exista riscul ca in ultimele doua orase sa nu fim primiti chiar cu flori, praz si sare...
Astept cu nerabdare meciul urmator sa vad in ce masura va fi umpluta arena severineana.Cand va fi pustie, vreau sa-i vad si eu pe aia care zbierau pana nu demult ca pe Central vin doar cateva mii...
Au avut dreptate baietii, 10000 de-ai lor nu fac cat 10 de-ai nostri...
nici chiar 10000 de severineni = 10 craioveni
nu va razbunati pe cei de la severin ca a mutat mititelu echipa din aia 15000 nu cred ca tineau toti cu craiova au venit sa vada un meci de liga 1
sunt convins ca sunt multi suporteri in severin care sufera pt mutarea echipei

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Ovidiu* » 01 Mar 2010, 18:24

Era un fel de-a spune.N-o lua si tu ca atare.
Nu se razbuna nimeni pe cei din Severin.Normal, nu ei au luat decizia de-a muta echipa, dar pot vorbii despre comportamentul lor de la si de dupa meci.Si sa nu uitam, a fost primul meci...O sa-i vedem si la urmatoarele.
Si inca ceva, daca-mi amintesc bine multi dintre ei ne condamnau pe noi, craiovenii, ca nu suntem langa echipa si ca nu ne ducem la meci, etc etc...Ei, care-n primu' meci au golit stadionu' in '80...Vorbind de ipocrizie...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de manex » 01 Mar 2010, 19:51

Livius scrie:am avut probleme si cu asezarea la acest meci... aia pareau a fi mai multi pe teren..
la un moment dat chiar i-am numarat pe ai nostri. culmea, erau 11 :o :)-
Am zis!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de ady_azzuro » 02 Mar 2010, 02:04

ce post hazliu. :o

Închis