[Etapa 2]Steaua - Universitatea

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ghencea?

Poll ended at 31 Iul 2010, 20:37

3
18
31%
1
25
42%
0
16
27%
 
Total votes: 59

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de DarkComy » 02 Aug 2010, 03:18

Imagine
Imagine
Imagine
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de blue_titan » 02 Aug 2010, 09:03

la rece analizand... echipa trebuie sa fie pregatitat si psihic. nu stiu daca avem asa ceva la club. dupa anularea eronata a golului de 2-0, Mihai Costea alerga si se certa cu arbitrul.
Capu' sus. mergem inainte. daca jucam asa cum am facut-o in ghena , e imposibil sa nu apara rezultatele.

sorin107

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2010, 09:15

se pare ca avem in sfarsit o presa cat de cat pro. ar fi fost chiar culmea sa ne phoota si astia acum.

Avatar utilizator
eugenman
junior
junior
Mesaje: 25
Membru din: 08 Mar 2004, 07:38

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de eugenman » 02 Aug 2010, 10:00

Am fost atât de aproape... şi am fost furaţi la drumul mare. Suntem condamnaţi să fim singuri împotriva tuturor şi să fim de 2 ori mai buni decât adversarii dacă vrem să învingem. Altminteri, echipele-rechin ne vor toca mărunt cu arbitrii şi cu influenţa lor. Mă sufocam la tribuna 1 înconjurat de stelişti că nu puteam să strig alături de galeria alb-albastră.

Toţi suporterii adevăraţi ai Ştiinţei ar trebui să trimită mesaje de susţinere pe adresa de e-mail a clubului. Băieţii sunt cu moralul la pământ. Ca să surmonteze plumbul din picioare, dar mai ales ca să scape de amarul din suflet, au nevoie de susţinerea noastră, au nevoie să se ştie apreciaţi şi înţeleşi de noi. Ar fi frumos să le fie afişate în vestiar toate mesajele noastre de susţinere, nu credeţi?

Nu e nimic pierdut. Mergem înainte! Sezonul ăsta putem obţine lucruri frumoase dacă vom fi insistenţi şi vom avea încredere în noi.

Fruntea sus, Craiova are iar o echipă adevărată!
usteag
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de 1948 » 02 Aug 2010, 10:54

Portretul asistentului care a greşit grav la Steaua - Craiova » Ultimul arbitru al Cooperativei
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/portret ... 00895.html

sorin107

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2010, 11:37

Sergyu_costea scrie:Se pare ca infrangerea asta ne-a unit , ne-a apropiat. E bine ca reusim sa strangem randurile acum. Cu o victorie la Branesti , cu Timisoara va fi entuziasm mare o:

da, pt ca simtim ca se poate, ca ticleanu a facut o ekipa buna si ne simtim nedreptatiti, complet justificat. cu florin costea titular altfel am fi jucat meciurile astea. dar lasa, oricum iesim in fata din nou daca suntem uniti. macar orasul sa fie cu ekipa, si miti sa-si dea seama ca singur nu poate.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de blue_titan » 02 Aug 2010, 11:51

e timpul sa strangem randurile toti si sa aratam sustinere pentru echipa si sustinere de la club. este cel mai bun moment a mititelu sa faca pace cu suporterii si suporterii cu mititelu. Eu zic ca avem echipa in acest an . Ticleanu imi place, bun tactician, diplomat, etc.
Autoritatiile din Craiova sa ridice "mana de pace" pe care o asteptam toti.
Un plan concret din partea primariei ...

sorin107

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2010, 11:56

noi ce putem sa facem pentru o apropiere intre autoritati si mititelu? ca e clar ca are nevoie de ajutor si de sprijin, dar nu cred c-o s-o ceara niciodata! oare nu poate nimeni sa intervina pe-acolo pe langa badea, pe langa alti consilieri, cu o vorba buna pentru a-i impinge sa faca si ei un pas in acest sens? oare ei nu simt echipa asta, nu-i simt pe jucatori, pe ticleanu, chiar si pe noi? oare ei nu simt frustrarea si durerea asta? e momentul sa le fim alaturi! dac-as avea numarul de telefon al jucatorilor, al lui ticleanu, le-as trimite sms-uri gramada, daca tot nu ma pot duce la antrenament.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de FanStiinta » 02 Aug 2010, 12:03

Nea Marin scrie:Dar de idolul Craioveanu ce mai ziceti, fratilor? ce limbi le tragea si asta oilor comuniste ca e meritul lor ca au intors rezultatul... m-am lamurit si cu asta... pt. ce-o fi facut-o, a fost o limba gratuita sau adulmeca vreun post in stana/ oricum e penibil.
suflete de sclavi... :-x
:-x craioveanu, comentatoru impartial al pooly
taci in [****] ca vorbesti numai prostii

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de DarkComy » 02 Aug 2010, 12:35

Nea Marin scrie:Dar de idolul Craioveanu ce mai ziceti, fratilor? ce limbi le tragea si asta oilor comuniste ca e meritul lor ca au intors rezultatul... m-am lamurit si cu asta... pt. ce-o fi facut-o, a fost o limba gratuita sau adulmeca vreun post in stana/ oricum e penibil.
suflete de sclavi... :-x
:-x craioveanu, comentatoru impartial al pooly
DOAMNE UNDE AM AJUNS!! Ii dam la mumu lui CRAIOVEANU, pentru ca a vorbit civilizat de adversari. Se vede ca omul locuieste intr-o tara civilizata.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

conStiinta

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de conStiinta » 02 Aug 2010, 12:46

- cred ca e primul meci pe care il jucam pe bune cu spurcatii de cand a venit salvatorul cu ochelari ...
- nu este nici primul, dar sigur nu este nici ultimul in care suntem furati de sistem ...
- am avut ocazia sa vad meciul in eforie nord, neasteptat de multi sustinatori ai Stiintei in acel restaurant ucv
- printre behaitoarele din fata tv-ului s-a gasit unul (doar 1, mah!!!) singur care sa recunoasca furtul ("dar nu a fost ofsaid la golul 2 al lor"), restul salivau furaciunea ...
- multa dezamagire la manifestarile de dupa golul 2 (in special neagoe) si la final (iar neagoe, costesin, boldici ...)
- :-x dorele!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de mihu » 02 Aug 2010, 13:00

am vazut si declaratiile marilor jucatori de la steaua dupa meci, cam asa parca suna declaratia tiganului capitan , repetata apoi mai de toti la intrebarea despre golul anulat : nu ne intereseaza naoi ne bucuram ca am castigat....parca declaratia ciobanului suna cu arbitrii sau fara trebuie sa castigam campionatul...
No comment !!!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
eugenman
junior
junior
Mesaje: 25
Membru din: 08 Mar 2004, 07:38

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de eugenman » 02 Aug 2010, 13:17

Trimiteţi-le mesaje de încurajare băieţilor la adresa oficială a clubului: fcuniversitatea@rdscv.ro
Nici nu ştiţi câtă nevoie au în aceste momente de astfel de mesaje de încurajare...
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de gogu2005 » 02 Aug 2010, 13:19

nu-mi vine sa cred dar, am ajuns s-o spun si pe asta: nici macar dinam* nu ne-a furat in halul asta! ne opreau aiurea cu offside, ne umpleau de cartonase, ne luau jucatorii dar sa ne scoata mingea din poarta nu s-a intamplat.
m*ie echipei "Pitzi-kaka"
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de Nea Marin » 02 Aug 2010, 13:51

DarkComy scrie:
Nea Marin scrie:Dar de idolul Craioveanu ce mai ziceti, fratilor? ce limbi le tragea si asta oilor comuniste ca e meritul lor ca au intors rezultatul... m-am lamurit si cu asta... pt. ce-o fi facut-o, a fost o limba gratuita sau adulmeca vreun post in stana/ oricum e penibil.
suflete de sclavi... :-x
:-x craioveanu, comentatoru impartial al pooly
DOAMNE UNDE AM AJUNS!! Ii dam la mumu lui CRAIOVEANU, pentru ca a vorbit civilizat de adversari. Se vede ca omul locuieste intr-o tara civilizata.
Crezi ca-mi produce vreo placere dezamagirea asta? Oricat ar fi de civilizat, nu putea sa-i laude ca "e meritul lor ca au intors rezultatul". E meritul arbitrilor! Dar se pare ca interviul a fost trunchiat de sclavii din tv, cum zicea cineva aici.
In fine... Nu-i dam la mumu, fie, scuze, dar nici nu-l mai iubim ca inainte...
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis