[Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte ne întoarcem de la Ploieşti ?

Poll ended at 21 Aug 2010, 01:55

3 p.
12
29%
1 p.
12
29%
0 p.
18
43%
 
Total votes: 42

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Aug 2010, 01:12

DarkComy scrie: P.S. Ms manex. Apropo, cica Gaman a facut penaltiul si nu Dananae
vazui si eu.
Am zis!!

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 22 Aug 2010, 01:23

Piti nu o sa vina la Craiova in era mititelu.... Ala deja are `modelul`lui, staff-ul lui, pune un milion de conditii... ala e potrivit pe genul de echipa urziceni...bani investiti cu cap....scos de 5 ori banu`in 2-3 ani si la revedere....pai noi suntem echipa de `traditie`cu patron fara 2 lei in buzunare care vrea sa faca performanta fara antrenor si cu jucatori care sa joace moka .... din dragoste pt.culori si cu foamea`n gat...
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 22 Aug 2010, 02:01

Eram sigur ca il va demite daca nu castiga..... cum sa il lase pe COSTEA acasa. Din pacate Mititelu nu invata din greseli ... Ticleanu merita sa mai ramana 2 etape sa vedem daca se schimba jocul acum nu stiu incep speculatiile cine vine ma gandesc ca [miti] are pe cineva ... daca e piturca e ok.
Oricum la Craiova 3 antrenori pot face treaba acum. PITURCA , Cartu , Sandoi.
@Piturca fara bani nu vine deci miti trebuie sa vanda repede ceva. Sau poate sa ii cedeze jumate din afacerea pe care o incepe cu piturca (am vazut in cancan ca piti ii ofera un teren sa construiasca un centru comercial)
poate si piti mai renunta la pretentii .... cred ca si el isi doreste la fel de mult ca noi sa vina la echipa pentru a se razbuna pe OIER.
@Cartu un antrenor bun , ultimul cu care Craiova a luat titlu sincer merita o sansa insa mititelu a declarat ca nu va veni niciodata la echipa cat este el patron
@Sandoi e la echipa nationala u-21 are dubla cu rusia din care trebuie sa obtina calificarea 3 sep - 7 sep daca rateaza calificarea cred ca pleaca de la federatie deci poate veni la craiova insa asta ar insemna 2 etape echipa sa fie condusa de TABARCA.
Cel mai bine e sa faca rost sa vina Piturca sau sa treaca peste orgoliu prostesc si sa il aduca pe Cartu. Daca nu speram sa aduca totusi pe cineva cu experienta iar dintre antrenori fara contract cei mai cunoscuti sunt: Popa / Moldovan / Hizo /Florin Marin / Neagoe si Grigoras posibil sa mai fi uitat pe cineva.
Oricum speram sa vina repede pentru ca avem meci greu cu sportul deja cel de astazi e istorie daca Ticleanu a plecat.

Poate e o facatura marca PROSPORT.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de lorenzaccio2 » 22 Aug 2010, 03:52

Aurel Ticleanu demis?
Bun, sa va duceti in [****] cu mititelu, cu mihai costea si cu toti taranii mioritici din aceasta tara...
E bine pe de alta parte, nu ma va oftica Craiova pe care o vreti in fiecare weekend...(singura speranta ca aceasta echipa ar avea ceva sufet, simbol in ea, tocmai s-a dus pe apele Jiului). O sa pot juca linistit fotbal fara sa stau sa ma uit la meciurile Stiintei, in [****] de fotbal.
Ah, si sa va bucurati la retrogradare cu Florin "ingropatoru" Marin , Victor Pizdurca, sau Emerich "inima de ungur stelistocomunista" Jenant sau Jeleu cum il cheama, sau ce antrenor care mai de care ati vrut...
PS : Asa cum am promis, adio.
Pa pa, internetistii antrenori.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de alfyyy » 22 Aug 2010, 06:21

Deocamdata doar ProstSport a anuntat demiterea lui Ticleanu, nu exista vreo confirmare din partea Universitatii. Dar sa zicem ca-l demite si ne trebuie antrenor! Pai cine credeti ca vine sa munceasca gratis la Craiova? Sau mai face booveanu' vreo experienta cu antrenor gen: Cioroianu, Mogosanu, Wotte etc
A zis unu pe aici ca ar veni randul lui Papura :)) :lol: Ca sa-l citez pe sarmanul boovean ''Papura este compatibil/se pliaza cu/pe aceasta echipa .
Eu am incredere ca numai Piturca ne poate salva , dar este foarte greu de convins sa preia echipa in conditiile actuale (in plin campionat, bani de transferuri 0, salarii neplatite ...)
Only God Can Judge Me !

