Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte la fac juvetii cadou admiratoarelor de 8 Martie?

Poll ended at 08 Mar 2010, 13:02

3
18
31%
1
11
19%
0
30
51%
 
Total votes: 59

Avatar utilizator
bogdy_ucv
membru
membru
Mesaje: 264
Membru din: 28 Iul 2007, 00:30

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de bogdy_ucv » 08 Mar 2010, 22:49

Sergyu_costea scrie:
bogdy_ucv scrie: Deocamdata faimosul olandez ne-a bagat in "lupta" pentru alta liga...aia a doua . Daca nu batem urmatorea etapa cred ca-si face bagajele.
Ba da unii dintre voi va prindeti greu de tot. Mai beti si voi laptic :cool:

Nu prea stiu la ce te referi..daca te referi la raspunsul lui dark comy la postu' meu stiu si eu ca omu` vorbea la misto. Daca te referi la altceva zi-mi si mie sa ma prind. :)(
mititelu lasa-ne ....ca tu bagi echipa-n C

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 08 Mar 2010, 22:57

Nu credeam ca voi zice asta vreodata, dar ....Mihaita ar trebui sa ia exemplu de atitudine de la Dina :laughing: :laughing: :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

iuli

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 08 Mar 2010, 23:01

DarkComy scrie:Nu credeam ca voi zice asta vreodata, dar ....Mihaita ar trebui sa ia exemplu de atitudine de la Dina :laughing: :laughing: :laughing:
Dina cred este un mijlocas la inchidere excelent,sper sa-l mai joace acolo.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 08 Mar 2010, 23:01

Daca o sa ne salvam de la retrogradare o sa fie o minune. :mad:

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 08 Mar 2010, 23:02

bogdy_ucv scrie: Deocamdata faimosul olandez ne-a bagat in "lupta" pentru alta liga...aia a doua . Daca nu batem urmatorea etapa cred ca-si face bagajele.
Pleaca Wotte, si vine Mogosanu, doar el are un proiect bun si o viziune asupra actualei echipe :lol: .

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 08 Mar 2010, 23:15

eu v-am zis ca asta e combinatia: 5 fundasi + gangioveanu, firtulescu pe benzi si ziceam atunci mihai costea in atac, inca 2 mijlocasi la inchidere, aia 5 fundasi nu trec de centru never, bubuita pe dracii de gangioveanu si firtulescu si poate se leaga ceva :)(
nu mi-a placut badoi deloc, busu in prima repriza a jucat la aia, jucam mai bine ca el beat. Prepelita daca o mai tine asa incep sa ma conving ca nu are valoare, Mihai Costea mistocar cu fitze, de Spase stiam ca e nebun, nu ai ce sa-i ceri, dar te bazezi pe el... Barboianu sa fie rezerva, atat. Dina - o:, cum ziceati si voi ar merge mijlocas, doar ca e cam lenes.

Mi-a placut atitudinea, chiar daca luam bataie majoritatea s-a vazut ca au vrut sa joace. Nu picam daca jucam asa.
ucv
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 08 Mar 2010, 23:21

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mititel ... 80305.html
Mititelu: "L-am felicitat pe Bărboianu pentru determinare, nu trebuia elimiat" :lol:
" Primul galben al lui Barboianu a fost foarte uşor acordat, din cauza arbitrului am fost noi în zece mai bine de-o oră!" [clap]

iuli

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 08 Mar 2010, 23:37

pe asta e prost si cine-l mai ia in calcul,nu doar el.
e sunat de toate televiuziunile,ca l-au vazut ce cauza pierduta e si face rating cu ineptiile lui.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 09 Mar 2010, 02:44

Vlad Rosca mi-a zis pe facebook ca Gangioveanu a facut febra in timpul meciului si a fost schimbat ( oricum inspirata schimbarea, parerea mea), Busu avea dureri la umar ( nu inteleg de ce a jucat) si din cauza eliminarii lui Barboianu, Trica nu mai avea unde sa intre.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 09 Mar 2010, 06:34

dupa cum am jucat astazi si cum a jucat brasovul eu zic ca daca facem un egal etapa urmatoare este ok , nu k as fi suparat daca am obtine 3 puncte

ozzy

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 09 Mar 2010, 08:57

Bravo ba Rosca! A fost nevoie sa ne aduci tu un reprezentant al scolii olandeze ca sa putem incropi si noi o autobaza ca lumea.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 09 Mar 2010, 09:01

de apreciat atitudinea lui dina, care pe langa faptul ca a dat totul pe teren, a venit ca de obicei la galerie si si-a cerut scuze ca nu au putut mai mult si a promis ca o sa faca tot posibilul sa inscrie cu brasovul
apld dina si silviu
nu pot sa apreciez apararea pentru ca aia de la pandurii nu au atac. 15 goluri in 20 de meciuri spune tot.
sper sa fi fost doar simple zvonuri ce am auzit la inceputul returului ca o sa-l lucreze jucatorii pe wotte. prefer sa cred ca atat poate saracu'

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 09 Mar 2010, 09:19

[Brigada26]Poe scrie: nu pot sa apreciez apararea pentru ca aia de la pandurii nu au atac. 15 goluri in 20 de meciuri spune tot.
sper sa fi fost doar simple zvonuri ce am auzit la inceputul returului ca o sa-l lucreze jucatorii pe wotte. prefer sa cred ca atat poate saracu'
la noi de fiecare data cand jocul nu merge, apar zvonuri ca jucatorii il lucreaza pe antrenor. dar nu vede nimeni ca poate nu trebuie sa il lucreze, fie antrenorul e slab, fie jucatorii sunt slabi, fie ambele
-

FreakBoy

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 09 Mar 2010, 11:15

pe terenul ala, oricare dintre noi e fundas excelent. Daca ar fi iesit cu mingea din aparare ziceam, dar, la bubuit mingiile inainte, chiar ma pricep.

