Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Bucuresti ?

Poll ended at 15 Mai 2010, 22:52

3
19
41%
1
10
22%
0
17
37%
 
Total votes: 46

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 17 Mai 2010, 00:26

nr.zece scrie:hai ma dark ce naiba, esti vaccinat si nici nu crezi in spiridusi
Ma, mi-a placut ce a zis la final... ca o echipa ca sa scoata ceva dintr-un meci trebuie sa atace mereu si ca bagatul cu fundul in poarta ca sa tragi de timp e o TAMPENIE! (facand referire la meciul de azi si la infrangerile din min 90 din ultimele etape)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2010, 00:29

DarkComy scrie:Mi-a placut interviul cu Reghecamf de pe digi. S-ar putea sa fie o mutare castigatoare...sa vedem

ce-a zis?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 17 Mai 2010, 00:36

sorin107 scrie:
DarkComy scrie:Mi-a placut interviul cu Reghecamf de pe digi. S-ar putea sa fie o mutare castigatoare...sa vedem

ce-a zis?
A zis ca spera ca munca lui sa inceapa sa se vada de sapt viitoare, ca nu l-a interesat reintalnirea cu steaua (ca pt el chestiile astea n-au DELOC importanta...felul cum a vb aici si expresia fetei sugera de parca ura steaua) ca nu trebuie sa ne aparam ci sa atacam si ca e o mare TAMPENIE faza cu aparatul (ceva de genul adept al: atacul e cea mai buna aparare), ca pana in minutul 60 am jucat binisor si dupa aia jucatorii au cazut psihic si posibil si fizic (a vb destul de mult despre mentalitatea jucatorilor...la partea fizica nu prea s-a bagat sa faca o afirmatie clara pt ca probabil nestiind ce s-a facut in pauza competitionala nu poate sa isi dea cu presupusul).
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 17 Mai 2010, 00:38

1948 scrie:
UneKa scrie:
CRANKy scrie:Niciodata nu am privit meciurile Craiovei cu atata dezinteres .Parca nu-mi mai pasa deloc .oricum meciu cu steaua = cel mai mare blat din istoria Craiovei
De-asta nu meritati sa se intoarca echipa in Craiova pentru ca sunteti niste papagali. La voi toate meciurile sunt blat , stati pe forum ca jegosii si faceti acuzatii in loc sa fiti alaturi de echipa. Din cauza voastra a plecat echipa din craiova ca sunteti prea prosti , il injurati pe papagalu ala de mititelu in loc sa incurajati echipa. Atat va dati ca sunteti suporteri dar defapt sunteti niste cacaciosi daca aveati o echipa ca rapid si un conducator precum Copos va mutati din tara
uneka ai grija la limbaj.

crezi tu ca a plecat mititelu din cauza la 100 de oameni ?
ce naiv/a esti.
A mutat echipa din cauza indiferentei manifestate de public . galeria era doar la bine alaturi de echipa sunt N meciuri in tur in care , cand era echipa condusa galeria incepea razboiul cu mititelu si uita de meci. Am citit mesaje alor unor "suporteri" care ar vrea sa retrogradeze echipa .. nu stiu cum va considerati voi suporteri cand doriti raul echipei.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Mai 2010, 00:41

1948 scrie:
legat de un eventual blat cu otelu ca sa ramanem in A ma doare undeva....am fost la toate meciurile din div B si cam 50 % din deplasari....pt mine nu asta e prb...oricum nu o sa le mai fac si nu ma intereseaza.
e prb lor unde vor sa joace sa demonstreze prin jocu prestat.

mai ultrase, noi ne stim de la meciurlie din B, asa ca vorbim aceeasi limba. nici pe mine nu ma pasioneaza in ce divizie jucam. eu nu am pretentia ca echipa sa fie cea mai buna ci sa fie cat d ebuna poate fi intr-un moment. daca tot ce poate e divizia 3, asta e, nici eu nu sunt al mai bun in domeniu, dar cand e ceva ma straduiesc cat pot. stradania e ceea ce conteaza.
problema e ca mizeriile din club ne pot confirma orice speculatie.
apoi: bagi mana in foc ca poti bate galatiul pe bune? dupa tot ce s-a intamplat pana acum? adica lipsa de experienta te impiedica sa bati clujul dupa 2-0 si om in plus, dar cu aceeasi lipsa d eexperienta poti sa bati o echipa grea ca otelul cand ai sabia deasupra capului?
pandurii iau 4 puncte. asa cred eu. deci trebuie sa batem galatiul, insa trebuie sa facem un efort mare de autosuficienta, sa credem 100% ca e pe bune. e aceeasi suspiciune ca si cu steaua si vasluiul de anul trecut.
singura sansa sa iesi cu demnitatea mai putin sifonata, ca si craiovean, e ca pandurii sa o ia de la timisoara sa nu mai fie nevoie sa batem galatiul. altfel suspiciunea va ramane. nu o poti demonta. sa-i batem, dar nu ca o necesiate, ma-ntelegi?
S-a rupt Brazda.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Mai 2010, 00:45

ba uneka are dreptate. da ma, tata, ma! eu recunosc! din cauza mea a mutat mititelu echipa!

