Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem în Giuleşti ?

Poll ended at 27 Mar 2010, 19:44

3
14
32%
1
11
25%
0
19
43%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 29 Mar 2010, 11:46

blue_titan scrie:Am prins ceva atmosfera de la final... Nu e chiar calitate...dar atmosfera conteaza.

[youtube][/youtube]
foarte reusit clipul , ucv

LiviuB

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 29 Mar 2010, 13:12

trecand peste importanta punctelor (de aur as putea zice), meciul asta a mai salvat din acest sezon pe care il consideram blestemat. macar cu aceasta frumoasa victorie o sa ramanem. a mai fost acel egal la Timisoara, victoriile categorice cu Bistrita si cu Brasovul, dar meciul asta mi-a adus cea mai mare bucurie.
meci tactic f bun facut de ai nostri. meciul a fost placut prin angajament, a avut ritm chiar daca ocaziile au cam lipsit. ma deranjeaza cand vad (incepand de la conferinta de presa unde a fost scarba aia de secund) ca tot se zice de norocul pe care l-am avut noi... nu exclud, sa castigi in prelungiri inseamna noroc, rapidul a pus presiune, mai ales in min 75-80, dar nu se poate spune ca au avut zeci de ocazii. nu stiu daca au avut 3 suturi pe poarta. si in plus, in fotbal daca nu ai noroc.... o stim prea bine pe propria piele.
despre meci - ne-au luat tare la inceputul fiecarei reprize si am mai fost sub presiune dupa intrarea lui Cesiniha, cand M Costea nu venea in ajutorul lui Barboianu, in rest i-am blocat perfect, in centru, unde sunt puternici (Spadacio si Lazar) au fost blocati de Dilevschi si Prepelita si mai cobora si Dina, fundasii lor laterali au fost blocati, iar pe centru Gaman si Iliev au fost impecabili. Ne puteam face meciul mai usor daca eram mai concentrati in anumite faze, mai ales M Costea dar si Dina a avut o pozitie f buna.
trecand si peste arbitraj, era speriat draganescu - cum urlau aia in tribuna asa dicta si el, Lazar are aptitudini de actor adevarat, il credeam fotbalist dar mai degraba e cascador.
mi-a placut mult A Piturca, s-a luptat mult cu fundasii lor, are un mare merit si la gol. La sfarsit si Wotte s-a declarat multumit de el, spunand ca creste de la meci la meci.
felicitari si lui Wotte, a pregatit meciul f bine si a imprimat echipei o alta mentalitate.

iuli

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 29 Mar 2010, 14:22

Eu ma vazut un lucru schimbat pe care nu l-a remediat nici Napoli,nici Neagoe:fazele fixe in favoarea noastra.Sint jucate altfel:out-urile sunt jucate in lung de linie(asa cum trebuie in aparare) sau spre teren(cand atacam).Cornerele incep sa dea rezultate:goluri cu Brasov si Iasi.
Echipa pasa mai bine pe vremea lui Napoli,dar fazele fixe erau o mare problema.
De asta eu cred ca se misca lucrurile spre bine la echipa,pt ca am vazut aceste schimbari.Sper ca Wotte sa ordoneze cat mai repede si jocul de la mijloc in sus,pt ca in aparare se vede o schimbare in bine.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 29 Mar 2010, 14:53

iuli scrie:Eu ma vazut un lucru schimbat pe care nu l-a remediat nici Napoli,nici Neagoe:fazele fixe in favoarea noastra.Sint jucate altfel:out-urile sunt jucate in lung de linie(asa cum trebuie in aparare) sau spre teren(cand atacam).Cornerele incep sa dea rezultate:goluri cu Brasov si Iasi.
Echipa pasa mai bine pe vremea lui Napoli,dar fazele fixe erau o mare problema.
De asta eu cred ca se misca lucrurile spre bine la echipa,pt ca am vazut aceste schimbari.Sper ca Wotte sa ordoneze cat mai repede si jocul de la mijloc in sus,pt ca in aparare se vede o schimbare in bine.
Da, si eu a observat o remediere la cum sunt tratate fazele fixe.
Si cu dinamo tot in urma unui corner am marcat.

d`ampezzo

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 29 Mar 2010, 14:59

N-am apucat sa imi fac poza cu tricou lu Bornescu cu 23 cu Pic pe el cu tot cu autograf intors invers :smoke:

