[Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte pucte obţinem în duelul studenţilor?

Poll ended at 28 Aug 2010, 08:56

3
39
68%
1
8
14%
0
10
18%
 
Total votes: 57

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

[Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de AdrianR » 23 Aug 2010, 08:56

ImagineVSImagine
Sâmbată 28 August 2010 - ora 19
steagucv Stadion
"Ion Oblemenco" steagucv
GSP Tv
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de ozzy » 23 Aug 2010, 09:00

Cu Sandu Tabarca-n frunte/Vom avea victorii multe

On topic: din ce-am vazut pana acum, Sportul a ramas aceeasi echipa dementa, poate sa ne incinga rau sau se paote sa batem si noi pe cineva. Pronostic: 1X2. Sa nu ziceti ca nu v-am zis :lol:

LiviuB

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de LiviuB » 23 Aug 2010, 10:40

e riscant daca batem, ne trezim ca Tabarca e antrenorul pe care-l asteptam de 5 ani, ca e profesionist bla bla

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de ssebastyano » 23 Aug 2010, 11:02

Livius scrie:e riscant daca batem, ne trezim ca Tabarca e antrenorul pe care-l asteptam de 5 ani, ca e profesionist bla bla
chiar cu riscul asta trebuie sa batem! nu suntem de loc intr-o situatie roza iar daca nu batem Sportul o sa ajungem la -5 sau -6...situatie in care pervad un sezon la fel de rau ca cel de anul trecut. Nu prea ne permitem sa pierdem puncte acasa atat timp cat nu luam decat un singur punct din deplasari usoare (Branesti si Astra).
Cu toate ca multi erau foarte entuziasmati dupa primele 2 jocuri totusi cred ca adevarata echipa a Craiovei este cea de la Branesti, de acasa cu Timisoara si cea din meciul cu Astra...
Poate un nou antrenor ar mai putea schimba ceva...deja eu nu mai am prea mari pretentii ci doar sa ne tina acolo linistiti pe locurile 9-11 si sa bata pe Steaua in urmatorul meci!

Doamne ajuta!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Aug 2010, 12:46

cred ca asta o sa fie cel mai interesant meci din ultimele sezoane. de ce zic asta ?

pai ... ne asemanam foarte mult cu cei de la sportul. si ei ca si noi, au avut acelasi lot de jucatori in ultimii ani (omogenitatea), ca si noi, au si ei 2-3-4 jucatori mai rasariti care fac diferenta, si, raman mereu ca si noi, la stadiul de promisiune.

asa ca, eu personal, abia astept sa vad meciul asta.


iar in cazul unei infrangeri, ar trebui sa avem mari semne de intrebare, mai ales ca astia au stat prin b cativa ani buni. (asta in cazul in care o sa spuna cineva "ce ba ca aia au fost in b mai multi ani, se compara ei cu noi?!)
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de mihu » 23 Aug 2010, 13:06

traiesc o senzatie ciudata la meciul asta , desi mi-as dori sa castigam ca sa incepem sa ne ridicam si noi din mocirla , tare iimi este ca daca o facem nea Sandu va fi noul antrenor al echipei...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Aug 2010, 13:37

stati calmi ca n-o sa fie ala antrenor. o sa fie antrenor interimar, pana la sfarsitul turului , moment in care mititelu o sa bage discul ala zgariat "il aduc pe piturca". iar cand e terminat turul, o sa zica "n-am gasit un antrenor, tabarca n-avea ce face... am avut ghinion, ne-au furat arbitrii, nesimtitii aia de-am negociat cu ei n-au vrut sa vina ca cica au nevoie de niste bani pentru transferuri alea alea".

indiferent de ce se face , ce se vorbeste, stim cu totii finalul , tragic !
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de LiviuB » 23 Aug 2010, 14:00

daca e asa... si nu a invatat nimic din sutele de greseli comise... anul asta nu prea mai vad cum sa ne mai salvam

iuli

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de iuli » 23 Aug 2010, 14:29

