[Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in meciul cu banatenii?

Poll ended at 16 Aug 2010, 14:51

3
32
59%
1
7
13%
0
15
28%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de LUTU » 18 Aug 2010, 13:10

stuparu_alexandru scrie:
UneKa scrie:? Nu se gasesc 2-3 oameni capabili sa faca o asociatie si dupa un purtator de cuvant care stie sa vorbeasca eventual student la drept?
A se verifica ip-ul sa nu se creada cumva ca ma laud singur. Nu are nimic in comun reamarca lui cu faza elenei udrea de la radio. :lol: :lol: :lol: :lol:
adevarul e ca ai fatza de cel putin membru de asociatie :lol:
acum fara misto, chiar e nevoie de cineva din Craiova, poate chiar forumist, sa iasa la inaintare sa-i dam banu de deplasari, coregrafii :)-
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

DoRyN

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de DoRyN » 18 Aug 2010, 13:10

@LUTU, ce scrii tu este un alt plan de discutie.

Asociatia există, daca cineva vrea sa discute cu ei o poate face, asta am vrut să subliniez.

Nu are cum sa te reprezinte, daca nu esti membru ! Atunci cand vei fi membru, ai dreptul de a alege si a fi ales si poti sa un vot pentru cei care reprezinta asociatia.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2010, 13:23

LUTU scrie:
[Brigada26]Poe scrie:
DoRyN scrie:Exista asociatia, dar chiar crezi ca e dispus Mititelu sa discute cu reprezentantii suporterilor ?
unora le place sa se bage in seama, dar nu au habar despre faptul ca exista o asociatie a suporterilor in Craiova...
da, stim si noi ca exista ASO
daca pe voi va reprezinta si sunteti multumiti de ce fac ei asta e... tocmai de asta ochelaristul nu baga in seama ASO, ca sunt slabi sau n-are cu cine discuta... la primarie cand s-a discutat prima data revenirea daca erau reprezentanti oficiali ai ASO intrau si ei la negocieri... asa au fost 5 insi, persoane fizice, care n-au fost bagati in seama
are ASO un presedinte serios care sa ne reprezinte sau un purtator de cuvant ceva care sa tina legatura cu suporterii, cu presa?
Daca face rost sa-l bage la inaintare si va fi ajutat din toate punctele de vedere
A-S- O cred ca exista doar in acte. Nu am vazut ceva serios in ultima vreme care sa ceara o discutie oficiala la club. Clubul nu va veni niciodata sa ne intrebe ceva, in schimb , noi organizati putem cere o intrevedere cu "marele" [miti] .

In rest, baietii in tenisi si cu maini in buzunare , in afara de strambatul din nas si proteste din taste, nu vor face nimic.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de LUTU » 18 Aug 2010, 13:56

DoRyN scrie:@LUTU, ce scrii tu este un alt plan de discutie.

Asociatia există, daca cineva vrea sa discute cu ei o poate face, asta am vrut să subliniez.

Nu are cum sa te reprezinte, daca nu esti membru ! Atunci cand vei fi membru, ai dreptul de a alege si a fi ales si poti sa un vot pentru cei care reprezinta asociatia.
da, poate fi un alt plan de discutie...
dar te contrazic cu membrii. Nu trebuie neaaparat sa fiu membru al unei asociatii ca sa fiu reprezentat de acea asociatie. Asa puteau sa numeasca asociatia lu x, y, z, dar asta e AS Olteni. Dar daca ei nu vor sau nu sunt in stare sa ne reprezinte doar ei au de pierdut
Cu voturile iar nu poti sa stii, depinde ce scrie in statut, de obicei doar cei care fac parte din consiliul director si cei cotizanti sau de onoare au drept de vot.
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de ady1948 » 18 Aug 2010, 15:45

LUTU scrie:
DoRyN scrie:@LUTU, ce scrii tu este un alt plan de discutie.

Asociatia există, daca cineva vrea sa discute cu ei o poate face, asta am vrut să subliniez.

