[Etapa 2]Steaua - Universitatea

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ghencea?

Poll ended at 31 Iul 2010, 20:37

3
18
31%
1
25
42%
0
16
27%
 
Total votes: 59

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de dantes » 03 Aug 2010, 01:43

Cred ca ar fi extrem de utila o organizare a suporterilor astfel incat astfel de luari de pozitie:
"În cazul în care astfel de ieşiri demne de teatrul burlesc, piperate cu urcări pe maşină şi declaraţii precum «Eu trebuie să iau titlul oricum şi prin orice mijloace», vor continua, ne rezervăm dreptul de a ne reevalua poziţia din acest moment", au transmis ieri, printr-un comunicat, membrii Asociaţiei Independente a Suporterilor Stelişti (AISS).

Cred ca schelalaiturile lui Mititelu, bocetele lui permanente si ar trebui si ele neacceptate si condamnate. Ele sunt nedemne pentru U Craiova si proiecteaza asupra clubului imaginea unor loseri de profesie . Doamne cat ii duc dorul lui Balaci si comentariilor sale pertinente, calificate si demne.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de stuparu_alexandru » 03 Aug 2010, 01:49

dantes scrie:Cred ca ar fi extrem de utila o organizare a suporterilor astfel incat astfel de luari de pozitie:
"În cazul în care astfel de ieşiri demne de teatrul burlesc, piperate cu urcări pe maşină şi declaraţii precum «Eu trebuie să iau titlul oricum şi prin orice mijloace», vor continua, ne rezervăm dreptul de a ne reevalua poziţia din acest moment", au transmis ieri, printr-un comunicat, membrii Asociaţiei Independente a Suporterilor Stelişti (AISS).

Cred ca schelalaiturile lui Mititelu, bocetele lui permanente si ar trebui si ele neacceptate si condamnate. Ele sunt nedemne pentru U Craiova si proiecteaza asupra clubului imaginea unor loseri de profesie . Doamne cat ii duc dorul lui Balaci si comentariilor sale pertinente, calificate si demne.

sa-nteleg ca tu ai fost singurul dintre noi care a zis "vai, am pierdut. asta e" ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de stiinta4ever » 03 Aug 2010, 04:50

dantes scrie:Cred ca ar fi extrem de utila o organizare a suporterilor astfel incat astfel de luari de pozitie:
"În cazul în care astfel de ieşiri demne de teatrul burlesc, piperate cu urcări pe maşină şi declaraţii precum «Eu trebuie să iau titlul oricum şi prin orice mijloace», vor continua, ne rezervăm dreptul de a ne reevalua poziţia din acest moment", au transmis ieri, printr-un comunicat, membrii Asociaţiei Independente a Suporterilor Stelişti (AISS).

Cred ca schelalaiturile lui Mititelu, bocetele lui permanente si ar trebui si ele neacceptate si condamnate. Ele sunt nedemne pentru U Craiova si proiecteaza asupra clubului imaginea unor loseri de profesie . Doamne cat ii duc dorul lui Balaci si comentariilor sale pertinente, calificate si demne.
Din cate stiu eu avem si noi o Asociatie din aia dar nu prea stie nimeni ce-i cu ei, cu ce se ocupa si de ce nu dau comunicate din astea bombastice....eu'i banuiesc ca's pe mana cu miti. Intre noi fie vorba cred ca atat de suparat a fost oierul in urma comunicatului cu pricina ca nici oile nu cred ca le mai mulse in seara asta....saracele mioare au fost mulse de bodyguarzi cu pistoalele la tample :)(
Apoi, Dantes, cu tot respectul, una e frate sa joci pe Nou Camp cu Barcelona sa ai 1-0 sa greseasca un tusier din Anglia sa zicem sa-ti anuleze un gol perfect valabil si apoi sa te bata Barca cu 2-1 si cu totul alta mancare de peste e sa se intample lucrul asta in ghena in rolurile principale fiind tatal valizelor confiscate de dna si la margine celebrul Only-cash....
Nu ca prin asta as fi de acord cu smiorcaielile mititelui pe la tv, dar mititelu stie el ce stie... :)-si cand nu stie ce sa mai faca se smiorcaie....
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

