[Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte ne întoarcem de la Ploieşti ?

Poll ended at 21 Aug 2010, 01:55

3 p.
12
29%
1 p.
12
29%
0 p.
18
43%
 
Total votes: 42

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

[Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 16 Aug 2010, 01:54

Imagine vs. Imagine
Stadionul “Astra” , Ploieşti
Sâmbătă , 21 August 2010 , ora 20.00 , GspTV

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Aug 2010, 01:56

Luam bataie si vine Piti.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 16 Aug 2010, 02:02

ady_azzuro scrie:Luam bataie si vine Piti.
Doamne Ajuta! As prefera infrangere in meciul asta, daca ar insemna venirii Satanei.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 16 Aug 2010, 02:17

DarkComy scrie:
ady_azzuro scrie:Luam bataie si vine Piti.
Doamne Ajuta! As prefera infrangere in meciul asta, daca ar insemna venirii Satanei.
mai bine nu. dupa 5 etape ramai cu 2 puncte. mai bine te bate dinamo sau rapid si pleaca dar nu echipele "mai slab cotate"
oricum cred ca nu pierdem ... cred ca scoatem minim un egal. E greu sa bati pe cineva fara un atacant bun

Intrebare: De Costea ce se aude? sunt sanse sa revina la inceputul lui septembrie sau macar sfarsitul?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 16 Aug 2010, 08:47

s9k3k3 scrie: Intrebare: De Costea ce se aude? sunt sanse sa revina la inceputul lui septembrie sau macar sfarsitul?
revine cam in aceeasi perioada cu mutu :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 16 Aug 2010, 09:13

AdrianR scrie:
s9k3k3 scrie: Intrebare: De Costea ce se aude? sunt sanse sa revina la inceputul lui septembrie sau macar sfarsitul?
revine cam in aceeasi perioada cu mutu :-)
am inteles la tv ca revine in luna noiembrie

robby16
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 8
Membru din: 13 Aug 2010, 14:13

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de robby16 » 16 Aug 2010, 12:01

astra si mediasu sunt,dupa parerea mea, printre cele mai surprinzatoare echipe si tocmai de aia ma astept la astra...dupa un super meci la cluj,sa faca unul foarte slab si cred k o sa ii batem lejer.
FORTZA STIINTA!!!!!!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 16 Aug 2010, 13:03

ne bat

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de Termopan » 16 Aug 2010, 13:15

putem sa`i batem, dar daca jucam cum am jucat la branesti, o luam mult mai grav...
SIEG HEIL il muce!!!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 16 Aug 2010, 14:56

o sa luam bataie iarasi, iar dupa meci vezi declaratia " baietii sunt marcati psihic dupa meciul pierdut in ultimul minut contra timisoarei si de aceea nu s-au putut concentra". eu sincer mi s-a facut lehamite de atata bataie de joc pe care o putem traii de 10 ani de zile. nu suntem in stare sa aducem un antrenor bun la echipa, nu suntem in stare sa apropriem fostele glorii la echipa, nu suntem in stare sa aducem jucatorii care sa poata faca diferenta. stam de 5 ani de ziel cu acelasi lot ne laudam cu nu vindem nimca ptr ca ai nositrii sunt o "serie limitata" (aici ii dau dreptate de 5 ani de zile cred si eu ca au ajuns non-valori), si cate si mai cate M-AM SATURAT SA VAD sa mai astept un an de zile sa vad aceeasi declaratie "m-am invatat minte am fost prost sfatuit, de acum incolo voi cantari cu foarte mare atentie ca sa nu se mai repete greselile de anii precedenti etc. eu unul am ajuns la capatul rabdarii NU MAI CRED IN TINE DOMNULE MITITELU! vinde-ti toata echipa si las-o la altul s-o ia de la zero. ca sia asa in fiecare an o luam de la zero.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 16 Aug 2010, 15:16

robby16 scrie:astra si mediasu sunt,dupa parerea mea, printre cele mai surprinzatoare echipe si tocmai de aia ma astept la astra...dupa un super meci la cluj,sa faca unul foarte slab si cred k o sa ii batem lejer.
FORTZA STIINTA!!!!!!
Te uiti la meciuri din WC? astra a jucat bine si cu medias si cu CFR. Inaintea meciului cu branesti erau tot felul de comentarii: 7-0 , mergem si ii batem pe tarani, 3 puncte sigure si am plecat cu 0 pct.
Daca plecam cu 1 punct e bine daca plecam cu 3 e si mai bine doar sa plecam cu ceva de acolo (puncte) :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 16 Aug 2010, 15:39

Meciul e foarte greu mai ales ca la Astra tot timpul am avut probleme mari in a castiga puncte...sicer nu vad cum am putea sa castigam dar poate poate un punct reusim sa scoatem

Avatar utilizator
dan18ro
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 01 Sep 2004, 00:46

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de dan18ro » 16 Aug 2010, 16:55

La cum am jucat meciul cu Timisoara...imi dau seama ca habar n-avem sa atacam...ma uitam la Iliev cum se uita dupa cineva cui sa dea pasa...nu stim sa ne demarcam la mijloc...aruncam mingi de la fundasi pe atacanti...si poate poate iese ceva...
Ticleanu....m-a dezamagit...cand l-am vazut ca a bagat 3 mijlocasi la inchidere...in momentul in care aveam nevoie de un "titirez" ca Firtulescu pentru contra atac...Cand joci acasa si te aperi...arata cata incredere ai tu ca antrenor in echipa...sincer (doar parerea mea) mai bine o infrangere "frumoasa" decat un joc "urat" si inchis...
ucv Sper sa scoatem ceva la ASTRA dar nu cred...raman totusi suporterul unei echipe ce, de mult, se zbate in mocirla...inca mai cred in mituri cu pasarea Phoenix HAI CRAIOVA!!! ucv

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 16 Aug 2010, 22:49

Eu as vrea sa vina Napoli.. Piturca e prea scump si a zis clar ca nu vine la mijlocul sezonului. Plus ca nu era regula aia care nu-ti dadea voie sa antrenezi 2 echipe in acelasi sezon ?
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de ionut_u48 » 16 Aug 2010, 22:54

anakin scrie:Eu as vrea sa vina Napoli.. Piturca e prea scump si a zis clar ca nu vine la mijlocul sezonului. Plus ca nu era regula aia care nu-ti dadea voie sa antrenezi 2 echipe in acelasi sezon ?
napoli nu cred ca mai vine la craiova :)-
am inteles ca piturca nu semnase niciun contract cu steaua

Închis