Livius scrie:daca e asa... si nu a invatat nimic din sutele de greseli comise... anul asta nu prea mai vad cum sa ne mai salvam
pai ar fi prima data cand face treaba asta?adica sa nu priceapa nimic din propriile greseli.
sau e prima data cand nu aduce un antrenor pe masura lotului?

d`ampezzo

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de d`ampezzo » 23 Aug 2010, 17:09

Iti trebuiesc bani multi. Vrei un antrenor bun, pe masura lotului, iti trebuiesc bani multi. Il vrei pe Boloni trebuie sa ii faci un contract beton sa il lasi un sezon intreg, nu 5 etape, sa suporti sa iti fure media si gloria, sa ii dai 500 mii - 1 milion pe an. Il vrei pe Lucescu,Boloni,Piturca,Viali, Gullit, Koeman, Laudrup,Zenga, Klinsmann, Tigana, van Basten, Sacchi ... trebuie sa fii profesionist sa dai bani. Toti cei mentionati sunt Liberi de contract. Ori au fost pana foarte recent.
Altfel, Tabarca, Bita, Mogosanu, Wotte, Neagoe ... ii dai afara cand vrei...le dai cati bani vrei, nu merge echipa, ii faci cu ou si cu otet...si traiesti pe un picior de plai

Legat de meci: Meciul este unu mai greu decat cel cu Astra. Chiar daca in cel cu Ploiestenii jucatorii au pus osul dar au dus lipsa de inteligenta si tactica; meciul cu Sportul va fi unul mai alert cu mai multe faze de poarta, au jucatori sclipitori care scot ocazii periculase din nimic, combina bine in atac, se prind greu pe contra atac.

Lung - Dananae, Iliev, Gaman, Lopez - Wobay, Barboianu, Dilevski, Prepelita, Costea - Pitruca

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de anakin » 23 Aug 2010, 17:19

Nu stiu ce sanse ar fi sa vina Piturca.. Ar fi de vis.. Poate doar setea lui de revansa sa fie destul de mare incat sa accepte sa vina la Craiova in situatia asta. Dar ma indoiesc.. Parca vad ca ne pomenim cu Fane Stoica, sau cu Tabarca antrenor, care daca tin bine minte, si-a luat-o cu 5-1 de la Mogosanu pe vremea cand era la Bistrita..

Macar Grigoras, Bergodi sau Cartu daca ar veni... Dar parca tot visez.


In legatura cu meciul cu sportul, chiar nu stiu ce sa zic.. Si eu cred ca e meci de 1x2. Au aparare varza si atac foarte bun. Depinde ce zi prind.. Etapa asta au batut CFR cu 3-0 si au cam controlat meciul.

Indiferent de rezultat, trebuie sa vina un antrenor calumea. Altfel, nu mai avem nicio speranta.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

iuli

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de iuli » 23 Aug 2010, 17:27

eu cred ca a venit momentul sa-i dea o sansa lui Tabarca,a stat destul 5 etape in umbra.omul e profesionist si va face treaba,veti vedea.
si fara comentarii,ca nu stie nimeni mai bine ca nea adi ce se potriveste la echipa.

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de robert » 23 Aug 2010, 17:50

avem nevoie de victorie ........daca nu se complica si mai mult situatia

agga
membru
membru
Mesaje: 128
Membru din: 12 Mar 2004, 02:01

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de agga » 23 Aug 2010, 19:19

Vine Piturca si rupem stadionul ucv ucv ucv
toti prostii tin cu steaua!

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de anakin » 23 Aug 2010, 19:47

Chiar daca vine Piturca, nu cred ca o sa fie pe banca la meciul cu Sportul.. Cel mai probabil se va ocupa de problemele interne mai intai (relatia cu suporterii, stafful, buget, transferuri), iar dupa meciul cu Sportul se va ocupa si de echipa. In orice caz, numai vestea ca vine Piturca i-ar aduce pe suporteri la stadion, chiar daca nu va sta pe banca..
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Închis