DoRyN

„De ce nu greşesc împotriva celor tari?“

Mesaj de DoRyN » 03 Aug 2010, 08:56

„De ce nu greşesc împotriva celor tari?“

Un fost mare arbitru a comentat, sub protecţia anonimatului, cazul Onicaş şi a vorbit despre sistem: „Dacă la meciul Steaua - Universitatea mergeau lucrurile în mod normal, s-ar fi adeverit scorul pe care vi l-am spus eu sâmbătă dimineaţă, 2-1 pentru Craiova. La 2-0 pentru Universitatea - aşa cum a fost scorul corect la un moment dat -, probabil că steliştii dădeau şi ei un gol până la urmă. În nici un caz însă Steaua nu putea egala. Eroarea asistentului Onicaş a fost evidentă, a spus toată lumea, inclusiv preşedintele LPF. Au ceva cu Mititelu! De ce nu greşesc împotriva celor tari?! După 20 de ani, în România nu se întâmplă nimic pozitiv. Cei care au fost tari au rămas tari, iar cei care sunt amărâţi trebuie să care la cei puternici. Ca şi la Bucureşti... Când te duci tu la ei, le duci tu, iar când vin ei la tine, le dai tot tu! Mă scol dimineaţa, mă uit în oglindă, văd că sunt urât, dar nu şi prost. Dacă ar fi să stăruim asupra meciului din Ghencea, ar fi interesant de aflat nota pe care a primit-o asistentul Onicaş din partea observatorului Constantin Ştefan, fostul portar al lui Dinamo“. Altfel, într-o analiză a erorilor arbitrilor împotriva Universităţii Craiova, prosport.ro a concluzionat că în sezonul trecut gruparea alb-albastră a pierdut pe mâna arbitrilor aproximativ 11 puncte şi o prezenţă în semifinalele Cupei României.



Ion Jianu, in Gazeta de Sud

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de ady1948 » 03 Aug 2010, 09:20

ady1948 scrie:
PocoLoco scrie:
ady1948 scrie:

da nicuninsemn al vreunei brigazi d-ale noastre? sau "greii sudului si nordlui" n-au facut deplasarea?am vazut la tv multe imagini si nu prea am vazut :)(
Din campionatul trecut, de la meciul de acasă cu Rapid, brigăzile nu-şi mai pun bannerele pe gard. Nici la meciurile care s-au juca pe Oblemenco, nici la cele din deplasare.

ma refer la tricouri si stegulete mai mici, de pilda la meciul cu tzfere cand neau batut cu 3-2 au purtat tricourile si au avut 2-3 japoneze

nu ma refeream la banner
:lol: ma refeream la steguletele alea cu ultras...numai conteaza oricum

ucv
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Psycho
membru
membru
Mesaje: 168
Membru din: 18 Iun 2010, 16:04

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de Psycho » 03 Aug 2010, 13:36

Jiji - "A fost offside juma' de metru,daca eu am vazut."
MORI BAA!
„Blestemaţi cei ce renunţă!"

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de dantes » 03 Aug 2010, 14:37

stuparu_alexandru scrie:
dantes scrie:Cred ca ar fi extrem de utila o organizare a suporterilor astfel incat astfel de luari de pozitie:
"În cazul în care astfel de ieşiri demne de teatrul burlesc, piperate cu urcări pe maşină şi declaraţii precum «Eu trebuie să iau titlul oricum şi prin orice mijloace», vor continua, ne rezervăm dreptul de a ne reevalua poziţia din acest moment", au transmis ieri, printr-un comunicat, membrii Asociaţiei Independente a Suporterilor Stelişti (AISS).

Cred ca schelalaiturile lui Mititelu, bocetele lui permanente si ar trebui si ele neacceptate si condamnate. Ele sunt nedemne pentru U Craiova si proiecteaza asupra clubului imaginea unor loseri de profesie . Doamne cat ii duc dorul lui Balaci si comentariilor sale pertinente, calificate si demne.

sa-nteleg ca tu ai fost singurul dintre noi care a zis "vai, am pierdut. asta e" ?
Poate ca aceste versuri vor avea darul sa fie mai limpezi decat am fost eu, in ceea ce am vrut sa comunic:
: "Din zei de-am fi coboratori, c-o moarte toti suntem datori/ Dar nu-i totuna leu sa mori sau caine-nlantuit"
Ideea e ca are mai putina importanta cum am trait eu sau tu aceasta infrangere, ci cum o traieste cel care reprezinta clubul Universitatea Craiova. Iar acela trebuie sa traiasca chiar si cea mai injusta infrangere cu multa demnitate. Sa transmita jucatorilor sai ca trebuie sa fie de mai buni, mai curajosi pentru a invinge chiar si importriva arbitrilor. Nu sa le arate, cum a facut-o mereu pana acum ca ei sunt dinainte invinsi, ca o conspiratie mondiala nu-i va lasa niciodata sa se inscrie si ei in randul invingatorilor. Cu o astfel de mentalitate jucatorii carora li s-a anulat un gol sa poata sa mai dea doua, nu sa predea armele cand mai sunt 20 de minute de joc si ei au victoria in buzunar.
Si apoi, jucatorilor carora tu le insufli ca esti invins orice ai face, ce perspectiva le oferi pentru a-i motiva sa continue alaturi de tine. Nu se vor gandi si ei ca ar fi timpul sa se mute din tabara loserilor, in tabara invingatorilor de profesie?
Vreau o atitudine ferma si demna, asa cum trebuie sa aiba un club mare, cu istorie, si asa cum erau si sunt inca toate, fara exceptie, luarile de pozitie ale lui Ilie Balaci.
Nu o atitudine care sa permita dusmanilor sa ne infinga inca o data cutitul in rana, atunci cand noi suntem deja la pamant. Nu vreau sa i se dea lui Becali ocazia sa spuna: "Sa retraga Mititelu echipa, eu o sa-i iau mai usor jucatorii", sau " Numai echipele mici se plang pe la televizor". Si nu vreau ca o lume-ntreaga sa ne planga de mila, asa cum li se plange invinsilor, vreau mereu, la infrangere sau la victorie, sa ne amintim ca noi suntem Universitatea Craiova.

