[Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce rezultat debutăm în noua ediţie de campionat?

Poll ended at 25 Iul 2010, 20:34

victorie
25
45%
egal
10
18%
înfrângere
21
38%
 
Total votes: 56

iuli

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 21 Iul 2010, 10:04

Perspico scrie:
iuli scrie:
Perspico scrie:Stiu si eu cateva proverbe:
"cand te iei dupa un PROST, mai mare PROST esti!" :cool:
"prima oara este din intamplare. A doua oara e din greseala. A treia oara se cheama PROSTIE" :cool:
"PROSTIA este sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite" :cool:
Domnule Perspico ne cerem scuze ca unii dintre noi nu putem uri Universitatea Craiova,indiferent de patron.
Inteligenta dvs ne umileste si ne da de gandit,va rugam sa acceptati sa respiram acelasi aer cu dvs.
Deocamdata voi respirati acelasi aer cu Mititelu. Nici nu incepu campionatul si sunteti ciorchine pe ospatar. Mai rasfirati, baieti!
la cat de inteligent te crezi,ar fi trebuit sa pricepi ca nu-l suport pe Mititelu dar nu pot simti acelasi sentiment pt Universitatea.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Zapada » 21 Iul 2010, 16:00

eu ma multumesc si cu un egal, dar sper sa batem
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de AdrianR » 21 Iul 2010, 16:18

Severin, episodul doi
http://blogsport.gsp.ro/fornade/2010/07 ... sodul-doi/
CFR Cluj se întoarce la locul faptei. Craioveni, vă ţin picioarele?
Care e diferenţa dintre o echipă mare şi un cetăţean obişnuit al campionatului? Orgoliul! Nu trofeele, nici preşedinţii costumaţi în generali sovietici, cu salbe de medalii la gît. Orgoliul e combustibilul ce alimentează complicata maşinărie a unui club de fotbal cu pedigree. Joci sub presiunea amintirilor.
Dacă mîndria ar fi convertibilă în puncte, Craiova n-ar lipsi de pe podium. Procesul tehnologic n-a reuşit încă în Bănie. Nu e de mirare. Deşi e alintată “Ştiinţa”, echipa nu e condusă de oameni de ştiinţă. Transferul lui David Lopes a reaprins scînteia, Universitatea şi-a setat Europa League pe GPS. Dă-le oltenilor un fir de aţă şi-ţi vor broda o poveste frumoasă. Măcar după prima sa declaraţie, fundaşul brazilian a înţeles că Oltenia e patria tuturor posibilităţilor: “Îmi propun să joc cît mai bine, să dau maximum la fiecare meci şi să rămîn alături de echipă indiferent de situaţie”. Naufragiată pe Insula Eternei Speranţe, Craiova îşi scrie horoscopul în funcţie de maree.
Sorţii au fost generoşi cu Universitatea. Primul adversar e CFR Cluj. Ultima partidă ar fi avut nevoie de un test poligraf, iar Mercedesul lui Mititelu s-a ales cu un parbriz nou. Desfăşurătorul a fost rocambolesc. 2-0, om în plus pentru juveţi, şi apoi o prăbuşire lentă şi jenantă. CFR mai comandă o vitrină pentru trofee, Universitatea joacă la ruleta promisiunilor. Sîmbătă, oltenii pot scăpa de povara unei înfrîngeri mai ruşinoase decît o indică scorul. Dincolo de bugete şi de achiziţii va decide orgoliul. Crampele musculare n-au ce căuta într-un joc al bărbaţilor.
CFR s-a întărit evident, Bjelanovici şi Kivuvu vor provoca migrene rivalilor. Vorbim de o campanie de achiziţii eficientă. De ce? Pentru că fotbaliştii au fost recomandaţi de antrenorul Mandorlini, spre deosebire de anii în care Iuliu Mureşan şi diverşi impresari scriau agenda tehnicianului. Craiova n-a depăşit încă etapa preşedintelui-care-se pricepe-la-tot. Există şi un punct comun, ambele formaţii sînt vulnerabile în zona fundaşului stînga. Delegarea lui Alexandru Tudor pune şi ea gaz pe focul partidei. Craiova e păţită, Brad Pitt a ars-o chiar în meciul de cupă cu campioana, cînd lui Florin Costea i-a fost anulat un gol valabil. Să nu discutăm încă arbitrajul, sînt destui care au această sarcină în fişa postului.
După Supercupă, Iuliu Mureşan spunea că formaţia din Gruia are mentalitatea Stelei, varianta 1986. “Ştiinţa” nu are nevoie de implanturi de personalitate, trebuie să fie ea însăşi, chiar dacă joacă la Severin, într-un exil ce se prelungeşte prea mult.
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de ady1948 » 21 Iul 2010, 17:18

