Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem cu Astra Ploieşti ?

Poll ended at 10 Apr 2010, 18:31

3
19
50%
1
5
13%
0
14
37%
 
Total votes: 38

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de ozzy » 12 Apr 2010, 13:50

T@V scrie:Spre deosebire de un ozzy cred, care era impotriva venirii unuia din devizia a 5-a italiana.
Da, am fost impotriva lui Napoli la inceput. Dupa care, cand a inceput echipa sa joace, mi-am cerut scuze public ca nu i-am acordat incredere. Eu macar mi-am bazat aprecierile pe fapte, nu pe atitudinea prealuminatului fata de el..

JustME

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de JustME » 12 Apr 2010, 13:55

L.E.
mai bine imi vad de treaba, numai in cearta asta nu ma bagasem. sincer m-am cam saturat de polemici asa ca am sa imi spun direct punctul de vedere: RESPECT NICOLO. cine vrea sa il injure sa il injure, cine vrea sa arunce cu noroi in munca lui sa fie sanatos. pentru mine ramane cel mai bun antrenor al Universitatii Craiova din 2005 pana in prezent.
sanatate

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de David » 12 Apr 2010, 14:14

sa ma bag si eu in discutie... :lol:
eu cred ca mititelu nu i-a facut echipa nici lu' napoli dar nu i-o face nici lu' wotte.
ce-i drept , dupa cum si wotte spune : se consulta cu el !
la telefon de obicei... mititelu il suna , wotte aproba " da , da ... sa vedem ...posibil , o idee destul de buna " si face tot ca el :)(
napoli nu e antrenor slab...da' nici extraordinar nu e .
+ ca are un caracter de [cenzurat]...
wotte e un antrenor mediu / mediocru deocamdata... :smoke:
in concluzie : napoli nu trebuia demis ... cum nu trebuie nici wotte demis daca nu retrogradam !

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de trabzonspor » 12 Apr 2010, 14:31

sorin107 scrie:cred ca uiti toate meciurile in care strangeam din [cenzurat] cu niste ekipe care bagau autobaza, pentru ca nu stiam sa atacam. cred ca uiti meciurile in care ne urcau pe garduri moldovenii de la iasi sau galati un meci intreg si nu stiam pe unde sa scoatem camasa.
galatiu nu prea ne`a urcat pe gard niciodata`n timpu` lu` napoli... iasu, foarte rar, acasa i`am batut mereu...
cat despre strans din [cenzurat], fie vorba intre noi, nu crezi ca aberezi, ca si mititelu de altfel, cand zici ca echipa e buna si antrenoru` e pamant ? oare nu cumva era (si inca mai e, cand vine vb de echipa) invers ?
u, a, viola!

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de sorin107 » 12 Apr 2010, 14:37

trabzonspor scrie:
sorin107 scrie:cred ca uiti toate meciurile in care strangeam din [cenzurat] cu niste ekipe care bagau autobaza, pentru ca nu stiam sa atacam. cred ca uiti meciurile in care ne urcau pe garduri moldovenii de la iasi sau galati un meci intreg si nu stiam pe unde sa scoatem camasa.
galatiu nu prea ne`a urcat pe gard niciodata`n timpu` lu` napoli... iasu, foarte rar, acasa i`am batut mereu...
cat despre strans din [cenzurat], fie vorba intre noi, nu crezi ca aberezi, ca si mititelu de altfel, cand zici ca echipa e buna si antrenoru` e pamant ? oare nu cumva era (si inca mai e, cand vine vb de echipa) invers ?

n-am zis niciodata ca era antrenoru' slab si ekipa buna. erau sclipiri ale unor jucatori, condusi de un antrenor mediocru care si-a atins limitele la noi. oricum a fost mai bun lotul ala decat asta de-acum. si intr-adevar se pune deseori si acum problema ca ekipa e slaba, si nu antrenorul. si galatiu' ne-a urcat pe gard si cand i-am batut 1-0 la ei, n-am mai jucat nimic tot meciul dupa deschiderea scorului.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de David » 12 Apr 2010, 14:39

sorin107 scrie:
trabzonspor scrie:
sorin107 scrie:cred ca uiti toate meciurile in care strangeam din [cenzurat] cu niste ekipe care bagau autobaza, pentru ca nu stiam sa atacam. cred ca uiti meciurile in care ne urcau pe garduri moldovenii de la iasi sau galati un meci intreg si nu stiam pe unde sa scoatem camasa.
galatiu nu prea ne`a urcat pe gard niciodata`n timpu` lu` napoli... iasu, foarte rar, acasa i`am batut mereu...
cat despre strans din [cenzurat], fie vorba intre noi, nu crezi ca aberezi, ca si mititelu de altfel, cand zici ca echipa e buna si antrenoru` e pamant ? oare nu cumva era (si inca mai e, cand vine vb de echipa) invers ?

n-am zis niciodata ca era antrenoru' slab si ekipa buna. erau sclipiri ale unor jucatori, condusi de un antrenor mediocru care si-a atins limitele la noi. oricum a fost mai bun lotul ala decat asta de-acum. si intr-adevar se pune deseori si acum problema ca ekipa e slaba, si nu antrenorul. si galatiu' ne-a urcat pe gard si cand i-am batut 1-0 la ei, n-am mai jucat nimic tot meciul dupa deschiderea scorului.
la ei nu i-am mai batut cu 1-0 din 2003 :)(
ultima data i-am batut cu 2-0 in aprilie 2009