Nu are cum sa te reprezinte, daca nu esti membru ! Atunci cand vei fi membru, ai dreptul de a alege si a fi ales si poti sa un vot pentru cei care reprezinta asociatia.
da, poate fi un alt plan de discutie...
dar te contrazic cu membrii. Nu trebuie neaaparat sa fiu membru al unei asociatii ca sa fiu reprezentat de acea asociatie. Asa puteau sa numeasca asociatia lu x, y, z, dar asta e AS Olteni. Dar daca ei nu vor sau nu sunt in stare sa ne reprezinte doar ei au de pierdut
Cu voturile iar nu poti sa stii, depinde ce scrie in statut, de obicei doar cei care fac parte din consiliul director si cei cotizanti sau de onoare au drept de vot.

ideea e ca daca alegem un conducator care stie decat sa dea cu pumnul si sa se bata cu,caramada-n piept nu ajungem niciunde.

Ne trebuie o persoana care impune respect, care are un grad ridicat de cunostiinte il ale "dreptului" si care cu,care sa poti purta o discutie
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de dxtr009 » 18 Aug 2010, 20:50

n am inteles nici pana acum faza cu lipsitul de la peluza nord si 'discutiile private"

puteti sa dati detalii, sau sa traim in mister si discutam p zvonuri ?
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de David » 18 Aug 2010, 22:49

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... va-6948328

Site-ul oficial al LPF a emis azi un comunicat de presă cu marcatorii şi cartonaşele galbene din etapa precedentă a Ligii I.
La meciul Craiova - Timişoara ca marcator pentru olteni apare în locul lui Alexandru Victorio Piţurcă numele lui .. Victor Piţurcă.

Imagine

DoRyN

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de DoRyN » 19 Aug 2010, 07:37

Victor Piturca cu tot neamul lui :)

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de SLH » 19 Aug 2010, 18:05

dxtr009 scrie:n am inteles nici pana acum faza cu lipsitul de la peluza nord si 'discutiile private"

puteti sa dati detalii, sau sa traim in mister si discutam p zvonuri ?


credeam ca s-a inteles, s-au primt(fata in fata) iarasi amenintari de la interlopii din oras, fiind in imposibilitate de a ne exprima liber noi am hotarat sa nu venim la meci organizat, acelasi lucru s-a intamplat si cu cei de la sud, insa ei au ales sa vina la stadion si sa se conformeze

ASO e practic sezione(nu a mai vrut nimeni sa participe la creearea asociatiei, insa acum vor toti sa intre la meci pe raspunderea ei), deci e in aceiasi situatie

in concluzie cu exceptia unei revolte reale a tuturor suporterilor(ceea ce e irealizabil) nu ai voie decat tralala, lulu ce tare e mititelu, eu tin cu echipa indiferent unde joaca, eu vin la stadion doar pt echipa, daca pleaca asta nu vine nimeni, etc

deci ca atitudine pe stadion galeria nu mai exista, e timpul sa existe in sfarit t2

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de PocoLoco » 25 Aug 2010, 20:43

Asa patron, asa peluza... :-(
Cuvintele sunt de prisos.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de manex » 25 Aug 2010, 20:59

SLH scrie:
ASO e practic sezione(nu a mai vrut nimeni sa participe la creearea asociatiei, insa acum vor toti sa intre la meci pe raspunderea ei), deci e in aceiasi situatie
asta.....e o discutie foarte lunga. sa inteleg ca aso nu mai trimite faxuri la deplasari daca ei nu merg?
Am zis!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de SLH » 25 Aug 2010, 21:19

manex scrie:
SLH scrie:
ASO e practic sezione(nu a mai vrut nimeni sa participe la creearea asociatiei, insa acum vor toti sa intre la meci pe raspunderea ei), deci e in aceiasi situatie
asta.....e o discutie foarte lunga. sa inteleg ca aso nu mai trimite faxuri la deplasari daca ei nu merg?
mi se pare pefect normal

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de manex » 25 Aug 2010, 22:12

mda.
Am zis!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de alex.p » 25 Aug 2010, 22:15

manex scrie:mda.
Dar de ce nu isi face si altii asociatie? Ei au o asociatie, nu vin intr-o deplasare, dar trebuie sa raspunda pentru ce fac cei care merg? E ilogic.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Copacul » 25 Aug 2010, 22:34

alex.p scrie: Dar de ce nu isi face si altii asociatie? Ei au o asociatie, nu vin intr-o deplasare, dar trebuie sa raspunda pentru ce fac cei care merg? E ilogic.
care este :lol:
C O P A C U LImagine

Închis