Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum va fi dupa meciul cu bozgorii?

Poll ended at 09 Mai 2010, 17:29

Bine , ne linistim si noi
12
24%
Asa si asa , avem emotii mari
6
12%
Rau , suntem in galeata
31
63%
 
Total votes: 49

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de stuparu_alexandru » 10 Mai 2010, 22:17

vezi sa nu ti-o dea Dumnezeu... daca-ntelegi ce vreau sa zic.
poate ne da Dumnezeu de ne satura
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de copaceljr » 10 Mai 2010, 22:49

Chiar si pentru 0 puncte, pentru voi mutam un munte :)) :cool:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorialis » 10 Mai 2010, 22:53

Meci de ... nevazut! Intelege toata lumea ce vrea!

Cel putin un punct la stoaia, mai degraba 3, apoi 3 cu galatiul si asta e./

punct.

mai vorbim din vara incolo!

Scuze, dar pana atunci nu mai am cuvinte, din mai multe motive, manex, ozzy, perspico, si altii stiu mai bine!

FORZA STIINTA!

ASTA E ECHIPA MEA, BUNA REA, PENTRU EA SUFAR SI SCRIU PE AICI!

RESTUL...FARA IMPORTANTA!

Atunci cand vad un meci, luam batatie, mi se rupe sufletul, INDIDFERENT cine e antreonr, jucator, patron!

Asta e microbul , asta e drogul meu! Am vazut azi pe pielea mea!

Sa ne auzim cu bine la vara!

Va salut pe toti, si va rog un lucru: daca nu ati fost de acord cu mine, intelegeti ca sunt doar un om care tine cu ceea ce inseamna Stiinta, Oblemenco, Oltenia, Severin, Fiorentina, .....dinamue, stoaia, Balaci, Lung, Costea, Prepe, Dana, Dina (:O), si toti si toate, plus Sezione, Gemina, si simplii spectatori de o etapa si de rezultate!

Asta e Craiova, cu bune si rele, astia suntem noi , cu bune si cu rele! Si daca nu am fi noi, tara asta ar fi mult mai saraca! Cel putin ca suflet, patima, iubire, speranta, ura, dragoste, loialitate, tradare!

Aveti grija de voi ,sanatate, si inca o data Forza Stiinta!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de 1948 » 10 Mai 2010, 23:00

manex scrie:s-a intimplat sa se mareasca pretul la pauza. :)
sa vedem finalu de sezon
poate a luat 1 milione de la cfr si da 500 celor la la otelu...stam in a si ramane si pe plus nu ?

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de stuparu_alexandru » 10 Mai 2010, 23:05

Sergyu_costea scrie:Da da ce roz e viata. Da de mititelu , rosca , spanu , stalinescu ati auzit? de mitu , de barbu ,balace si badoi? de salarii nedate , de licenta , de scandaluri? tot la noi sunt. Si se intampla din cauza unui singur om.

care licenta ? eu inca n-am auzit nimic de asa ceva
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 10 Mai 2010, 23:10

licenta pare ok. anul trecut pe vremea asta asteptam verdictul la contestatie, nu? cred ca se auzea ceva daca erau probleme. sau vor sa vada daca retrogradam singuri?
Am zis!!

sorin107

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 10 Mai 2010, 23:37

in dubiu fiind, revazand fazele meciului in minte si uitandu-ma la rezumat, nu pot sa nu constat urmatoarele lucruri legate de joc:

- ei nu au avut absolut niciun culoar spre poarta primele 40 de minute, am jucat economicos, fara pressing, nu ne-am intrebuintat fizic, nici pe contra nu ne-am chinuit sa iesim puternic. ne-a reusit si am dat 2. ei, dupa 40 de minute, dupa ce au fost si cu un om in minus, ne-am taiat subit si s-au urcat peste noi. de ce? nu, nu e conditia fizica dupa doar atata timp trecut. si am demonstrat prospetime pe finalul aproximativ a tuturor celorlalte meciuri. ni s-a taiat macaroana chiar acum? fix p.wla.