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de blixa » 12 Apr 2010, 14:46

sorin107 scrie: condusi de un antrenor mediocru care si-a atins limitele la noi
depinde la ce ne raportam. la nivelul campionatului nostru era printre cei buni. Chiar sunt curios ce antrenor aivrea tu. eu zisei ca mi-ar placea Popa, Badea sau Pustai.
ca limite, nu stiu daca le-a atins, dar era o plafonare-blazare-plictiseala-saturatie, asta e adevarat.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de _T@V_ » 12 Apr 2010, 14:58

Popa, adica nea Popica? Prietenul mititelului? Mititel care plangea pe umarul lui cand a fost demis de la Iasi? Si vroia el sa-i plateasca nu stiu ce salariu? sau ceva de genul asta? Antrenorul care a pus bazele heirupul in Romania? Ala e un antrenor preferat de tine?

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de sorin107 » 12 Apr 2010, 15:01

blixa scrie:
sorin107 scrie: condusi de un antrenor mediocru care si-a atins limitele la noi
depinde la ce ne raportam. la nivelul campionatului nostru era printre cei buni. Chiar sunt curios ce antrenor aivrea tu. eu zisei ca mi-ar placea Popa, Badea sau Pustai.
ca limite, nu stiu daca le-a atins, dar era o plafonare-blazare-plictiseala-saturatie, asta e adevarat.
popa nu-mi place, in schimb pustai sau badea da. imi mai place grigoras foarte mult.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de blixa » 12 Apr 2010, 15:03

T@V scrie:Popa, adica nea Popica? Prietenul mititelului? Mititel care plangea pe umarul lui cand a fost demis de la Iasi? Si vroia el sa-i plateasca nu stiu ce salariu? sau ceva de genul asta? Antrenorul care a pus bazele heirupul in Romania? Ala e un antrenor preferat de tine?
aham. ala care l-a refuzat pe mititelu. plansete, bocete, hei-rup, astea sunt "surse", sau pareri subiective.
dar ce-ar fi sa spui si tu un nume?
S-a rupt Brazda.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de blixa » 12 Apr 2010, 15:06

sorin107 scrie:
popa nu-mi place, in schimb pustai sau badea da. imi mai place grigoras foarte mult.
grigoras mi se pare ca nu poate mai mult decat a facut pana acum. Badea si Pustai cred ca pot, mai ales primul, dar vedetele noastre nu i-ar lua in seama.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de sorin107 » 12 Apr 2010, 15:13

blixa scrie:
sorin107 scrie:
popa nu-mi place, in schimb pustai sau badea da. imi mai place grigoras foarte mult.
grigoras mi se pare ca nu poate mai mult decat a facut pana acum. Badea si Pustai cred ca pot, mai ales primul, dar vedetele noastre nu i-ar lua in seama.
tot timpul mi s-a parut ca pe grigoras il tradau ekipele pe care le antrena, in sensul ca erau mult sub el ca si potential. daca mai tii minte ekipa aia a farului, ce frumos juca. erau numai mingicari, numai meseriasi, cand mergeau sdr acolo le ascundeau mingea. cristocea, senin, gurita, liviu mihai, badescu, etc. si apoi mi-a placut si la galati. are ochi, vede tineri. poate n-a fost niciodata pus in situatia de a lucra la o ekipa cu oarece pretentii, si cu presiune din partea suporterilor si a conducerii. nici badea, nici pustai. pana nu ii vad la o ekipa mare, raman doar cu potential. eu unul as fi vrut sa-l vad la craiova pe grigoras. evident ca si pe badea, vara trecuta, pentru ca are stil si impune un joc ofensiv ekipelor, bazat pe pase mici. mi se pare un antrenor inteligent si cumpatat, la fel si pustai.
Last edited by sorin107 on 12 Apr 2010, 15:15, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de blixa » 12 Apr 2010, 15:15

Badea costa 300.000, parca. Mogosanu era la indemana. echipele lui Grigoras dau chix cand ti-e lumea mai draga. dar posibil sa nu fie vina lui.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de iuli » 12 Apr 2010, 15:22

De la un fost jucator al Mediasului stiu ca Pustai e bazat si e genul de om care face din rahat bici,dar nu suporta sa se bage cineva peste el.Deci slabe sperante sa ajunga vreodata la noi.S-ar putea ca din vara sa mearga la Vaslui.
Ionut Popa cred ca-i un antrenor bun pt campionatul nostru,n-a avut insa sansa sa demonstreze la o echipa cu pretentii.
Ceea ce am zis despre Napoli la inceput,zic si despre Wotte:un an si apoi ne dam cu parerea.In iarna urmatoare daca sintem tot la retrogradare,omul trebuie sa impacheteze toate amintirile cu Harry Potter,sa se urce pe matura si sa-i dea cu scartait.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Astra Ploieşti

Mesaj de manex » 12 Apr 2010, 15:39

iuli scrie:
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: sa va mai aud peste 4 ani ca ziceti ceva cu masteratul luat in " cum poate da dina randament" sau "sistemul de crestere al tinerilor" :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: . si um o sa faca isi ia si licenta pro. :lol: :lol: :lol: :lol: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: .
asta e chiar tare.
Am zis!!

Închis