1x
cred ca vom castiga la limita
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de robert » 21 Iul 2010, 19:08

un fragment dintr-o declaratie a lu'Iuliu Muresan ma face sa cred ca vom castiga (....nu conteaza daca incepi cu o infrangere conteaza sa fii pe primul loc la final.....ceva in gewnu asta poate altfel formulata dar ideea era la fel

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de *Coco* » 21 Iul 2010, 19:09

Paronoia :laughing:

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Vraciul » 21 Iul 2010, 21:32

Cred ca vom incepe in formula 4-4-2 cu Lung-Dana,Gaman,Iliev,Lopes-Prepe,Dile,Gargorov,Costea-Dina,Piti
Ar mai putea sa apara unele modificari,cu Barboianu titular la mijloc si atunci cred ca o sa renunte nea Aurica la Piti si o sa joace un 4-2-3-1 .
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de ionut_u48 » 21 Iul 2010, 21:39

Vraciul scrie:Cred ca vom incepe in formula 4-4-2 cu Lung-Dana,Gaman,Iliev,Lopes-Prepe,Dile,Gargorov,Costea-Dina,Piti
Ar mai putea sa apara unele modificari,cu Barboianu titular la mijloc si atunci cred ca o sa renunte nea Aurica la Piti si o sa joace un 4-2-3-1 .
chiar daca busu e foarte slab nu cred ca l va baga pe lopes dupa cateva antrenamente cu echipa :hmm

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de blondu » 21 Iul 2010, 21:53

eu zic ca surpriza s-ar putea sa fie wobay.un 4-3-3.cu lung-dananae,gaman,iliev,barboianu-prepelita,dilevski,gargorov-wobay,dina,costea

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Cosmin™ » 21 Iul 2010, 22:38

Mai degraba : Lung - Dananae , Gaman , Iliev , Barboianu - Prepelita , Dilevski , Gargarov , Gangioveanu ( Piturca ) - Dina , M.Costea o:
Imagine

sorin107

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 22 Iul 2010, 08:29

blondu scrie:eu zic ca surpriza s-ar putea sa fie wobay.un 4-3-3.cu lung-dananae,gaman,iliev,barboianu-prepelita,dilevski,gargorov-wobay,dina,costea

n-o sa jucam tati cu 3 atacanti, o sa jucam 4-4-2 clasic, cu dina varf usor retras. si echipa o sa fie aproape la fel cu cea care a jucat cu gaz metan cfr craiova. diferenta e ca va intra dananae fundas dreapta si poate barboianu va juca in stanga in locul lui busu. nu cred ca va intra piturca titular, pt. ca n-a prins niciun meci de pregatire, a fost mai mult accidentat, si wobay in mod sigur nu e inca pus la punct cu pregatirea. asa ca, echipa o vad asa:

lung - dananae, gaman, iliev, busu (barboianu) - prepelita, dilevski, gargorov, m. costea - dina, stoianof.

Masive

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Masive » 22 Iul 2010, 10:42

Poate da Stoianof un gol cum a dat acum 2 ani la Urziceni. Mai bun Baird in locul lui

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Iul 2010, 11:16

Masive scrie:Poate da Stoianof un gol cum a dat acum 2 ani la Urziceni. Mai bun Baird in locul lui

te referi la golul ala cand, cu toata poarta in fata, goala, el a dat cu capul fix, deasupra portarului ??? (portar care de altfel, era sa si apere)

normal ca era mai bun baird ca stoianof. eu nu pricep cum dracu de inca mai exista un jucator ca asta la club
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de ady1948 » 22 Iul 2010, 14:03

stuparu_alexandru scrie:
Masive scrie:Poate da Stoianof un gol cum a dat acum 2 ani la Urziceni. Mai bun Baird in locul lui

te referi la golul ala cand, cu toata poarta in fata, goala, el a dat cu capul fix, deasupra portarului ??? (portar care de altfel, era sa si apere)

normal ca era mai bun baird ca stoianof. eu nu pricep cum dracu de inca mai exista un jucator ca asta la club
pai,il reinventeaza miti.


vine careva la severin? totusi e primu meci; nu prea ratez inceputu' de campionat
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de mihu » 22 Iul 2010, 14:10

nu stiu cat ar rezista in acest moment Lopes pe teren , dar la cat de masivi sunt ungurii nu ar strica sa fie fortat un pic...la noi in afara de Gaman , Iliev, Dilevski si poate Piturca daca v-a juca nu vad alt jucator sa se bata la forta cu jucatorii Clujului...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis