Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem la Alba-Iulia ?

Poll ended at 07 Apr 2010, 19:13

3
27
60%
1
3
7%
0
15
33%
 
Total votes: 45

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 08 Apr 2010, 03:04

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=vi ... video=7993
imi place de el , pune suflet...
da'...degeaba ! nu e deajuns... :smoke:

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de evo_dk » 08 Apr 2010, 03:54

David scrie:http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=vi ... video=7993
imi place de el , pune suflet...
da'...degeaba ! nu e deajuns... :smoke:
Omu` are dreptate, faulturile alea de rahat sunt inexistente intr-un campionat ca-n Anglia spre exemplu, plus ploi de cartonase galbene.
Faci o comparatie intre faulturile din campionatul intern, jucatorii parca-s gaini ologite si ce vezi prin alte campionate, nu e greu de tras concluzii.
Fara sa aberez da` ma uitam la Manchester cu Bayern si erau acolo contacte severe si arbitrii nu luau in seama orice [cenzurat] si baietii puneau osul.
Noi ne-am obisnuit sa analizam orice rahat de contact la Tv cu orele si sa deruleze o faza de zeci de ori ca sa-si dea seama expertii lu` peste daca s-au atins aia.

Acum sa vedem cine mai zice ca numai oltenii sunt paranoici, ca vad conspiratii legate de furturi dar omu` asta vine din lumea moderna, lumea civilizata si s-a saturat ce-a vazut in 6-7 etape. Pe el nimeni nu-l influenteaza si vede si el mizeriile de la noi, dincolo de lotul slab care-l avem sau ca azi in teren n-a fost X sau Y.

Chiar daca echipa joaca prost dar poti trage de un egal amarat sau stiu eu, speri la el insa nu in asemenea maniera. Ba Dinamo, ba la Bistrita, ba cu Iasiul...prea multe coincidente.

In alta ordine de idei, daca scapam, la vara fara 3-4 jucatori seriosi e jale. Alde Badoi, Trica, Nedved sau mai stiu eu care fosile nu sunt de Craiova(sa duca frate la Chiajna, Otopeni, Giurgiu sa-si inchieie cariera, Craiova nu-i azil), iar daca mai ai si pretentiile pe care le are capul cu ochelari ies veritabile romane SF din povestea asta.

E greu, citeam in Cancan aberatii gen Patriciu cu ala de la Astra: http://www.cancan.ro/sport/fotbal-inter ... 98344.html pe care numai unu gen Hancu sau Corut le-ar crede, cert e ca viitorul e sumbru.

Iti e scarba sa te mai uiti ca te imbolnavesti.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 08 Apr 2010, 04:16

L-au innebunit si p-asta.Si-a iesit din fire, pe buna dreptate.Totusi pentru noi n-ar trebuii sa fie nicio surpriza.Cand n-a fost Craiova furata? Ma uitam la penalty-ul pentru Alba si ma gandeam ca probabil daca era invers era galben pentru simulare.Noua nu ni se dau penalty-uri clare iar pentru altii se inventeaza.Nu zic ca asta n-a fost penalty, faza e mult prea rapida, dar balanta nu se echilibreaza in niciun fel...
Si-ai nostrii parca-s gloabe.Si p'ai lu Balaci ii furau, dar aia mureau cu ei de gat.CU TOTI !!! Astia n-au pic de ambitie si nici macar rusine nu le e...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

iuli

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 08 Apr 2010, 09:21

Eu m-am saturat sa tot aud ca si Craiova-Maxima era furata si tot a rezistat,a rezistat pana-n 84 cand s-a destramat apoi cand s-a gasit solutia terminam numai pe locul 12 si 13.
E greu sa rezisti cand practic se fluiera totul aiurea si tu nu joci mai nimic.Wotte are mare dreptate,el trebuie sa gandeasca meciurile si luand in calcul adversitatea fluierasului.Am vazut ieri pe rezumat o intrare din spate cu talpa pe coaste,de rosu clar iar Tudor ne face marele avantaj de a lasa jocul sa continue.
Daca ala e penalty,eu nu mai ma uit la fotbal in viata mea pt ca nu-l inteleg.
Da Mititelu nu merita sa conduca si detina acest club,dar eu cred ca venit momentul sa ne dezicem de el si sa ne sustinem culorile:sa terminam cu prostiile de genul Craiova trebuie sa invinga mereu si impotriva arbitrilor,Craiova e o candidata la retrogradare care este impinsa acolo de comisii,comitete si arbitraje.Nu trebuie uitata nici contributia ochelaristului,dar e deja prea mult.Cred ca mai lipseste sa ne arbitreze A. Constatin cu Astra.

sorin107

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 08 Apr 2010, 10:58

da' ati citit-o pe aia cu Neculaie ala de la Astra din cancan?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 08 Apr 2010, 11:06

Niculae are unitati de producere a ingrasamintelor chimice si era de asteptat sa fie interesat de Doljchim. E bine ca vor avea oamenii de lucru, dar legatura cu Stiinta n-o vad. Nu stiu daca se baga asta in seama cu Mititelu. Daca va sponsoriza, bine, daca nu...
S-a rupt Brazda.

