[Etapa 2]Steaua - Universitatea

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ghencea?

Poll ended at 31 Iul 2010, 20:37

3
18
31%
1
25
42%
0
16
27%
 
Total votes: 59

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

[Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de PocoLoco » 24 Iul 2010, 20:37

In etapa a doua intalnim singurul "grand" pe care n-am reusit sa-l invingem in "era Mititelu". Steaua a schimbat aproape toata echipa, inclusiv stafful tehnic si o parte din cel administrativ, si este vazuta de foarte multa lume ca fiind principala favorita la castigarea acestei editii de campionat.
Trebuie amintit si de suspiciunile de blat care au insotit aproape fiecare intalnire cu echipa din Ghencea, dar se pare ca relatiile de prietenie dintre cele doua cluburi s-au racit o data cu "cazul Stoica".

Meciul se va disputa sambata, 31 iulie, ora 20.00 si va fi transmis in direct de DigiSport.

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de ady1948 » 24 Iul 2010, 20:44

e simplu : cu 0
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

costy87
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 19 Sep 2007, 10:28

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de costy87 » 25 Iul 2010, 10:06

cred ca va fi un egal...?!

Masive

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de Masive » 25 Iul 2010, 10:44

Presa ii umfla prea mult p-astia de la Steaua.Transferuri Steaua, steaua face,steaua.. piturca,ienei,becali....... dar nu termina mai sus de 5 cu tot cu pizdi al lor.
Daca castiga cu U Cluj toata saptamana nu mai despre cat de bine a jucat steaua si ce mare e pizdi...se va discuta



Nu stiu ce sa zic....Un egal e bun si mai apoi o victorie cu branestiul

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de Nea Marin » 25 Iul 2010, 12:19

O s-o cam "lom"... Cine sa dea gol?... Poate intra al mic sa-i dea gol lu ta-su :)(
STIINTA SUNTEM NOI !

momea tudorica
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 26 Iun 2010, 18:49

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de momea tudorica » 25 Iul 2010, 13:42

Fratilor u craiova e o forta doar daca mai luam un atacant foatre bun restul e k

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de PocoLoco » 25 Iul 2010, 14:02

Sergyu_costea scrie:...clujenii sunt cu mult peste stelisti...
Sa asteptam si meciul de azi al stelistilor de la Alba Iulia.
Dupa cum a jucat CFR-ul ieri, mi-e greu sa cred asta.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de stuparu_alexandru » 25 Iul 2010, 15:02

Sergyu_costea scrie:Pai ma bazez pe loturile celor doua echipe cand spun asta. CFR are 2 echipe care se pot bate ambele la campionat. Au insa un antrenor slab , Mandorlini nu e de nivelul jucatorilor. steaua e umflata de presa si asta se va vedea. Din punctul meu de vedere nu poti emite pretentii inca din primele etape din moment ce tu schimbi aproape tot lotul , iar cand noii veniti mai sunt si de la pandurii , international , brasov sau liberi de contract e cu atat mai greu. Piturca ar fi singurul punct forte al oilor. Eu zic ca nu bat astazi la cluj.
vezi ca si aia de la u au schimbat toata echipa, si daca steaua a transferat jucatorii cheie de la diverse echipe, u cluj (prostu de walter), a luat numai bau-bauri de jucatori terminati. d.p.d.v. al antrenorilor, piturca e clar peste ala de la cluj. d.p.d.v. al loturilor, steaua e peste ei iar... o sa bata aia de la steaua azi (mai ales c-am pus pe ei la pariuri, asa ca cel putin sper). dar cred ca vor castiga chinuit
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

ozzy

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de ozzy » 25 Iul 2010, 19:30

Cand ma uit la oitze cum joaca si imi aduc aminte ce se bucurau unii cand ii aburea mititelu ca vine nea Pitzi la noi...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de manex » 25 Iul 2010, 21:30

'te-n gura dorele! :eek:
Am zis!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de blue_titan » 25 Iul 2010, 21:34

il vedem sambata in teren. sa vezi injuraturi ce isi ia...

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de lorenzaccio2 » 25 Iul 2010, 22:04

Deci Dorele, mai bine te abtineai, esti o curva de om...
Bun, sa ne ocupam de fotbal: contrar la ceea ce am crezut toti, Aurel a evoluat intr-un 4-2-3-1 prudent care a reusit sa se pise pe ardelenii din ouagadougou...
Dar nu a marcat. Pentru ca Dina nu are mobilitate si nici rautate de varf impins.... Mihai Costea nu a jucat rau, dar eu cred ca ar avea mai multa reusita varf impins...

