Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem cu Unirea Valahorum ?

Poll ended at 24 Apr 2010, 21:09

3
17
46%
1
11
30%
0
9
24%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de ady1948 » 29 Apr 2010, 19:55

Nea Marin scrie:In '82 fugeam toti de la ore cand avea Craiova meci in Cupa UEFA dupa-masa (cu Bordeaux, cu Kaiserslautern...). Iar tramvaiele erau arhipline cu oameni care fugeau de la servici pt. meciul Craiovei. In timpul meciurilor cu Benfica, nu era nimeni pe strada (m-am uitat pe geam). Si toate astea se petreceau in Oradea! Multa lume din toata tara a inceput sa tina atunci cu Craiova pt. jocul si performantele echipei si pt. rezistenta ei la manariile echipelor departamentale comuniste. Nimic din toate astea nu mai e azi. Dar destul Off-Topic, mai ales ca am luat-o de la Urziceni si o sa tremuram cu Curtea de Arges...
bine punctat.din pacate cred ca doar o minune ar mai putea salva clubu' asta care se duce in jos cu pasi repezi.. :mad:
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de copaceljr » 30 Apr 2010, 11:46

ady1948 scrie:
Nea Marin scrie:In '82 fugeam toti de la ore cand avea Craiova meci in Cupa UEFA dupa-masa (cu Bordeaux, cu Kaiserslautern...). Iar tramvaiele erau arhipline cu oameni care fugeau de la servici pt. meciul Craiovei. In timpul meciurilor cu Benfica, nu era nimeni pe strada (m-am uitat pe geam). Si toate astea se petreceau in Oradea! Multa lume din toata tara a inceput sa tina atunci cu Craiova pt. jocul si performantele echipei si pt. rezistenta ei la manariile echipelor departamentale comuniste. Nimic din toate astea nu mai e azi. Dar destul Off-Topic, mai ales ca am luat-o de la Urziceni si o sa tremuram cu Curtea de Arges...
bine punctat.din pacate cred ca doar o minune ar mai putea salva clubu' asta care se duce in jos cu pasi repezi.. :mad:
Nu mai exista minuni in fotbalul romanesc din pacate. Incet-incet multe dintre echipele care faceau istorie se vor duce in jos...
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de ady1948 » 30 Apr 2010, 16:10

copaceljr scrie:
ady1948 scrie:
Nea Marin scrie:In '82 fugeam toti de la ore cand avea Craiova meci in Cupa UEFA dupa-masa (cu Bordeaux, cu Kaiserslautern...). Iar tramvaiele erau arhipline cu oameni care fugeau de la servici pt. meciul Craiovei. In timpul meciurilor cu Benfica, nu era nimeni pe strada (m-am uitat pe geam). Si toate astea se petreceau in Oradea! Multa lume din toata tara a inceput sa tina atunci cu Craiova pt. jocul si performantele echipei si pt. rezistenta ei la manariile echipelor departamentale comuniste. Nimic din toate astea nu mai e azi. Dar destul Off-Topic, mai ales ca am luat-o de la Urziceni si o sa tremuram cu Curtea de Arges...
bine punctat.din pacate cred ca doar o minune ar mai putea salva clubu' asta care se duce in jos cu pasi repezi.. :mad:
Nu mai exista minuni in fotbalul romanesc din pacate. Incet-incet multe dintre echipele care faceau istorie se vor duce in jos...
care inafara de craiova? :laughing: poate uta ca alta nu mai vad
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
bogdy_ucv
membru
membru
Mesaje: 264
Membru din: 28 Iul 2007, 00:30

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de bogdy_ucv » 30 Apr 2010, 16:26

Daca jucam la caracal poate aveam parte de o minune...da' la severin..nici o sansa . :-x [miti]
mititelu lasa-ne ....ca tu bagi echipa-n C

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de copaceljr » 01 Mai 2010, 11:36

bogdy_ucv scrie:Daca jucam la caracal poate aveam parte de o minune...da' la severin..nici o sansa . :-x [miti]
Caracal?
Mai ai putina rabdare ca acum e aproape gata stadionul de la Segarcea :cool:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Închis