FreakBoy

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 08 Apr 2010, 11:36

blixa scrie:Niculae are unitati de producere a ingrasamintelor chimice si era de asteptat sa fie interesat de Doljchim. E bine ca vor avea oamenii de lucru, dar legatura cu Stiinta n-o vad. Nu stiu daca se baga asta in seama cu Mititelu. Daca va sponsoriza, bine, daca nu...
probabil locuri de munca a creat si la Viromet si nitramonia...

ozzy

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 08 Apr 2010, 11:58

Eu vad ca multi sunt impresionati de faptul ca Wotte se plange mereu de arbitraje, adica "uite dom'ne daca si asta care vine dintr-un fotbal civilizat zice ca suntem furati, inseamna ca asa e". Pai daca el pierde meci dupa meci, iar toata conducerea clubului se vaita de arbitraje inca dinainte sa inceapa meciul, voi ce-ati vrea sa zica: "a, nu, arbitrajele sunt ok, dar sunt eu un antrenor de doi lei si de-aia pierdem?". Normal ca omul, daca a vazut ca se poarta asta cu arbitrajele, a adoptat-o si el rapid. Unde greseste el e ca nu-si da seama ca mititelu, desi ii canta in struna, tot il da afara dupa urmatoarea etapa.

iuli

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 08 Apr 2010, 12:14

ozzy scrie:Eu vad ca multi sunt impresionati de faptul ca Wotte se plange mereu de arbitraje, adica "uite dom'ne daca si asta care vine dintr-un fotbal civilizat zice ca suntem furati, inseamna ca asa e". Pai daca el pierde meci dupa meci, iar toata conducerea clubului se vaita de arbitraje inca dinainte sa inceapa meciul, voi ce-ati vrea sa zica: "a, nu, arbitrajele sunt ok, dar sunt eu un antrenor de doi lei si de-aia pierdem?". Normal ca omul, daca a vazut ca se poarta asta cu arbitrajele, a adoptat-o si el rapid. Unde greseste el e ca nu-si da seama ca mititelu, desi ii canta in struna, tot il da afara dupa urmatoarea etapa.
vrei sa spui ca nu se greseste constant in defavoarea Craiovei?!?
inseamna ca nu urmaresti meciurile.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 08 Apr 2010, 12:30

blixa scrie:Niculae are unitati de producere a ingrasamintelor chimice si era de asteptat sa fie interesat de Doljchim. E bine ca vor avea oamenii de lucru, dar legatura cu Stiinta n-o vad. Nu stiu daca se baga asta in seama cu Mititelu. Daca va sponsoriza, bine, daca nu...
Ca sa ia portul de la Bechet, Paunescu a trebuit sa ia si Stiinta. Politicul poate impune astfel de "clauze" la unele "privatizari".

iuli

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 08 Apr 2010, 12:40

alex.p scrie:Ca sa ia portul de la Bechet, Paunescu a trebuit sa ia si Stiinta.
inceputul sfarsitului....

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 08 Apr 2010, 12:46

iuli scrie:
alex.p scrie:Ca sa ia portul de la Bechet, Paunescu a trebuit sa ia si Stiinta.
inceputul sfarsitului....
Corect.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 08 Apr 2010, 13:12

alex.p scrie: Ca sa ia portul de la Bechet, Paunescu a trebuit sa ia si Stiinta. Politicul poate impune astfel de "clauze" la unele "privatizari".
daca i se putea lue echipa prin presiuni politice, i se lua deja. si Dinel tot la comanda politica a luat-o. dar acum nu mai e asa. mineriade nu mai sunt. a trecut vremea lui Iliescu.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 08 Apr 2010, 13:14

blixa scrie:
alex.p scrie: Ca sa ia portul de la Bechet, Paunescu a trebuit sa ia si Stiinta. Politicul poate impune astfel de "clauze" la unele "privatizari".
daca i se putea lue echipa prin presiuni politice, i se lua deja. si Dinel tot la comanda politica a luat-o. dar acum nu mai e asa. mineriade nu mai sunt. a trecut vremea lui Iliescu.
:laughing: :laughing: Ma facusi sa rad. Tu sigur traiesti in Romania?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 08 Apr 2010, 13:19

alex.p scrie: :laughing: :laughing: Ma facusi sa rad. Tu sigur traiesti in Romania?
pana una alta, Solomon e la bulau, Mititelu e sub umbrela PDL-ului, prin Gherghe, si nici PSd-ul nu-l freaca prea tare...
totusi, Netoiu s-a luptat cu Mititelu pe echipa in 2005. Netoiu era la masa cu Solomon, si apoi, la Cetate, era in spatele lui Basescu. A cui e echipa? Ai impresia ca acum echipa mai conteaza ca masa de oameni pentru politic? atuci, cand a luat-o Paunescu, era inca o treaba. Acum, la un miting de protest se strang 200.
S-a rupt Brazda.

Închis