Deci cum jucam cu Steaua ca nu am vazut meciul animalelor comuniste?
-Eu cred ca pe partea lui Ciuca (de altfel excelent, rau in interventii) e un risc cu viteza imigrantului Balen Nipulitza. Busu e mai mobil dar e clar slab, iar David Lopes nu va fi gata. Deci decat sa riscam cu Busu, va trebui bine dublat Madalin, de Iliev si Spase.
-In fata Stancu bine luat in primire de Gaman sau Iliev si e rezolvata treaba... La fel, Dananae il phoote pe Maria Tanase si scapam de atacurile stelutzei.
-O problema de privit la mijloc. Au jucat cu Pacurar si Radut, doi jucatori tehnici. Cei care au vazut cum au jucat? Cu Barboianu si Spase le facem fata? Eu cred ca eforturile lui Barbo si lectura lui Spase ii blocheaza.

In fata trebuie inovat. Sper sa vina Piturca, sau jucam cu M.Costea varf. Sa intre Gangioveanu? Prepelita si Gargorov clar titulari. Deci ma gandesc la un Gangioveanu-Gargorov-Prepelita si varf impins M. Costea.
Sau M. Costea-Gargorov-Prepelita si varf Piturca.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de dxtr009 » 25 Iul 2010, 22:42

am inteles k busu ar fi fost usor accidentat, d aia a fost preferat ciuca(s a descurcat f bine)
cat despre dorel..jucator determinant, asa cum ma asteptam
eu zic k steaua bate..cu cfr m am inselat, am zis k spulbera severinul, dar au fost mai buni mititeii
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

d`ampezzo

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de d`ampezzo » 25 Iul 2010, 22:51

A zis bine lorenz
Piturca ar merge in meciul cu Steaua, desi nu stiu cat de sanatos ar fi sa il pui sa joace contra familiei ...
Prepelita si Costea au fost cei mai slabi jucatori cu CFR ... poate daca am juca cu Costea varf si nu in banda s-ar schimba lucrurile.
Se observa ca Steaua aglomereaza centrul si are posesie, astfel obliga adversarul sa iasa la presing din formatie si Steaua obtine spatii de atac. Am vazut ca fundasii laterali ai Stelei urca la mijloc pentru a creea superioritate in constructie. Aici putem profita de contraatacuri rapide pe spatii largi contra fundasilor centrali lenti ai stelei.
Va trebui sa inscriem repede altfel ne vor sparge arbitrii, atentie la greseli individuale si faze fixe. Steaua nu joaca nimic, doar profita de arbitrii si speculatii din greseli adverse. Modelul clona-barcelona, aglomerezi centrul, tii de minge si nimereala 2 faze si-un gol.

Lung - Dananae Iliev Gaman Ciuca - Dilevski Barboianu - Prepelita Gagarin - Costea Gingioveanu

sorin107

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 26 Iul 2010, 08:26

Sergyu_costea scrie:Eu as vrea o formula fara Barboianu , cu Prepe in centru , mai ofensiva un pic. Stiu ca nu va fi asa. Ciuca nu ar trebui schimbat , Lopes nu cred ca e gata. Formula mea:

Lung - Dana , Gaman , Iliev , Ciuca - Prepe , Spase - Gangio , Gargorov , Mihai - Dina

Cand revine Uby sa intre in locul lui Dina , iar Mihai sa treaca draq atacant central.

nu cred ca e cazul sa jucam mai ofensiv, mai ales in deplasare. nu stiu de ce, dar de cand ma uit la fotbal, cand jucam pe stadionul oilor mi se pare mereu c-am avea 1 om in minus. trebuie sa stam bine in teren, sa ne tina balamalele fizic si sa avem suflu si vana cand iesim pe contra. asa ca as juca cu barboianu titular, l-as lasa pe prepelita acolo in banda, pentru ca face si faza defensiva, are travaliu bun. eu as merge pe 2 formule, aproximativ asemanatoare, in functie de alex piturca.

lung - dananae, gaman, iliev, ciuca - barboianu, spase - prepelita, gargorov, m. costea - piturca

sau

lung - dananae, gaman, iliev, ciuca - barboianu, spase - prepelita, gargorov, gangioveanu - m. costea

Închis