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 29 Mar 2010, 15:18

Imagine

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 29 Mar 2010, 15:20

22, nu 23
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 29 Mar 2010, 15:24

nu avem :)

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 29 Mar 2010, 16:12

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... t-cu-Ologu
Dina, confundat cu Ologu
Universitatea Craiova va juca în meciul cu Timişoara fără patru dintre titularii începutului de retur, Florin Costea, accidentat, iar Mihai Dina, Andrei Prepeliţă şi Silviu Lung jr., suspendaţi.
Dina ar fi putut scăpa nepedepsit, numai dacă arbitrul Mugur Drăgănescu nu l-ar fi confundat în minutul cinci cu Marius Ologu. Atunci, Dina a făcut un fault simplu de joc, însă arbitrul Drăgănescu a arătat cartonaşul galben deoarece îl avertizase verbal pe Ologu în două rânduri , iar asemănarea dintre cei doi jucători ai Universităţii l-a indus în eroare pe centralul din Breaza.

“Am rămas surprins când arbitrul mi-a acordat galben, însă, mai târziu, în timpul jocului, mi-a spus că-i pare rău că ma confundase cu Ologu, pe care îl avertizase de două ori înainte de a arăta cartonaşul. Din păcate, nu mai putea face nimic, cartonaşul a rămas consemnat, iar eu voi fi suspendat într-un meci foarte important pentru noi. Am încredere în colegi că vor da totul şi nu vor pierde acest meci important pentru noi”, a declarat Dina.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 29 Mar 2010, 16:14

cum sa ramina definitva daca l-a confundat? nu se poate face apel?
Am zis!!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 29 Mar 2010, 16:21

manex scrie:cum sa ramina definitva daca l-a confundat? nu se poate face apel?
in Romania? :laughing: :laughing: :laughing:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 29 Mar 2010, 16:24

manex scrie:cum sa ramina definitva daca l-a confundat? nu se poate face apel?
trebuia sa se faca ceva la pauza , la final... sa-i spuna observatorului , sa noteze in carnetu' ala al lui...
dupa 3 zile nu cred ca se mai poate face nimic... :smoke:

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 29 Mar 2010, 16:30

David scrie:http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... t-cu-Ologu
Dina, confundat cu Ologu
Universitatea Craiova va juca în meciul cu Timişoara fără patru dintre titularii începutului de retur, Florin Costea, accidentat, iar Mihai Dina, Andrei Prepeliţă şi Silviu Lung jr., suspendaţi.
Dina ar fi putut scăpa nepedepsit, numai dacă arbitrul Mugur Drăgănescu nu l-ar fi confundat în minutul cinci cu Marius Ologu. Atunci, Dina a făcut un fault simplu de joc, însă arbitrul Drăgănescu a arătat cartonaşul galben deoarece îl avertizase verbal pe Ologu în două rânduri , iar asemănarea dintre cei doi jucători ai Universităţii l-a indus în eroare pe centralul din Breaza.

“Am rămas surprins când arbitrul mi-a acordat galben, însă, mai târziu, în timpul jocului, mi-a spus că-i pare rău că ma confundase cu Ologu, pe care îl avertizase de două ori înainte de a arăta cartonaşul. Din păcate, nu mai putea face nimic, cartonaşul a rămas consemnat, iar eu voi fi suspendat într-un meci foarte important pentru noi. Am încredere în colegi că vor da totul şi nu vor pierde acest meci important pentru noi”, a declarat Dina.
cu o contestatie si probe s-ar putea rezolva. parca s-au anulat si pe la noi cartonase rosii.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de danutz » 29 Mar 2010, 17:03

Ole, ola, ole, ola, Manex e star de cinemaaaa...... :)(

Si ce-am mai vazut la tembelizor: un garoi mai blond ca Miti striga "Cea mai spurcata rasa e oltenii si perversii". Ca sa nu mai vorbesc de bietu' Wotte, care a facut cunostinta cu ospitalitatea tigane...pardon...romaneasca.

Ah, ce ma bucur ca le-am tras-o! Si cand te gandesti ca odata ne iubeam la infinit
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 29 Mar 2010, 19:51

Oltenia scrie:
whiteLion scrie:o sa il urc
Hai cu meciu', hai cu meciu', haideee... steagucv steagucv
* http://www.seedpeer.com/details/2979257.html :)(

Închis