[Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce rezultat debutăm în noua ediţie de campionat?

Poll ended at 25 Iul 2010, 20:34

victorie
25
45%
egal
10
18%
înfrângere
21
38%
 
Total votes: 56

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de whiteLion » 25 Iul 2010, 00:19

blue_lions scrie:M. Costea nu trebuie jucat in banda stanga ca doar nu e Florin. Piturca e peste Dina care trebuie bagat rezerva in locul lui Gargarov. Stoianof a fost slab astazi, dar cu mult peste ce ma asteptam...
in rau sau in bine k nu inteleg ..... la faza aia cand a urmarit mingea pana in tusa a fost aplaudat pt efort, pacat k nu a mai avut forta sa centreze, oricum suntem slabi rau in atac ne trebuie un oportunist gen danciulescu ... mai greu la ce i s-a oferit de la tg. mures :smoke:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de blue_lions » 25 Iul 2010, 00:27

whiteLion scrie:
blue_lions scrie:M. Costea nu trebuie jucat in banda stanga ca doar nu e Florin. Piturca e peste Dina care trebuie bagat rezerva in locul lui Gargarov. Stoianof a fost slab astazi, dar cu mult peste ce ma asteptam...
in rau sau in bine k nu inteleg ..... la faza aia cand a urmarit mingea pana in tusa a fost aplaudat pt efort, pacat k nu a mai avut forta sa centreze, oricum suntem slabi rau in atac ne trebuie un oportunist gen danciulescu ... mai greu la ce i s-a oferit de la tg. mures :smoke:
in rau si in bine... adica din ce-mi aduc aminte si din ce juca la international, eu ma asteptam sa fie pamant...dar cum ai spus, s-a zbatut si e de apreciat, nu e vina lui ca nu poate mai mult. Danciu ar fi excelent, dar nu-l lasa Giovanni la Craiova nici mort.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 25 Iul 2010, 06:24

Universitatea - CFR a fost un joc modest, chiar plictisitor - rezultat echitabil pina la urma Pentru o echipa care s-a salvat in ultima etapa de la retrogradare in campionatul trecut, Universitatea s-a comportat acceptabil. Ciuca a surprins placut, iar Barboianu, Prepelita si M. Costea au fost modesti. Pacat ca avem o banca de rezerve care nu ofera mai nimic.

Nu se poate trage nici o concluzie acum - si vara trecuta echipa nu a jucat tocmai rau in amicalul cu Lazio si in prima etapa, 0-0, cu Dinamo. Sa mai asteptam 4-5 etape sa vedem unde sintem.

La lotul de jucatori, banca tehnica si conducerea pe care o avem ne putem bate la locurile 8-10 cu Otelul. Nu putem spera mai mult cind ne bazam pe Stoianof - atacant care a marcat 2 goluri in 56 de meciuri in Liga 1 !

Mititelu si-a incalcat din nou promisiunea de a nu mai vorbi la TV (pentru a cita oara ????). Vorbitul despre arbitraj dupa meci este total fara rost - solutia este sa avem un presedinte de club cu conexiuni la FRF.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Perspico » 25 Iul 2010, 12:05

Am facut un meci bun. Pana la urma am jucat impotriva campioanei. Mihai Costea il va depasi pe frate-sau, ii trebuie un pic mai multa concentrare. Penalty clar la faza in care a fost tinut. In prima faza niciun arbitru cu capul pe umeri nu ar fi dat 11m. Consider ca am pierdut 2 puncte, dar nu am inteles de ce a jucat CFR asa timid. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Nea Marin » 25 Iul 2010, 12:16

Daca Nila se indoia mai mult din mijloc in cadere ca sa accentueze tinerea aluia (si nu cadea secerat de picioare) poate il convingea pe arbitru... A, stai, ca era Tudor :-x
In rest, joc defensiv mai organizat, Gargorov si Ciuca surprize placute. o:
STIINTA SUNTEM NOI !

iuli

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 25 Iul 2010, 12:25

la faza in care Stoianof i-a furat mingea lui Nuno Claro a fost corner clar pt noi,am vazut foarte clar.la fel si Tudor,atunci a devenit limpede ca nu-i batem nicicum.
a dat niste faulturi in tusa la Ciuca de te doare mintea,pervers mare ce sa mai vorbim.

