Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu moldovenii ?

Poll ended at 21 Mar 2010, 20:23

3
20
47%
1
4
9%
0
19
44%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de PocoLoco » 22 Mar 2010, 14:53

O victorie muncita, meritata spun eu... Am avut o gramada de ocazii si o posesie zdrobitoare.

Pentru mine a fost, totusi, umbrita de accidentarea grava a lui Florin, fara care cred ne va fi mult mai greu in acest retur in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Insanatosire grabnica Florine si sa te vedem cat mai curand in primul 11 al Universitatii!

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de sorin107 » 22 Mar 2010, 15:20

nu stiu cum o sa ne fie fara costea, de mult n-am mai jucat fara el. un lucru e cert, nu avem in lot un alt jucator de acelasi profil. ok, rata, se juca cu nervii nostri, etc. doar ca ramane usurinta cu care ajungea acolo, cu care ajungea in fata portii, cu care se legau fazele de el. avea o demarcare deosebita, si ajungea mai mereu in pozitii de finalizare. acum fara el, o sa castigam la capitolul disciplina de joc, dar pierdem la sclipire si factorul surpriza. sa speram ca o sa fie bine, in final.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de manex » 22 Mar 2010, 15:38

io i-as transmite ceva lui branet :" daca tot mori...de ce te mai chinui pe aici?"
Am zis!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de blue_titan » 22 Mar 2010, 15:41

manex scrie:io i-as transmite ceva lui branet :" daca tot mori...de ce te mai chinui pe aici?"
nu merita atentie acest zarzavagiu.

Avatar utilizator
Andy-
membru
membru
Mesaje: 236
Membru din: 27 Mai 2009, 15:58

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de Andy- » 22 Mar 2010, 15:57

Andrei Prepeliţă:
“Îi dedicăm victoria lui Florin”

“Am crezut până în ultimul moment. Era un meci pe care trebuia să-l câştigăm neapărat. Felicit echipa! Nu comentez arbitrajul. Am jucat a doua repriză şi pentru Florin. Sincer nu am ştiut ce are, dar acum vreau să-i dedicăm victoria, pentru că este un moment greu pentru el, o accidentare la genunchi.

Încă nu se ştie clar ce are şi îi urăm însănătoşire grabnică şi-l aşteptăm lângă noi. Va fi greu fără el, este golgeterul echipei, un jucător foarte bun. Am înscris un gol important, iar o victorie era vitală.”

Andrei Prepeliţă
Tmtagadam.

Imagine

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 22 Mar 2010, 16:17

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/florin- ... 82410.html
La sfîrşitul lui februarie 2008, decarul reprezentativei, Adrian Mutu, a suferit o accdentare similară cu cea a lui Florin Costea din partida U Craiova - Poli Iaşi, 2-1.

În minutul 39 al jocului cu AS Roma din Serie A (1-0), Mutu a căzut după un contact cu goalkeeperul giallorosilor, Doni, şi a fost imediat înlocuit. Diagnosticul iniţial al medicilor (traumatism contuziv cu entorsă la genunchiul stîng cu afectarea ligamentului colateral median intern) a primit confirmări în urma investigaţiilor ulterioare şi l-a determinat pe starul Fiorentinei să ia o pauză de trei săptămîni.

Mutu a revenit pe gazon în meciul cu Genoa de la mijlocul lunii martie, reuşind să demonteze zvonurile care anunţau chiar posibilitatea ca atacantul să rateze prezenţa la Euro 2008.

Golgeterul Craiovei, Florin Costea, a ieşit accidentat de pe teren în minutul 43 al întîlnirii pe care Universitatea a cîştigat-o în faţa Politehnicii Iaşi, 2-1, după un contact cu portarul oaspeţilor, Cristian Brăneţ.
ar fi bine sa aiba doar atat... :smoke:

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de Nea Marin » 22 Mar 2010, 16:20

sezione scrie:ca sa vorbiti voi ca Balaci , Cartu , Camataru etc sunt tradatori si jigodii va trebuie niste prafuri in creier ... pe ce criterii stabiliti voi cine e si cine nu e tradator? eu va inteleg ca ati crescut cu fifa 2010 si f.m 2010 in care castigati cupe europene cu craiova si etc dar "alo" realitatea e crunta .. Craiova a jucat o semifinala de cupa uefa cu jucatori "tradatori" pardon .. acesti jucatori atrageau 10.000 de oameni la antrenamente si 50.000 meci de meci , ei au transformat craiova intr-o echipa iubita in toata tara , ei au consacrat acest nume ...datorita lor iubiti voi craiova , datorita lor craiova e inca considerata o echipa mare nu datorita voua ca stati aici si injurati ..va permiteti sa faceti tradatori niste oameni care inseamna ,atentie CRAIOVA . Voi ce insemnati ? un user de pe cr-max. si atat . Fara voi (si fara mine de`altfel) Craiova o sa ramana la fel ..fara ei , Craiova azi era asemeni Brasovului, Farului , Mediasului etc. Balaci a tradat ? Balaci a fost fortat sa plece , nu stiti amanuntele nici nu va chinuiti sa le cautati ca oricum nu ati intelege. Camataru e tradator ? pe ce motiv? poate sa stea si la Bragadiru in loja , pentru ce a facut el pt Craiova va ramane mereu un idol si un participant activ la creerea acestui mit. Craioveanu ? tot respectul pentru el , toata stima dar nu imi amintesc sa fi jucat intr-o semifinala de cupa uefa, intr-un sfert de C1, imi amintesc ca sta bine mersi in spania si intervine pe la posturi tv dand sfaturi stelei (Ca de e echipa iubita a lui taticu).
Inca ceva , o mare greseala si o mare eroare, fratilor Craiova nu inseamna numai Craiova Maxima si Oblemenco , Craiova inseamna la fel de bine si Nicolae Oteleanu , si alti jucatori ce au creat echipa , ce au promovat-o ce au dus-o spre glorie . Am vazut ca pentru un distins fan craiovean de pe forum Craiova inseamna Oblemenco , Craioveanu si inca cineva . Scuza-ma dar pana la Oblemenco Craiova a avut o multime d alti jucatori valorosi. Oblemenco e un idol da , e probabil cel mai mare jucator din istoria Universitatii , mult peste Balaci , dar Craiova inseamna un numar mai mare de jucatori si conducatori nu doar 2-3 , asa cum Craiova Maxima nu inseamna Ilie Balaci ci mult mai multi jucatori .
Cine mai zice ceva de Sava ? nu a tradat a ramas in Craiova cand putea pleca linistit la dinamo ..ce ati facut ? dupa 6-7 etape ii bagati p..a in gura ... astia sunt oltenii in general. Nu contest ca Mititelu a gresit .. dar la ce arbitraje avem mai bine scoate echipa din campionat ca oricum e clar ca nu te lasa sa scapi (mircea sandu , cu fata aia tumefiata de la citostatice ar trebui sa se gandeasca bine ca in 2-3 ani ajunge cu pamant in gura ).
p.s. Ca fapt divers eu as incuraja ca echipa sa nu joace numai la severin ...ci si la valcea , targu jiu , caracal , slatina , e echipa olteniei si in aceasta perioada catastrofala craiova trebuie sa isi recucereasca suporterii din toata oltenia.

Scuzati erorile de gramatica , am tastat repede , am si un deget "faramat" iar daca nu le scuzati asta e problema voastra . Mi-am exprimat o opinie pe cine deranjeaza ma poate injura cat vrea in gand iar cine se regaseste in ea inseamna ca imi impartaseste opinia si nu are decat sa ma bucure ca nu sunt singurul nebun de pe forum .
apld o: asa e!
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de Pacala » 22 Mar 2010, 17:17

Branet scrie:eu am atins mingea înainte. Am înţeles că oricum avea probleme la genunchi şi că era necesară o operaţie"
din pacate e plina lumea de branetzi :o asta e si atit de prost incit sa nu stie sa salveze aparentele, si lipsit de demnitate pt ca nu recunoaste 11m dar mai ales, este o bestie prin felul in care incheie declaratia, nicio urma de regret. Cu acesta declaratie si cu fatza aia de betiv, cu lipsa de talent si valoare dovedita la golul lui Prepelita, cu nesimtirea si lipsa de omenie demonstrata a intinat impreuna cu brichetul, fotbalul. Vazind astfel de bestii demente iti vine sa nu te mai uiti niciodata la un meci de fotbal.
Last edited by Pacala on 22 Mar 2010, 17:32, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de Pacala » 22 Mar 2010, 17:28

sezione scrie:ca sa vorbiti voi ca Balaci , Cartu , Camataru etc sunt tradatori si jigodii ... pe ce criterii stabiliti voi cine e si cine nu e tradator?
Camataru? tot respectul pt fotbalist dar ca om.....Nu stiu daca ai la colectie meciul cind a vindut o semifinala de cupa la Pitesti era 2-0 pt Craiova si ne-a egalat dinamo si batut la 11m, l-au dat jos in suturi coechipierii din autocar pe drumul de intoarcere. Dupa acel meci a si plecat la Dinamo. Un criteriu pe baza caruia s-ar putea stabili ar fi prietenia cu o scursura ca netzoiu potrivit proverbului: Spune-mi cu cine esti prieten ca sa-ti spun cine esti o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de U » 22 Mar 2010, 17:55

Pacala scrie:
sezione scrie:ca sa vorbiti voi ca Balaci , Cartu , Camataru etc sunt tradatori si jigodii ... pe ce criterii stabiliti voi cine e si cine nu e tradator?
Camataru? tot respectul pt fotbalist dar ca om.....Nu stiu daca ai la colectie meciul cind a vindut o semifinala de cupa la Pitesti era 2-0 pt Craiova si ne-a egalat dinamo si batut la 11m, l-au dat jos in suturi coechipierii din autocar pe drumul de intoarcere. Dupa acel meci a si plecat la Dinamo. Un criteriu pe baza caruia s-ar putea stabili ar fi prietenia cu o scursura ca netzoiu potrivit proverbului: Spune-mi cu cine esti prieten ca sa-ti spun cine esti o:
pe aceiasi lungime de unda e si cartu in relatia cu newtzoiu. putem pune si aici proverbu?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de Pacala » 22 Mar 2010, 18:31

prietenia cu netzoiu este ca ciuma neagra, te dezumanizeaza, am o colectie cu fiecare editie de campionat, fiecare meci cu folderul lui unde pun rezumate, bineinteles golurile, chiar meciuri intregi cind e cazul, declaratii, articole, poze, etc la meciul de anul trecut de la Targu Jiu, pe 3 mai 2009 am retinut si chestia asta din presa.