ps. fratica, inaintea postului meu era unul al lui JustMe. disparu. ma culc. vad lucruri care nu sunt. poate baturam si nu vazui bine. noapte buna!
S-a rupt Brazda.

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de rhadookoo » 17 Mai 2010, 00:52

uneka, nu stii nimic. Echipa a fost mutata la severin din cauza lui solomon, magaru si a mogulilor din presa locala.
De asemenea, un mare aport la aceasta mutare l-au avut suporterii SENZATIONALI de la Severin.
Sa avem incredere in echipa asta valoroasa si in proiectul fabulos al lui [miti] , care de la anul va castiga liga campionilor, liga europa si toate ligile inferioare, in ordine descrescatoare. shit
:-x [miti] :-x [miti] :-x [miti]

JustME

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 17 Mai 2010, 00:57

blixa scrie: ps. fratica, inaintea postului meu era unul al lui JustMe. disparu. ma culc. vad lucruri care nu sunt. poate baturam si nu vazui bine. noapte buna!
man mi-am sters singur mesajul respectiv pt ca limbajul nu era ok. sunt totusi moderator si ar trebui sa fiu mai cumpatat chiar si in fata unor oameni care bat campii cu gratie (nu dau nume sa nu se supere UneKa :-D ). in fine, e prea frumoasa victoria baschetbalistilor in fata lu' dinamo ca sa o stric cu astia ai lu' mititelu

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 17 Mai 2010, 00:58

blixa scrie:ba uneka are dreptate. da ma, tata, ma! eu recunosc! din cauza mea a mutat mititelu echipa!

ps. fratica, inaintea postului meu era unul al lui JustMe. disparu. ma culc. vad lucruri care nu sunt. poate baturam si nu vazui bine. noapte buna!
De FANI ca voi are nevoie Craiova care vin la meci cand echipa castiga iar cand pierde intra pe forum si injura patronu si face fel de fel de acuzatii.Majoritatea dintre voi nu aveti mai mult de 19 ani si va considerati mari fani .... ati venit si voi in ultimi 4-5 ani la stadion si gata ULTRAS.
Last edited by UneKa on 17 Mai 2010, 01:12, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 17 Mai 2010, 01:01

Resemnat!
Bravo Mititelule! Ne-ai invins! Cu atata indiferenta nu m-am mai uitat niciodata la un meci al Craiovei.

Cu ce ajunse sa se laude :"vedeti ca nu ne-a dat steaua meciul!?" Pentru el e cel mai important "sa scoata ochii" celor care "vor raul echipei".

[miti] Penibilule!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 17 Mai 2010, 01:01

uneka nu isi doreste nimeni raul echipei bag mana in foc pt majoritatea de pe forum.
facem si noi haz de necaz....avem si noi frustrarile noastre si ne este practic imposibil sa credem ca un om si-a permis sa mute echipa asta in akt oras indiferent de ce s-a intamplat pe stadion.
nu si-a permis nici netoiu asta care a fost mult mai contestar decat mititelu.
asta a fost doar o scuze...macar sa nu o fi facut din respect pt voi astia care inca mai aveti puterea sa inghititi atatea .
nu poti sa faci pe plac unui grup de 100 de oameni in detrimentul celorlalte zeci de mii.

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de rhadookoo » 17 Mai 2010, 01:09

@1948 lasa-l in pace pe aditza, nu ti-ai dat seama ca a descoperit si el forumul. Vorbiti si voi frumos ca poate pune o vorba buna la gabitza.

le: pardon, uneka e tatal domnului Mititelu.
Last edited by rhadookoo on 17 Mai 2010, 01:12, edited 2 times in total.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 17 Mai 2010, 01:10