FreakBoy

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de FreakBoy » 25 Iul 2010, 13:34

iuli scrie:la faza in care Stoianof i-a furat mingea lui Nuno Claro a fost corner clar pt noi,am vazut foarte clar.la fel si Tudor,atunci a devenit limpede ca nu-i batem nicicum.
a dat niste faulturi in tusa la Ciuca de te doare mintea,pervers mare ce sa mai vorbim.
In primul rand a fost fault, Nuno claro l-a tinut clar pe stoianof dupa ce ii furase mingea...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de blixa » 25 Iul 2010, 17:23

ma, da' clujul asta a jucat ceva? ori am jucat noi foarte bine defensiv, ori clujul nu prea e campioana.
despre jocul nostru s-a cam spus tot, asa ca nu are sens sa mai repet eu pe aici. baietii mi s-au parut bine asezati, dar s-a vazut ca e meciul de inceput si pt noi si pt ei: a fost o perioada in care se gresea stupid de ambele parti.
ticleanu a facut schimbarile care se impuneau - nu a facut mutari surprinzatoare.
cu putin mai multa concentrare bateam.
S-a rupt Brazda.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de blue_titan » 25 Iul 2010, 18:01

cu ceva atac bateam...ne trebuie un atacant matur.

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de blondu » 25 Iul 2010, 19:36

inca un meci in care m-am convins de "mijlocasul" barboianu.acest jucator nu are dribling,nu are viteza,stie sa dea pase doar in spate,e firav eu chiar nu inteleg de ce tot insista cu el.ticleanu un pic fricos a doua repriza.putea sa joace cu 2 varfuri ca aia de abia stateau in ghete.

DoRyN

Egalul CFR-ului şi al arbitrului!

Mesaj de DoRyN » 25 Iul 2010, 19:41

Imagine

Unii consideră incorectă remiza albă de la Severin, argumentînd că Universitatea a jucat mai bine şi merita victoria. Observație justă. Într-adevăr, Craiova s-a dovedit superioară, cu precădere în repriza secundă, unui CFR care a făcut sîmbătă unul dintre cele mai slabe meciuri din ultimul timp. Modest, fără vlagă, fără orizont.

Egalul CFR-ului şi al arbitrului

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de evo_dk » 25 Iul 2010, 19:57

iuli scrie:la faza in care Stoianof i-a furat mingea lui Nuno Claro a fost corner clar pt noi,am vazut foarte clar.la fel si Tudor,atunci a devenit limpede ca nu-i batem nicicum.
a dat niste faulturi in tusa la Ciuca de te doare mintea,pervers mare ce sa mai vorbim.
Tudor a fost ieri in nota clasica, un arbitru overrated, nu lasa jocul liber si-l fagmenteaza la orice intrare la limita regulamentului. Eu cred ca omul asta are o problema psihica, mai ales cand vrea sa demonstreze ca-i suveranul si i vezi muia aia de stapan pe sine, de multe ori si pentru o prostie.

La faza aia nu a fost fault iar Stoianof a atins ultimul mingea.

Ce m-a deranjat a fost faultul al lui Panin la Mihai, nu are ce cauta sa-i apuce de brau dupa ce a fost depasit.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de DarkComy » 25 Iul 2010, 20:28

Vb cu tata de meciul Craiovei si la faza din min 10 sau 15 a lui Nila, el a comparat intrarea lui Nuno Claro cu cea a lui Branet care l-a rupt pe Florin...numai ca aici a fost o coliziune directa, precand la Florin, l-a luat in lateral.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de David » 25 Iul 2010, 23:44

nr. 32 de la cfr trebuia sa fie eliminat in min. 39 ( cot in fata lu' ciuca )
am vazut acum la recursu' etapei... :smoke:
+ 11 m. clar la costea in rep. a II-a

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de whiteLion » 26 Iul 2010, 00:16

David scrie:nr. 32 de la cfr trebuia sa fie eliminat in min. 39 ( cot in fata lu' ciuca )
am vazut acum la recursu' etapei... :smoke:
+ 11 m. clar la costea in rep. a II-a
bielanovici ..... pai s-a vazut tactica lor ..... la rupere, au avut 4 cartonase galbene luate, noi 0
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Închis