"Pentru Cârţu nu a fost de ajuns şi a mers la vestiarul Universităţii, pentru a-i cere socoteală lui Bornescu, dar şi celorlalţi jucători.
“F.u.t.uvă muma-n cu.r că vă omor pe toţi. Voiaţi să luati puncte de aici. Aţi vrea să jucaţi in Europa? Vă scosei eu Europa din cap. Iar de tine am eu grijă ţiganule (către Bornescu). Ne-a înjurat ca la uşa cortului, suntem şocaţi de ce ne-au putut auzi urechile”,
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de ionut_u48 » 22 Mar 2010, 18:36

Pacala scrie:prietenia cu netzoiu este ca ciuma neagra, te dezumanizeaza, am o colectie cu fiecare editie de campionat, fiecare meci cu folderul lui unde pun rezumate, bineinteles golurile, chiar meciuri intregi cind e cazul, declaratii, articole, poze, etc la meciul de anul trecut de la Targu Jiu, pe 3 mai 2009 am retinut si chestia asta din presa.

"Pentru Cârţu nu a fost de ajuns şi a mers la vestiarul Universităţii, pentru a-i cere socoteală lui Bornescu, dar şi celorlalţi jucători.
“F.u.t.uvă muma-n cu.r că vă omor pe toţi. Voiaţi să luati puncte de aici. Aţi vrea să jucaţi in Europa? Vă scosei eu Europa din cap. Iar de tine am eu grijă ţiganule (către Bornescu). Ne-a înjurat ca la uşa cortului, suntem şocaţi de ce ne-au putut auzi urechile”,
decalartia asta mi a scapat
sunt socat
unde ai citit de asta ,in ce ziar?
Last edited by ionut_u48 on 22 Mar 2010, 18:45, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de DarkComy » 22 Mar 2010, 18:41

Pacala scrie:prietenia cu netzoiu este ca ciuma neagra, te dezumanizeaza, am o colectie cu fiecare editie de campionat, fiecare meci cu folderul lui unde pun rezumate, bineinteles golurile, chiar meciuri intregi cind e cazul, declaratii, articole, poze, etc la meciul de anul trecut de la Targu Jiu, pe 3 mai 2009 am retinut si chestia asta din presa.

"Pentru Cârţu nu a fost de ajuns şi a mers la vestiarul Universităţii, pentru a-i cere socoteală lui Bornescu, dar şi celorlalţi jucători.
“F.u.t.uvă muma-n cu.r că vă omor pe toţi. Voiaţi să luati puncte de aici. Aţi vrea să jucaţi in Europa? Vă scosei eu Europa din cap. Iar de tine am eu grijă ţiganule (către Bornescu). Ne-a înjurat ca la uşa cortului, suntem şocaţi de ce ne-au putut auzi urechile”,
Si trebuie sa credem ce zice presa de scandal + tiganul ala de Bornescu nu?

NU MERSI!! Cartu la cate a facut pt Craiova are dreptul sa se pise pe Bornescu 24/24. Tiganul in afara de vreo 10, maxim 15 meciuri bune-f.bune la Craiova si de cantatul si imprumutatul de fulare de la fani, nu a facut nimic pt Stiinta.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de Pacala » 22 Mar 2010, 18:52

pe Bornescu... poate, dar pe clubul care l-a facut om, nu. Fotbalistii sint oameni, nu prea dusi pe la scoala. Cartu ramane un zeu ca fotbalist chiar si ca antrenor la inceputurile sale, dar oamenii se schimba. multi fosti fotbalisti au anturaje dubioase(proverbul ramane valabil :-) ). Citiva ani, Sorinaccio a fost in foame mare de bani, in special cu fata. asa ca intr-o neagra zi, Cartu a devenit un fel de apendice al lui Netoiu, antrena pe la echipele in care baga natzoiul jucatori-iobagi zicind ca sponzorizeaza acele cluburi, toate echipele unde s-a bagat natzoiul au retrogradat, cu exceptia lui dinamo, un fel de termita regina a musuroiului de echipe duse de rapa de natzoi. l-am scos de la inima de mult pe cartu.
Last edited by Pacala on 22 Mar 2010, 18:56, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi

Mesaj de David » 22 Mar 2010, 18:55

cand era discutia despre cartu , acum vre-o luna n-am adus aminte de ea din cauza lu' bornescu... :smoke:
e foarte adevarata si foarte reala... a si recunoscut intr-un fel intr-o conferita de presa :mad:

Închis