1948 scrie:uneka nu isi doreste nimeni raul echipei bag mana in foc pt majoritatea de pe forum.
facem si noi haz de necaz....avem si noi frustrarile noastre si ne este practic imposibil sa credem ca un om si-a permis sa mute echipa asta in akt oras indiferent de ce s-a intamplat pe stadion.
nu si-a permis nici netoiu asta care a fost mult mai contestar decat mititelu.
asta a fost doar o scuze...macar sa nu o fi facut din respect pt voi astia care inca mai aveti puterea sa inghititi atatea .
nu poti sa faci pe plac unui grup de 100 de oameni in detrimentul celorlalte zeci de mii.
Iar cu atitudina unora de pe aici nici ca o sa se mai intoarca ....Oriucum probabil ca sunt singurul care sustin ca , Craiova se va intoarce in sezonul urmator indiferent de diviza in care va juca. Mititelu a vurt doar sa le arate contestatarilor ca echipa poate umple un stadion si in alt oras si nu depinde de ei. Majoritatea celor de aici vorbesc de craiova maxima si fac comparatii peste comparatii insa ei nici nu erau nascuti vorbesc si ei din auzite atata tot.

JustME

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 17 Mai 2010, 01:10

UneKa scrie:
blixa scrie:ba uneka are dreptate. da ma, tata, ma! eu recunosc! din cauza mea a mutat mititelu echipa!

ps. fratica, inaintea postului meu era unul al lui JustMe. disparu. ma culc. vad lucruri care nu sunt. poate baturam si nu vazui bine. noapte buna!
De FANI ca voi are nevoie Craiova care vin la meci cand echipa castiga iar cand pierde intra pe forum si injura patronu si face fel de fel de acuzatii.Majoritatea dintre voi nu aveti mai mult de 19 ani si va considerati mari fani .... a-ti venit si voi in ultimi 4-5 ani la stadion si gata ULTRAS.
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

nu prea ti-a placut scoala este ? :-D

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 17 Mai 2010, 01:12

blixa scrie:
1948 scrie:
legat de un eventual blat cu otelu ca sa ramanem in A ma doare undeva....am fost la toate meciurile din div B si cam 50 % din deplasari....pt mine nu asta e prb...oricum nu o sa le mai fac si nu ma intereseaza.
e prb lor unde vor sa joace sa demonstreze prin jocu prestat.

mai ultrase, noi ne stim de la meciurlie din B, asa ca vorbim aceeasi limba. nici pe mine nu ma pasioneaza in ce divizie jucam. eu nu am pretentia ca echipa sa fie cea mai buna ci sa fie cat d ebuna poate fi intr-un moment. daca tot ce poate e divizia 3, asta e, nici eu nu sunt al mai bun in domeniu, dar cand e ceva ma straduiesc cat pot. stradania e ceea ce conteaza.
problema e ca mizeriile din club ne pot confirma orice speculatie.
apoi: bagi mana in foc ca poti bate galatiul pe bune? dupa tot ce s-a intamplat pana acum? adica lipsa de experienta te impiedica sa bati clujul dupa 2-0 si om in plus, dar cu aceeasi lipsa d eexperienta poti sa bati o echipa grea ca otelul cand ai sabia deasupra capului?
pandurii iau 4 puncte. asa cred eu. deci trebuie sa batem galatiul, insa trebuie sa facem un efort mare de autosuficienta, sa credem 100% ca e pe bune. e aceeasi suspiciune ca si cu steaua si vasluiul de anul trecut.
singura sansa sa iesi cu demnitatea mai putin sifonata, ca si craiovean, e ca pandurii sa o ia de la timisoara sa nu mai fie nevoie sa batem galatiul. altfel suspiciunea va ramane. nu o poti demonta. sa-i batem, dar nu ca o necesiate, ma-ntelegi?
da te inteleg si te-ai exprimat pe intelesu tuturor.
asa este . totusi eu cred ca pandurii nu scoate puncte cu timisoara.
ma mai gandesc si la faptul ca otelu nu mai are nici un stes ca poate sa urce sau sa coboare si vin mai relaxati.
totusi daca jucam ca in prima repriza cu cfr putem bate pe oricine...dar din pacate meciu e de 2 reprize.
una peste alta un blat se uita repede si ramanem in A unde ne continuam drumu ala bun prost...o cadere in B e mult mai grava si costisitoare.
din pacate sau fericire eu am onoare si mai bine pici cu capu sus. ceea ce in ziua de azi mai greu.
cum am avut-o si cand am zis ca nu e ok sa cumparam loc pt div a cand am picat si ma bucur ca nu s-a intamplat asta spun ca e mai bine sa cadem pe valoare si prostia noastra.
dar cum parerea noastra nu o sa conteze niciodata...doar vorbim vorbe. tot ce vor ei vor face.

Închis