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 22 Aug 2010, 07:09

stiinta4ever scrie:
DarkComy scrie:
Eu cred ca Tabarca merita si el o sansa, e un tip extrem de pasionat si preocupat, ii place cercetarea, ii place sa monitorizeze jocuri, a fost cel mai bun la cursuri, s-a scolit prin strainatate. FORZA TABARCA!!



P.S. Sunt ironic
:o Cred ca ai dreptate....tocmai de asta uitasem...ne-am scos! :-x
Sandu Tabarca ucv Sandu Tabarca ucv

sunt scarbit de situatia actuala...nu mai pot, nu mai vreau..... dar aveam asa o presimtire de la inceput ca ticleanu nu va face nimic in conditiile actuale. Sunt 100% convins ca jucatorii nu sunt platiti la zi, ca sa nu vorbesc despre restantele din anii precedenti :bad:

Avem un singur atacant, Alex Piturca, care nu este alimentat de nimeni (doar de adversari). Lui M. Costea ii lipsesc niste elemente de baza iar primul este creierul...comparatia cu Florin este chiar stupida. Roman imi place mult dar nu cred ca este jucat nici el unde trebuie. La mijloc SINGURA formula este Prepe (Firtulescu) - Dilevski - Gargorov - Gangio (Wobay). Dilevski a lipsit astazi si s-a vazut imediat cum marele cuplu Gaman-Iliev nu mai facea fata. In aparare Ciuca este un real castig si recunosc ca am gresit cand l-am luat la misto, dar Lopes cred ca ramane cu doua clase peste el ca fundas.Cat despre antrenor, nu am vazut nici o tactica cu Ticleanu, totul se bazeaza pe bulan, faze fixe si mingi aruncate aiurea....in aparare am stat zic eu bine, dar este normal sa greseasca cand noi nu tinem deloc de minge.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

sorin107

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Aug 2010, 08:29

@lorenzaccio - nu trebuie s-o iei asa personal c-a plecat ticleanu. mie imi pare rau de el ca om, ca sufletist, ca si caracter, ca si ce vrei tu. nimeni nu i-a imputat ca n-a incercat, ca n-a vrut. doar ca e clar ca nu poate. e clar ca solutia nu e el, desi parca de la etapa la etapa traiam cu speranta ca o sa se descatuseze ai nostri cu meciul urmator si o sa fie bine. dar uite ca de 5 meciuri jucam foarte prost pe faza de constructie si nu reusim sa punem probleme deloc.

doar 2 antrenori romani cred c-ar putea conduce echipa asta, anume cartu si piturca. dar cred ca aveti dreptate, merita si papi o sansa.

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 22 Aug 2010, 08:33

Daca e adevarata stirea din prosport cu demiterea lui Ticleanu, parca vad ca il pune pe Nicolo Napoli :-D

sorin107

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Aug 2010, 08:57

*Coco* scrie:Daca e adevarata stirea din prosport cu demiterea lui Ticleanu, parca vad ca il pune pe Nicolo Napoli :-D

eu sper sa nu-l puna, lasa-l sa se duca la franari. nu-l regret pe napoli nici cat l-as regreta pe ticleanu. mai bine ramanem cu ticleanu de 1000 de ori, decat orice alta varianta in afara de piti si cartu. desi, poate ar fi ok si grigoras, daca acum e "compatibil cu universitatea craiova".

L.E. cred ca si balaci e o varianta a lui miti. ramane de vazut insa daca stirea cu demiterea e adevarata.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 22 Aug 2010, 09:28

lorenzaccio2 scrie:Aurel Ticleanu demis?
Bun, sa va duceti in [****] cu mititelu, cu mihai costea si cu toti taranii mioritici din aceasta tara...
E bine pe de alta parte, nu ma va oftica Craiova pe care o vreti in fiecare weekend...(singura speranta ca aceasta echipa ar avea ceva sufet, simbol in ea, tocmai s-a dus pe apele Jiului). O sa pot juca linistit fotbal fara sa stau sa ma uit la meciurile Stiintei, in [****] de fotbal.
Ah, si sa va bucurati la retrogradare cu Florin "ingropatoru" Marin , Victor Pizdurca, sau Emerich "inima de ungur stelistocomunista" Jenant sau Jeleu cum il cheama, sau ce antrenor care mai de care ati vrut...
PS : Asa cum am promis, adio.
Pa pa, internetistii antrenori.
da, poate ai dreptate
daca l-a demis sper macar sa nu-l fi umilit cu SMS-ul ala "Nu eşti compatibil cu echipa", desi il cred in stare sa dea un forward la sms la mizeriile de la prosport. Sa vedem ce-o fi ca doar astia din prosport au scris de demisie
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

iuli

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 22 Aug 2010, 11:01

daca l-a demis pe Ticleanu fara sa vina Piti,l-a demis degeaba.
in momentul numirii lui Aurica am spus ca v-a pleca dupa 5 etape,iar noi vom schimba strategia din iarna.
din pacate am avut dreptate.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 22 Aug 2010, 11:52

parca l-am demis noi pe Ticleanu!?! eu cred ca majoritatea de aici a fost de partea lui Ticleanu si considera ca nu merita un asa tratament, chiar daca nu toti suntem convinsi de calitatile lui de antrenor.
pe de alta parte, cine l-a pus sa antreneze o echipa de fitosi pseudofotbalisti condusa de un exemplar uman defect? cum e treaba aia cu albia si cu porcii? Ticleanu nu trebuia sa vina in conditiile astea, daca tinea la demnitatea lui. Nu e nimeni vinovat, in afara de el, pentru aceasta situatie.

PS - vad ca in GSP scrie ca ramane si cu Sportul. Deci ori acest SMS nu exista, ori Ticleanu se lasa umilit de patronul pitecantrop.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 22 Aug 2010, 12:01

blixa scrie:parca l-am demis noi pe Ticleanu!?! eu cred ca majoritatea de aici a fost de partea lui Ticleanu, si considera ca nu merita un asa tratament, chiar daca nu toti suntem convinsi de calitatile lui de antrenor.
pe de alta parte, cine l-a pus sa antreneze o echipa de fitosi pseudofotbalisti condusa de un exemplar uman defect? cum e treaba aia cu albia si cu porcii? Ticleanu nu trebuia sa vina in conditiile astea, daca tinea la demnitatea lui. Nu e nimeni vinovat, in afara de el, pentru aceasta situatie.

PS - vad ca in GSP scrie ca ramane si cu Sportul. Deci ori acest SMS nu exista, ori Ticleanu se lasa umilit de patronul pitecantrop.
Ticleanu a avut 2 luni in care trebuia macar sa se impuna clar in fata jucatorilor,trebuia sa le scoata fitele din cap pana acum.
Nu trebuia sa fie mare tactician sa faca asta,cred insa ca si-a dat seama de acest lucru si incerca sa schimbe ceva prin excluderea lui Mihai Costea.
Repet fara venirea lui Piturca,aceasta demitere e un nou pas gresit.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 22 Aug 2010, 12:03

deocamdata nu e nici o demitere eu zic sa aveti rabdare.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 22 Aug 2010, 12:05

O fi, Iuli, dar cand patronul tine intotdeauna cu fotbalistii si ii proslaveste, desi nu arata nimic, trebuie sa te gandesti ca vei fi doar de sacrificiu si chiar de decor: orice ai incerca sa schimbi nu va fi posibil.
S-a rupt Brazda.

Închis