- o dam pe aia cu lipsa de experienta si de valoare. care experienta tati? dananae - 4 ani de divizia A, Gaman - 2, Iliev multi la nivel inalt, balace - vreo 10 de divizia A, prepelita - 5, barboianu - 2, spase 2-3, m. costea - 2, dina - 4, piturca 6!!! nici ei n-au atata experienta ba. gabi muresan a debutat pe la 23-24 de ani, culio era zidar, cadu obscur din portugalia, alcantara la fel, edimar la fel, panin gen balace, traore primul sezon, bud 2 sezoane, deac 2 sezoane, etc. si hai s-o luam si pe-aia cu diferenta de valoare. cat de slab tre' sa fii frate ca nici macar sa nu poti apara 2 goluri in 10 contra 11 30 de minute? lol. nu se poate sa joci asa in superioritate numerica si pe teren propriu, nu se poate sa lasi initiativa totala unei ekipe care joaca in 10! cat sa fie diferenta de valoare aici? concluzia...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 10 Mai 2010, 23:46

la prepe mai pune inca vreo 5 la fc arges.
Am zis!!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de BluBoy » 11 Mai 2010, 00:40

vere nu fu blat, pentru ca miti trebuie sa cotizeze la oier. doar s-a jurat pe familie. plus ca daca batea il ajuta si pe porumboiu si pe iancu si pe multi altii care ar fi venit din urma.

la omu sarac nici boii nu trag. noi sa ne vedem conditia, sa ne dam seama ca fara bani, fara un antrenor bun si doar cu un patron care se crede miezu din dodoasca dar care nu poate sa coboare bordura de la new york de cat de penibil este, n-ai alta finalitate decat sub-mediocritatea.

ma rog sa retrogradam, sa se aleaga praful de noi, sa piarda javra asta toti banii precum si-au pierdut atatia dintre noi pasiunea pentru Stiinta.

si sa-i ia miti cu el pe toti penalii astia de l-au inconjurat la club si sa se duca in papua noua guinee sa nu mai aud de ei.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Nea Marin » 11 Mai 2010, 01:56

jiji la premium liga la gsp in pauza meciului oilor: ca dintre toti patronii de pe la noi, numai de muicel i-ar parea rau, ca e sufletist si corect, ca muicelul n-ar accepta daca prin absurd jiji i-ar propune sa-i dea meciul muicelului pt ca e orgolios si corect (aici behaitura ciobanului suna cam ezitant, ca atunci cand minte), ca Craiova nu merita sa retrogradeze... :)(
Ei, care va fi pretul? :)-
In plus, berbecali vrea sa schimbe garnitura oilor la vara.
Scenarita, stiu... Nu sunt convins, dar mai stii? Vorbim saptamana viitoare.
STIINTA SUNTEM NOI !

stiuca
junior
junior
Mesaje: 85
Membru din: 30 Aug 2007, 10:42

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de stiuca » 11 Mai 2010, 02:00

STIINTA pierde "blatuit" cu vaslui... zbang! vaslui imprumuta, pentru un an, o rezerva a noastra, pe atunci, Gangioveanu, cu 300.000 de euro pe un an!!
STIINTA pierde "blatuit" cu steaua... zbang! steaua cumpara un rebut al nostru, care juca la primvara (era, de fapt, rezerva), cu 500.000 de euro!
bani legali, fratilor... nu vreau sa creez antipatii si nervi inutili, dar netoiu ne vindea lu dinamoie, inaintea lui, paunestii, ne vindeau stelei. acum, mizeria asta ne vinde tuturor. muia e faina, dar noi suntem mereu de partea nasoala a capului!
problema e ca sezonul asta scapam de retrogradare! luam minim patru puncte in urmatoarele doua meciuri si se uita. duce echipa la tg. jiu sau mortii lui si bate pe cfr! lumea uita! mititelu: MORI!
doar ucv

sorin107

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 11 Mai 2010, 08:06

Nea Marin scrie:jiji la premium liga la gsp in pauza meciului oilor: ca dintre toti patronii de pe la noi, numai de muicel i-ar parea rau, ca e sufletist si corect, ca muicelul n-ar accepta daca prin absurd jiji i-ar propune sa-i dea meciul muicelului pt ca e orgolios si corect (aici behaitura ciobanului suna cam ezitant, ca atunci cand minte), ca Craiova nu merita sa retrogradeze... :)(
Ei, care va fi pretul? :)-
In plus, berbecali vrea sa schimbe garnitura oilor la vara.
Scenarita, stiu... Nu sunt convins, dar mai stii? Vorbim saptamana viitoare.