LiviuB

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 09 Mar 2010, 11:38

in primul rand nu stiu de ce draq ati pus pe prima pagina articolul din gds. ala insira la ocazii pt pandurii fiecare sut, incrimineaza cu manie proletara offside-ul acordat in prima repriza dar la ocazia lui Rascovic (singura din a doua repriza) se pare ca i-au intrat fulgii in ochi. Ce mai, sa versi si o lacrima, nu alta, ca n-au izbutit pandurii sa bata. o rusine de ziar.
trecand peste cele infierate in aceasta gazeta, analiza meciului ar trebui facuta in 2 parti, pana in min 30 (cand a fost eliminat Barboianu) si apoi 60 de min in 10 oameni. Si lucrurile rele incep de la formula de start, mai intai Fl Costea nu poate sa joace (totusi am fost curios sa vad cum ne descurcam fara el) iar apoi aparitia lui Busu pe stanga si a lui Barboianu la mijloc. Avand in vedere miza... nu stiu daca era momentul sa-l expui pe Busu, in prima repriza s-a vazut ca are trac si era sa ne frigem din cauza unor erori ale lui. Totusi a doua repriza s-a descurcat mai bine. Insa dezamagirea a venit de la titularizarea lui Barboianu ca mijlocas central. Daca veneam pt 3 pct mi se parea normal sa incepem cu Trica, sigur ca terenul favoriza jucatorii de lupta, dar nu a fost o solutie. A pierdut multe mingi, nu a fost liantul dintre aparare si atac, poate tineti minte si cum a luat primul galben, puteam sa scapam pe contraatac dar si-a prelungit ca prostul mingea, intrand apoi destul de tare la un adversar. Pt ca la cel de al doilea, pe langa inconstienta a dat dovada si de prostie, e inadmisibil sa te pozitionezi in halul ala. Prezenta lui Barboianu, plus prestatia slaba a lui Prepelita (nu stiu ce se intampla cu el), a lui M Costea si chiar a lui Gangioveanu, le-a dat ocazia gorjenilor sa vina peste noi. Au fost 30 de minute proaste si nimic nu se anunta bun pentru noi - a venit eliminarea, terenul devenea din ce in ce mai greu, lucru care ne dezavantajeaza clar plus o prestatie slaba. Si tot la parti negative - nu stim sa batem un corner, o lovitura libera. eliminarea a fost rezultatul unui corner batut f prost de Gangioveanu care i-a pus pe aia pe atac. Apoi am avut 2 lovituri libere in a doua repriza, momente pe care trebuie sa le speculezi, mai ales avand in vedere ca jucam in 10, dar pur si simplu ne-am batut joc de ele.
Paradoxal, lucrurile bune au venit dupa ce am ramas in 10. A fost un moment care i-a responsabilizat pe jucatori, lung a fost f sigur in poarta (bravo Silvica), fundasi centrali au maturat tot, Dilevschi si Dina au alergat tot mai mult, pana si Busu a devenit mai sigur si a blocat cateva actiuni ale pandurilor. Sigur ca din momentul asta nu mai aveam cum sa punem probleme in ofensiva (n-o facusem noi in 11...) dar poate asta a fost semnalul de trezire. Raman din acest meci cu prestatia lui Lung, a lui Gaman si Iliev, sper sa fi castigat incredere in ei si apreciez travaliul lui Dina, cum zicea si Iuli, si eu cred ca e mai util ca mijlocas. De asemenea i-as mai remarca si pe Dilevschi si pe Firtulescu. Un alt aspect pozitiv, am obtinut aceasta remiza in conditiile in care au jucat 8 jucatori de 20-21 de ani.
Nu trebuie sa ne entuziasmeze prea tare acest meci (remarca bine cineva de pe aici ca am jucat impotriva unei echipe cu un atac slab) dar nici nu trebuie sa fim dezamagiti, in conditiile in care am jucat o ora in 10 - si pe un teren care a necesitat un efort in plus si in conditiile unui arbitru care a acordat acel 5% gazdelor. Mai sunt 14 etape, poate acest moment sa reprezinte revirimentul, sa nu uitam ca veneam dupa 6 esecuri consecutive, nu avea cum sa nu lase urme asta, plus presiunea care atarna pe niste jucatori destul de neexperimentati. Sper ca in urmatoarele meciuri, si Wotte sa fie mai inspirat.
as vrea sa-i intreb pe cei care au fost la meci, prin min 70 se auzea destul de tare "Stiinta, Stiinta", striga doar galeria noastra sau si o parte din public pt ca mie asa mi s-a parut. multumesc!

Închis