Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Bucuresti ?

Poll ended at 15 Mai 2010, 22:52

3
19
41%
1
10
22%
0
17
37%
 
Total votes: 46

sorin107

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2010, 09:32

ady_azzuro scrie:
PocoLoco scrie:Resemnat!
Bravo Mititelule! Ne-ai invins! Cu atata indiferenta nu m-am mai uitat niciodata la un meci al Craiovei.

Cu ce ajunse sa se laude :"vedeti ca nu ne-a dat steaua meciul!?" Pentru el e cel mai important "sa scoata ochii" celor care "vor raul echipei".

[miti] Penibilule!
sa stii ca acelasi sentiment l-am avut si eu.

nu stiu cum a facut, dar a reusit. poate nu-mi amintesc eu corect sentimentele de pe vremea lui netoiu, poate eram prea mic, poate nu-mi dadeam seama, dar parca nu m-am simtit niciodata mai scarbit ca acum. un nemernic, un nenorocit.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Mai 2010, 10:56

hm... chiar speram aseara ca luam un punct. din pacate...

trebuie neaparat sa facem macar egal cu galatiul.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

iuli

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 17 Mai 2010, 10:58

mie Stoichita imi pare un antrenor bun pt liga 1,daca avea liniste la oi lua titlul la pas.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Mai 2010, 11:00

UneKa scrie:
1948 scrie:uneka nu isi doreste nimeni raul echipei bag mana in foc pt majoritatea de pe forum.
facem si noi haz de necaz....avem si noi frustrarile noastre si ne este practic imposibil sa credem ca un om si-a permis sa mute echipa asta in akt oras indiferent de ce s-a intamplat pe stadion.
nu si-a permis nici netoiu asta care a fost mult mai contestar decat mititelu.
asta a fost doar o scuze...macar sa nu o fi facut din respect pt voi astia care inca mai aveti puterea sa inghititi atatea .
nu poti sa faci pe plac unui grup de 100 de oameni in detrimentul celorlalte zeci de mii.
Iar cu atitudina unora de pe aici nici ca o sa se mai intoarca ....Oriucum probabil ca sunt singurul care sustin ca , Craiova se va intoarce in sezonul urmator indiferent de diviza in care va juca. Mititelu a vurt doar sa le arate contestatarilor ca echipa poate umple un stadion si in alt oras si nu depinde de ei. Majoritatea celor de aici vorbesc de craiova maxima si fac comparatii peste comparatii insa ei nici nu erau nascuti vorbesc si ei din auzite atata tot.
ia fa si tu ca mititelu, si muta-te pe alt forum.


ps : nu pot sa cred ca nici acum cand suntem in [cenzurat] pana la gat si inca mai putem sa cade, mai exista idioti care cred in mititelu si-i iau apararea
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 17 Mai 2010, 11:46

am fost la meci, echipa noastra foarte slaba. daca picam, picam meritat. n-am inteles de ce a fost schimbat gaman ca la faza premeditoare cel care gresise a fost iliev. m-am uitat imediat dupa faza aia cand a gresit iliev si l-am vazut pe reghe cum a tasnit de pe banca si la chemat pe barbu de la incalzire.

sorin107

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2010, 11:55

gsm scrie:am fost la meci, echipa noastra foarte slaba. daca picam, picam meritat. n-am inteles de ce a fost schimbat gaman ca la faza premeditoare cel care gresise a fost iliev. m-am uitat imediat dupa faza aia cand a gresit iliev si l-am vazut pe reghe cum a tasnit de pe banca si la chemat pe barbu de la incalzire.

n-a fost schimbat gaman pt ca ar fi gresit, ci ca s-a accidentat.

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de evo_dk » 17 Mai 2010, 14:26

Am fost la meci, jalnica prestatia.

Rugati-va sa nu bata Otelul pe Vaslui ca e jale, apoi se bat cu rapid pentru locul 6. Au golaveraj mai bun ca dinamo inainte de meci 22-16 fata de dinamo 20-15.
Daca Otelul bate azi pe Vaslui se aproprie la 3 puncte de dinamo care are apoi la Vaslui.
suporter independent, Ex-HC...

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 17 Mai 2010, 14:40

Stai ma linistit, Rapid isi primeste punctele inapoi si ei vor juca in Europa.
Otelul poate sa ia si 6 puncte in urmatoarele 2 meciuri ca tot nu pot ocupa locul 6.

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Theodorus » 17 Mai 2010, 15:08

iuli scrie:mie Stoichita imi pare un antrenor bun pt liga 1,daca avea liniste la oi lua titlul la pas.
zici ca-i guardiola :-)
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

d`ampezzo

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 17 Mai 2010, 15:21

d`ampezzo scrie:Se va juca pe bune ... nu va fi blat
Vom pierde. Primim 2 goluri din 2 faze fixe...dominam tot meciul, jucam frumos dar nu avem sansa
Nu ai cu cine sa dai gol. Degeaba era Costea "capat de linie" ... " figuri in cap " dar fara el nu mergem. Iti facea 2-3 faze pe meci din care marcai. La fel si Piturca...e in gura portii si le infige.
Ieri n-a fost nimeni, n-ai avut ocazie ...
Zicea mititelu ca aduce batrani - Stoica , Bostina etc etc ... ar trebui vreo 2 atacanti parerea mea
Daca ai face o echipa - Lung - Dananae Iliev Gaman Balace - Prepelita(Bostina) Stoica Dilevski Gingioveanu - Costea Costea (Moraes, Kone)

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 17 Mai 2010, 15:41

evo_dk scrie:Am fost la meci, jalnica prestatia.