sa-ti continui eu scenariul? la oi vine piti, ala are influenta la noi, ia vreo 2-3 lejer. da, 2-3 din aia cu care a inscenat miti o cearta. din aia care "nu iubesc" craiova. evident.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gogu2005 » 11 Mai 2010, 10:33

scandalul cu trica a fost ca sa acopere blatul cu CFR....
in vara o sa se impace si o sa fie noul "mare antrenor in devenire" trica
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DarkComy » 11 Mai 2010, 10:43

sorin107 scrie:
Nea Marin scrie:jiji la premium liga la gsp in pauza meciului oilor: ca dintre toti patronii de pe la noi, numai de muicel i-ar parea rau, ca e sufletist si corect, ca muicelul n-ar accepta daca prin absurd jiji i-ar propune sa-i dea meciul muicelului pt ca e orgolios si corect (aici behaitura ciobanului suna cam ezitant, ca atunci cand minte), ca Craiova nu merita sa retrogradeze... :)(
Ei, care va fi pretul? :)-
In plus, berbecali vrea sa schimbe garnitura oilor la vara.
Scenarita, stiu... Nu sunt convins, dar mai stii? Vorbim saptamana viitoare.

sa-ti continui eu scenariul? la oi vine piti, ala are influenta la noi, ia vreo 2-3 lejer. da, 2-3 din aia cu care a inscenat miti o cearta. din aia care "nu iubesc" craiova. evident.
nu nu nu...2-3 din aia care au facut blat cu CFR-ul si nu au ce sa caute la o astfel de echipa. :)-
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de 1948 » 11 Mai 2010, 11:17

meci Craiova - Vaslui 0-1 si Craiova - Cfr 2-3 - argumente pro si contra blat.
Nu a fost BLAT

Vaslui

- pt ca vaslui a jucat bine tot acel sezon, a jucat in Uefa si anul acesta se lupta pt campionat - deci sunt o echipa puternica.
- pt ca ne luptam pt Uefa un obiectiv la care toti visam.

Cfr

- pt ca daca castigam acest meci aveam sanse f mari sa scapam de retrogradare, iar daca pierdeam acest meci ( ceea ce s-a si intamplat ) sansele de salvare sunt destul de mici tinant cont ca urmeaza 2 meciuri cu steaua si otelul galati.
- pt ca in prima repriza am jucat un fotbal frumos si organizat ( cei drept si pe un joc slab al adversarului ) am marcat 2 goluri + o eliminare, totul ducea spre cel putin 1 punct.


A fost Blat

Vaslui

- pt ca mititelu avea nevoie de bani.
- pt ca nu era pregatit pt un asemenea pas care ducea la investitii mult mai mari.

Cfr


- pt ca nu mai are bani sa tina echipa. profesionalismul clubului a lasat de dorit rezultatul il vedem cu totii.

aici putem face o gramada de scenarii - scandalul din saptamana meciului si intoxicarea cum ca meciul ar putea fi un blat urmat de asazisa bataie intre mititelu si trica lasandu-se cu plecarea lui trica( insa a 2 a zi pe posturile tv trica lasa impresia ca se poate impaca oricand cu mititelu ) si un parbriz spart...culmea de niste caini.
+ caderea inexplicabila din a 2 a repriza - 2-0 si un om in plus - penalty facut de iliev la ultima faza a meciului.
daca am trage linie si am face un scenariu - mititelu lanseaza fumigena cu blatul pt a fi foarte credibil atat de credibil incat regizeaza o cearta cu trica, mititelu urmand sa le ia telefoanele jucatorilor pt a nu putea fi contactati.
personal mi se pare un scenariu destul de sf si greu de realizat.

Închis