Avatar utilizator
ulrichh
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 7
Membru din: 28 Mar 2010, 20:22

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de ulrichh » 03 Aug 2010, 14:42

se pare ca ne intoarcem la craiova!! http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... co-6758621
nimeni la meci!!

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de LUTU » 03 Aug 2010, 15:34

dantes, de acord, trebuie lucrat la moral, la mentalitate, trebuie invatati de mici ca vor fi furati des, dar trebuie sa stranga din dinti sa lupte si mai puternic, asa victoria e si mai frumoasa
strica si mititelu cu declaratiile lui ca suntem un club bogat , ca au salarii mari etc (mi-aduc aminte de ca zicea de Njock ca are salariu mai mare ca Bush) ; nu frate, noi trebuie sa fim modesti, corecti si cu onoare, lasa-i pe altii sa fie bogati
clubul asta a fost foarte iubit tocmai de asta, de ce sa incercam sa ne schimbam?
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de blixa » 03 Aug 2010, 16:06

lasa, ma! sa fim bogati. dar sa fie adevarat!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
RaduB
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 01 Mar 2009, 01:17

Steaua - Universitatea

Mesaj de RaduB » 03 Aug 2010, 17:39

Oare a cerut in mod oficial Stelei cineva de la Universitatea rejucarea partidei !?! Cine stie poate se gasea vreunu de la Steaua cu demnitate si mandrie sa accepte oficial rejucarea meciului !! Daca nu au facut-o (si nu am vazut nici un comunicat oficial sau vreo stire leggata de subiectul asta) inseamna ca lasa de dorit si unii din angajatii Universitatii Craiova !

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Steaua - Universitatea

Mesaj de stuparu_alexandru » 03 Aug 2010, 17:42

RaduB scrie:Oare a cerut in mod oficial Stelei cineva de la Universitatea rejucarea partidei !?! Cine stie poate se gasea vreunu de la Steaua cu demnitate si mandrie sa accepte oficial rejucarea meciului !! Daca nu au facut-o (si nu am vazut nici un comunicat oficial sau vreo stire leggata de subiectul asta) inseamna ca lasa de dorit si unii din angajatii Universitatii Craiova !
cred ca exagerezi. toata lumea stie ca nicaieri in lume nu s-au rejucat meciuri
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de PocoLoco » 03 Aug 2010, 18:21

Imagine :lol:

DoRyN

Mesaj primit prin formularul de contact

Mesaj de DoRyN » 03 Aug 2010, 20:45

sunt suporter dinamovist dar ce am vazut aseara este o mizerie a albitrajului romanesc care vrea sa scoata in relief valoarea echipelor mediocre ca steaua.pacat de campioana unei mari iubiri este singura si va ramane invincibila cu acest nume.forza craiova sa le dati 5-0 acasa la primavara ,aveti valoare dar vreau ca albitrii sa vo ascunda viciind rezultatele impotriva voastra.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Expeditor : itul <itul_xxxxxx@yahoo.com>

Data : 01.08.2010

IP : 89.123.165.XXX

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Steaua - Universitatea

Mesaj de u2blue » 03 Aug 2010, 22:27

stuparu_alexandru scrie:
RaduB scrie:Oare a cerut in mod oficial Stelei cineva de la Universitatea rejucarea partidei !?! Cine stie poate se gasea vreunu de la Steaua cu demnitate si mandrie sa accepte oficial rejucarea meciului !! Daca nu au facut-o (si nu am vazut nici un comunicat oficial sau vreo stire leggata de subiectul asta) inseamna ca lasa de dorit si unii din angajatii Universitatii Craiova !
cred ca exagerezi. toata lumea stie ca nicaieri in lume nu s-au rejucat meciuri
Ba da ... a rejucat Arsenal in cupa Angliei cu niste desculti. Au castigat cei de la Arsenal dupa un offside nedat sau penalty dat aiurea.
Wenger a acceptat rejucarea si a batut Arsenal cu 5-0 sau ceva de genul asta.

Închis