Rugati-va sa nu bata Otelul pe Vaslui ca e jale, apoi se bat cu rapid pentru locul 6. Au golaveraj mai bun ca dinamo inainte de meci 22-16 fata de dinamo 20-15.
Daca Otelul bate azi pe Vaslui se aproprie la 3 puncte de dinamo care are apoi la Vaslui.
Dinamo are avantajul rezultatelor directe cu Otelul, deci galatenii nu mai pot ocupa locul 6.
Oricum, o sa scoatem maximum un egal cu moldovenii si o sa stam cu morcovu' sa nu bata Poli Iasi pe Urziceni. Daca Pandurii bat azi Timisoara suntem retrogradati ca in ultima etapa au la Alba Iulia si mai iau sigur 3 puncte si de acolo.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 17 Mai 2010, 17:28

mi-a sugerat cineva ca meciul asta ar fi fost o copie a meciului romania-olanda de la euro. nu am vazut meciul, asa ca nu ma pot pronunta. voi ce ziceti?
Am zis!!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 17 Mai 2010, 18:07

A dispărut Craiova!

Imagine

Echipa de azi o declarăm nulă

Dacă în loc de Craiova ar scrie Cape Canaveral, şleahta ce poartă numele de “Ştiinţa” ar fi lansată în spaţiu cît mai departe, cu bilet doar pentru dus, destinaţia Planeta “Ruşine”. Aceasta ar fi singura şansă ca Universitatea să devină o echipă galactică.

Revenim cu picioarele pe pămînt. Aşteptăm intervenţia procuraturii. Nu pentru un blat, deşi în multe momente Steaua-Craiova a semănat cu Olanda -România de la Euro 2008. Magistraţii trebuie să se autosesizeze fiindcă nişte indivizi au purtat ilegal echipamentul formaţiei lui Oblemenco şi Balaci. Pe bune! Aşa joacă o echipă ameninţată cu retrogradarea? Fără un pic de ambiţie, fără răutate, fără să pună piciorul în contre? Nici o brumă de tactică, nici un dram de orgoliu. Era momentul unei probe de caracter. Dar cine să treacă testul, laşii ce solicită schimbare cînd au un cîrcel? Doar Silviu Lung jr nu s-a făcut de rîs. Ceilalţi au fost nişte glume sinistre ale meseriei de fotbalist.

Universitatea Craiova a mai primit o lecţie dură. A fost generoasă cu Steaua în ultimii ani şi serviciul nu i-a fost întors. Acesta e singurul plus al unei partide modeste. Că Universitatea nu a mai adăugat un semn de întrebare în rechizitoriul fanilor. Medicii susţin că există o teorie a seriilor. Sînt perioade cînd pacienţii ce intră în cabinet prezintă simptomele aceleiaşi boli, apoi maladia nu mai produce panică pentru cîtva timp. Reghecampf a sosit la “Ştiinţa” în momentul culminant. E nedrept să-i punem ştampila lui Reghecampf după un singur meci. Am mai făcut această eroare. L-am judecat după autogolul cu Danemarca pe un fundaş care a avut 9 ani cartea de muncă în Germania. E un gest de curaj, o nebunie să ceri bisturiul în timpul operaţiei, fără să te pui la punct cu anamneza celui de pe masa chirurgicală. Sau e doar inconştienţă. Un doctor în plus nu e însă o garanţie că bolnavul scapă cu viaţă.

Suporterii “juveţilor” au ascultat pînă la capăt potpuriul umilinţei. Un club condus după ureche. Îi veţi recunoaşte uşor pe nostalgicii “Craiovei Maxima”. Merg cu capetele în pămînt, dezorientaţi. Se tem să mai privească spre cer. Se mîndreau că “atît timp cît cerul e albastru sînt deasupra tuturor”. Nu sînt nori afară, e furtună în sufletele lor greu încercate.
Ce mare dramă e fotbalul, cînd guvernanţii decapitează salariile şi pensiile? Supravieţuieşti şi cu o leafă mai mică, înjurînd “binefăcătorii” de trei ori pe zi. Dar cum să trăieşti fără nici o bucurie?

http://blogsport.gsp.ro/fornade/2010/05 ... t-craiova/

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 17 Mai 2010, 18:09

Inregistrarea meciului:

http://www.fcsteaua.ro/tracker/

DoRyN

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 17 Mai 2010, 19:09

UneKa scrie: Iar cu atitudina unora de pe aici nici ca o sa se mai intoarca ....
De ce sa se mai intoarca daca [miti] a spus ca cei din Craiova nu merita echipa asta ?

Închis