[Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

DoRyN

[Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de DoRyN » 17 Iul 2010, 15:35

Universitatea Craiova isi va prezenta noul echipament si echipa intr-un meci amical cu Gaz Metan CFR Craiova, astazi la ora 17:00 pe stadionul Municipal din Tr.Severin.

Potrivit editie.ro:
Formula divizionarei secunde poate include în aceastã dupãamiazã si doi dintre fotbalistii împrumutati de Stiinta la Depou,Barbu si Surugiu, duelul acestora cu fostii coechipieri fiind dublat de cel fratern dintre Mãdãlin si Silvian Ciucã. Un titular indiscutabil pentru noua stagiune, dar o absentã certã astãzi în primul 11 al alb-albastrilor este Ovidiu Dãnãnae, care va pune capãt duminicã vietii de celibatar. Duminicã, de la ora 10, va avea loc cununia civilã la Primãrie, dupã-amiaza -cãsãtoria religioasã la Biserica “Sf.Treime”, urmând ca petrecerea sã se desfãsoare seara la un restaurant din Craiova.

“Duminicã semnez un contract foarte important, acela de cãsãtorie si sunt foarte fericit cã voi face acest pas”, a spus Ovidiu Dãnãnae.

Un alt moment festiv, dar de altã naturã a fost aniversarea lui Marius Ologu, mijlocasul oltean împlinind vineri 21 de ani. Si stafful administrativ al clubului din Bãnie a fost reîntregit vineri, dupã ce îsi pierduse presedintele odatã cu demisia lui Gheorghiþã Geolgãu. Acesta a revenit în functie la 24 de ore de la anuntarea despãrþirii,
convins de finantatorul Adrian Mititelu sã nu abandoneze la o lunã de la instalare.

Fanii care, pentru a-l vedea pentru prima oarã pe Gargorov, vor sfida cele 35 de grade preconizate vor beneficia de intrare liberã .

sorin107

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de sorin107 » 17 Iul 2010, 16:18

daca merge cineva la meci, il rog sa-l urmareasca pe surugiu, care e jucatorul nostru. va juca fie in flancul stang fie in flancul drept la mijloc, si mie mi se pare un jucator talentat si de perspectiva. l-am vazut in cateva meciuri la primavara, cand erau in divizia D, si mi-a placut tare mult cum se misca.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de dxtr009 » 17 Iul 2010, 16:33

hai craiova
adica gazu'
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

sorin107

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de sorin107 » 17 Iul 2010, 16:49

Aurel Ţicleanu a stabilit primul 11 cu care va începe partida de astăzi, cu Gaz Metan CFR Craiova.


Universitatea: Lung – Bărboianu, Găman, Iliev, Buşu, Prepeliţă, Dilevski, Gargorov, M. Costea, Dina, Stoianof.
Antrenor: Aurel Ţicleanu

eso

vai, ticleanu joaca cu stoianof titular. pfff...si iar insista cu m. costea mijlocas stanga, iar nu-l baga pe gangioveanu.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de manex » 17 Iul 2010, 17:14

1-0. costea. o:
pare destul de activ costea.Min. 11 Şut al aceluiaşi M. Costea, de la 20 de metri, care trece însă peste poartă.
Min. 8 Gol Universitatea Mihai Costea deschide scorul pentru Ştiinţa, după ce scapă singur cu portarul advers.
Min. 2 Prima ocazie pentru Universitatea. M. Costea şutează din interiorul careului, în plasa laterală.
Am zis!!

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de jianu_max » 17 Iul 2010, 17:24

1000 de specattori s-au inghesuit sa vada meciul de prezentare a echipei.cred ca mititelu isi pune mari semne de intrebare deja cu severinul asta..daca mai vin 5, 6 mii cu cfr cred se muta la slatina..
2-o ..tot costea..min 18
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de jianu_max » 17 Iul 2010, 17:28

3-0 .tot costea.min 21
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de lorenzaccio2 » 17 Iul 2010, 17:33

sorin107 scrie:Aurel Ţicleanu a stabilit primul 11 cu care va începe partida de astăzi, cu Gaz Metan CFR Craiova.


Universitatea: Lung – Bărboianu, Găman, Iliev, Buşu, Prepeliţă, Dilevski, Gargorov, M. Costea, Dina, Stoianof.
Antrenor: Aurel Ţicleanu

eso

vai, ticleanu joaca cu stoianof titular. pfff...si iar insista cu m. costea mijlocas stanga, iar nu-l baga pe gangioveanu.
La asta am explicatie : Henry Antchouet e inca nerefacut (dupa ce ca eu cred ca nu se intoarce...), Piturca poate nu a fost riscat deci a incercat un atacant de forta ca Stoianof... Roman si Gogosoiu sunt mai de viteza/tehnica dar mai fragili. Eu l-as fi sincer preferat pe Mihai Roman.

In legatura cu formula, sorine daca vezi meciul sa-mi spui pozitia lor de jucatori deoarece cred ca joaca cu 3 mijlocasi (Prepe-Gargorov-Spase) , si 2 jucatori (costea-dina) in spatele virfului.
Astept confirmare, insa daca mihai costea se excentreaza pe stanga , dina e constant in spatele lu stoianof, iar la presing sunt aliniati cei 3 mijlocasi de vorbesc, cred ca formula e 4-3-2-1, sau 4-2-3-1 cand avem balonul daca Prepe sau bulgarul fac pasu spre a construi atacuri.

iuli

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de iuli » 17 Iul 2010, 17:34

la astia joaca Barbu fundas central? :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de manex » 17 Iul 2010, 17:36

ce bine ar fi sa il tina pe mihai....sa pastreze gloantele si pentru ingimfatii de la cfr.
Am zis!!

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de jianu_max » 17 Iul 2010, 17:48

4 -0. dina.
scorul sper sa arate un joc bun al nostru, nu o echipa praf a gazului
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Masive

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de Masive » 17 Iul 2010, 18:15

Se pare ca Mihaita Costea e in forma apld

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de manex » 17 Iul 2010, 18:28

pentru cei care nu au realizat:A REVENIT STOIANOF!!!! sa vedeti nebunie. :o: :o: :o:
Am zis!!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de mihu » 17 Iul 2010, 18:33

manex scrie:pentru cei care nu au realizat:A REVENIT STOIANOF!!!! sa vedeti nebunie. :o: :o: :o:
sper ca nu e nimeni atat de tembel sa joace cu Stoianof titular...sper ca pana sambata sa revina Piturca
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de David » 17 Iul 2010, 18:36

4-2 ... :)-

Închis